BOB van Unnik centraal in Beat FM Kerstboom in ruil voor bomen in Werkendelslaan Computercursussen in Het Trefpunt H E I L O O 7 Geïnterviewd door wethouder Opdam Bob's belangstelling voor radio en journalistiek is niet vreemd Bob vindt het jammer als inwoners geen interesse hebben voor plannen Hij kon het niet laten om toch even de rollen om te draaien Het is een uitdaging om te zorgen dat mensen geïnteresseerd raken Door 51 bewoners werd enthousiast gereageerd op de brief van Langedijk Speciaal gericht op de oudere cursist POLITIEBERICHTEN Controles en toezicht Auto over de kop Alcohol in het verkeer I "OrKBOFTtr I I UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 HEILOO - Afgelopen donder dagavond was het zover, de populaire Bob van Unnik stond zelf centraal in zijn programma Heiloo Centraal op radio BeatFM. Een andere primeur was er voor wethouder Rob Opdam. Hij presenteerde het programma en interviewde Bob. Bob is geboren en getogen in Amsterdam, in de Watergraafsmeer. Zijn vrouw komt uit Heiloo en zo zijn zij met tussenstops in Alkmaar en Castricum uiteindelijk in Heiloo terecht gekomen. De fraaie woon omgeving met veel groen heeft bij de keuze voor Heiloo een rol gespeeld. Bob's belangstelling voor radio en journalistiek is niet zo vreemd gelet op de functies die hij in het verleden heeft bekleed, van redac teur van de schoolkrant tot corres pondent bij een exportbedrijf. Via de ouderenbonden die zendtijd op de radio kregen, is Bob betrokken geraakt bij Radio Excellence (nu BeatFM). Aanvankelijk werden pro gramma's voor ouderen met leden van de ouderbonden gemaakt maar toen him belangstelling afnam heeft Bob het programma verbreed en het omgedoopt tot Heiloo Centraal. Vele bekende Heilooërs hebben inmiddels hun opwachting gemaakt in het programma. Enkele namen zijn Klaas Koomen, Jan Dekker, Nico Akkerman en Bob Greeuw. Recent is Bob gestart met het interviewen van lokale bestuurders. De kersverse burgemeester, de drie wethouders en verschillende raadsleden hebben de studio inmiddels van binnen gezien. Bob nodigt van harte mensen uit die mee willen werken aan het pro gramma, afhankelijk van de reacties zou uitbreiding van de zendtijd mogelijk zijn. In de programma's krijgt de sport ook regelmatig een plekje. Bob zelf was een fervente hocke yer die via Amsterdam als niet spe lend lid by de Terriërs kwam en nog steeds wedstrijden bijwoont. Hij kon het niet laten even de rollen om te draaien en de wethouder te vra gen of er in de toekomst uitbreiding van het complex mogelijk is. Die mogelijkheid ontstaat als de Zandzoom, de nieuwe woonwijk, wordt ontwikkeld. Heiloo is de moeite waard, een rondleiding door het dorp, een bezoek aan de Oudheidkamer, de Witte kerk, Kapel en het Heilooër bos. Bob zou wel weten hoe hij een programma moest maken voor een belangrijke bezoeker. Dit was zijn antwoord op de vraag wat hij zou doen als de konin gin op bezoek zou komen. Als laat ste werd gesproken over communi catie tussen gemeente en inwoners. Bob vindt het jammer als inwo ners geen interesse hebben voor plannen die verder reiken dan hun directe omgeving, hun eigen straat of buurt. Het is een uitdaging voor de gemeente om te zorgen dat men sen geïnteresseerd raken. Door goede communicatie en goede voorlichting kan dat bereikt wor den. Hij denkt daarbij onder andere aan het aantrekkelijker maken van publicaties van de gemeente in de Uitkijkpost. Bob en Rob hadden duidelijk ple zier in het gesprek en in hun gastrollen. En de luisteraars? Die weten nu wie de man achter het programma Heiloo Centraal is. Op 9 december is de boom, op verzoek van de bewoners van de Werkendelslaan, op het grasveldje in de wijk geplaatst. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Met lede ogen keek Jaap Lange dijk toe hoe alle bomen in zijn straat, de Werkendelslaan, werden weg gehaald in het kader van reno vatieproject De Kroften. Er komt wel weer iets moois voor terug, maar de oude sfeer van de straat, mede door het groen, was even ver te zoeken. Dus besloot hij wethouder Opdam een brief te sturen. Met de vraag of die niet voor een kerst boom kon zorgen? Maar eerst girig hij met de brief de deuren langs, en met succes. Door 51 bewoners werd enthousiast gereageerd op de oproep voor de kerstboomactie aan de Werkendelslaan. Wethouder Opdam reageerde positief en schreef terug dat hij het een prima idee vond. Op 9 december is de boom op het grasveldje in de wijk geplaatst. Om de boom wat aan te kleden heeft Saskia Sengers kerst ballen gemaakt waarop men een speciale kerstwens kan schrijven. Dit kan op vrijdag 23 december. Dan wordt er van 16.00 tot 18.00 uur een kerstborrel georganiseerd. Jaap Langedijk hoopt dat deze actie het begin is van iets moois. Misschien wel van een wijkvereni- ging. Hij hoopt in ieder geval op een mooie, groene Werkendelslaan. Bob en Rob hadden duidelijk plezier in het gesprek en in hun gastrollen. En de luisteraars? Die weten nu wie de man achter het programma Heiloo Centraal is. Eigen foto HEILOO - Begin januari 2006 starten er in Het Trefpunt in Heiloo een aantal computerles sen voor 5 5-plussers. De cur sussen zijn verdeeld over de onderwerpen: Kennismaken met de computer, Internetten, Windows Word en Digitale fot ob e werking. De computercursussen worden georganiseerd door Centa, in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo. Centa is een opleidingsinstituut dat speciaal gericht is op de oudere cursist. De cursussen worden al jaren met veel plezier en succes gegeven. Voor de cursussen Windows Word en Digitale fotobewerking zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Digitale fotobewerking: per 9 janu ari om 09.00 uur, zes bijeenkom sten voor 69,50. Windows Word: per 11 januari 2006 om 09.15 uur, acht bijeenkomsten, 89,50. In maart begint er een nieuwe serie van alle cursussen, waarvoor u zich nu ook al kunt inschrijven. Informatie en opgave: Nel de Groot, tel. 0251-311668 bij geen gehoor Centa, tel. 0252-422810. HEILOO - Op maandagmiddag 12 december werd in het parkeerzo- negebied bij het winkelcentrum 't Loo en rond het Stationsgebied gecontroleerd. Eén bekeuring werd uitgeschreven voor het parkeren buiten de vakken in de blauwe par- keerzone. Op dinsdagmiddag 13 december werden in totaal 14 bekeuringen uitgeschreven in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo en het Stationsgebied. Elf bekeuringen werden uitgeschreven voor het parkeren zonder parkeerschyf. Eén bestuurder werd op de Willibrordusweg bekeurd voor het parkeren op een laad- en losplaats. In de vroege ochtenduren van woensdag 15 december werd in Heiloo tijdens de surveillance een verlichtingscontrole gehouden. Tijdens deze controle werden twee bekeuringen uitgeschreven. Zaterdag 17 december werd op de Schoollaan en Herenweg gecontro leerd. Tijdens deze controle wer den vijf bekeuringen uitgeschreven voor het parkeren zonder parkeer- schijf. Eén bekeuring werd uitge schreven voor het parkeren op de stoep. HEILOO - Op zondag 18 decem ber even na 14.00 uur is een auto over de kop gegaan op de A9 ter hoogte van Heiloo. De automobilist reed in de richting van Alkmaar met twee inzittenden. De bestuur der reed op de linkerweghelft en zag te laat dat hij op de achterkant van een file afkwam. De bestuur der stuurde vervolgens naar de rechterweghelft, maar daar reed al een auto met twee personen. Vervolgens botsten de auto's tegen elkaar waarbij eerstgenoemde auto over de kop sloeg. De automobilist en de twee inzittenden zijn naar het MCA in Alkmaar gegaan voor onderzoek, evenals één persoon uit de andere auto. Op het moment van schrijven van dit politiebericht zijn de personalia van de mensen in de twee auto's nog niet bekend. HEILOO/CASTRICÜM - In het afgelopen jaar hebben zich in Heiloo, Limmen en Akersloot een aantal ernstige aanrijdingen plaats gevonden met letsel waarbij alco hol en drugs een rol speelde. Daarnaast was er ook sprake van forse materiele schade. Ook bleek bij controles dat bestuurders met alcohol op aan het verkeer deelna men. Opvallend is ook de leeftijd van deze bestuurders. Vaak betrof het jonge mensen. Het is duidelijk dat alcohol in het verkeer niét kan. Daarom blijft de politie, vooral met de komende feestdagen in het zicht, hierop controleren. Elke keer bleek weer dat de bestuurders zich in het uitgaanscircuit hadden bege ven en na het gebruik van alcohol in de auto waren gestapt. Daarbij waren ze van mening dat ze vol doende in staat waren hun voertuig te besturen. Ondanks vele voorlich tingen op het gebied van alcohol en verkeer nemen vele jongeren nog steeds het risico om te gaan rijden. Dit kan naast de eventuele boete en rijontzegging dus ook leiden tot ernstige aanrijdingen. De politie Heiloo hoopt door middel van deze publicatie mee te dragen aan het besef bij jongeren en hun ouders dat alcohol en drugs in het verkeer grote gevaren kan opleveren. Gevonden voorwerpen van 12 tot en met 18 december: Enkele sleutels, fleece handschoen links kleur roze/rood, kinderfietsje geel/rood/paars. AANNUWMKOttSmAW [wtimcs «ISTOAOIN!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7