Gelukkig nieuwjaar! FEBRUARI MAART Witte Kerk krijgt sfeervolle entreeruimte Bewoners de Cameren krijgen fraai beeld Limmen Ludiek voor het goede doel Schoolkampioenen Nationale Voorleeswedstrijd Bakkerij heropent als onafhankelijk Cultureel Podium Aantal klachten over vliegtuiglawaai gestegen Heilooërs lopen niet warm voor discussieavonden ledereen draagt steentje bij aan geldinzameling Tsunami Verfrissende Nieuwjaarsduik Castricum De gemeente Heiloo en Rotteveel M4 worden het eens over Stationsplein Wijkbewoners in gesprek met de politie in Heiloo Koninklijke onderscheiding voor hoofd brandwacht C.T. Pepping Positieve reacties op Wijkschouw HEILOO - In deze krant kunt u een overzicht- in woord en beeld- lezen van het jaar 2005. Alle belangrijke gebeurtenissen op een rij, van klein tot groot nieuws, uit Heiloo en omstreken. Wat gebeurde er allemaal dit jaar in onze regio? Verspreid door de krant hebben we de meest interessante, leuke of opvallende items uit de edities van de Uitkijkpost van 2005 voor u verzameld. Het team van de Uitkijkpost wenst u een gezond en gelukkig 2006. In de nacht van 20 op 21 januari om 24.00 uur werden de inwoners van Limmen 'opgeschrikt' doordat de klokken van de H. Corneliuskerk luidden. Gelukkig was het wegens een blijde gebeur tenis, namelijk om aan te geven dat Pastor Johan Oiling 50 jaar werd. Vanzelfsprekend werd dit uitbundig gevierd. Op maandag 31 januari startte de verbouwing van de Witte Kerk in Heiloo. In verband met het meer voudige gebruik van de Witte Kerk zoals concerten en voorstellingen, was het nodig om het entreegedeel te van de Witte Kerk intern enigs zins aan te passen. Eind januari werden de bewoners van zorgcentrum De Cameren ver rast met een kunstwerk van beeld houwer Rob Cerneüs uit Monnickendam. De oudste bewo ner van De Cameren, de heer Derksen, onthulde samen met zijn kleindochter het werk. Een nieuw fenomeen deed in 2005 zijn intrede onder de naam Limmen Ludiek. Diverse acties werden georganiseerd door dit genoot schap uit Limmen, met het doel zo veel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. Op 11 en 12 juni was het hoogtepunt van alle acties, toen behaalde Limmen Ludiek het wereldrecord 'Bierkratten Stapelen tot een Piramide'. De Bibliotheek Heiloo was maan dag 12 februari dè locatie waar een van de regionale voorrondes van de De Nationale Voorleeswedstrijd werd gehouden. In totaal zeven deelnemers, uit de regio Heiloo, Egmonden, Bergen en Schoorl, deden hier aan mee. Tweede werd Fie Luijten van de Springschans Centrum uit Heiloo. Maar de onbe twistbare winnaar was Roy Koster uit Sint Pancras, van de Mytylschool in Bergen. De deuren van het in het najaar van 2004 gesloten pand van de Bakkerij aan het Castricumse Bakkerspleintje werden op 19 februari weer geopend. Niet als jongerencentrum ditmaal, maar als onafhankelijk cultureel podium. In februari kwam in het jaarverslag 2004 van het Informatie- en klach tenbureau (1KB) van de Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol (CROS) naar voren dat er een sterke stijging van het aantal klachten over vliegtuiglawaai in Heiloo is gemeld. Ook in Akersloot klaagden meer dan twee keer zoveel mensen als het jaar daar voor. De meeste klachten kwamen uit Castricum. Burgemeester Den Boon sprak bij de discussiebijeenkomst op 8 en 17 maart in De Beun zijn teleurstelling uit. Twee keer 400 mensen waren uit genodigd om over de toekomst van de gemeente te "discussiëren en twee keer lieten de inwoners van Heiloo het flink afweten. Toch sprak de voor malig burgemeester de wens uit om dit in de toekomst veel vaker te doen. De zeebeving voor de kust van Sumatra in december heeft ramp zalige gevolgen gehad. Ook in Heiloo was men zeer onder de indruk van deze ramp en op ver schillende manieren werd er geld ingezameld voor de slachtoffers. Zo besloot Wouter Slinger de cd-bon- nen, die hij van de gemeente kreeg voor de door hem ingezamelde kerstbomen, te verkopen aan zijn moeder. Vervolgens stortte hij de opbrengst op giro 555. Ook in de gemeente Castricum werd geld ingezameld. Aan alle winkeliers, de horeca, de verenigingen en uiteraard ook aan alle inwoners van de gemeen te werd gevraagd mee te werken aan de actie Castricum helpt Azië. Op 1 januari waagden vele sportie- velingen een duik in de frisse gol ven van de Noordzee te Castricum om het nieuwe jaar in te luiden. Met voor deze tijd van het jaar warme temperaturen was het 'aan genaam' vertoeven in het water... De gemeente Heiloo en Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling onderte kenden op dinsdag 18 januari een overeenkomst voor de ontwikke ling van het nieuwe plan Stationsplein in Heiloo. Vlak daar na is begonnen met de werkzaam heden, die nog steeds in volle gang zijn. De politie in Heiloo startte in janu ari met een project waarbij de poli tie nog meer de dialoog opzoekt met de bewoners. Dat bewoners het initiatief waardeerden was te merken aan de grote opkomst tij dens de wijkgesprekken. Sinds 1972 was de heer Pepping lid van de vrijwillige brandweer van Castricum, waar hij in 2005 mee stopte. Op zaterdagavond 8 januari kreeg hij een Koninklijke onder scheiding uitgereikt door burge meester A. Emmens tijdens een bij eenkomst in de brandweerkazerne in Akersloot. In januari hield een afvaardiging van de gemeenteraad vier wijk- schouwen, in het kader van een proef waarbij de gemeente bekeek in hoeverre wijkgericht werken een bijdrage kan leveren aan het verbe teren van de kwaliteit van de woon omgeving en de communicatie tus sen bestuur, organisatie en inwoners. De bewoners waren posi tief over het initiatief en ook de raadsleden hebben de ontmoetin gen als prettig en zinvol ervaren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 18