Eten bij de kunstenaar Kerstfeest Evangelie Gemeente Heiloo Een God in mensen verloren! H E I L O O 9 DIERENBESCHERMING® INGEZONDEN BRIEVEN KERK DIENSTEN Nieuwe zorgstelsel Kerst en Kroegtijgers Kerkhof UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2005 Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Kerstavond, 22.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw, mmv One More Voice. Protestantse Gemeente Limmen Kerstavond, 22.00 uur: voorganger ds J. Bruin. GGZ Willibrorduskapel Kerstavond, 20.00 uur: feestelijke woord- en communieviering mmv oecomenische zanggroep. Met Jan Bruin op orgel en Leonie en Mechteld Hennekens op dwarsfluit. Vanaf 19.30 uur worden er kerstliedjes gezongen. Vrijdag 30 december, 14.30 uur: meditatieve oudj aarsviering temidden van de iconen, voorganger ds M.J. van Bolhuis. (Geen vieringen op 25 december en 1 januari.) Willibrorduskerk Kerstavond, 19.00 uur: familieviering met kinderkoor, voor ganger H. Helsloot (toegangskaarten), 21.15 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot (toegangskaarten), 24.00 uur: eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot (toegangs kaarten). Eerste kerstdag, 10.00 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot, 15.00 uur: kindje wiegen met kinder koor. Tweede kerstdag 10.00 uur: woord- en communieviering met herenkoor, voorganger W van Schie. Zaterdag 31 dec. 19.00 uur: gebeds- en meditatiedienst met New Rhythm, voorganger H. Helsloot. Zondag 1 jan. 10.30 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Donderdag 22 dec. 08.30 uur: eucharistieviering. Vrijdag 23 dec. 08. 30 uur: eucharistieviering. Kerstavond 21.30 uur: nachtmis. Eerste kerstdag 10.30 uur: hoogmis. Tweede Kerstdag 08.30 uur: eucharistieviering Dinsdag 27 dec. 08.30 uur: eucharistieviering. Woensdag 28 dec. 08.30 uur: eucharistieviering Donderdag 29 dec. 08.30 uur: eucharistieviering Vrijdag 30 dec. 08.30 uur: eucharistieviering Oudjaarsavond 19.00 uur: dank- eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Kerstavond: 16.00 uur: viering in De Cameren, eoord- en communieviering met muzikale begeleiding door Jan Mooij, voorgegaan door pastor J. Oiling. 16.00 uur: kerstverhaal in de kerk voor de kleuters met liederen. Kerstavond 24 dec. 17.30 en 19.15 uur: eerste kerstgezinsvie ring met kinderkoor, woord- en com- 'munieviering met kerstmusical, voor gangers: pastor J. Oiling en leden van de werkgroep 'musical', 21.30 uur: kerstviering met gemengd koor, woord- en communieviering voorge gaan door pastores J. Oiling en R. Visser, 23.30 uur: kerstviering met liturgisch koor, woord- en communie viering voorgegaan door pastores J. Oiling-en R. Visser. Eerste kerstdag 10.30 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorgegaan door pastores J. Oiling en R. Visser. Tweede kerstdag 10.30 uur: woord- en communieviering met har monie Exelsior, voorgegaan door pastor J. Oiling. Tweede kerstdag is de kerk van 13.00 tot 16.30 uur open om de kérststal te bekijken. Rond 15.00 uur worden er kerstliederen gezongen en gitaar gespeeld. Oudejaarsavond 19.00 uur: gebedsviering voor iedereen in Limmen, mmv liturgisch koor, voorge gaan door pastor J. Oiling en afvaardi ging van de NH Kerk. Zondag 1 jan. 10.30 uur: woord- en communieviering mmv gemengd koor, voorganger pastor J. Oiling. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Kerstavond 23.00 uur: plechtige eucharistieviering mer Exspecto. Eerste kerstdag, 10.00 uur: plechti ge eucharistieviering met Jubilate. Tweede kerstdag, 10.00 uur: kindje wiegen mmv Hosanna. Oudjaarsavond 19.15 uur: herden kingsdienst met Jubilate en samenzang. Nieuwjaarsdag 10.00 uur: nieuwjaars viering met fanfare Eensgezindheid. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Kerstavond 19.00 uur: gezinsviering/ communieviering met kinderkoor, 21.00 uur: plechtige eucharistieviering met Hoeverture. Eerste kerstdag, 10.00 uur: commu nieviering met Soli Deo Gloria, 15.00 uur: kindje wiegen. Tweede kerstdag, 10.00 uur: com munieviering met samenzang. Oudjaarsavond 19.00 uur: oudjaars- viering met Hoverture. Nieuwjaarsdag 10.00 uur: nieuw jaarsviering met Soli Deo Gloria, OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Kerstavond 19.00 uur: gezinsviering/ eucharistieviering met Toontje Hoger. Eerste kerstdag, 10.00 uur: communieviering met Caecüia. Tweede kerstdag, 10.00 uur: eucharistieviering mmv koor. Nieuwjaarsdag 10.00 uur: nieuwjaarsviering met St. Caecilia. H Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Kerstavond 21.45 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds S.H. Ossewaarde. Eerste kerstdag 10.00 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds R. Oldenboom. Oudjaarsavond 19.30 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds S.H. Ossewaarde. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Kerstavond 19.00 uur: Uitgeest, kin derkerstfeest, voorganger ds M.J. Luijk, 22.00 uur: kerstnachtviering mmv cantorij, voorganger ds M.J. Luijk. Eerste kerstdag 10.00 uur: Akersloot, voorganger ds M.J. Luijk. Nieuwjaarsdag 10.00 uur: Akersloot, voorganger ds M. Myburgh. HEILOO - Op 25 december viert de Evangelie Gemeente Heiloo haar kerstfeest. Dit feest staat in het teken van de geboorte van Jezus. Er wordt veel samen gezongen, er is een Bijbelse kerstboodschap, een toneelstuk en HEILOO - De kerstnachtviering in de Ter Coulsterkerk op 24 december begint óm 22.00 uur. Het geheim van de kerstnacht is te beluisteren in de woorden: Een God in mensen verloren! Dit jaar Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mailinfo ©dierenbeschermingalk maar. nlwww. dierenbeschermingalk- maar.nl. Egelopvang: 06-15485070 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@ knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/mvr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info vissenbeschermingnlinternet www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Gevonden Jonge gryscyperse poes, witte bef afge zet met zwart streepje, wit streepje rechts van de neus, zwarte streep over de rug, witte voetjes: Zeeweg, Egmond aan de Hoef. Heilige Birmaan, seal tabby point, witte teentjes: De Waard, Heiloo. Zwartwit konijn, hollandertje: Westerweg/Egelenburg, Heiloo. Cyperse poes, wit op kin en nek, wit tussen voor- en achterpoten, witte sok jes*: Motel Akersloot, Bruin, beige zwarte ongec. kater, witte snuit en hals, witte poten, zwart staart- puntje: De Crimpen/De Noord, Akersloot. Forse crèmekleurige kat, vaag cypers, van onderen wat wit: Het Kiefteland, Limmen. Vermist Zwarte ongec. kater, witte bef en voe ten, 10 jaar, Tuffie: Kerkweg, Limmen. Zwartwitte kater, witte plek bij de neus en witte ring om de nek, 5 maanden, Roxy: Burg. Bosmalaan, Limmen. Main coon, gec. kater, crème met witte onderkant, 8 jaar, Pimmetje: Julianaweg, Akersloot. Rode gec. kater, wit stipje op de borst, 2 jaar, Mauw: Westerweg, Limmen. Zwart poesje met donkerbruine vlek ken, vlekje op kin, 6 maanden, Junkie: Ewisweg, Heiloo Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879 Castricum: Ria Dol, 0251-658504 er is ook speciaal aandacht voor de kinderen. Na de samenkomst is er gelegenheid om een kopje koffie met elkaar te drinken. Ook wordt er voor een eenvoudige lunch ge zorgd. Aanvang is om 10.00 uur in het Open Huis in winkelcentrum 't Loo. werken mee Christel Brouwer de Koning en Lisette van Dijk fluit, het koor One More Voice onder leiding van Paul Venrooy en pianiste Saskia Terpstra, orgel Albert Westers en voorganger ds. Robert Blaauw. Een ieder is welkom. Deze week werd ik als 81-jarige man verblijd met een zending papieren aangaande het nieuwe zorgstelsel. Gelukkig ben ik geestelijk goed in staat om deze zaak te beoordelen en behande len, maar vraag mij af welk per centage ouderen er iets van zal kunnen begrijpen. De vergrijzing krijgt toch al overal de schuld van, en ach, waarom zou je reke ning met hen houden. Mij werd medegedeeld dat ik E 60,- per maand meer zou moeten gaan betalen, en dat men dit bedrag wel even per 1 januari aanstaande van mijn rekening zou gaan afschrijven. Dat dacht ik van niet en heb dat ook medegedeeld. Verder heb ik de voorzieningen in het basispakket eens even nagele zen, en geconstateerd dat ik gezien mijn leeftijd en geslacht van de dertig hierin genoemde voorzieningen er van 17 stuks nooit gebruik kan en zal maken. Zoals: bevalling ziekenhuis medisch noodzakelijk, bevalling poliklinisch medisch noodzake lijk, bevalling thuis, IVF, kraam zorg, mondzorg voor kinderen tot 18 jaar, et cetera. Sinds wanneer kan men iemand verplichten te betalen voor voorzieningen waar van geen gebruik wordt gemaakt? Heb voor mijn vier kinderen tot hun achttiende altijd zelf voor de kosten moeten opkomen.Ik beschouw; dit hele gedoe dan ook als opnieuw een aanslag op de AOW en pensioentrekkers. En dan komt ene mijnheer Zalm met zijn oogzenuwtic voor de televisie ook nog verklaren dat het hele volk het verkeerd ziet dat door de euro alles duurder is geworden, en dat wij er volgend jaar 'waar schijnlijk' op vooruit zullen gaan! Maar ja als men in deze maat schappij ergens tegen is, dan word men door de academiemaffia al heel gauw uitgemaakt voor linkse rioolrat. Hulde voor de bedenkers, en leve hun democratie! W. Roos Heiloo Elk jaar kom ik weer helemaal in de kerststemming door al die prachtig versierde huizen en tui nen. de feeërieke lichtjes die een straat omtoveren tot iets sprook jesachtigs. De moeite die de men sen elk jaar weer nemen om het buiten gezellig te maken, de wereld er wat lieflijker uit te laten zien. Ik dacht dit jaar,kom...niet alleen een slinger aan de erker maar het hekje om de voortuin zullen we dit jaar ook eens voor zien van een slinger. Wat jammer datje dan weer net aan een door gangsroute van kroeggangers woont. Vrijdagmiddag alles erin gehangen en zaterdagnacht is alles er met grof geweld weer uit gerukt en stuk dus. Ik zou zo graag eens aan die gasten willen vragen of het vernielen om het vernielen was of gewoon omdat ze een hekel hebben aan lichtjes in een tuinhekje, misschien kan ik daar dan volgend jaar rekening HEILOO - De culturele commis sie van het Trefpunt te Heiloo wil met een groep mensen samen te gaan eten bij Harold van Geerestein. Hij maakt al ruim tien jaar eten voor gasten die samen met hem wil len eten en schilderen. Maandag, 30 januari bent u welkom! Lokatie: De oude Eijssen Kaasfabriek, tijd: mee houden. Onze kinderen kon den het gelukkig voor die twee avonden wel waarderen en dat is op zijn minst weer hoopgevend. Anne van der Gulik Heiloo Vorige week fietste ik van Alkmaar via de Zanderslootweg naar Heiloo. Bij de begraafplaats Sint Barbara besloot ik even een bezoekje te brengen aan een fami lielid die daar rust. Met mijn fiets aan de hand ben ik enkele minu ten bij het graf geweest. Toen ik naar de uitgang liep was tot mijn verbazing het toegangshek geslo ten. Op het bord staat dat het kerkhof tot 16.30 uur open is. Ik stond daar exact om 16.30 uur. Even vragen bij het kantoor aan de rechterkant van het kerkhof. Geopend tot 12.00 uur. Links van het kerkhof staat een klein huisje met gordijntjes. Dit blijkt een opslagplaats. Oei, ben ik nu gevangen door Magere Hein? Moet ik hier vannacht blijven? Na enkele minuten kwam een wande laar voorbij. Ik riep hem en vertel de over mijn gevangenschap. Misschien is er een sleutel bij restaurant De Hertenkamp. Hij ging vragen en kwam met een medewerkster van het restaurant terug. Nee, geen sleutel, maar aan de kant van de Zanderslootweg zou ik naar beneden kunnen springen. Ze was bereid mijn fiets aan te pakken. Het bleek een sprong van ongeveer twee meter te zijn. Nee, ik ben geen 18 meer..Ik stelde voor de politie te bellen. Uiteindelijk stemde ze daarin toe. Maar het werd druk in de De Hertenkamp en het wach ten duurde lang. Er kwamen inmiddels twee hardloopsters aan. Ik vroeg of ze een mobiele tele foon bij zich hadden. Nee, maar ze gingen bellen bij het restau rant. De mevrouw van De Hertenkamp leefde mee en reikte een glas drinken aan door de tra lies. .Het was inmiddels donker geworden. De lichtjes op de gra ven en bij de urnenmuur waren aangegaan. Dat was een heel bij zonder aanzien. Niemand thuis en toch het ücht aan. Eigenlijk bizar. Ik ben niet bang van aard, maar gevangen en afgesloten zijn van de levende wereld voelde toch niet prettig. Na drie kwartier wachten kwam de verlossende auto met de beheerder. Hij maak te het hek los. Voor hem de gewoonste zaak, voor mijn gevoel een hemelsbreed verschil tussen leven en dood. Het blijkt dat twee tot drie keer per jaar op Barbara mensen worden 'opgesloten'. Magere Hein had deze keer pech.met de feestdagen ben ik gelukkig thuis! Tip: 1. Geef een sleutel en/of telefoonnummer af bij restaurant De Hertenkamp. 2. Maak een draaideur die aan de kerkhofzijde door een druk op de knop open gaat, zodat bezoekers wel van het kerkhof af, maar anderen niet van buiten het kerk hof op kunnen gaan. Ans Heijstra-Valkering Heiloo 11.00 tot ongeveer 16.00 uur. Opgeven voor 15 januari (in ver band met eten) bij het Trefpunt, tel. 072-5331297. De kosten zijn inclu sief koffie met gebak, lunch warm/koud, alle drank en alle schil dermaterialen 45,-. Vanuit Heiloo op de fiets: 10.30 uur verzamelen bij 't Loo bij het beeld van Tineke Bot 'Naar 't Loo' (vrouw met kind op de fiets).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9