Nationale Brandpreventieweek Doe de brandtest I Omleidingsroute fietsers Stationsomgeving aangepast 11 M ^tNTf CT HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30.uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De actie "Doe de brandtest" van brandweer Heiloo in de week van 5 tot en met 12 november was een succes. Tijdens deze actie in de Nationale Brandpreventieweek is verschillende elektrische appara tuur bij bewoners thuis geïnspecteerd op de brandveiligheid ervan. Zeventien vrijwilligers van de bewoners omgaan met hun brandweer Heiloo hebben op elektrische apparatuur. Ook is er honderd adressen in de gemeen- hier en daar een inspectie gedaan te aangebeld om te vragen hoe op diverse apparatuur zoals de wasmachine en droger, de mag netron, de afzuigkap, de kabel haspels en de frituurpan. Er is gelet op hoe en hoe vaak appara tuur wordt gereinigd en op de wijze waarop de apparaten zijn aangesloten en worden gebruikt. De volgende soorten woningen zijn bezocht: ja - 35 vrijstaande woningen - 10 hoekwoningen - 21 middenwoningen - 20 twee onder één kap woningen - 14 etage woningen De huishoudens die bezocht zijn, waren erg enthousiast over het bezoek en ontvingen na afloop diverse informatiefolders. Opvallende zaken Over het algemeen wordt er door de ondervraagde huishoudens goed nagedacht over brandveilig heid van elektrische apparatuur. Toch zijn er wel enkele zaken die opvallen. Bijna de helft van huishoudens met een wasdroger laat deze ook wel eens draaien als er niemand thuis is. Dit levert mogelijk gevaar op vanwege stofophoping in de wasdroger. Daarnaast is het helemaal uitzetten van appara tuur (ook van stand-by stand) nog niet erg bekend als brandvei ligheidsmaatregel. Met het uit zetten van apparatuur kunt u energie besparen en voorkomen dat snoeren doorbranden en er kortsluiting ontstaat. Ook het schoonmaken van appa ratuur waarin warmte ontstaat, verdient wat meer aandacht. Dit bevordert de levensduur van de apparatuur en voorkomt moge lijke kortsluiting. Tot slot is het van belang om apparatuur te testen die enige tijd niet gebruikt is. Dit is vooral van belang voor apparaten die alleen in een bepaald seizoen worden gebruikt, zoals barbecues en elektrische dekens. Groot leed en vaak grote schade Allerlei apparaten maken ons leven een stuk gemakkelijker. Het gebruik ervan neemt daarom nog steeds toe. En dus ook het risico dat er iets fout mee kan gaan. In dat geval is brand mis schien wel het ergste wat men sen kan overkomen. Vervuilde of verkeerd gebruik van elektrische apparatuur is één van de belang rijkste veroorzakers van branden in woningen. Brandtest.nl Voor meer informatie kunt u kijken op www.brandtest.nl. Op deze website vindt u een test die u zelf kimt doen om na te gaan of u voldoende let op de veiligheid van uw elektrische apparaten. Het college van burgemeester en wethouders van gemeente Heiloo heeft dinsdag 15 november jl. ingestemd met een wijziging van de verkeerssituatie op de Zeeweg, nabij het station. Het fietspad aan de zuidzijde van de Zeeweg, dat nu is afgesloten in verband met het bouwverkeer, wordt binnenkort weer opengesteld. Er worden aan vullende maatregelen genomen om voor het overige verkeer een zo veilig mogelijke situatie te creëren. Extra verkeersborden Wanneer het fietspad aan de zuidzijde wordt opengesteld, worden er maatregelen genomen om fietsers, voetgangers en het overige (bouw)verkeer zo goed mogelijk op elkaar af te stem men. Er worden extra verkeers borden geplaatst om de fietsers te waarschuwen voor het bouw verkeer en om het bouwverkeer te waarschuwen voor de fietsers. Daarnaast wordt aan de westzij de van het spoor op de Zeeweg voor het autoverkeer een extra bord geplaatst met de tekst: "bij file spoorbaan vrijlaten". Voetgangers Voor de voetgangers tussen de tij delijke fietsenstallingen aan de noordzijde van de Zeeweg en het station wordt een veilige en obsta- kelvrije looproute geboden door middel van het verplanten van twee lindes, die nu op het voetpad staan. De bomen worden tijdelijk verplaatst naar de gemeentekwe kerij. Het zebrapad ter aanduiding van de voetgangersoversteek plaats op de Zeeweg wordt door getrokken over het fietspad. Overige maatregelen Uitvoering van bovengenoemde maatregelen vindt komende weken plaats. Hierna wordt beoor deeld of aanvullende aanpassin gen nodig zijn aan de inrichting van de bouwuitrit, de belijning/ markering en de verlichting. Eveneens wordt dan bekeken of het mogelijk is een spiegel voor het bouwverkeer bij de bouwuitrit te plaatsen. Indien nodig worden verdere maatregelen genomen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072) 5356764. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Heerenweg 183, reg.nr. 2004/0405 veranderen woning en kapvergroting linker zijdakvlak ontvangstdatum: 11 november 2005 Oosterboslaan 12, reg.nr. 2005/0273 oprichten woning kavel 17 ontvangstdatum: 8 november 2005 Paardeweijdt 12, reg.nr. 2005/0283 plaatsen dakopbouw ontvangstdatum: 11 november 2005 Spoorlaan 20, reg.nr. 2005/0274 vernieuwen dierenverblijf zie ook 2005/0184 ontvangstdatum: 15 november 2005 Stationsweg 51, reg.nr. 2005/0198 vergroten woning (bovenverdieping) ontvangstdatum: 16 november 2005 Van Aostastraat 4, reg.nr. 2005/0215 vergroten bedrijfsgebouw (kapsalon) met schoonheidssalon ontvangstdatum: 15 november 2005 Zevenhuizerlaan 103, reg.nr. 2005/0176 bouwen kantoorgebouw (vergroten/veranderen garage in assurantiekantoor) ontvangstdatum: 14 november 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen, kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 6666. (Vervolg op volgende pagina) r-!_ Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2005 Heiloo contact nee nvt Ik maak na maximaal drie droogbeurten het filter van mijn wasdroger schoon 62% 11% 27% Mijn wasdroger laat ik alleen draaien als ik thuis ben 51% 22% 27% Ik zet mijn TV helemaal uit als er niemand naar kijkt 80% 19% 1% Ik sluit mijn computer helemaal af als ik hem niet gebruik 64% 15% 21% Bij het inbouwen van apparatuur is gezorgd voor voldoende ventilatie 98% 1% 1% Er is voldoende afstand tussen mijn halogeenverlichting en gordijnen en meubels 77% 2% 21% De halogeenspotjes die in het verlaagd plafond zijn ingebouwd, zijn geschikt voor inbouw in hout of kunststof 47% 4% 49% Voordat ik apparaten aansluit op een kabelhaspel, rol ik het snoer helemaal uit 72% 11% 17% Het vetfilter van de afzuigkap vervang of reinig ik elke drie maanden 64% 21% 15% Apparaten waarin warmte ontstaat maak ik regelmatig schoon 65% 14% 21% Mijn oven en magnetron gebruik ik alleen voor het bereiden van voedsel en drank (dus niet voor het verwarmen van andere dingen) 88% 6% 6% Voordat ik mijn elektrische deken (weer) in gebruik neem, test ik hem 10% 6% 84% Ik gebruik mijn elektrische deken alleen als die helemaal uitgevouwen is 16% 0% 84% I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11