Atelier Marina Rupert De buurtbus is er voor u Een fusie tussen twee kerken in Heiloo Kunst in de Hobbyfarm voor kinderen Samen eten in het Trefpunt H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN Niet alleen ondernemingen fuseren, ook kerken In 2004 werd de kerk voorzien van een prachtig nieuw orgel De kerken gaan zich per 1 januari presenteren Rectificatie Bedrijf Belicht INGEZONDEN BRIEF Grofvuil Een woord van dank Uw kind te jong voor muziek? UITKIJKPOST 4 JANUARI.2006 HEILOO - In het nieuwe atelier van Marina Rupert op de Spooflaan 21 in Heiloo zijn het afgelopen najaar drie cursussen van start gegaan. Daaruit is een gemotiveerde groep ontstaan die graag door wil gaan met tekenen en schilderen of met (nieuwe) druktechnieken. Omdat de groepen niet groter zijn dan zes personen is het mogelijk om zowel individueel als naar opdracht te werken, op elk niveau en na een uitgebreide kennismaking met de ver schillende materialen. Er wordt gewerkt vanuit het zorgvuldige waarnemen, of vanuit de fantasie geholpen door beelden of teksten uit de 'werkelijkheid'. Veelvuldig worden voorbeelden besproken van kunstenaars waar een ver wantschap mee wordt gevoeld en ook daar staat het leren kijken voorop. Op zaterdagochtend en maandagavond zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar voor de cursus tekenen en schilderen en op de donderdagavond voor de verschillende druktechnieken. Op de maandagmiddag start een nieuwe teken- en schildercursus voor beginners en gevorderden. Meer informatie kunt u krijgen via www.marinarupert.nl en vragen over de cursussen via de mail (info@marinarupert.nl) of telefonisch (072-5332839). HEILOO - 'De buurtbus is er voor u' is een prachtige slogan, maar wat is nou eigenlijk die buurtbus? De buurtbus is geen belbus, rolstoelbus of taxi, maar rijdt langs haltes in Heiloo vanaf het startpunt op het GGZ-terrein (voorheen Willibrord) bij de huisartsenpost naar Egmond aan Zee (haltes Zwembad en op de Boulevard) naar het busstation daar en vice versa vol gens de dienstregeling. De heen- zowel als de terugreis duurt anderhalf uur precies. Wilt u naar de Egmonden, Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl of Groet, dan stapt u over van de Heiloose in de Bergense buurtbus. U moet dan wel opnieuw een kaartje kopen. Als u in de donkere dagen na kerstmis wilt uitwaaien aan het strand en nou eens niet met het probleem van parke ren te maken wilt hebben, maak dan (met uw gezin, uw kleinkinderen, met z'n tweetjes of alleen) gebruik van de buurtbus. U stapt uit op de Boulevard en na 1,5 of drie uur haalt de bus u weer op. De kosten van zo'n rit mogen u niet weerhouden. Met uw O.V-jaarkaart of studentenkaart reist u gratis. De chauffeur/vrijwilliger van de bus vervoert kinderen tot de leeftijd van 4 jaar gratis. Voor kinderen van 4 tot 12 jaar betaalt u in de bus voor een kaartje enkele reis: 0,90. Volwassenen kopen in de bus een kaartje enkele reis voor 1,50. Voor volwassenen ouder dan 65 jaar geldt een tarief van 0,90 enkele reis. Er zijn ook 4 rittenkaarten verkrijgbaar voor 4,80 en respectievelijk voor 2,80. Een dienstregeling is uiteraard beschikbaar in de bus en bij een aantal vaste adressen, zoals het gemeentehuis, het Trefpunt, verzorgingshuizen, et cetera. De buurtbus rijdt niet naar Alkmaar maar brengt u eventueel wel bij de bushalte van Busmaatschappij Connexxion, het Slimpad. U heeft ook aansluiting met de diverse N.S. trei nen (haltes bij het station). Wilt U meer weten: bel nummer 072-5333669 en 06-51432554 of mail naar J.Haanl@quicknet.nl. Wilt u de website bezoeken, dat kan op www.buurtbus.org. Wilt u chauffeur worden, dan kunt u informatie verkrijgen bij bovenstaand telefoonnummer/e-mailadres en via de website. HEILOO - Niet alleen onderne mingen fuseren, maar ook ker ken. In Heiloo gaan per 1 janu ari de Hervormde gemeente en de Gereformeerde kerk fuseren en gaan samen verder onder de naam Protestantse Gemeente te Heiloo. Enkele jaren geleden kochten de leden van de Hervormde gemeente en de Gereformeerde kerk geza menlijk de katholieke kerk aan de Holleweg, de toenmalige Moeder Godskerk. Ze verkochten zelf twee kerken en wel de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat en de Hervormde Kruiskerk in Plan Oost. De Moeder Godskerk werd verbouwd en kreeg een nieuwe naam te weten: Ter Coulsterkerk, zijnde de naam van het landgoed dat vroeger op deze plaats had gestaan. De twee kerken gingen samen verder onder de naam Samen op Wegkerken te Heiloo. Ze sloten eind 2002 een federatieover eenkomst, waarin het gezamenlijk functioneren werd vastgelegd en de wijze van besturen en waarin ook werd overeengekomen de wekelijk se diensten in de Ter Coulsterkerk te houden. Als naam werd gekozen voor Protestantse gemeente (in wording). Vervolgens werd in 2004 de kerk voorzien van een prachtig nieuw orgel en was daardoor tevens geschikt voor grote culturele con certen. Op basis van de landelijke fusie van de Hervormde kerk, de Gereformeerde kerk en de Evangelisch Lutherse kerk werd een fusiecommissie ingesteld die de fusie van de Hervormde en Gereformeerde kerken in Heiloo ging voorbereiden. In oktober werd de fusieovereenkomst door de gemeenteleden geaccordeerd en ter goedkeuring naar de classis gezon den, waarop op vrijdag 30 decem ber 2005 de fusieovereenkomst door notaris Winter in de Ter Coulsterkerk in een acte werd vast gelegd. De kerken gaan zich per 1 januari presenteren en functioneren onder de naam Protestantse gemeente te Heiloo. Informatieadres: J. Visser, Middelhof 16 in Heiloo, tel. 072- 5333341. (v.l.n.r:) De heer Visser, Wijsma, notaris Winter en de heer de Jager waren aanwezig bij de ondertekening. HEILOO - In de Uitkijkpost van woensdag 21 december trof u in de rubriek Bedrijf Belicht het verhaal van Simon Groothuis glas in lood. Simon wil graag rechtzetten dat zijn kritiek op ideeën van klanten niet zo sterk opgepakt dient te worden als in het artikel naar voren kwam. Hij geeft van uit zijn voorliefde voor glas in lood graag een deskundig advies en zo moe ten de opmerkingen van Simon dan ook gezien worden. Het is bepaald niet zo dat hij ten koste van de wensen van een klant zijn stempel op het ontwerp wil zetten. Hij zal klanten altijd graag met raad en daad terzijde staan. HEILOO - Op vrijdag 20 januari is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer een maaltijd, een Indische rijst tafel, die als volgt is samenge steld: Chinese kippensoep, bami goreng, nasi goreng met witte rijst, babi pangang met saus, twee stokjes saté met saté saus, kroepoek, sambal en een bananenijsje toe. De maaltijd begint om 18.00 uur en kost E 9,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Heeft u geen ver voer? De chauffeurs van het vrijwil ligers autovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: E 4,50 per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te vol doen. U kunt opgeven bij het Trefpunt, tel. 072-5331297. HEILOO - De workshops in de lokalen van de Hobbyfarm komen er weer aan. Antoinette, Truda en Trudy hebben leuke en spannende les sen bedacht met papier-maché en druktechnieken. De workshop papier maché is op tien dinsdagmiddagen van 16.00 tot 17.30 uur en de data zijn 17, 24 en 31 januari, 7, 14 en 28 februari, en 7, 14 en 21 maart. Bij de workshop druktechnieken leer je twee tech nieken. Met etsen wordt er een schilderij gemaakt, welke je zelf mag gaan inlijsten en met linosnede een serie ansichtkaarten. Van een plaatje metaal en een plaatje lino leum worden een soort stempels gemaakt en het is de bedoeling dat je deze zelf ook gaat afdrukken. Het zijn vijf vrijdagmiddagen van 16.00 tot 17.30 uur en de data zijn 20 en 27 januari, en 3, 10 en 17 februari. Als je van knutselen en kliederen houdt en je bent 7 jaar of ouder, dan kun je je opgeven. Natuurlijk worden zowel de papier-maché- workshop als de druktechniekwork shop weer afgesloten met een echte expositie van jullie werk, waar je al je vrienden en familieleden voor kunt uitnodigen. Geef je op bij: Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968, Trudy Keyzer, tel. 072-5337293, of gebruik het inschrijfformulier die je kunt vinden op de gang van de Hobbyfarm. Voor alle informatie kun je deze nummers ook bellen. Hopeüjk tot ziens in één van de lokalen van de Hobbyfarm in de Hofdijk, Mariënstein 178 a in Heiloo. Helaas komt het regelmatig voor, dat flatbewoners waarvan ik er zelf ook één ben, hun grofvuil domweg langs de straat dan wel naast de container deponeren. Tevens dat ouders die hun kinde ren met de auto naar school bren gen, hun vuilniszak en verder vuil in de voor flatbewoners bestemde container deponeren. Om nog niet te spreken van bewoners van eensgezinshuizen die hetzelfde 's avonds in het donker doen. De consequentie is dat flatbewoners hun vuil niet kwijt kunnen en dat er rondom de containers een smerige chaos ontstaat.En dit allemaal terwijl een telefoontje aan de gemeente volstaat en uw (grof)vuil wordt gratis en voor niemendal opgehaald. Een groot compliment aan de gemeentelijke Dienst Ophalen Grof Vuil, die in het afgelopen jaar 2005 er steeds voor hebben gezorgd dat wij na één telefoontje van de rommel werden verlost. Als büjk van waardering van mij en een andere bewoonster hebben wij deze dienst met de Kerst een kleine attentie aangeboden. Onze dank aan allen die het hier betreft. W. Roos Heiloo Ik zou graag in dit nieuwe jaar alle medewerksters van Thuiszorg en wijkverpleging willen bedan ken. Zonder uitzondering allemaal even lief en geduldig. Bedankt meiden! Zonder jullie had ik het nooit gered. Mijn dank gaat ook uit naar de vrijwilligers die mij elke dag trouw de warme maaltijd bezorgen. Altijd even vriendelijk en behulpzaam. Wat moeten wij blij zijn met zulke meiden! C. Beudeker-Geertsma Heiloo HEILOO - Al geruime tijd voor de geboorte leerde uw baby geluiden en muziek te herkennen. Vanaf de geboorte kon muziek de stemming van uw kindje beïnvloeden. En binnenkort.kan het na drie maan den al op muziekles. Samen met papa of mama natuurlijk. Een goede zaak, want muziekles heeft veel positieve invloed op de geeste lijke-, sociale-, motorische- en spraakontwikkeling. Recente onderzoeken hebben zelfs uitgewe zen dat kinderen die van baby af aan een goede muzikale ontwikke ling hebben gekregen, later over het algemeen sterker in de maat schappij staan en beter kunnen leren. In het Open Huis in Heiloo starten vanaf woensdag 18 januari ver schillende cursussen 'Muziek op schoot' voor kinderen van negen maanden tot en met drie jaar, en, uniek in Nederland, vanaf april ook 'Muziek mét jonge baby's' voor kin deren vanaf drie maanden. Tijdens de cursussen worden veel liedjes gezongen die te maken hebben met de dagelijkse bezigheden en inte resses van het kind, zoals badder- liedjes, opruimliedjes, enzovoorts. Tevené wordt er gebruik gemaakt van eenvoudige muziekinstrumen ten en materialen zoals ballen, hoe pels en dergeüjke. Plezier voor ouder (of grootouder) en kind staat voorop. De cursussen staan onder leiding van een zeer ervaren, gediplo meerde 'Muziek op schoot' - docente. Voor informatie surft u naar www.spelenderwijsmuziek.nl of belt u Daniëlle de Ruijter op tel. 06-18360486.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7