Ontwerp Bakkersplein in raadscarrousel Inbraak in woning Akersloot io intratuin Jru HET GROENE WARENHUIS Zondag 4 december naar Intratuin Heiloo De Limmer Taaltest 2005 R S O Bakkersplein met vriendelijke en open sfeer regio 17 Een nieuw dorpshart voor Castricum B|OSCOOP Programma 1 dec. t/m 7 dec. 2005 "LEEF!" "Pride and Prejudice" "Harry Potter and the goblet of fire" "Het Schnitzelparadijs" "Harry Potter en de vuurbeker" (NL) "De Griezelbus" première "Wallace Gromit"(NL) www.corsobioscoop.nl U bent van harte welkom van 11.00 tot 17.00 uur Creatieve uitdaging voor liefhebbers van Nederlands Hun hebben altijd geluk' 30 NOVEMBER 2005 BP 1^8 CASTRICUM - Een prettig ver- blijfs- en winkelgebied. Dyna misch, hoogwaardige kwaliteit, multifunctioneel en autovrij. Het zijn een aantal kernachtige termen die slaan op het ont werp voor het Bakkerplein in Castricum. Het Bakkersplein krijgt een nieuw gezicht en moet het nieuwe dorpshart van Castricum worden. Althans zo stellen de gemeente en projectontwikkelaar Symbion zich het voor. Na een lang traject, waarin veel waarde is gehecht aan het horen van belanghebbenden en ligt er nu een bijzonder en toch gewoon idee voor. Bijzonder door het pro ces naar het ontwerp toe. Bijzonder door de inrichting, het ontwerp, architectuur, maar ook weer heel gewoon een gezellig en knus plein, passend bij Castricum. Het Bakkerspleintje is een van de oude re delen van de dorpskern Castricum. Het is niet echt een fijne verblijfsplek. Het is een parkeerter rein met een aantal aangrenzende panden. De openbare ruimte is ver ouderd en slordig met hier en daar wat groen. Om te voorkomen dat het plein afglijdt naar een onaan vaardbaar niveau, wordt het nu ver nieuwd. De vernieuwingsimpuls richt zich op een versterking van het Bakkersplein als dorpshart met een prettig verblijfplein, woningen, winkels en deels ondergronds par keren. In de huidige planvorming is door de gemeente en Symbion nadrukke lijk gekozen voor een open planpro ces. Dit betekende dat niet werd begonnen met het vervaardigen van een plan en pas daarna het raadple gen van de bevolking. In het geval van het Bakkersplein werd eerst de dialoog gezocht met belanghebben den in het gebied. Deze belangheb benden zijn samengebracht in een klankbordgroep. Zij waren en zijn het met elkaar eens dat de huidige kwaliteit te wensen over laat en dat het streven is gericht op de ontwik keling van een nieuw dorpshart. De klankbordgroep heeft de steden bouwkundige uitgangspunten voor de planontwikkeling in oktober 2001 opgesteld. De gemeenteraad stemde hiermee in. In mei 2005 was het eindelijk zover. In mei 2005 heeft de klankbordgroep een over wegend positief advies gegeven over het plan Bakkerspleintje. Er was wel kritiek op onderdelen van het plan. Zo voldeed de hoogte niet aan de uitgangspunten en was onvoldoende duidelijk of de groenstroken langs het plangebied behouden zouden worden. Tenslotte moest ook de achterkant van de bebouwing minder massaal worden gemaakt. Sinds de zomer is gewerkt aan een wijziging van het ontwerp om tegemoet te komen aan de kri tiekpunten van de klankbordgroep. Ook is de laatste hand gelegd aan de bijlagen en overige stukken die nodig zijn voor de besluitvorming. Vanaf deze week is het plan dan ein delijk openbaar. Dat betekent niet dat het plan definitief is. De gemeenteraad moet zich nog over het plan buigen en als die ermee instemt, zal de gebruikelijke inspraakprocedure voor het plan worden gestart. Lees verder op pagina 17 Het Bakkersplein krijgt een nieuw gezicht en moet het nieuwe dorpshart van Castricum worden. Eigen foto ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -65 2291 maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondagmiddag 16.30 uur "MastderiaySPECIAL vrijdag zaterdag 18.30 uur zaterdag- zondagmiddag 13.30 uur woensdagmiddag 14.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag 19.00 uur zaterdag 13.30 19.00 uur zondagmiddag 13.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel.0251 - 65 22 91 AKERSLOOT - Op zaterdag 26 november is in een woning aan de Lange Dresch rond 19.45 uur inge broken. De dader heeft een schuif pui aan de achterkant van de woning geforceerd om binnen te komen. Vermist worden onder meer sie raden en een geluidsinstallatie van B&O. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 vrijdag koopavond. Koopzondagen op 11 en 18 december. LIMMEN - Na de succesvolle editie van vorig jaar organi seert Limmen Cultuur ook dit jaar weer De Limmer Taaltest. Deze test is in de plaats geko men van het Limmer Dictee dat na zes jaar plaats moest maken voor een meer creatieve uitda ging voor de liefhebbers van onze moedertaal. De Limmer Taaltest doet een beroep op kennfs, vernuftig taalgevoel en creativiteit op het gebied van het Nederlands. Hij bestaat uit vier onderdelen. Allereerst moeten de deelnemers een goed Nederlands woord vinden voor een aantal regelmatig voorko mende vreemde woorden bijvoor beeld: adequaat passend). Vervolgens wordt de kennis van spreekwoorden getoetst aan de hand van zinnen die elk zijn samen gesteld uit gedeelten van twee spreekwoorden die dus moeten worden achterhaald (bijvoorbeeld: Wie de schoen past, kan de bal ver wachten). Het derde onderdeel bestaat uit een aantal zinnen waar van moet worden vastgesteld of ze goed of fout zijn (bijvoorbeeld: Hun hebben altijd geluk). Tenslotte word het vernuft en de creativiteit van de kandidaten op de proef gesteld bij het oplossen van cryptische omschrijvingen (bijvoorbeeld: Muzikaal echtpaar dat sigaretjes rolt drumstel). Het evenement vindt plaats op dinsdag 13 decem ber in de bovenzaal van boerderij Vredeburg. Uiteraard worden de prijswinnaars beloond en de beste ontvangt bovendien een wisselbo kaal. Deelnemers kunnen zich aan melden bij de heer Brandsma, Vaartkant 30 1906 WJ Limmen, telefoon 072-5052052. E-mail: tibra@hetnet.nl. Zij dienen om 19.45 uur aanwezig te zijn en wor den verwelkomd met een gratis kopje koffie. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro. Het maximum aantal deelnemers is 45, geef u dus tijdig op.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 15