in De Beun Kindermatinee succes Sinterklaastoneelstuk The Shavers in de Buk H e I L o O Center Disc kljjWA DEUTEKOM Nederland uit de kunst The Collection 11 Corso Bioscoop CD VAN DE WEEK BOEK VAN DE WEEK Kunstbeurs Bonhoeffercollege Manderlay Kom en beleef het avontuur van de kleine Pietjes Nederland uit de kunst door Nelly de Zwaan Teksten die altijd akelig direct en niet zelden ongemeen grappig zijn Alanis Morrissette 'The Collection' UITKIJK. POST 30 NOVEMBER 2005 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WÊ&M FfiHI naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl door Nelly de Zwaan voor 34,95 door Alanis Morisette van 21,95 voor 17,95 HEILOO -De activiteitencom- missie van ANBO en KBO vieren op 1 december om 14.00 uur het Sint Nicolaasfeest in het Trefpunt. Dit gebeurt met een bingo, bezoek van Sint Nicolaas en zijn Pieten en met muzikale medewer king van mevrouw Gibbels. Op zondag 18 december wordt het kersfeest gevierd met mede werking van toneelgroep het Trefpunt die de voorstelling 'Wat doen we met oma' speelt. Na de pauze volgt een uur durende con ference van Cees Schouten. Tot slot volgt een loterij met leuke prijzen. Tijdens de pauze krijgen de bezoekers een hapje en een drankje. De entree is 5,- per persoon. De zaal gaat open om 13.30 urn en het geheel begint om 14.00 uur. CASTRICUM - Plusactiviteiten Bonhoeffercollege organiseert ter gelegenheid van haar 10-jarig jubileum op 17 en 18 december een kunstbeurs in het Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. Openingstijden op zaterdag 17 december van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag 18 december van 11.00 tot 17.00 uur. Meer dan veertig professionele kunste naars uit het gehele land hebben zich ingeschreven voor dit evene ment dat voor bezoekers gratis toegankelijk is. Het kunstaanbod is zeer divers. Iedere bezoeker van deze Kunstbeurs krijgt een gratis lot. De winnaar mag een schilderij kiezen uit het werk van één van de aanwezige kunste naars. 'Het machtigste wapen in de han den van een onderdrukker is de geest van de onderdrukte', schreef de Zuid-Afrikaanse anti-apartheids activist Steve Biko. Het citaat zou een motto kunnen zijn voor de machtsverhoudingen in de films van de Deense regis seur Lars von Trier. Altijd zijn de slachtoffers medeplichtig aan hun lot. Het is een sado-masochistisch mechanisme dat in Manderlay, het tweede deel van Von Triers USA- trilogie, opnieuw een duivels knappe uitwerking krijgt. De hoofdrolspelers zijn dan wel nieuw - Bryce Dallas Howard ver vangt Nicole Kidman in de rol van gangsterdochter Grace, Willem Dafoe neemt de plaats van James Gaan in als haar vader - maar de plaats van handeling is nagenoeg identiek. Manderlay is een katoenplantage waar een blanke familie zwarte sla ven exploiteert. Verbazingwekkend, want de film speelt in de jaren der tig en de slavernij is al zeventig jaar afgeschaft. Met de steun van haar vaders gewapende helpers neemt Grace er de macht over om net als in Dogville haar idealisme te tonen. Alleen is passief slachtofferschap ditmaal niet haar wapen, maar speelt ze een actieve rol. Ze pro beert de onderdrukking en uitbui ting op de plantage te stoppen en er de bevolking te onderwijzen en te democratiseren. Te zien op donderdag 1 december om 20.00 uur, en op zondag 4 december om 16.30 uur. Een uniek overzicht van bekende en minder bekende afbeeldingen uit de kunst: schilderijen, prenten of tekeningen in de succesvolle 365-dagen-formule. Nederland uit de kunst bevat werken vanaf de middeleeuwen tot de twintigste eeuw. Voor iedere dag is er een afbeelding met een begeleidende tekst over mode, interieurs, land schappen, steden enzovoort. Achterin zijn korte biografieën te vinden van de kunstenaars en een index, waardoor het boek optimaal toegankelijk wordt en ook een functie heeft als naslagwerk. Het grote boek is leeg, te zien op zaterdag 3 december in De Beun of zondag 4 december in De Burgerij! Eigen foto HEILOO - Op 3 december is het dan zover. The Shavers staan weer ouderwets op het Bukpodium. Het is elke keer weer een feest als de mannen van The Shavers op het podi um staan. Het maakt niet uit of de zaal vol of bijna leeg is, The Shavers weten elke keer weer de zaal op zijn kop te zet ten. De imposante blikvanger van het trio is de immense 'tattoo-man', Johannes de Boom. Perfect onder steund door enerverende surf- rock-a-billy in de beste Dick Dale traditie, smijt Johannes z'n oprechte en van alle valse senti menten ontdane teksten de micro foon in. Teksten die altijd akelig direct en niet zelden ongemeen grappig zijn. Over essentiële zaken als angst, erotiek en kunst alsmede over halvarine ('gatverdamme'), zwerven en telefoonsex. Over het leven kortom. Met gitaar en drums als enige instrumenten weten The Shavers een opwindende en rauwe show neer te zetten. De hoogst ori ginele, confronterende en even vaak ontroerende Nederlandstalige teksten maken van een Shavers- optreden al snel een indrukwek- De jonge bezoekers waren razend enthousiast! Foto: Mario Sacksioni O dennenboom, O dennenboom: het is weer bijna kerstmis en dus vüegen de verzamel cd's ons weer om de oren. Ook Alanis Morissette heeft de afgelopen maanden al haar eigen platen nog eens beluisterd en het beste uit die collectie heeft ze nu op een nieuwe best of gezwierd. Het album, dat 'Alanis Morissette The Collection' heet, bevat haar beste hits, haar persoonlijke favo rieten en een nieuw nummer: Crazy. Om de geboorte van deze nieuwe cd te vieren, doopt TMF zondag 4 december om tot Alanis Morissette- dag. Op die dag kunt u om 20.00 uur kijken naar een prachtig con cert van the lady herself en er is ook de ultieme Alanis Morissette Top 10 om 13.00 en 22.00 uur. Die Top 10 mag u mee samenstellen! Kies dus snel uw meest favoriete nummer en wie weet wint u wel een exemplaar van Alanis Morissette The Collection'. Nu hebben ze niets meer. Hoe dit verder afloopt... Kom naar Theater de Beun en beleef het avontuur van de kleine pietjes mee. Kaarten zyn verkrijgbaar vanaf zondag 27 november bij Albert Heijn, Bruna en de Hema. In verband met de grote belangstelling kunnen slechts drie toegangsbewijzen per persoon afge geven worden. Mocht u geen gebruik maken van de kaarten, geeft u ze dan voor zaterdag 3 december af aan de kassa van Theater de Beun, zodat andere kinderen hiervan gebruik kunnen maken. pen is, werd verzorgd door Hans Wijsma jr. Hans heeft een absolute aanleg voor dit werk. Duidelijk en met veel expressie vertelde hij de kinderen het verhaal over de diverse dieren. In combinatie met het uitste kend musiceren van zowel de pia nisten als de overige instrumenta listen werd het een feest voor de kinderen. Het was bijzonder leuk te zien hoe zelfs de kleinsten in mimiek en gebaren meeleefden met het spel. Het feest werd nog vergroot door frisdrank en chips, die in de pauze werden uitgedeeld. Gezien het suc ces smaakt deze eerste kindermati nee zeker naar meer, reden waarom nu al wordt nagedacht over een vol gende kindermatinee. kende gebeurtenis. In het voorprogramma staan Remones en El Guapo Stuntteam. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt 8,-. Voor meer info kijk op www. theshavers.nl of www.bukbuk.nl. HEILOO - Op zaterdag 3 decem ber wordt in Theater de Beun het traditionele Sint Nicolaastoneelstuk opgevoerd door de spelers van Forento en Pancratius uit Castricum met de titel Het Grote Boek is leeg! Op zondagmiddag 4 december om 14.00 uur wordt dezelfde voorstel ling in De Burgerij té Limmen gespeeld. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, toegang 2,-, informatie: 072-5052235. HEILOO - Hoe maak je klassie ke muziek bereikbaar voor kin deren? Het antwoord werd afgelopen zaterdag in de Witte Kerk van Heiloo gegeven. Deze titel doet het ergste vermoe den en er heeft zich inderdaad een drama afgespeeld in het paleis van Sint Nicolaas. Grote Piet heeft name lijk een laptop gekocht en inmiddels zakken vol met verlanglijstjes van de kinderen uit Nederland hierin opge slagen. Als de werkpietjes willen weten hoeveel speculaaspoppen er nu eigenlijk gebakken moeten wor den, blijkt dat de laptop niet meer werkt. De kleine Pietjes en grote Piet maken zo'n drukte dat tot overmaat van ramp de laptop in het water valt. Voor het eerst werd in deze kerk een kindermatinee georganiseerd. Uitgevoerd werd ondermeer het 'Carnaval der dieren' (Carnaval des Animeaux) van Camille Saint Saëns. Het stuk werd uitgevoerd door het befaamde (en jonge) pianoduo Niek van Oosterum en Bas Verheijden. Zij werden bijgestaan door de instru mentalisten Erna Sommer - viool, Natasja Vermeulen - fluit en Elma Dekkers - contrabas. De vertelling, waardoor de muziek beter te begrij-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11