Van Os Mode andere koers en uitbreiding Dyslexie? Rijles? Even informeren! Grafisch Buro Bart Dalenberg verhuisd Verbouwing Rozing Heiloo nadert voltooiing Jan Siebelink boeit publiek in de Witte Kerk H E I L O O it"-: SM ;I I'll H INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEF Beste B W van Heiloo Begroting 2006 UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2005 Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Van Os Mode, al 25 jaar het vertrouwde adres voor dames- en herenmode, gaat een andere koers varen. Vanaf januari 2006 gaat de mode zaak zich uitsluitend richten op herenmode. Na een grondige verbouwing waarbij de damesafdeling plaats gaat maken voor een gezellige bar en meer ruimte voor de heren. ,,Dat betekent 450 vierkante^ meter pure man nenmode!", volgens Van Os Mode. De beslissing is weloverwogen genomen door Hans Sal en Co Oudejans, die beiden de scepter zwaaien in Heiloo. ,,We wilden meer doen als we mochten met de damesmode en helaas zeiden de damesfabrikanten daar nee tegen. Gezien de verkoopresultaten hebben we een knoop doorgehakt en is het duidelijk dat we met mannenmode verder gaan. Natuurlijk zijn we de dames die al die jaren zoveel vertrouwen in ons gehad hebben enorm dankbaar, dat mag ook zeker wel even gezegd worden!", zo vertelt Hans Sal, voorheen werkzaam in Alkmaar. Van Os Mode haakt in op de behoefte aan meer luxe, ook tijdens het winkelen. Dus onder het genot van een kopje koffie kleding passen en u laten adviseren. „Een luxe ambiance, ja, dat gaat het worden. De komende maanden gaan we verbouwen, waarbij de verkoop gewoon doorgaat. In januari openen we en dat gaat gepaard met een schit terende actie. De klanten zullen dus de krant in de gaten moeten houden." Aan de collectie zullen Hugo Boss, zowel gekleed als vnje tijdskleding en een uitgebreidere collectie Corneliani toegevoegd worden. Voor bekende merken als René Lezard, Toni Gard, Manston, Mc Gregor en For Fellows blijft u bij Van Os Mode aan het juiste adres. HEILOO - Ben je dyslectisch en van plan rijles te nemen? Even informeren bij je rijschool! Daniela Versterre van verkeersschool Versterre uit Heiloo: „Dyslexie op zich hoeft alleen lees- en spellingsproblemen op te leveren. Ook in onze rijschool hebben wij leerlingen gezien die geen enkele hinder van de dyslexie ondervonden tijdens de tneorie- en rijopleiding. Bij de meeste mensen met dyslexie zijn er echter wel wat bijkomende nadelen die wel degelijk van invloed zijn op de rijopleiding. Ook de mensen met dyslexie die getest zijn en dus in aanraking komen met vakkundige informatie, weten vaak niet dat er ook problemen kunnen ontstaan met onder andere de fijne motoriek, het automatiseren van handelingen, het snel kunnen oproepen van een logische volgorde in processen en dit kunnen omzetten in een hande ling. En juist al deze vaardigheden zijn nodig om met een voertuig aan het verkeer te kunnen deelnemen. Voor ieder mens levert het besturen van een voertuig al de nodige uitdagingen op. Ieder mens is gebouwd als voetganger en kijkt en denkt op een manier die bij de snelheid van een voetganger past. De snelheid die een auto kan bereiken is dus in principe al gauw te hoog voor het kijkgedrag en de denksnelheid van een voetganger. Een goede voer- tuigbeheersing is de basis van de rijopleiding. De volgorde en het weglaten van onnodige handelingen in de bediening zorgen weer voor meer tijd om informatie te kunnen verwerken." Nadat delen van de bediening geautomatiseerd kunnen worden uitge-- voerd, kan er worden begonnen met het aanleren van kijkgedrag dat bij die specifieke beweging hoort. „Er moet een keuze worden gemaakt uit tien stukken gezichtsveld die nodig zijn om te kunnen controleren of een bewe ging wel of niet gemaakt kan worden. Iedere bestuurder moet dus al opnieuw leren waarnemen om meer tijd te krijgen om na te denken en te kunnen handelen. Door waarnemen selecteert de bestuurder informatie die voor hem of haar belangrijk is en probeert een voorspelling te maken van de gevolgen die verschillende factoren kunnen hebben. Uit deze voorspelling komt een keuze voor een handeling: sturen, versnellen of vertragen." En hier komt de dyslexie dan ook meteen in beeld. Een bestuurder met dyslexie die wel last heeft van de bijkomende nadelen, heeft nog meer tijd nodig om veel informatie in de goede volgorde te verwerken. Na het kiezen van de hande ling moet ook de motoriek nog meewerken om de handen en voeten precies te laten doen wat de hersens willen. „Het leren voorspellen van situaties en het regelen van snelheid is dan ook het belangrijkste en minst makkelijke onderdeel van de rijopleiding. Verkeersinzicht kan en hoort te worden aange leerd en niet door ervaring te worden opgedaan. Ervaring is niets anders dan het meemaken van situaties die gelukkig goed aflopen." Deel twee van 'Dyslexie? Rijles? Even informeren!' kunt u volgen de week lezen in deze krant. Voor meer informatie zie ook de adver7 tentie elders in deze krant. HEILOO - Bart Dalenberg is verhuisd. Na bijna vijf jaar kantoor aan huis is het grafisch bureau vanaf 1 november te vinden op de Hoefsmid 5 in het pand van drukkerij Uitkijkpost. Een niet onverdienstelijke combinatie onder één dak. Want, wie bijvoorbeeld een huisstijl wil laten ontwerpen door Bart Dalenberg kan dit meteen laten drukken by de Uitkijkpost en omgekeerd kan iemand die klant is bij de drukkerij met gemak doorverwezen worden naar Bart Dalenberg. Gemak en snelle fijnen dienen de klant dus in dit geval. Bart is zeer tevreden met zijn nieuwe onderkomen:,, Ik heb nu een grote ruimte, voorheen was het erg klein. En de combinatie is natuurlijk uniek te noemen." Bart Dalenberg is een buro voor grafische vormgeving en houdt zich bezig met het ontwerpen en vormgeven van drukwerk, huis stijlen, advertenties en internetsites. Het buro beschikt ook over een HP- plotter waarmee affiches en posters kunnen worden geplot. „Dat is een wel kome aanvulling op mijn diensten. Bedrijven of winkels kunnen hier grote posters laten maken die ze bijvoorbeeld zouden kunnen gebruiken in een uitklapbord. Maar ook particulieren kunnen hun favoriete foto's op canvas laten printen voor thuis aan de muur.' Grafisch Buro Bart Dalenberg heeft een ruime klantenkring waaronder middenstanders, de Stichting Filmliga Heiloo, een kledingimporteur en momenteel wordt gewerkt aan het ontwerp van een totale cosmeticafijn. Veel kennis en ervaring dus, want Bart kan terugvallen op een gedegen grafische opleiding en staat garant voor een kwaliteitsproduct. Of het nu gaat om kleine of grote projecten, elke opdracht krijgt de volle aandacht. Dus bent u op zoek naar een pakkende huisstijl, een fris kleurgebruik in uw reclame-uiting of een opvallende adver tentie? Bel dan naar 06-51241866 of mail: b.dalenberg@planet.nl. Neem een kijkje op de website: www.bartdalenberg.nl, maar u kunt natuurlijk ook even langskomen bij de Uitkijkpost. HEILOO - Afgelopen april is Rozing Heiloo gestart met een rigoureuze ver bouwing van hun pand aan de Westerweg 261 in Heiloo. Nu, zeven maanden later, is de zaak niet meer terug te herkennen. De contouren van een moder ne en ruime zaak beginnen zich af te tekenen. De verwachting is dat de ver nieuwde zaak half december geopend zal worden. Tot die tijd bent u nog steeds van harte welkom in de tijdelijke showroom tegenover het pand. HEILOO - Op donderdagavond 3 november vond in de Witte Kerk een literaire avond plaats, geor ganiseerd door boekhandel Deutekom. Schrijver Jan Siebelink werd geïnterviewd door plaatsgenoot en Neerlandicus Nico Keuning. Hij vertelde over zijn laatste sterk autobiografische roman 'Knielen op een bed violen'. In deze roman wordt de teloorgang beschreven van het harmonieuze gezinsleven. De vader raakt in de ban van een refor matorische geloofsbeweging, bezoekt huisdiensten in schuren, zijn geld gaat op aan vrome lectuur, en de glasverzekering zegt hij op, juist voor een storm de kwekerij vernielt. En al wat in het nu gebeurt verzinkt voor hem in het niet hij het najagen van het eeuwig heil. Siebelink wil met deze roman 'het ongrijpbare weergeven'. De roman kreeg zeer lovende kritieken en heeft de AKO literatuurprijs gewonnen. Jan Siebelink (Velp, 1938) groeide op in een godsdienstig 'zwaar' milieu. Zijn vader had een kleine bloemisterij en had zich na een hemels visioen aan gesloten bij een religieus streng orthodoxe groepering. Dit onder werp komt in een aantal romans van Siebelink aan de orde. De avond werd muzikaal omlijst door Gerard Leegwater, klavecimbel en Loeki van der Heyde, viool. Na afloop was er gelegenheid iets te drinken en nog wat na te praten. Tevens konden er boeken worden gesigneerd. Hier werd veel gebruik van gemaakt. Het was een zeer geslaagde avond. Aan het eind van de avond konden de boeken worden gesigneerd, en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Eigen foto Gaarne wil ik u uitnodigen om, met (brom)fiets, te komen, rond de klok van 09.00 uur bij de fiet senstalling van het station in Heiloo. Het zal u duidelijk worden dat een parkeerplek vinden voor brommer/scooter/fietser niet mogelijk is. Op dat tydstip zijn alle stallingen bezet. Ook aan de Holleweg, waar u zo nodig een tij delijke voorziening moest neer zetten, is geen plek meer rond dat tijdstip. Ik vraag u om eens de ogen te openen en te controleren wat voor auto parkeerplekken er zijn bij het station, aan de west kant. Schandalig en asociaal gewoon. Heiloo, een dorp, van oost naar west een luttele aantal kilometer, en mensen komen met de auto naar het station. Schaam jullie, kom lekker op de fiets, dat is gezonder en frisser. Het gaat tenslotte om vyf minuutjes fiet sen. Of zijn de heren bang dat het driedelig pak in de kreuk raakt? Deze auto parkeerplekken zouden fietsenstallingen moeten zijn, over de gehele lengte van de par keerplek, aan de perronzijde (richting A'dam/Haarlem) Neem een voorbeeld aan station Castricum. Toen ik verleden week een autoparkeerder aansprak bleek ook nog eens dat het om een inwoner van Alkmaar ging. Meneer moest anders betalen in Alkmaar. Toen brak mijn klomp. Ik ben benieuwd wat de gemeente hier op gaat verzinnen. Harry Dekker Heiloo Als inwoner van Heiloo ben ik zeer geïnteresseerd in het politie ke gebeuren in ons dorp. Daarom behoort de rubriek 'Heiloo con tact' in de Uitkijkpost ook tot mijn wekelijkse leesstof. Zo heb ik ook goed notitie genomen in de Uitkijkpost van 26 oktober waar de politieke partijen hun visie gaven over onder meer de begro ting 2006 en het meerjarenper spectief 2006-2009. Ik weet dat de gemeente Heiloo voor bijna 700.000 euro in het rood staat, en daarom viel my, meer dan andere zaken, de opmerking van het NCPN-raadslid Willem Gomes op inzake de verkoop van gemeentelijk grond aan de Golf en Countryclub Heiloo voor een veel te lage prijs (slechts 5 euro per m2). Ik heb Gomes dit ook vaker in gemeenteraadsvergade ringen horen zeggen. Het gevolg was steeds hoongelach door het merendeel van de raadsleden. Ook toen Gomes vertelde dat de door de gemeente aangezochte plaatselijke makelaar die de onte rechte prijs van 5 euro heeft bepaald, lid is van de GCH, het geen wettelijk verboden is. Blijkbaar interesseert dit overtre den van de w at het college en de andere raadsleden niet en ook het veel hogere bedrag dat binnenge haald had kunnen worden doen ze met hoongelach af. En onder tussen wordt de OZB weer met 3% verhoogd net als diverse gemeentelijke legeskosten, zoals reisdocumenten met 8% en wor den plannen gesmeed om gemeentelijke gebouwen te priva tiseren zoals de sporthal, gymza len en het zwembad, waardoor de gebruikers weer duurder uit zijn. Ik denk dat het college en de andere raadsleden hebben zitten slapen of bewust de GCH hebben bevoordeeld en daarom de onthul lingen van Gomes doodzwijgen. Erg dom zo'n vier maanden voor de gemeenteraadsverkiezingen. A. van der Laan Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7