Gré Ris te gast bij Beat/FM Het einde in zicht van zestig jaar in de schoenen H E I L O O 3 Verkeerde foto bij verhaal in najaarsbijlage Met een positieve blik op de toekomst Nu jaag je mensen de gemeente uit' Straatnamen bekend voor GGZ-NHN terrein Vernieling vuilnisbak Ik heb het altijd met plezier gedaan' UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2005 Vervolg van voorpagina Tot de gemeenteraadsverkiezing en in maart 2006 gaat zij verder met een eigen lijst. Wat ze daarna in de politiek gaat doen weet ze nog niet. Dat Gré een uitgesproken eigen mening heeft blijkt duidelijk door haar uitspraak dat het sociale aspect niet uitsluitend moet worden toebedacht aan de PvdA. In haar optiek zijn sociale opvattingen eveneens aanwezig bij andere poli tieke partijen. Het sociaal-libera- lisme slaat bij haar ook wel aan. Een andere opmerkelijke uitspraak is dat sociale dienstplicht voor jong ens en meisjes bespreekbaar moet zyn. Bijvoorbeeld dat ze na hun schooltijd een jaar in een verpleeg huis gaan werken. Verder stelde zij dat een goede communicatie tussen mensen onontbeerüjk is bij het aan vaarden van standpunten. Daarom is zij voorstander van een goede communicatie tussen de (gemeen te) politiek en de burgers. Dit geldt zowel voor gemeenteraadsleden, wethouders en ambtenaren. Deze laatste groep heeft het niet altijd gemakkelijk met telkens wisselende standpunten in het beleid en met na de verkiezingen wisselende colle ges. Ook kwam nog de woning bouw ter sprake in het stationscen trum. Dit zou ten goede moeten komen aan de jongeren, althans voor een deel. Voor senioren zijn er ook te weinig mogelijkheden. Te dure koop of te dure huur. Nu jaag je mensen de gemeente uit, was haar mening. Het regionale huis vestingsbeleid speelt hierbij ook een rol. Helaas was de tijd te kort voor overige beschouwingen en moest afscheid genomen worden van een vrouw die veel heeft moeten mee maken, maar met een positieve blik op de toekomst. De volgende uitzending van Heiloo Lokaal op radio Beat FM, vindt plaats op donderdag 1 decem ber. Hierin kunt u de speech van burgemeester Romeyn beluisteren, zoals hij die gaf bij de presentatie van het 'Monumentenboekje in Heiloo'. Deze presentatie vond plaats op vrijdag 4 november in de Witte Kerk. Het programma is van 20.00 tot 21.00 uur, en wordt muzikaal omlijst door muziek. Aansluitend op dit programma zal er een uur klassiek te horen zijn. Beat/FM is te beluisteren via de kabel op 96,5 fm en via de ether op 106.3 FM. De week daarna, 8 december, is wethouder Roelof Bos te gast in het programma. In de najaarsbijlage stond een artikel afgedrukt over een bijzon dere toneelvoorstelling in de Buk Buk. Deze werd namelijk uitge voerd door tien cliënten van de woonvoorziening voor mensen met een verstandelijk beperking de Stolp. Tot onze spijt is bij dat verhaal een verkeerde foto geplaatst. Bovenstaande foto had het moeten zijn. Foto: Mari Sacksioni HEILOO - Burgemeester en wet houders hebben in overleg met vertegenwoordigers van GGZ- NHN op 1 november voor het ter rein van de GGZ-NHN een straat- namenplan vastgesteld. Het college wenste dit te doen in ver band met de ontwikkelingen op het terrein van de GGZ-Noord- Holland-Noord en voor de duide lijkheid van bezoekers, dienstver lenende bedrijven en (toekomstige) bewoners. Op 17 oktober zijn de volgende namen gekozen: De Overtoom, De Kapelbuurt, De Strandwal, De Kroft, De Hooge Venne, De Bullaan, De Olvendijk, Het Landpad, Het Kerkepad en Het Die. HEILOO - In Termijen werd op zondagmorgen 27 november omstreeks 04.00 uur een vuilnis bak vernield. De vernieling werd gepleegd met een krachtig explo sief. Door de kracht van de ont ploffing werd de vuilnisbak enke le meters van zijn oorspronkelijke plaats weggeslingerd. De politie heeft een buurtonderzoek gehou den en heeft enkele getuigen gehoord. Eén van deze getuigen zag voor de explosie een groepje jongens nabij de vuilnisbak staan. De politie verzoekt eventuele ver dere getuigen met de politie van Heiloo contact op te nemen via 0900-8844. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Op 2 december zul len de laatste paren schoenen over de toonbank gaan bij de schoenreparatie van Nic en Rie Mannes. Ze sluiten dan een periode van zestig jaar in de schoenen af. Vele Heilooërs zijn er klant geweest en kennen de zaak aan de Westerweg. Als het aan Nic ligt zou hij gewoon nog jaren doorgaan, maar de vrije uurtjes komen nu echt in zicht. In hun woning naast het winkel pand vertellen beiden hoe het leven tussen de schoenen geweest is, af en toe even gissend naar de juiste data, want tja, het is natuurlijk niet niks, zestig jaar. Zo begint Nic (85) zijn verhaal: „Ik ben opgegroeid met het schoenmakersvak. Mijn vader was schoenmaker in Egmond aan den Hoef en had een klein win keltje erbij, met pantoffels en gym schoenen. Ik stond toen voor de keuze, of voor mezelf beginnen, of bij mijn vader in de zaak. Mijn vader zei dat ik maar voor mezelf moest beginnen, kon ik altijd nog in zijn zaak als het niks werd." Zo begon Nic in 1946 in een oude schuur achter zijn huis aan de Westerweg met het repareren van schoenen. Twee jaar later trouwde hij zijn Rie. Ze kregen vier kinderen. Een druk bestaan, want het repare ren van schoenen gaat tot in de kleine uurtjes door. De werkplaats was vaak tot in de late avond een plek waar veel mensen nog even een praatje kwamen maken. Rie (80): „Hij kwam soms pas om twaalf uur in bed. Ik zat avonden alleen. Niet gezellig hoor, vooral niet toen we kleine kinderen had den. Maar ja, het was gewoon hard werken. Ik heb ook wel zitten stik ken en schoenen in de uitpoets zet ten in die schuur." In die tijd ging Nic nog met de fiets en mand langs de deur om schoenen op te halen voor de repa ratie. ,,Ach, het waren andere tij den. Iedereen deed het zo. We lie pen het hardst om een nieuwe klant." Maar er diende zich andere tijden aan en via een vriend hoorde Nic dat er toch wel meer te verdie nen viel in de handel, dus het hij een winkelpand aanbouwen, volgde op hoge leeftijd nog een opleiding ('en ik slaagde natuurlijk, ik had de kennis') en gingen de winkeldeuren in 1965 open. De schoenreparatie hield hij ook aan, hoewel door drukte van de winkel hij die uitbesteedde aan 'een hele goeie schoenmaker': Heine, die zich zelfs kampioen van Europa mocht noemen. Nic en Rie werkten beiden in de winkel en hadden het daar druk mee, want personeel was niet aan de orde. Zijn vrouw herin nert zich het plezier in de verkoop van kinderschoenen: „Je moet daar oog voor hebben. Er is toch extra aandacht voor nodig. Kinderen wilden die nieuwe schoenen soms gewoon niet aan, dan hepen ze zo weg!' Dat het druk was herinneren beiden zich maar al te goed. Met zijn pensioengerechtigde leeftijd stopten, zij met de schoen verkoop. Maar het bloed kroop waar het niet gaan kon. Nic bleef de schoenreparatie verzorgen. Drie halve dagen per week is hij de afge lopen twintig jaar open gebleven. Zo kon hij contact houden met zijn klantenkring. Dat werd door de mensen gewaardeerd, want ze ble ven komen. De schoenmaker glim lacht als hij terugdenkt aan die tijd: „Ik vond het leuk om met mensen om te gaan en ze goed te adviseren. Ik zei ook wel eens dat ze bepaalde schoenen niet moesten kopen." Nu breken dus de tijden aan waarin ze kunnen genieten van hun welverdiende rust en u hen beiden al wandelend door het dorp kan zien gaan. Nic zal nog meer tijd aan de volkstuin kunnen besteden want ook daar kan hij gezellig praatjes maken met al die bekende Heilooërs. Op 2 december zullen de laatste paren schoenen over de toonbank gaan bij de schoenreparatie van Nic en Rie Mannes. Ze sluiten dan een periode van zestig jaar in de schoenen af. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3