Café de Wit scoort een plaats hoger in Top 100 December in de wereldwinkel Knutselen met Kids for Animals Samen eten in het Trefpunt Stichting Ouderenwerk Heiloo zoekt vrijwilligers H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN Nieuw talent én nieuw instrumentarium voor Fanfare Showband Heiloo Alle kinderen die van dieren houden kunnen lid worden Kerstmaaltijd met muzikale omlijsting Heeft u interesse in zinvol vrijwilligerswerk? Chauffeurs Tafeltje Dekje, gastvrouwen/heren, redacteur SpringLevend KORTOM Opbrengst NSGK collecte Opbrengst collecte Diabetes Fonds UW Heiloo zoekt vrijwilligers Workshop Swarovski Met SeniorWeb naar een nieuw pc-jaar UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2005 HEILOO - Goede café's onder de aandacht brengen van vakgenoten en consumenten. Dat is de bedoeling van de Café Top 100. Deskundige juryle den gingen op pad door het hele land om de Top 100 van beste cafés van Nederland samen te stellen. De beoordeling van café's gebeurt onafhanke lijk. De juryleden zijn geselecteerd op basis van jarenlange ervaring in en met café's. Velen van hen hebben zelf een respectabele staat van dienst als kastelein en ondernemer. Alle juryleden werkten volgens een standaard beoordelingsformulier. Daarbij wordt gelet op vijf belangrijke onderdelen: gastvrijheid, sfeer en uitstraling, hygiëne, productbehandeling, de onderne mer/kastelein. Café de Wit scoorde dit jaar een plaats hoger dan vorig jaar, namelijk nummer 62. In de omschrijving is onder andere het volgende te vinden: 'Leuk café in de kop van Noord-Holland, waar Lex en Jolande de trotse uitbaters zijn. Ook een prima stek voor een broodje gehaktbal bij voorbeeld. De kleine kaart is dit jaar uitgebreid, We missen wel een dran kenkaartje met daarop het beschikbare assortiment. Ons jurylid prijst de hygiëne in de zaak. Voor twee koppen koffie rekent hij maar 2,50 af. Een echt en stabiel café.' HEILOO - 'O kom er eens kijken', in de wereldwinkel moet u zijn voor cadeaus voor groot en klein. Naast de bekende koffie ook kunstnijverheid, kalenders, kerstkaarten, speelgoed, sieraden enzovoorts. Veel van de pro ducten worden op ambachtelijke wijze vervaardigd in kleinschalige werk plaatsen in ontwikkelingslanden. Niet alleen bent u hierdoor verzekerd van een origineel cadeau maar u helpt ook de bevolking van ontwikkelinglanden zelf vooruit te komen. Zoals de suikerboeren in Malawidie elk klein stukje land bebouwen met suikerriet (die gebruikt wordt in het nieuwe assortiment Fhir Trade snoepgoed). De opbrengst hiervan is ondermeer besteed aan een waterput, er zijn plannen voor de aanleg van elektriciteit in een aantal dor pen, een tweede waterput en ondersteuning in de plaatselijke kliniek in haar strijd tegen Bilharzia. Op deze manier profiteert de gehele gemeenschap van de voordelen van verkoop van fair trade suiker. Dus wie deze producten koopt bij de Wereldwinkel draagt bij aan deze unieke vorm van ontwikke- lingshandel. Een moderne manier van zaken doen, waarbij handel met en ontwikkeling bij producenten hand in hand gaan. Iedere maand worden een aantal producten speciaal onder uw aandacht gebracht, zoals deze maand koffieboontjes in biologische melkchocolade en biologische rode wijn. REGIO - Schaar en stopnaald in de aanslag want de Kids for Animals werkgroep Heiloo/ Castricum heeft een aantal leuke activiteiten op het pro gramma staan, waaronder twee middagen lekker knutselen! Op woensdag 7 december, van 14.00 tot 16.00 uur gaan de Kids knutselen in Heiloo, locatie: 't Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. Ook in Castricum gaan de jonge dierenvrienden lekker aan de slag, op zaterdag 17 december van 14.00 tot 16.00 uur in de Kern aan de Overtoom in Castricum. Wil je ook graag deelnemen? Schrijf je dan snel in! Kinderen vanaf 6 jaar kun nen deelnemen aan deze leuke acti viteiten. Opgeven bij jeugdbegeleid- ster Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. Voor leden is deelna me gratis. Voor niet-leden (vriend jes en vriendinnetjes!) kost het 1,50. Goede Doelen kerstmarkt Op woensdag 14 december staan de Kids met een stand op de Goede doelen Kerstmarkt in de Tuin van Kapitein Rommel, van 15.00 tot 20.00 uur. Daar is van alles te doen. De tuin is mooi versierd er is muziek en een kerststal met échte schapen. Alle kinderen die van dieren hou den kunnen üd worden van Kids for Animals. Het lidmaatschap kost tien euro per jaar. Hiermee steunen de kinderen het Dierenbescher- mingswerk en leren ze een heleboel over dieren en bescherming van dieren. Tevens kunnen kinderen gratis deelnemen aan verschillende activiteiten (deelname vanaf 6 jaar) en ontvangen zij zes keer per jaar het landelfike clubblad. Kids for Animals is ook op zoek naar jeugd begeleiders (boven de 18 jaar) die de activiteiten willen organiseren. Bel voor meer informatie: jeugdbe- geleidster Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. HEILOO - Op vrijdag 16 decem ber wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo een kerstmaaltijd geser veerd. Het menu is als volgt: mosterd soep met sour crème, kerstrollade met cognac saus, spruitjes met gebruneerde amandelschaafsel, geglaceerde worteltjes, stoofpeer- tjes in rode wijn saus, aardappel taartje, gebakken krieltjes met bies look, én een kerstdessert toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na het eten is er een mogelijkheid om in de ontmoetings ruimte wat te drinken. Tijdens de maaltijd vindt een optreden plaats, waardoor de maaltijd iets later dan 19.30 uur afgelopen zal zijn. Deze maaltijd kost 10,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maal tijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een project van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SB O (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De bereiding van de maaltijd wordt gedaan door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrij willigers nemen de bediening voor hun rekening.Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligers autovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 4,50 per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072- 5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbel len. HEILOO - Trots laten de slagwerkers hun gloednieuwe trommels zien en zo mogelijk nóg trotser zijn de majorettes en de twee aankomend muzikanten (met vlag) op hun eerste (Sint Nicolaas) optreden in Heiloo! Eigen foto HEILOO - De activiteiten bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo komen voor een groot deel tot stand door de actieve inzet van vrijwilligers. Er wordt conti nue gezocht naar nieuwe vrij willigers voor nieuwe projec ten of om bestaande teams te versterken. Heeft u interesse in zinvol en interessant vrijwilligerswerk of wilt u zich verder ontwikkelen neem dan contact op. U kunt bellen met het Trefpunt, tel. 072-5331297. Bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn twee coördinatoren vrij willigers aanwezig (Marianne van den Berg en Tom Keet) en één van hen zal met u een kennismakings gesprek voeren. Ook wanneer u vrijwilligerswerk wilt doen zonder dat hiervoor een vacature staat ver meld kunt u contact opnemen. U kunt hen ook bereiken per e-mail. Het e-mailadres is: vrijwilligers @ouderenwerkheiloo.nl. Er worden vrijwilligers gezocht voor de vol gende activiteiten: Vrijwilligers Commissie Trefpunt, reservechauf feurs en chauffeurs Tafeltje Dekje, gastvrouwen/heren, vrijwilligers Intergenerationeel Project, Voor lichtingscommissie, Creatieve Huis bezoeken, redacteur SpringLevend en voor de Culturele Commissie. Kijk ook op www. ouderenwerkheiloonl HEILOO - Dit jaar is er 1015,96 opgehaald voor de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind. Met dit bedrag helpt de NSGK hen om hun handicap te overwinnen of in elk geval draaglijker te maken. HEILOO - De collecte van het Diabetes Fonds heeft in Heiloo in totaal 9.732,55 opgebracht. Heeft u de collectant van het Diabetes Fonds gemist? U kunt uw gift overmaken op giro 5766 ter name van het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor meer infor matie: www.diabetesfonds.nl. HEILOO - Zoekt u een zinvolle vrijetijdsbesteding? En heeft u als goed voornemen voor het nieuwe jaar het plan om iets voor de ouderen in onze samenleving te betekenen, dan bent u bij de Unie van Vrijwilligers op het juiste adres. Zij zoeken voor de bemensing in de winkeltjes van de verzor gingstehuizen Overkerck en De Loet enthousiaste vrijwilligers (m/v) die enkele uren per week willen helpen. U werkt in een gezellig team en het aantal uren en/of dagdelen zijn in overleg te régelen. Voor verdere informatie kunt u terecht bij Agnes de Backker, tel. 072- 5336312 of Elly Rutjes, tel. 072- 5330574. HEILOO - Met mooie glaskralen en echte Swarovski-kristallen kunt u in het Trefpunt in een middag tijd een mooi collier maken dat prima bij uw feestkle ding past, maar ook bij dagelijkse kleding erg mooi staat. Het collier is in diverse kleuren te maken, zodat hij helemaal op uw kleding kan worden afgestemd. De workshop zal gehouden wor den op woensdag 14 december vanaf 13.30 uur en zal ongeveer 2,5 uur duren. Kosten zijn 30 euro inclusief alle materialen (deze zijn nikkelvrij!) Zelf dient u een rondbektang met een fijne punt mee te nemen en een theedoek. Mocht u niet in het bezit zijn van een rondbektang dan kunt u deze voor 4,50 aan schaffen bij de workshop. Voor opgave en meer informatie belt u met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. REGIO - Senior Web Alkmaar was tijdens de druk bezochte Senio rendag op 5 november in het Trefpunt één van de vele deelne mers en informatiepunten. In het vaste lokaal - met tien computers mede voor de donderdagmiddag inloop - werden talloze bezoekers ontvangen., waaronder ook nieuw opgegeven donateurs en cur sisten. Dit stimuleert Senior Web Alkmaar om vanaf januari 2006 in het Trefpunt en de Hofstaete weer verschillende pc-cursussen aan te bieden. Voor info belt u met Tom van der Schuyt, tel. 072-5200028, e-mail w.van.derschuyt@freeler.nl of kijk op www.seniorweb-alkmaar.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7