MEI APRIL JAAROVERZICHT 20 Weg vrijgemaakt voor nieuw stationscentrum Koninginnedag weer gezellig feest Lintje voor mevrouw Annie van Westerop Lintjesregen Castricum Wup-lnn winnaar Bloemendagen Limmen Limmen viert een week bevrijdingsfeest Hevige sneeuwval: vertraging, maar geen ongelukken Generaties komen dichterbij elkaar in een wervelende show Burgemeester neemt per brief afscheid van Heiloo Eerste afval actieweek 2005 in het teken van glas en textiel Opening zwembad Het Baafje in circussfeer Humor belangrijk wapen Maarten van Rossem Gemeente Heiloo genomineerd voor de 'Gouden Zwatelaar' Boomfeestdag in Heiloo Henny Huisman presen teert Avé Maria Contest 4 JANUARI 2006 UITKIJKPOST V' j beloning wanneer zij hun lege glas in de glasbak deponeerden. Dit overkwam Peter Samuels uit Limmen. Uit handen van wethou der Opdam ontving hij een flesje wijn. De tweede actieweek was van 12 tot en met 17 september, met het thema 'grof huishoudelijk afval'. Ook daarin werden beloningen uit gereikt. Vrijdag 22 april werd de weg letter lijk vrijgemaakt voor de bouwwerk zaamheden op het stationsplein. Met een daverende klap werd het laatste gebouw dat de bouw nog in de weg stond, op het parkeerter rein voor het station, omver gehaald. Daarna werd begonnen met de aanleg van de parkeergara ge, waarna het appartementen- /winkelcomplex wordt gerealiseerd. Koninginnedag in Heiloo was weer een gezellig feest voor jong en oud. ïn plan Oost werd de traditionele versierde fietsoptocht door de wijk gehouden. Voor winkelhof 't Loo werd de jaarlijkse vrijmarkt gehou den, waar kinderen van bijna kunst tot echte kitsch verkochten. Voor de kinderen in Ypestein werden de befaamde spelletjes gedaan, en werd het Oranjebal gehouden, dat 's avonds werd overgenomen door de oudere koninginnedagvierders. Dankzij het mooie weer deden ook de kroegen in Heiloo goede zaken. Geen lintjesregen in Heiloo dit jaar, maar wel een heel bijzonder lintje. De uitreiking ervan was namelijk de laatste officiële handeling van burgemeester den Boon. Mevrouw Annie van Westerop kreeg het ver siersel opgespeld in de Willibrorduskerk voor het vrijwilli gerswerk dat zij vele jaren heeft gedaan. Vrijdag 29 april reikte Burgemeester Emmens in het gemeentehuis van Castricum Koninklijke onderscheidingen uit in het kader van de lintjesregen. De gelukkigen waren: de heer C.J. Nuijens, Mevrouw A. Poeze- Reuvers, De Heer H. Segerius, en de heer N.A. Kaan. Allen zijn zij sindsdien Lid in de Orde van Oranje Nassau Zaterdag 30 april werden de prijzen uitgereikt voor onder andere de mooiste werkstukken, traditioneel mozaïek en straatversiering van de Limmer Bloemendagen. Absolute winnaar werd het werkstuk 'Urbi et...' van de prikploeg Wup-lnn. Ter gelegenheid van de 60e ver jaardag van de bevrijding werd in Limmen een week lang feest gevierd. Deze startte op Koninginnedag, tevens start van de bloemendagen. Tijdens bevrijdingsdag werd een bevrijdings optocht met versierde fietsen en ande re voertuigen gehouden, waarbij ook de voertuigen werden getoond die door de kinderen in het timmerdorp .gemaakt waren. Ook werd door bur gemeester Emmens-Knol een bevrij dingsvuur ontstoken, op de gemeente lijke locatie in Limmen. De hevige sneeuwval in maart in Nederland leverde in Heiloo geen noemenswaardige problemen op. De poütie in Heiloo kon na de over vloedige sneeuwval alleen melden dat een vrouw van haar fiets was gevallen. Ongelukken bleven ver der uit. De Kennemerstraatweg stond de hele ochtend vast en stapvoets gingen de auto's vooruit. Volgens de politie paste iedereen zich goed aan de omstandigheden. Door de Stichting Ouderenwerk Heiloo is in 2005 een lofwaardig initiatief genomen dat aanvankelijk de onuitsprekelijke naam 'Intergenerationeel Project' kreeg. De bedoeling was om jongeren en ouderen met elkaar in contact te brengen, door middel van elkaar iets te laten zien van wat men zelf leuk vindt en waar men trots op kan zijn. Onder de naam 'GeneratieMix' is deze doelstelling vervolgens uitgewerkt, met als hoogtepunt een klinkende presen tatie, op vrijdag 15 april in theater De Beun. Op woensdag 27 april nam burge meester den Boon per brief in de Uitkijkpost afscheid van de Heilooërs. In zijn brief legde hij de aanleiding van zijn vertrek (gezondheid) uit en prees hij de ervaringen met de inwoners van Heiloo die hij als 'kritisch en betrokken' heeft ervaren. In de zomer is Henk den Boon met zijn gezin naar Middelburg verhuisd. Dit jaar zijn in Heiloo twee actiewe ken gehouden, waarin afval cen traal stond. Van 25 tot en met 29 april stond de eerste afvalweek in het teken van textiel en glas. Mensen maakten kans op een In het kader van de jubileumviering 'Honderd jaar heropleving' van Onze Lieve Vrouw ter Nood presen teerde Hennie Huisman op 5 mei de Avé Maria Contest in de grote kapel in Heiloo. Een deskundige jury wees Norman Herkul aan als winnaar. Hij kreeg een cheque ter waarde van 250,- voor een reis naar Lourdes en natuurlijk alle lof van jury en pubhek. Zondag 1 mei werd zwembad Het Baafje aan de Omloop weer geo pend. De opening was in circus sfeer, met allerlei circusactiviteiten voor de kinderen. Geheel in stijl, namelijk verkleed als circusdirec teur, opende wethouder Rob Opdam het nieuwe seizoen. Dinsdag 12 juli feliciteerde wethou der Rob Opdam de 25.000ste bezoeker van het zwembad. De wethouder overhandigde namens de gemeente een passend geschenk en bloemen aan een gelukkige mevrouw E. Minis, die al bijna 35 jaar dagelijks tijdens het seizoen haar baantjes trekt in het Baafje. De bibliotheek van Heiloo was dinsdagavond 15 maart met 170 bezoekers totaal uitverkocht. Historicus Maarten van Rossem wist met veel humoristische bespiegelingen het pubhek voor zich te winnen. Zaterdag 26 maart werd in VARA TV-programma Kopspijkers de gemeente Heiloo genomineerd voor een Gouden Zwatelaar. Öe zwatelaar werd voorgedragen door een kijker van het programma, in dit geval door Frank Schouten. Gelukkig voor de gemeente werd het programma Kopspijkers opge heven, door het vertrek van Spijkerman naar Talpa. Dit jaar werd de 49ste editie van de jaarhjkse boomfeestdag op woens dag 30 maart gehouden. Ongeveer 24 leerlingen van groep 3/4 van OBS De Springschans Oost plant ten vijftien bomen in de wijk Oost aan de Laan van Zeeman.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 20