Presentatie jubileumboek 't Putje van Heiloo Luilaknacht in Heiloo rustig verlopen Mevrouw de Vlieger 100 jaar Staatscircus Moskou met noorderzon vertrokken Verkeersexamen basis scholen Heiloo Stratentoernooi bij Meervogels in Akersloot Roparun Team Heiloo weer thuis Open dag politie Castricum Vijftiende familie- en stratentoernooi succesvol verlopen 40 jaarJohannesschool in Akersloot HSV viert 75-jarig jubileum Sjoerd Kuyper leest voor in bibliotheek Archeologisch onderzoek Stationsplein Ouders en buurtbewoners in rep en roer over toekomst basisscholen Bluesfestival GGZ Noord-Holland-Noord mÊÈBËsËÊÊÊÊÊÈL -I. CD Op zaterdag 14 mei werd het jubileumboek 't Putje van Heiloo gepresenteerd in de ontvangstruim te Oesdom van het bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood. Een groot aantal genodigden genoot van de voordrachten door dr. Charles Caspers en door de schrijfster van het jubileumboek, mevrouw drs. Ottie Thiers. De luilaknacht is dit jaar relatief rustig verlopen in Heiloo. Afgezien van het gooien met eieren in de wijk Ypestein, een in de fik gesto ken container aan de Ronde laan die werd gedoofd door een buurt bewoner, en een vechtpartijtje aan de Kandelaar, kreeg de politie Heiloo verder geen meldingen van vandalisme. Op het bekladden van de Willibrordusschool met racisti sche leuzen na, is de politie dan ook zeer te spreken over het ver loop van de luilaknacht. Op woensdag 11 mei bereikte mevrouw de Vlieger de bijzondere leeftijd van 100 jaar. Op vrijdag 13 mei bracht burgemeester Emmens een bezoekje aan de de jarige in zorgcentrum de Cameren. Onder grote belangstelling van kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinderen en medebewoners, het mevrouw de Vlieger zich het gebakje wel smaken. Kinderen en hun (groot)ouders keken op hun neus toen ze woens dag 18 mei aankwamen op het evenemententerrein aan de Noorderneg in Heiloo. Het was een trieste aanblik: een enkele vracht auto en de kassawagen stonden op hun vertrek te wachten. Reden voor dit ahes was eerder te lezen in de landelijke dagbladen: Staatscircus Moskou had te kam pen met een belastingschuld en dreigend faillissement. Door het verkeerslicht op groen te zetten, gaf wethouder Verkeer, Rob Opdam, donderdag 19 mei het startsein voor het praktisch ver keersexamen. De wethouder was aangenaam verrast over het enthousiasme waarmee de kinde ren van start gingen. In Akersloot werd in het pinkster weekend weer het jaarlijkse stra tentoernooi gehouden. Het thema dit jaar was Hollywood, en daar hielden de meeste teams zich geweldig aan. Op eerste pinkster dag werd het toernooi om 12.00 geopend door B&W van Castricum. Op tweede pinksterdag kwamen ze aan in Rotterdam: de acht lopers en 13 man begeleiding, verzorging en catering, die 15 mei vanuit Parijs startten. Het team uit Heiloo, met Heilooërs Rob en Irna Kramer, Edith Corts, Frans Endel en loper Peter Burger haalde maar liefst 17.000 op voor het goede doel. Op zaterdag 21 mei werd op het politiebureau in Castricum een open dag gehouden. Er werden onder andere demonstraties gege ven door de hondengeleiders van de politie en door het politie bike-team. De open dag trok, net als vorig jaar, een groot aantal bezoekers. Drie dagen lang heeft Limmen zich weer uitgeleefd op de voetbalvel den van sportpark Dampegheest in Limmen. Donderdagavond gaf pastor Johan Oiling het startsein voor het driedaagse evenement, wat dit jaar voor de vijftiende maal georganiseerd werd. Op zaterdag 28 mei vierde de Johannesschool in Akersloot haar veertigjarig bestaan. Dit feit werd op een ludieke manier gevierd met de Johannes Feestmarkt'. De Heilooër Sport Vereniging, beter bekend als voetbalvereniging HSy bestond in 2005 75 jaar. De gedenkwaardige oprichtingsdatum is 1 juni 1930 en het jubileum werd uiteraard volop gevierd met de nodige toernooien, een tentoonstel ling, de Fanfare Showband Heiloo, een receptie, reünie, fancy fair en niet onbelangrijk: een feestavond om het geheel af te sluiten. Ook vond er een toernooi voor de G- junioren plaats, waarin fanatiek werd gestreden om de beker. Woensdag 1 juni was Sjoerd Kuyper, de bekende jeugdboeken schrijver te gast in Bibliotheek Heüoo. Op uitnodiging van de Kinderjury Heüoo kwam hij, als feestelijke afsluiting van de Kinderjury 2005, verteken over zijn boeken, vragen beantwoorden van de aanwezige kinderen, en natuur lijk voorlezen uit eigen werk. Op het Stationsplein in Heüoo heeft in juni archeologisch onder zoek plaatsgevonden. Er zijn bewo- ningssporen waargenomen, een ook werd een scherf van een zoge naamde Wölbwandpót gevonden uit de zesde eeuw na Christus. Basisschool Benedictus in Plan Oost is aan nieuwbouw toe, de nabijgelegen openbare basisschool de Springschans aan renovatie. Met dit uitgangspunt heeft de gemeente in 2005 het plan opgevat te onder zoeken welke mogelijkheden en combinaties er nog meer te maken zijn in Plan Oost. Ouders van met name de Benedictusschool waren verontrust en zagen een toekomst voor hun schoolgaande kinderen in een multifunctioneel gebouw niet zitten. Ondanks uitvoerige gesprek ken tussen scholen, ouders en wet houder Bos is er nog geen defini tieve beslissing genomen. Op zaterdag 11 juni werd er op het terrein van GGZ Noord-Hoüand- Noord een bluesfestival gehouden. Tijdens het festival traden onder andere Cuby The Blizzards en De Ruben Hoeke Bluesband op. Zowel de bezoekers, als medewerkers en cliënten van GGZ hadden een geweldige avond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 22