Nieuwjaarsconcert met Caecilia en Mario Singers Nieuwe kostuums voor Mannenkoor Orpheus Center Disc H E I L O O kfjjTJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Special: Crash BOEK VAN DE WEEK Het kleine meisje van meneer Linh door Philip Claudel Boek van de week: Het kleine meisje van meneer Linh Bibliotheekagenda uit Zeer gevarieerd programma van koor en orkest CD VAN DE WEEK Breathe In door Lucie Silvas CD van de week Breathe in 17,95 Eerste stap naar jubileumprogramma van het koor Na afloop wordt er gecollecteerd voor het MCA Familiehuis KORTOM 'Maandag Kwastdag' exposeert in Hanswijk Neva Ensemble opnieuw in Abdijkerk Nieuwjaarsdisco in het Oosthonk Nieuwjaarsconcert Bella Cantara Kwartet UITKIJKPOST 4 JANUARI 2006 Crash volgt het leven van enkele inwoners van Los Angeles wier paden elkaar kruisen tijdens een ongeluk. Haggis, eerder dit jaar voor een Oscar genomineerd voor zijn scenario van Clint Eastwoods Million Dollar Baby, draalt geen seconde; vanaf de allereerste secon de maakt hij duidelijk dat de achter grond van de hoofdpersonen hun dagelijkse handelen meer beïnvloedt dan ze zelf beseffen. De grote kwa liteit van Crash is de vanzelfspre kendheid waarmee Haggis belang wekkende thema's als racisme en het groeiende contrast tussen arm en rijk aansnijdt. Door uiteenlopen de levens - van een Iraanse winke lier, een zwart echtpaar, een Mexicaanse slotenmaker, een blanke officier van justitie, een oude en een jonge politie-agent, eèn Chinese middenstander, en enkele straatjon gens - met elkaar te verknopen, ont staat er een dramatisch bouwwerk dat is gefundeerd op de sentimenten en de driften waarmee de bevolking dagelijks de straat op gaat. Te zien op: vrijdag 6 en zater dag 7 januari om 18.45 uur, zon dag 8 januari om 16.30 uur en maandag 9 en dinsdag 10 januari om 20.00 uur. Meneer Linh is een oude man die geen vrouw meer heeft en zijn zoon en schoondochter door de oorlog (vermoedelijk Vietnam) is kwijtge raakt. Het enige wat hij nog heeft is zijn drie maanden oude kleindoch ter. Zijn dorp is verwoest en om het kind een betere toekomst te geven ontvlucht hij zijn land. In het, niet bij naam genoemde, nieuwe land komt hij in een opvangcentrum terecht. Omdat buitenlucht goed is voor de kleine waagt hij zich op een gegeven moment naar buiten en ontdekt een parkje. Gezeten op een bankje ontmoet hij meneer Bark. Ze ontmoeten elkaar daarna elke dag en vinden een vorm van troost bij elkaar. Maar meneer Linh kan niet in het opvanghuis blijven en wordt van de een op andere dag overge plaatst naar een ander onderko men. Meneer Linh is wanhopig, zijn vriend Bark weet van niets! Op een dag weet hij toch het terrein af te komen, waarna het verhaal een dra matische wending krijgt... door Philip Claudel voor 17,50 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBft KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - De Bibliotheekagenda van de bibliotheken in de regio Noord- en Midden- Kennemerland, voor het voorjaar van 2006 is weer uit: een prachtige gids vol met lite raire ontmoetingen, themalezingen en overige activiteiten. De agenda is gratis verkrijgbaar bij de biblio theken van Akersloot, Alkmaar, Bergen, Castricum, Egmond aan Zee, Heiloo, Limmen, Schoorl, Uitgeest en Zuid-Scharwoude. HEILOO - Traditiegetrouw ver zorgt het Heilooër Harmonie orkest Caecilia jaarlijks een nieuwjaarsconcert. Zo ook op zondag 8 januari om 14.00 uur in de ontmoetingsruimte van Stichting Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Samen met de MarioSingers uit Bergen verzorgt het orkest een non stop concert, waarbij koor en orkest Voordat ze een platendeal in de wachte sleepte, werkte Silvas voor namelijk als achtergrondzangeres, en schreef ze als songwriter voor andere bekende artiesten. In 2004 bracht ze haar debuut album 'Breathe In' uit, met de piano-ballad What You're Made Of als eerste singel. In Nederland werd What You're Made Of in maart uit gebracht en bereikte - ondanks de vele airplay op radio en televisie - 'slechts' de 28ste plaats in de Nederlandse Top 40. Begin mei werd in Nederland de single 'Breathe In' uitgebracht, maar bleef jammerlijk in de Tipparade steken. Silvas reisde intussen de halve wereld rond om haar muziek aan de man te bren gen. In Nederland is dat inmiddels prima gelukt, getuige de platina status van het album 'Breathe In' in Nederland. Onlangs is haar nieuwe single verschenen: 'Nothing Else Matters' (een cover van de groep Metallica). door Lucie Silvas voor 21,95 een zeer gevarieerd programma zul len presenteren. Nieuwe arrangementen van onder andere bekende Queen-nummers, speciaal geschreven voor koor en orkest, zullen voor muzikale hoogte punten zorgen. Kaarten a 12,50 zijn verkrijg baar bij Schrijverij Stationscentrum, Jef Letschert Drogisterij en Cultureel Centrum Opén Huis. U kunt kaarten reserveren via email adres: npr.bakker@quicknet.nl. Ook aan de kassa zijn toegangsbewijzen verkrijgbaar. Ieder jaar weer pro beert Caecilia van het Nieuwjaars concert iets bijzonders te maken door het uitnodigen van aanspreken de muzikale gasten. Al vele bekende en minder beken de muzikanten hebben reeds in Heiloo opgetreden. Vorig jaar was de Amsterdam Klezmer Band de gast van Caecilia. Ook dit jaar wordt het wederom een speciaal concert. Samen met de MarioSingers zal Caecilia een concert verzorgen dat veel weg heeft van de beroemde Last Night of the Proms concerten. De unieke samenwerking met de MarioSingers maakt het mogelijk om een anderhalf uur durend non-stop programma te presenteren van muzikale hoogtepunten. HEILOO - Het mannenkoor Orpheus bestaat in 2006 hon derd jaar. Voor een mens is het bereiken van deze leeftijd een zeer bijzondere prestatie. Maar omdat een koor ook een leven de organisatie is geldt ook voor koren, dat er maar weinig zijn, die deze respectabele leeftijd bereiken. En ook een koor kent in die lange periode zijn hoogte- en dieptepun ten, zijn successen en zijn teleur stellingen. Niets menselijks is ook een koor vreemd! Het bestuur heeft besloten om het honderdjarig jubi leum feestelijk te vieren met een uitgebreid activiteitenprogramma onder meer om de veelzijdigheid en de kwaliteit van het koor te demon streren. Maar ook: een cadeau voor een cadeau. Het koor heeft voor zijn verjaardag van de vrienden èn de sponsors indrukwekkende geschenken gekregen: Nieuwe koorkleding en een set professione le risers. Op 12 december werden deze cadeau's plechtig in gebruik genomen. Hiermee werd het jubi leumjaar officieel geopend. Er werd een staatsieportret gemaakt om deze blijde gebeurtenis voor altijd vast te leggen. De tegenprestatie van Orpheus bestaat uit een cadeau aan de samenleving. Gekozen is voor een presentje aan het Familiehuis van het MCA. Op zondag 12 maart wordt daar toe een Benefietkorenfestival geor ganiseerd in de grote zaal van Mare Nostrum in Alkmaar Noord: Het nieuwe repetitieadres van het koor. Aan dit festival wordt ook deelgeno men door drie bevriende koren: Timeless Vocaal uit Alkmaar, The Hugo Singers uit Heerhugowaard en het Vocaal Ensemble Niedorp. Orpheus zingt daar Russische liede ren en volksmuziek. Als soliste werkt Leonore van Sloten aan dit concert mee. Tijdens het concert zal mevrouw Trix Boevink, de directeur van het Familiehuis, een korte uiteenzetting geven over het doel en de werkwij ze van het Huis. De toegang tot dit Festival is gratis. Na afloop wordt er gecollecteerd voor het Familiehuis. Alle kosten van dit con cert worden door Orpheus betaald, zodat de opbrengst van de collecte helemaal ten goede komt aan het Familiehuis MCA. Vervolgens staan er nog twee concerten op het Jubileumprogramma van Orpheus. Op zondag 11 juni geeft Orpheus een groots jubileumconcert in de Grote Zaal van de Vest. Aan dit con cert wordt meegewerkt door de grote ster Karin Bloemen en door het kinderkoor De Waagzangertjes. Orpheus zingt hier opera- en musi cal-melodieën. Na dit concert volgt een jubileumreceptie in de foyer van de Vest. Burgemeester van Rossen van Alkmaar zal hierbij aan wezig zijn. Op vrijdag 27 oktober geeft het koor zijn derde jubileum concert in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. Orpheus zingt daar liederen uit de Romantiek. Aan dit concert wordt solistische medewerking ver leend door Hanneke de Wit, Leonore van Sloten en een nog uit te nodigen bas/bariton. De begelei ding zal onder andere worden ver zorgd door een hoornkwartet onder leiding van Christien van Oerle uit Alkmaar. En last but not least is er besloten om het jubileum vast te leggen in een jubileumboekje. Daarin wordt een samenvattende schets gegeven van de geschiedenis van het koor. Daarnaast worden de programma's opgenomen van de drie concerten. Dit boekje wordt in een oplage van 2500 stuks gedrukt en het wordt gratis uitgereikt aan onder meer alle bezoekers van de drie concerten. EGMOND - In het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef exposeert tot begin maart 2006 de schildersgroep die zich 'Maandag Kwastdag' noemt. Deze groep bestaat uit twaalf voor het merendeel doorgewinterde schil ders uit Bergen en de directe omgeving. Onder de inspirerende en deskundige leiding van Hetty Spaanderman komen ze elke maandag in 't Oude Raethuys te Bergen bijeen. Deze reizende ten toonstelling is ook al in een paar Noord-Hollandse dorpen te zien geweest. Informatie over Hetty en haar groep is te vinden op www.hettyspaanderman.nl. Omdat het dorpshuis gewoonlijk niet de hele week open is, ver dient het aanbeveling voor bezichtiging contact op te nemen, met de dorpshuisbeheerder Sander Rozemeijer: tel. 072- 5061492. EGMOND - Traditiegetrouw maakt het Neva Ensemble uit Sint Petersburg gedurende deze maan den een tournee door Nederland. Hun oorstrelend optreden was op 6 november in de Abdijkerk te beluisteren. Maar gezien de grote belangstelling zal dit optreden in de Abdijkerk worden herhaald op dinsdag 17 januari. Aanvang: 18.30 uur. Kerk open: 18.00 uur. Door brandvoorschriften zijn slechts 250 genummérde toe gangskaarten beschikbaar. Vanaf heden kunnen deze kaarten gratis bij de portier van de Abdij worden afgehaald. Reserveren is helaas niet mogelijk. Na afloop is er de gebruikelijke open collecte ten bate van dit ensemble. HEILOO - Alle kinderen van de groepen 1, 2, 3 en 4 die muziek en dansen te gek vinden zijn uit genodigd om zaterdagmiddag 7 januari van 15.30 uur tot 16.30 uur te kómen feesten in het Oosthonk. Dj Jack heeft alle muziek die jullie leuk vinden. Voor de jongste kinderen is het aan te raden dat de ouders er bij blijven. De groepen 5, 6, 7 en 8 zijn uit genodigd op zaterdag 7 januari van 19.30 tot 21.30 uur in het Oosthonk. Dj Jack gaat gewoon lekker door en draait ook weer voor jullie de meest uiteenlopende hits van nu. Entree voor de nieuw jaarsdisco is 2,-. Hiervoor krijg je twee maal drinken en een zakje chips. Voor info, bel Margot: 072- 5334098. AKERSLOOT - Op zondag 8 janu ari verzorgt het Bella Cantara Kwartet een concert met schitte rende melodieën uit bekende ope ra's, operettes en musicals. Het programma is zeer afwisselend door de keuze van solo's, duetten en kwartetten van onder andere: Verdi, Mozart, Beethoven en Gerschwin. Het muzikale funda ment wordt verzorgd door Hans Weenink. Plaats: Protestantse Kerk Akersloot, aan het Dielofs- laantje. Aanvang concert: 15.00 uur, kerk open: 14.30 uur. Toegangsprijs: 10,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Reserveringen: 0251-310032. Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11