Gemeente Heiloo bereidt zich voor op de komende gladheidperiode Verkiezingen 12 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermel de bouw- en sloopvergunningen verleend. Bosanemoon 75, reg.nr. 2005/0223 plaatsen dakkapel op voordakvlak woning verzending: 16 november 2005 Burenweg 29, reg.nr. 2005/0259 ged. slopen woning verzending: 16 november 2005 Hoogeweg 73, reg.nr. 2005/0189 vergroten woning (bijkeuken) verzending: 16 november 2005 Kennemerstraatweg 464, reg.nr. 2004/0203 oprichten gezondheidszorggebouw (huisvesting voor 28 zelfstandig wonende cliënten) verzending: 15 november 2005 Raadhuisplein 3, reg.nr. 2005/0213 ged. veranderen winkelgebouw in woonwinkel (Kennemer Wonen) verzending: 16 november 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na ver zending van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht- bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen, kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Woningonttrekldng Abraham du Boishof 6,8 en 10 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op grond van de Huisvestingsverordening Gemeente Heiloo 2005 vergunning verlenen voor de onttrekking van de woningen Abraham du Boishof 6, 8 en 10 aan de woningvoorraad. De onttrekking maakt het mogelijk om te komen tot een complete herinrichting van het Trefpunt, waarin zoveel mogelijk alle activiteiten kunnen worden uitge voerd. Hierdoor kan de centrum- diensten- en ontmoetingsfunctie voor de totale doelgroep ouderen (weer) worden versterkt en uitgebouwd. De stukken liggen vanaf donderdag 24 november gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Bezwaarschrift Indien u het niet eens bent met het besluit tot woningonttrekking kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorzie ning vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voor ziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Inschrijving aanduiding politieke groepering De burgemeester van Heiloo maakt op grond van het bepaalde in artikel G3, lid 1 van de Kieswet bekend dat poli tieke groeperingen, die een vereniging zijn met volledige rechtsbevoegdheid, kunnen verzoeken hun aanduiding daarvan in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau wordt aangelegd. Dit ten behoeve van de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente, die op dins dag 7 maart 2006 worden houden en waarvoor de kandidaatstelling plaats heeft op 23 januari 2006. Het verzoek daartoe moet schriftelijk worden gericht tot het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeen te, gevestigd bij het gemeentehuis van deze gemeente, uiterlijk op drie ënveertigste dag voor de dag van de kandidaatstelling (dus vóór 9 decem ber 2005). Politieke groeperingen waarvan de aanduiding al bij de Kiesraad is gere gistreerd hoeven geen inschrijving aan te vragen. Politieke groeperingen die bij de voorgaande gemeenteraads verkiezing een geldige kandidaten lijst hebben ingeleverd, hoeven even eens geen inschrijving aan te vragen. Voor de registratie moet een waar borgsom van 112,50 worden betaald aan de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer K. Mosselaar of Gladheid overvalt je meestal. De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte hebben zich inmiddels al voorbereid op gladheidbestrijding voor de komende wintermaanden. Elke winter rukken de strooiwa gens wel een paar keer uit. De gladheidbestrijdingsdienst strooit zout op doorgaande wegen om ongelukken te voorkomen. De auto's, maaimachines en tracto ren zijn gereed gemaakt om glad heid te kunnen bestrijden. Ook worden de strooibakken weer gevuld. Deze bakken worden geplaatst bij bijzondere gebou wen, zoals verzorgingshuizen en het gemeentehuis. Verder worden tijdelijk de rood-witte palen ver wijderd die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewerkers deze palen weer terug. Wanneer strooit de gemeente De gemeente Heiloo past de 'droogstrooimethode' toe. Dat wil zeggen dat droog zout gestrooid wordt op het moment dat glad heid optreedt. Dit is milieuvrien delijker, omdat zo alleen gestrooid wordt als het echt nodig is. Waar strooit de gemeente De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers wegen voor het ver keer begaanbaar. Ook enkele fiets routes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen staan aan gegeven op het kaartje, geplaatst elders op deze pagina, en hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. Op veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid met 'de hand'. Dit laatste gebeurt overdag, op werkdagen. Soms blijft het toch glad Ondanks dat de gemeente strooit, kan het op sommige plaatsen toch glad blijven. Dat komt onder andere doordat het strooizout alleen werkt als er op gereden wordt. Vandaar dat 's nachts min der gestrooid wordt. Als een bestrooid wegdek urenlang niet bereden wordt, doet het zout z'n werk niet meer en is het in mum van tijd weer spekglad. Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de wintermaanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen paadje en het stukje trot toir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zonodig met zout bestrooit, zorgen we er met zn allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman of buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit paad je en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kunt u contact opnemen met de een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. 23 NOVEMBER 2005 UITKIJKPOST Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12