Burgemeester blilct terug Carla Coenders niet verkiesbaar in 2006 H E I L O 0 3 Romeyn gast in laatste Heiloo Centraal van 2005 Lezingavond Groei Bloei Noors breien Groen Links verliest raadslid door politieke perikelen Op de manier zoals het nu gaat raken mensen teleurgesteld in de politiek' U ITKIJ KPOST 4 JANUARI 2006 •Vervolg van voorpagina Het ambitieuze project wil een groen woonlandschap realiseren en zal daarmee een landelijke voor beeldwerking krijgen. Het doel is enerzijds het woningtekort aan te pakken, anderzijds aangrenzende natuur veilig te stellen, landschap te optimaliseren en te waarborgen. Over de kritiek van de Land en Tuinbouw Organisatie, die een ondergeschikte rol voor de land- en tuinbouw zagen weggelegd, wist Romeyn te melden dat gemeenten toegezegd hebben, dat de gemeen teraden een definitieve beslissing nemen over het ruimtelijk plan lan delijk gebied als het Stivas (Stichting Verbetering Agrarische Structuur) onderzoek en de LER (Onderzoek effect woningbouw op de landbouw) zijn afgerond. Ook jeugdbeleid kwam in het gesprek aan de orde. „Er is veel voorwerk gedaan via een bureau onderzoek en er zijn gesprekken gevoerd op het PCC en in Buk Buk. Heel veel jongeren zijn al, en nog steeds, op een positieve manier actief. Maar primair leggen we de verantwoordelijkheid bij de ouders. De gemeente wil daarbij wel onder steuning bieden door voorlichting op gebied van bijvoorbeeld drugs/alcohol, chatten via internet en mobiel telefoongebruik. In over leg met scholen, thuiszorg en ggd, politie en bureau jeugdzorg willen we bezien op welke manier ouders De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. de beste ondersteuning geboden kan worden. Ook denken we aan subsidie voor jongeren, ouders en wijkverenigingen die in de buurt 'positieve activiteiten' willen organi seren en subsidies voor projecten voor het werven van jongeren als vrijwilliger. En vooral naar jongeren büjven luisteren! Tenslotte toewer ken naar Brede scholen in overleg met alle basisscholen in Heiloo." De burgemeester greep terug op de Strategische Visie. Die is noodza kelijk omdat de omgeving van de gemeente verandert. Romeyn duid de daarbij op regionale samenwer king, nieuwe wetten, het duale stel sel, mate van betrokkenheid van inwoners. Ook zijn er discussies met diverse partijen: raadsleden, inwoners, ondernemers en maat schappelijke organisaties. De missie van Heiloo luidt: te büjven werken aan een zelfstandige gemeente met een hoog ambitie- en voorzienin genniveau, de gemeente te ontwik kelen op een duurzame en maat- schappeüjk verantwoorde wijze met oog op efficiëntie en effectiviteit. Kernwoorden in dit geheel zijn groen, kwaüteit, betrouwbaarheid en vraaggericht werken. „Heüoo moet een dorp zijn waar het fijn wonen is." Hans Romeyn riep de inwoners van Heüoo op te komen naar de nieuwjaarsreceptie op 9 januari tus sen 19.30 tot 21.00 uur in het Witte kerkje en eindigde met een per- soonüjk woord: „Ik wü graag de inwoners van Heüoo, mede namens mijn gezin bedanken voor de mooie ontvangst in juni en ook voor de leuke tijd die we tot nu toe al heb ben gehad in Heüoo. We kijken uit naar aprü als we ook daadwerkeüjk hier komen wonen." HEILOO - De eerste lezing in het nieuwe jaar van Groei Bloei, afde ling Heüoo en omstreken op 10 januari heeft als thema: Tuinen in Schotland en Engeland. Een grote verscheidenheid aan tuinen zal de revue passeren. Kasteeltuinen in Schotland, op het eüand Wight en diverse privé-tuinen in Noord, Midden en Zuid Engeland. Kitty Wiegert heeft prachtige opnames gemaakt tijdens diverse tuinenrei- zen en zal u bij de getoonde beelden deskundig uitleg geven. Datum: dinsdag 10 januari in het ontmoe tingscentrum van GGZ de Wüübrord, Kennemerstraatweg 464 te Heüoo, aanvang: 20.00 uur, de toegang is vrij. HEILOO - Het Nivon in Heüoo organiseert vanaf 17 januari weer een cursus Noors breien onder lei ding van docente Hadewych van der Werf. In zes lessen met wisselende data, maar steeds op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur, leert u de basistechniek van het inbreien van motieven op een rondbreinaald, zoals de Noren dat van oudsher doen. Naast het aanleren van de basistechniek komen uitgebreid aüe mogeüjkheden van deze breitech niek aan de orde, de modeüen en specifieke afwerkingsmanieren. Deze cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis, 't Loo 22 te Heüoo. De kosten bedra gen exclusief materiaal 36 euro; Nivonleden ontvangen korting. Voor meer informatie/ opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088. Het Open Huis is rolstoeltoegankeüjk. Carla Coenders en Ton van Dril zetten hun vraagtekens bij de Heilooër politiek. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Met een brief aan de gemeenteraad Heiloo in novem ber heeft Carla Coenders, raadslid voor Groen Links, laten weten zich niet beschik baar te stellen bij de komende verkiezingen. Zij is tot dit besluit gekomen omdat zij van mening is dat Heiloo een raad heeft die niet bij machte is te besturen. Haar partner, Ton van Dril trekt zich ook terug uit een verkiesbare positie. Maar dit vanwege drukke werkzaam heden. Beiden zijn al enige tijd actief in de Heüooer poütiek. Carla is bezig met haar tweede termijn en voor heen fractievoorzitter geweest, voor Ton is dit zijn eerste termijn. Nadat hij voorheen in diverse commissies Openbare Ruimte zitting had, is hij nu voorzitter van de fractie. Ze zul len bij de verkiezingen in maart nog wel op de üjst van Groen Links te vinden zijn, echter niet meer op een verkiesbare plaats. Een keuze dus voor een plek achter de schermen. Ze zijn van mening dat er op het poütieke strijdtoneel niet openlijk meer gestreden wordt. In haar brief stelt Carla: „Tijdens de afsluitende begrotingsvergadering heb ik defi nitief besloten mij niet meer als raadsüd beschikbaar te steüen bij de verkiezingen in 2006. Ik heb dat besloten omdat ik vind dat Heüoo niet door de gemeenteraad wordt bestuurd. Ik ben al eerder tot de conclusie gekomen dat Heüoo een raad heeft die kenneüjk niet bij machte is (of het is een kwestie van wülen) om echt te besturen. Dat geldt dan niet voor aüe volksver tegenwoordigers, maar wel voor de overgrote meerderheid. Ik wü niet bij een raad horen die poütieke speüetjes speelt. Een raad die blaft tegen het coüege maar uiteindeüjk weer heel snel met de staart tussen de benen afdruipt. Ik kan mijn tijd gewoonweg nuttiger besteden. Ik wou dat de bewoners van Heüoo eens kwamen luisteren en met eigen ogen zien hoe onprofessi oneel Heüoo door de raad wordt bestuurd. Ik heb mijn best gedaan, maar de maat voor mij persoonlijk is vol." In meerdere kwesties heeft Carla gemerkt dat de samenwerking in de Raad niet was wat het behoorde te zijn. Om duideüjkheid te krijgen heeft zij uiteraard wel vragen gesteld, maar de antwoorden bleven helaas achterwege. Er is geen inter actie. „Een voorbeeld is de Strategische Visie. Daar zijn we twee jaar mee bezig geweest. De stuurgroep van raadsleden en ambtenaren heeft de voorkeuren van de inwoners ver werkt in deze visie en afgestemd met de raad en op het laatste moment gooiden de coaütiepartijen het gewoon weer om", zo vertelt Carla. Ook üjkt het erop alsof de bestuurlijke vernieuwing die in 2002 wetteüjk is ingevoerd nog niet echt zijn vruchten afwerpt in Heüoo. Dit duale systeem zorgt voor afstand tussen Coüege en Raad. Een Raad zou volgens het duaüsme abstracter te werk moeten gaan, meer op hoofdüjnen besturen en kritisch büjven op de uitvoering door het Coüege. Echter volgens Ton en Carla hebben de raadsleden in Heüoo daar moeite mee. „Het geld. Het is voor de raad dan niet duideüjk waar dat op gebaseerd is. Het ontbreekt aan richtüjnen en aan communicatie. Spreek eens uit met zijn aüen wat je beleid is. De raad wordt daar natuurüjk ook door bur gers op aangesproken. Als raad moet je sturen en kun je meer stu ren, zo geef je de burger ook invloed. Op de manier zoals het nu gaat raken mensen teleurgesteld in de poütiek." Het gebrek aan kaders maakt vol gens Carla dat er vaak met moties en amendementen wordt gewerkt. Het besturen door de Raad heeft een ad hoe karakter. Er zou meer naar eikaars argu menten geluisterd moeten worden en minder aan partijpoütiek gedaan. Een aftrap voor die invals hoek wordt gegeven in januari. Dan zal er een besloten vergadering dualisme in Heüoo is uitgemond in passiviteit van de raad. Er wordt pas bij calamiteiten ingesprongen. Wat in het verkeerde keelgat schoot bij mij, was dat je de normale con trolerende rol die je hebt niet terug ziet bij de coaütiepartijen. Een voorbeeld: de faciüteiten bij de sportverenigingen moeten soms vernieuwd worden. Dat je daar richtüjnen voor afspreekt lijkt me duideüjk. Toch worden er te vaak door het coüege ad hoe zaken gere- plaatsvinden met aüe raadsleden. ,,Het is de bedoeling een sfeer te scheppen van uitspreken en een constructief gesprek voeren. Daarna komen we samen met een perscommuniqué" Om met de laatste woorden van de brief van Carla af te sluiten: „Ik hoop dat Heüoo na de komende raadsverkiezingen in het voorjaar 2006 weer op een stevige en onaf- hankeüjke raad kan bogen. Heüoo verdient dat." ADVERTENTIE Alkmaar Heiloo Hoorn Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3