Buk Buk Overlast fietsen station Heiloo aangepakt De buurtbus is er voor u! Huispoes Lootje vindt tijdelijk onderdak H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 POLITIEBERICHTEN Man met wapen aangehouden Vernieling personenauto Parkeercontroles Controles Vernieling raam 127 fietsen verkeerd geplaatst UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2005 HEILOO - Op vrijdag 4 novem ber is een 36-jarige man uit Heiloo aangehouden die een wapen bij zich had in een restau rant aan Het Hoekstuk in Heiloo. De man zat in het restaurant en het enkele malen zijn wapen zien. Hij heeft hierbij geen mensen bedreigd. De man bleek onder invloed van alcohol. Hij is aange houden en meegenomen naar het politiebureau. HEILOO - De eigenaresse van een Volkswagen type Polo deed dins dagmorgen 1 november aangifte van het vernielen van haar perso nenauto. De vernielingen werden gepleegd in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 oktober, terwijl de auto op de van Doornstraat geparkeerd stond. De aange brachte vernielingen waren aan zienlijk. De auto werd bekrast op motorkap en op enkele plaatsen aan de rechter- en achterzijde. Tevens werd de achterruitwisser afgebroken. HEILOO - Op woensdag 2 november werd op verschillende tijdstippen gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo en de Kreek op het gebruik van de blauwe par- keerschijf. Tijdens die controlés werden in totaal 19 bekeuringen uitgeschreven. Op vrijdagmiddag 4 november werd in het parkeer zonegebied rondom het winkel centrum 't Loo gecontroleerd op het gebruik van de blauwe par- keerschijf. Tijdens deze controle werden in totaal 17 bekeuringen uitgeschreven. HEILOO - Donderdagochtend 3 november werd in het parkeerzo negebied van de Kreek en de Stationsweg gecontroleerd op het gebruik van de parkeerschijf. Tijdens de controle werden vier bekeuringen uitgeschreven. Een automobilist werd op de Breedelaan bekeurd voor het geparkeerd staan in een parkeer verbod. Tevens werd op deze och tend een roodlichtcontrole gehou den op de kruising van de Ewisweg, Zeeweg, Ringweg. Twee fietsers en één automobilist wer den bekeurd voor het negeren van het rode verkeerslicht. In de avonduren werd een fietsverlich tingscontrole gehouden op de Pastoor van Muijenweg. Tijdens deze controle werden tien fietsers bekeurd voor een ondeugdeüjke verlichting. Tevens werd één automobilist bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. HEILOO - Op zaterdagochtend 5 november werd een ruit vernield van een woning aan de Oosterzij weg. Met een baksteen werd het zijraam van de erker ingegooid. Gevonden voorwerpen van 31 oktober tot en met 6 novem ber: enkele sleutels, kinderzitje, zwarte fietstas met inhoud knuffel eend en paraplu, knuffel (bruin konijn), kinderspijkerbroek, bedel tje in de vorm van hartje, klein knuffelbeertje, GSM Siemens type 4000, damesbril zwart/bruin mon tuur in zwarte koker, twee shawls: een lange bruine effen en een roze, boormachine. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Buk Buk, Pastoor van Muyenweg 12, 1850 AC Heiloo, tel. 072-5321048, website: www.bukbuk.nl. HEILOO - Voor de jeugd van 16 jaar en ouder die eens lekker uit zijn dak wil gaan is Buk Buk 'the place to be'! Het jongerencentrum, annex poppodium is 37 jaar geleden gestart als jeugdsociëteit vanuit de kerk. De jeugd van Heiloo kwam toen op de zolder van de huidige locatie samen. Bij binnenkomst was het altijd bukken geblazen voor de hanenbalken. Een naam was dus al snel geboren: Buk Buk. Alle stijlen te zien en te horen De Buk, zoals het in de volksmond heet, wordt gesubsidieerd door de gemeente, daarnaast is er de opbrengst van kaartverkoop en de bar. Er werken drie beroepskrachten die zich vooral met het algemene reilen en zeilen en financieel beheer bezighouden. Alle activiteiten worden namelijk voorbereid en georganiseerd door zo'n dertig vrijwilligers, zoals Debby Bierman. Zij is vier jaar aan de Buk verbonden als vrijwilligster. „We hebben theater, dans, djembéworkshops en dus veel optredens. Heel veel verschillende soorten muziek, alles wat je kunt bedenken aan stijlen is hier al geweest: Heavy Metal, poprock, Hip Hop en dance. Er tre den hier kleinere lokale bands op, maar ook grote bands. Om maar wat te noemen: Beaf, Relax, Birgit, Osdorp Posse." Neus voor nieuw talent Dat Buk Buk zulke klinkende namen naar Heiloo weet te halen is ook te danken aan de programmeur, Onno Blom. Hij heeft een neus voor opko mend talent. De taken in Buk Buk zijn verdeeld in programmeren, publi citeit, techniek, bar en beheer en schoonmaakploeg. Elke taak heeft zijn eigen groep mensen die zich daar mee bezighoudt. Buk Buk kan altijd nieuwe vrijwilligers gebruiken, dus vraag er eens naar. „Het pubhek is altijd erg enthousiast. Er zijn er die bijvoorbeeld speciaal voor de hip hop komen, maar er zijn ook jongeren die meerdere avonden met verschillen de optredens bezoeken. De kosten voor een optreden varieert van 5,- tot ongeveer 10,-. Ligt maar net aan hoe bekend een band is en wat voor kosten het met zich meebrengt. Nieuwe mensen roepen: Goh, wat een leuke tent!" Om aan de weet te komen wat er allemaal speelt in Buk Buk kun je terecht op de website, www.bukbuk.nl of deze krant nakijken. Ook in het tijdschrift Live XS is te zien wat er aankomt en een mailtje vanuit een vaste mailinglijst kan ook. Kaartjes zijn in de voorverkoop te krijgen bij Centerdisc of bij Buk Buk zelf tijdens openingstijden. Dat is op donderdag en zondag van 20.00 tot 00.00 uur. Op vrijdag en zaterdag is het jongerencentrum geopend van 21.00 tot 02.00 uur. Er zijn weer toppers in aantocht, zoals showballet Malisa, Vertigo uit Den Haag, Birgit Schuurman en The Shavers. Zorg dus dat jij er ook bij bent, neem snel een kijkje op de website of natuurlijk in Buk Buk zelf! HEILOO - Vrijdag 4 november heeft de gemeente Heiloo ver keerd geplaatste fietsen laten verwijderen uit de Stations omgeving. Voorafgaand aan de actie heeft een aankondiging in diverse kranten gestaan, zijn er zone- en spelregelborden geplaatst en zijn er waarschu wingslabels aan de verkeerd geplaatste fietsen gehangen. Helaas hebben deze maatrege len niet tot minder overlast geleid en is besloten tot het verwijderen van de fietsen. In het stationsgebied van Heiloo staan veel fietsen buiten de stallin gen waardoor de toegangen naar het station voor veel gebruikers belemmerd wordt. Het grote aantal klachten bij de gemeente en poütie bevestigt dit beeld. De tijdelijke stallingen aan de Holleweg worden op dit moment nauwelijks gebruikt. Op het moment van verwijdering stonden in de Stationsomgeving 127 fietsen verkeerd geplaatst terwijl in de stal lingen nog plaats was voor 250 fiet sen. Afgelopen dagen zijn doorlo pend tellingen uitgevoerd. Hieruit blijkt dat er in de stallingen vol doende ruimte over is voor de ver keerd geplaatste fietsen uit de 'omgeving. Van iedere verwijderde fiets wordt een proces-verbaal opgemaakt. Hierin staat de datum van wegslepen, de locatie, de aan getroffen staat en omschrijving van de fiets en er wordt een foto gemaakt van de situatie waarin de fiets zich voor het moment van ver wijderen bevond. HEILOO - De buurtbus is er voor u! Een lekke band, geen wandel type of niet echt goed ter been, en boodschappen willen doen in 't Loo? Een mooie zonnige dag en even lekker op het strand van Egmond uitwaaien? Dat kan met de buurtbus van Heiloo. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. De ritprijzen zijn laag en de buschauffeurs zijn allemaal gezellige en vriendelijke mensen, die het leuk vinden om de medemens te helpen. De buurtbus rijdt langs vaste haltes in Heiloo en in Egmond aan Zee; het treinstation, 't Loo, de Loet, C-1000 in Ypestein, het Alternatief, Overkerk, het Hoekstuk, de Woonheuvel, het zwembad in Egmond, de boulevard en het bus station. De bus rijdt op de terugweg langs dezelfde haltes, dus: snel uit en thuis. De dienstregeling kunt u ver krijgen in de bus. De buurtbus rijdt van 's morgens 09.12 uur tot 's mid dags 17.37 uur, en de kosten van een rit zijn laag. Er zijn vijf soorten tarieven: Kinderen tot 4 jaar gratis, Kinderen van 4 tot 12 jaar 0,90, Passagiers van 12 tot en met 65 jaar 1,20, Passagiers 65+ 0,90 en OV jaarkaarthouders gratis. Strippen kaarten van Connexxion en de spoor wegen zijn niet geldig. Wilt u als chauffeur/chauffeuse op de buurtbus rijden, bent u in het bezit van een rij bewijs B, B-E, en is uw leeftijd niet ouder dan 75 jaar? Bel voor meer informatie naar 072-5333669 of 06- 51432554 of mail: J.Haanl@quick- net.nl, wwwbuurtbus.org.nl. HEILOO - Schildpadpoes Lootje was de laatste tijd in Winkelcentrum 4t Loo een bekende verschijning gewor den. Ruim zes weken geleden was ze daar plotseling aan komen lopen. Niemand wist wie de eigenaar was. Lootje werd opgenomen in het lijstje gevonden/vermist in de Uitkijkpost, maar er meldde zich geen eigenaar. Die kwam ook niet opdagen toen de Dieren bescherming haar een rood bandje met het telefoonnummer van de Dierenbescherming om deed. Lootje zat er niet mee. Ze kreeg eten van de Dierenbescherming, de heer Bakker van 't Loo en van de viswinkel, sliep op de mat van de fotozaak, hep 's morgens het win kelcentrum in en kwam gezellig op de bankjes in de buurt bij mensen op schoot zitten. Ze had het geluk dat het de afgelopen tijd heel mooi weer was. Vorige week heeft de Dierenbescherming Lootje naar het Dierentehuis in Alkmaar gebracht. De mensen die haar dagelijks zagen, behoeven zich dus niet onge rust te maken over haar verdwij ning. Lootje zit nu in het Dierentehuis op de Bergerweg in Alkmaar (072-5114861) te wachten op een lieve baas/bazin die haar een veilig huis kan bieden. Lootje is eèn mooie, üeve schildpadpoes van ongeveer 4 jaar. Ze wordt gesterili seerd, gechipt en geënt afgegeven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5