2006 is Nordic Walking jaar Wereldwinkel in het nieuwe jaar Willibrordschool doet er wat aan H E I L O O 9 DIERENBESCHERMING KERK DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN PAPIER Islam en Christendom Vuurwerkcontrole Voorlichting erfrecht en schenkingen Rectificatie Celeste Tournier UITKIJKPOST 4 JANUARI 2006 REGIO - 2006 wordt het jaar van 'de stokkenwandelaars'. Werd u afge lopen jaar nog geconfronteerd met hier en daar een groepje 'Nordikkers'. Vanaf 2006 gaat het fenomeen Nordic Walking helemaal 'los'. De cursussen Nordic Walking gaan weer van start op diverse plaatsen in Noord-Holland. In het Bos van Heiloo en de Alkmaarder Hout, maar ook in de natuurgebieden van Schoorl, Bergen en ook in Geestmerambacht kunt u natuurlijk de kunst van Nordic Walking onder de knie krijgen. Het cursus geld bedraagt 65,- voor zes lessen en u kunt de wandelpoles tijdens de cursus huren voor 15,- voor zes lessen. De clinic duurt een uur en geeft u een realistisch beeld over de inhoud van de cursus. De kosten zijn 10 euro per clinic. U dient zich op te geven om deel te kunnen nemen.. Op de volgende plaatsen wordt 'geNordikt': Heiloo: Op maandag 9 januari om 13.00 uur op het grasveld in het bos van Heiloo. Verzamelen op de P (in het midden) van het winkelcentrum 't Loo in Heiloo, Alkmaar-Overdie Kater Funsport: Op zaterdag 7 januari om 13.00 uur op het grasveld in het park in O verdie. Verzamelen in de winkel van Kater Funsport Industrieterrein Overdie, Bergen: Introductietrainingen op donderdag 5 januari om 11.45 uur en 13.00 uur en op maandag 9 janua ri om 09.00 uur. Verzamelen achteraan op de P van Duinvermaak, Schoorl: Op woensdag 11 januari om 13.00 uur in de bossen en duinen van Schoorl. Verzamelplaats: de parkeerplaats van het bezoekerscentrum het Zandspoor. Mail naar info@sportwandelschool.nl of bel: 0229-239447. Voor verdere informatie: zie de websites: www.nordicwalkingschool.nl en www.sportwandelschool.nl. HEILOO - Nu alle gezellige feestdagen achter de rug zijn is er misschien weer tijd om even langs te komen in de Wereldwinkel. Want de Wereldwinkel ruimt op in de maand januari. Veel artikelen zijn afgeprijsd. Op deze artikelen staan gekleurde kaartjes, zodat u gelijk weet hoeveel - in dit geval hoe weinig - u moet betalen voor al die leuke vaak handgemaakte kunstnijverheidsproducten uit de arme landen ver van ons. Met de aankoop van die producten steunt u gelijk de kleine coöperaties of boeren die tegen een eerlijke prijs hun producten süjten aan onder andere Fair Trade en de Wereldwinkels. Kom vrijblijvend eens kijken of er iets van uw gading bij is. Deze maand is bovendien Lacandona honing in de reclame, zowel vloeibare honing als crème honing. En ook duo-pakketjes honing. Heerlijke muntthee die u misschien wel kent en die ook lekker ruikt, van 1,99 voor €1,59. Voorlopig geldt nog steeds de voordelige koffieprijs voor een triopak Aroma-snelfiltermaling, drie pakken voor slechts 5,-. Elders in deze Uitkijkpost vindt u een advertentie met de aanbiedingen voor de maand januari van de Wereldwinkel. Het adres: Stationsweg 105 in Heiloo. Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek yan het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn- Zeeweg-Pastoor van Muijenweg-Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink)-De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 uur. HEILOO - De profeet Mohammed ziet zichzelf staan in de profetische traditie die met Abraham begint en ook Mozes en Jezus omvat. Door de eeuwen heb ben joden, christenen en moslims in vrede met elkaar samenge woond, maar ook zijn ze met elkaar in botsing gekomen. Emeritus hoogleraar theologie prof.dr. A. Wessels gaat in op die godsdiensti ge verbondenheid tussen Bijbel en Koran. In hoeverre kunnen wegen gevonden worden die ook in onze tijd zouden kunnen leiden tot beter onderling verstaan? In samenwer king met de culturele commissie van het Trefpunt in Heiloo wordt een lezing georganiseerd. Donderdag 19 januari, aanvang: 14.30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Toegang: 2,50. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds EJ. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds A.A. Spijkerboer uit Santpoort. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Donderdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Zaterdag Priesterzaterdagviering, programma: 11.30 uur: biechtgelegen heid/rozenkransgebed, 12.00 uur: h.mis met preek, 14.00 uur, uitstelling/stille aanbidding, 14.45 uur: lof en sluiting. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Maandag 19.00 uur: eucharistieviering. Dinsdag 08.30 uur: eucharistieviering. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Vrjjdag 09.30 uur: woord- en commu nieviering, voorganger pastor J. Oiling. Daarna koffie drinken in de Pius. Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord en communieviering met spontaan koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. Voor kinderen is er een apar te dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking serv ice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tydelijk niet aanwezig. Info: 072- 5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: communieviering met samenzang. Maandag 19.15 uur: eucharistieviering met samenzang (viering voor de drie parochies). H Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: gebedsdienst met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds J.L. Oosterhoff. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wjkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot, 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luyk. Gevonden Heilige Birmaan, seal tabby point, witte teentjes: De Waard, Heiloo. Zwartwit konijn, hollandertje: Westerweg/Egelenburg, Heiloo. Bruin, beige zwarte ongec. kater, witte snuit en hals, witte poten, zwart staart- puntje: De Crimpen/De Noord, Akersloot. Forse crèmekleurige kat, vaag cypers, van onderen wat wit: Het Kieftenland, Limmen. Noorse boskat, crêmeklewurig met blauwe ogen: Kanaalweg, Kennemerstraatweg, Heiloo. Vermist Zwarte ongec. kater, witte bef en voe ten, 10 jaar, Tuffie: Kerkweg, Limmen. Zwartwitte kater, witte plek by de neus en witte ring om de nek, 5 maanden, Roxy: Burg. Bosmalaan, Limmen. Rode gec. kater, wit stipje op de borst, 2 jaar, Mauw: Westerweg, Limmen. Zwart poesje met donkerbruine vlek ken, vlekje op kin, 6 maanden, Junkie: Ewisweg, Heiloo. Zwartwitte eend, Pagelaan, Limmen. Flinke grijscyperse gec. kater, witte kin, bef, voetjes, wat wit bij de snuit, 6 jaar, Tommy: Voorstraat, Egmond. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879 Castricum: Ria Dol, 0251-658504 HEILOO - Op vrijdag 30 december werd tussen 14.30 en 21.30 uur een vuurwerkcontrole in Heiloo gehouden. Tijdens deze controle werden vier jongens, in de leeftijd van 12, 14 en 17 jaar, betrapt op het afsteken van vuurwerk. De afhandeling geschiedt door het Halt-bureau. HEILOO - Op donderdag 12 janu ari organiseert de Commissie Voorlichting Senioren - een samenwerkingsverband van SBO Heiloo en de Stichting Ouderen werk Heiloo - een voorlichtings middag over erfrecht en schenk- ingen.Deze voorlichting zal worden verzorgd door notaris Mr. R.H.C.Winter en kandidaat-nota ris Mr. G.J. van Leersum uit Heiloo. Na voordracht en uitleg is er voor u ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vragen. Wilt u liever van te voren een vraag schriftelijk indienen, dat is ook mogelijk: bij de receptie van het Trefpunt vóór 10 januari, er wordt dan voor gezorgd dat uw vraag bij de notaris terecht komt. Plaats: het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, aanvang: 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Toegang: 1,75 inclu sief een kopje koffie of thee. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren terecht bij de recep tie, tel: 072-5331297. HEILOO - In het artikel over Celeste Tournier, die al jaren een verbeten strijd levert om haar kinderen, is geïmpliceerd dat de school van haar kinderen, OBS De Zuidwester, niets deed aan de verdwijning. De scholen hebben echter enorm hun best gedaan en hebben geld ingezameld om hun klasgenootje weer terug in Heiloo te krijgen. Onze excuses voor deze vervelende fout. Redactie Uitkijkpost HEILOO - In 2005 stond in de kersttijd Maria centraal op de Willibrordusschool. In samen werking met het Platform Heiloo Wereldwijd hebben de leerlingen met hun leerkrach ten een project in India onder steund. 180 Vrouwen (Maria's) krijgen daar een opleiding aangeboden in textiele vaardigheden. Tijdens en ook na hun opleiding zullen er mate riaal, kleding en naaimachines, nodig zijn. De 180 vrouwen wonen in Jalihal, een kleine plaats in het westen van India ten zuiden van de deelstaat Marahashtra, een achterge stelde plaats met weinig impulsen of uitdagingen. Daarom hebben de kin deren en leerkrachten van de Willibrordschool op een ludieke wijze geld bij elkaar gehaald. De hal van de school was omgetoverd in een naaiatalier. Van kleine gespons orde lapjes werd één grote lappen deken gemaakt. Het gespaarde geld is mét de grote lappendeken op vrij dag 23 december om 11.00 uur aan geboden tijdens een kerstviering in de Willibrorduskerk. Het resultaat was er één om trots op te zijn. In korte tijd hebben de actievoerders maar liefst 560,- bij elkaar gescharreld. En dat allemaal voor het Platformproject India. Zoals het Ghanaproject geslaagd is, kan de Willibrordschool samen met het Platform zeggen, dat óók dit Indiaproject een succes is geworden. De kinderen en leerkrachten van de Willibrordschool hebben op een ludieke wijze geld bij elkaar gehaald. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9