Vita Food Stichting Hoeve Nijenburg deelt cheques uit Internetcafé geopend in De Loet H E I L O O 5 1 mi ^^SÊBSSBSSSÊSSSSÊÊS^^^m Het geeft wel een dubbel gevoel' 'Zo kunnen we toch een stukje van die jongens daarheen brengen' UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2005 ■JU jf" |U 11 C In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei- DClSmjr dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: nr-l irLJT redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw Dr Ei LbI 1 gegevens vermelden. PttL Foto: Mario Sacksioni Vita Food, Hoekstuk 11 in Heiloo, tel. 072-5333129. HEILOO - 'Twee ons groenten, twee stuks fruit', we herinneren ons allemaal die goedbedoelde slagzin. Maar soms is het niet eenvoudig om in de drukte van alledag toch een verantwoorde en vitaminerijke maaltijd op tafel te zetten. Geen nood, Judith Schouten van Vita Food heeft tal van ideeën in haar EET-ideewinkel Vita Food. EET-ideewinkel EET-ideewinkels onderscheiden zich door hun aantrekkelijke assorti ment. Lekker vers staat hoog in het vaandel. Altijd lekkere nieuwtjes, dag verse maaltijden, de lekkerste groenten en fruit, soepen en het parade paardje: de vele salades en rauwkostsoorten. Het valt geüjk op als u de winkel in het Hoekstuk binnenloopt: dit is geen gewone groentezaak. Verschillende koeltoonbanken met rauwkostsa- lades, verse kant en klare maaltijden, een boerderijkazenvitrine, noten stand, versgeperste sappen en fruitmanden en niet te vergeten kleurrijke kasten met groenten en fruit. „Vita Food staat voor Vitamine Voedsel. Ik vind het belangrijk elke dag weer een verse presentatie van Hollandse groenten en eerste klas fruit te geven. Ook maak ik eigen variaties op oude bekenden, zoals een stampot rolletje van zuurkool. Leuk om varianten op de dagelijkse maaltijd zelf te bedenken." De kant en klaarmaaltijden worden dagelijks bereid in eigen keuken. Verse en hoogwaardige ingrediënten zorgen voor een uitstekend product waarbij 'gezond' bovenaan staat. Geen houdbaarheidsdatum, maar gewoon dagelijks vers met behoud van alle vitamines en mineralen. Voor bij de kant-en-klare maaltijden liggen balletjes gehakt, worst en warme jus van de echte slager klaar. Handig voor als u een keer weinig tijd heeft. Ook aan bij- en nagerechten is gedacht. Wat dacht u van vers gekookte stoofpeertjes, verse soepen en appelmoes, verschillende smaken kwark en gesneden fruitvarianten? Dagelijks vers bereid Judith staat verse andijvie te snijden als ze vertelt: „Ja, ik snij bijna alles zelf. Ik wil alles continu vers houden en geen gekke lange stukken ertus sen, een goede snit dus!" Voor een deel worden de groenten centraal gesneden. Dit gebeurt op een specifieke manier en kan dus beter elders gebeuren. Roerbakmixen zijn ook volop te vinden bij Vita Food. Mixen met of zonder speciale krui den, speciale bami/nasimixen, paddestoelenmix et cetera. Ook hier geldt weer: dagelijks vers bereid in eigen keuken. Het voordeel is dus duidelijk: Vers, gezond en in de hoeveelheid die u wilt. Voor wie het echt bijzonder wil, die kan terecht in de tapenadehoek van Vita Food. Daarin naast tal van lekkere zuidelijke hapjes, ook huzarenbolletjes en kleine quiches. Alles in kleine hoeveelheden, want Judith maakt alles liever vers. U kunt de aantallen die u nodig heeft eenvoudig bestellen, redelijk in prijs en kra kend vers. Wat is er prettiger dan uw gasten op uw feest of party te kun nen verrassen met een gezonde en overheerüjke traktatie? Bovendien hoeft u in alle drukte geen uren in de keuken te staan, want Vita Food kan geheel naar uw wens een prachtige schaal voor u maken. Natuurlijk ook een ideetje voor de komende feestdagen. Judith weet wat gezellig tafelen is en is daar handig op ingesprongen met diverse lekkere schotels, als de Rauwkost Gourmet Schotel, een Knabbel Schotel en Fruit Schotel. Tot slot nog een leuke tip van de sint: maak er een hartig avondje van met de lekkere hapjes uit de keuken van Vita Food! HEILOO - Drie organisaties zijn blij verrast met een cheque ter waarde van 23.333,33 door de Stichting Hoeve Nijenburg. Echter deze gulle daad gaf de ontvangers een dubbel gevoel. Want eigenlijk was het geld bestemd voor een woonzorg boerderij op deze locatie. In februari 2004 is de Stichting Hoeve Nyenburg opgericht door Diana en Edwin Bos samen met Ruurd en Desiré Zwart. Beide ouder paren hadden een zoon met een ver standelijke handicap. Omdat het reguliere zorgaanbod niet voldeed besloten zij ongeveer vijf jaar gele den een eigen zorginstelling te beginnen. Tot groot verdriet is in oktober vorig jaar Sven Bos op 11-jarige leef tijd overleden en de plannen voor de boerderij zijn uiteindelijk stopgezet. Natuurlijk niet zonder slag of stoot en het vergaarde geld moest een goede bestemming krijgen, vond de stichting. In de boerderij van Diana en Edwin waren op vrijdag 25 november afgevaardigden van drie instellingen aanwezig om hun che que in ontvangst te nemen. Een goedbedoeld, maar ook emotioneel moment voor alle aanwezigen. De goede doelen die de Stichting had verkozen zijn Stichting Dupla, een huifbed-project voor meervou dig gehandicapten, De Vijfhoek, orthopedisch dagcentrum voor jeugd van 0 tot 18 jaar en Ludamus, musicalgroep voor gehandicapten en niet-gehandicapten van 7 tot 70 jaar. Diana heette alle gasten van harte welkom namens de stichting. In haar toespraak vertelde zij hoe zij zoveel jaren geleden samen met Ruurd en Desiré, de ouders van Tim (16) die nu op Reigersdaal woont, de plannen gingen smeden voor de woonzorgboerderij op de plek van de veldschuur. Zowel de buren, als de gemeente waren enthousiast voor het plan, tekeningen lagen klaar tot die onheilspellende dag in oktober dat zij afscheid moesten nemen van hun Sven. „Onze drive was toen weg. Sven en Tim waren onze drive, omdat ze geen goede plek konden willigers aanwezig. Deze vrijwilli gers zijn door Stichting Ouderen werk Heiloo speciaal aangesteld om- individuele begeleiding op de com puter te bieden. Door deze begelei ding op maat wordt het gebruik van de computer een stuk gemakkelij ker. Inmiddels is het enthousiasme voor het internetcafé zo groot, dat er een wachtlijst van geïnteresseer den bestaat. De vrijwilligers doen hun best iedereen zo snel als moge lijk te helpen. Mevrouw Verver, een bewoonster van De Loet en voor vechtster van het tot stand brengen van het internetcafé is eveneens bij zonder verheugd. Het internetcafé wordt op aanvraag ook ter beschik king gesteld voor computercursus sen van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Het gaat dan voornamelijk om cursussen voor omwonenden van De Loet voor wie het lastig is naar het Trefpunt te komen. Het internetcafé is voor omwonenden geopend van 09.00 tot 12.30 uur en van 15.00 tot 17.00 uur (indien er geen cursus gegeven wordt). Aan- en afmeldingen verlopen via de receptie. Voor meer informatie kunt u -bellen met locatie De Loet, tel. 072-5330477. Drie goede doelen werden verrast met een cheque op Hoeve Nijenburg. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Sinds 9 november heeft Stichting Partners in de Zorg, locatie De Loet, er een internetcafé bij. Een initiatief dat in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo tot stand is gekomen. De intro ductie van het internetcafé werd feestelijk gevierd. De ruimte werd er mooi voor aan gekleed met onder andere schilde rijen van Irma Sombroek. Nadat het openingslint werd doorgeknipt door mevrouw Termaat, werd de inge bruikneming uitvoerig gevierd met hapjes, drankjes en gezelligheid. Naast bewoners van De Loet en haar omwonenden, waren ook vrij- Nadat het openingslint werd doorgeknipt door mevrouw Termaat, werd de ingebruikneming uitvoerig gevierd. Eigen foto krijgen in het reguliere aanbod. We hebben lang geroepen dat we door zouden gaan, maar de harde werke lijkheid was dat we toen geen ouders meer waren van een gehandicapt kind en Tim had zijn plek op Reigersdaal gevonden. Het hele plan heeft een half jaar in de ijskast gele gen. Toen hebben we besloten het woonzorggedeelte niet meer te laten plaatsvinden. Je wordt er anders toch 365 dagen per jaar mee gecon fronteerd. De kamer bedoeld voor Sven zou voor een ander kind zijn. Het was te emotioneel. In overleg met de rest van de stichting hebben we toen besloten te stoppen. Maar inmiddels hadden we wel geld bij elkaar gesprokkeld. Dat willen we nu graag overhandigen aan Dupla, omdat ze hier al vijf jaar komen op de kindermiddag met de huifbedden. Ook Ludamus krijgt een cheque, onze dochter Amber speelt er in mee en de uitvoeringen zijn altijd weer een belevenis. Tot slot de Vijfhoek, omdat Tim en Sven daarop hebben gezeten en zoveel plezier hebben gehad. Zo kunnen we toch een stuk je van die jongens daarheen bren gen." De vertegenwoordigers van de goede doelen waren uiteraard blij verrast met de gulle gave, maar gaven allen aan dat ze het met een dubbel gevoel ontvingen. De Vijfhoek verwoordde dat als: „Liever hadden we het natuurlijk niet gehad." Dupla gaat het geld gebrui ken voor renovatie van een huifbed en wellicht een wat meer verende zit ting creëren voor de menners. De Vijfhoek gaat buitenmateriaal aan schaffen en materialen die gebruikt kunnen worden bij het wandelen. Ludamus, die al vier jaar producties draait, zal het geld besteden aan headsets en geluidsapparatuur, dat zo nodig is bij de uitvoeringen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5