Vlooienmarkt Het Vennewater De uitdaging: in tien weken tien kilo verliezen Waarom haptotherapie? Open Dag Het Vennewater H E I L O O Nepal op bezoek bij Keer op Keer INGEZONDEN MEDEDELINGEN Eenzame trektochten in de Poolse bergen Dansen op zondagmiddag Ganzen Ide eir0 40000 Koos Klaase onderscheiden in Alkmaar Hotsjietoniafeest bij scoutinggroep Victorie! Pennenactie UITKIJKPOST li JANUARI 2006 HEILOO - Op zondag 15 januari wordt weer een grote vlooienmarkt gehouden in sporthal Het Vennewater te Heiloo. Van 10.00 tot 16.00 uur worden in de sportaccommodatie aan Het Zevenhuizen 48, tweedehands spullen te koop aangeboden. Het aanbod op een vlooienmarkt is altijd zeer divers en afwisselend: van kleding tot boeken, van huishoudelijke appara tuur tot schilderijtjes en van meubeltjes tot serviesgoed. De toegang bedraagt 2 euro per persoon (kinderen tot en met 11 jaar en onder begeleiding hebben vrij entree). Voor meer informatie of reservering en kunt u (dagelijks van 09.00 tot 19.00 uur en in het weekend tot 17.00 uur) bellen naar: organisatiebureau Mikki, 0229-244739. Of kijk op inter net: www.mikki.nl. HEILOO - Wilt u in tien weken tien kilo overgewicht verhezen? Op een gezonde en verantwoorde manier? Dat kan bij Slank-Klup Benelux met het nieuwe 'SuperSnelstartProgramma'. Orthomoleculair voedingstherapeute Ria Jansen, leidster van Slank-Klup Benelux in Heiloo, is op zoek naar gemotiveerde personen, vrouwen en mannen, die nu definitief van hun overgewicht af willen. Het is de bedoe ling dat zij middels een bewezen methode in tien weken tien kilo gaan afval len, zonder zichzelf van alles te moeten ontzeggen. De deelnemers van deze klup komen bij voldoende aanmeldingen byeen op de maandagavond van 20.15 tot 21.15 uur in wijkgebouw de Ypsalon aan de Hucht 4. Iedereen wordt dan gewogen, menu's worden besproken en ervaringen uitgewisseld. De steun van elkaar is een heel belangrijk onderdeel. Onder begeleiding van een ervaren leidster leren de deelnemers in tien weken de basis van gezond eten. Wat moet je minimaal eten om het üchaam goed te laten func tioneren en wat zijn de juiste verhoudingen. Men eet drie maaltijden per dag plus twee a drie tussendoortjes. Er wordt rekening gehouden met feestjes en er is ruimte voor af en toe iets extra's. Een gewichtsverlies van gemiddeld één kilo per week is vol doende om het op den duur goed vol te blijven houden, want blijvend gewichtsverlies is waar het om gaat. Voor aanmeldingen en meer informatie kunt u terecht bij Ria Jansen, tel. 072-5332067 of bij Slank-Klup Benelux tel. 0523-231571 of u kijkt op www.slank-klup.nl. HEILOO - Wanneer maak je gebruik van haptotherapie en wat kan het je brengen? Suzan Gökemeijer, haptotherapeute aan de Bergeonstraat in Heiloo, probeert deze vragen te beantwoorden: ,,Er zijn veel mensen die zich geen raad weten met lichamelijke en/of geestelijke klachten. Problemen op dat gebied ontstaan vaak omdat we onze gevoelens niet ken nen of er moeite mee hebben om bepaalde emoties te uiten. We kroppen dingen op en doen of alles koek en ei is. Maar hoe hard je dat ook probeert, vroeg of laat moeten belangrijke gevoelens zich toch uiten, omdat je anders in een situatie terecht kunt komen waarbij het ontkennen/onderdrukken van die gevoelens allerlei klachten kunnen veroorzaken. Dit heeft dan nare gevolgen voor jezelf (en soms ook voor je naaste omgeving). Wie in staat is om goed met z'n gevoel om te gaan, is opgewassen tegen allerlei ongemak ken die het leven voor hem of haar in petto heeft. Want hoe lekkerder we in ons vel zitten, des te beter kunnen we leven zoals wij dat willen. Als je op een serieuze manier aandacht wilt schenken aan je gevoelsleven, dan kan een bezoek aan een haptotherapeut een uitkomst bieden. Haptotherapie is voor een deel een lichaamsgerichte therapie. Aanraken is niet alleen heel natuurlijk, het is ook heel belangrijk. Aanraken doet een direct beroep op je emoties en dient zo als voeding om zelf (weer) in beweging en ontwikkeling te komen." Geïnteresseerd? Kijk eens op de website van de beroepsvereniging www.haptotherapeuten-wh.nl of bel naar Suzan Gökemeijer, tel. 072- 5338114 of 06-48785694. HEILOO - Wilt u het nieuwe jaar sportief beginnen? Kom dan naar de Open dag van Sportinstituut het Vennewater! Zondag 15 januari bent u van harte welkom. Het Vennewater is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Tijdens deze open dag kunt u deelnemen aan de volgende activiteiten: Groepslessen: van 10.00 tot 11.00 uur: Bodystep, van 11.30 tot 12.30 uur: Bodypump, van 13.00 tot 14.00 uur Spinning, van 14.00 tot 15.00 uur Power Yoga. Ook vindt er een demonstratie Nordic Walking plaats op de grote parkeerplaats voor Sportinstituut het Vennewater van 11.00 tot 11.30 uur. U kunt hier zelf aan meedoen! Eveneens is er de mogelijkheid om een algehele fitheidstest af te laten nemen. Tijdens deze test wordt het uithou dingsvermogen getest, vetpercentage gemeten en de BMI (body mass index) berekend. U krijgt na het uitvoeren van de tests de resultaten in een keurige map mee naar huis samen met persoonlijk actieplan voor 2006! Wilt u uzelf of samen met een vriend(in) opgeven voor een van de boven staande activiteiten neem dan contact op met: 072-5330344 of stuur een email naar: info@sivennewater.nl Wanneer u zich tijdens deze open dag inschrijft betaalt u geen inschrijf geld ter waarde van 25,-! HEILOO - Op zaterdag 21 januari vieren de bevers van Scoutinggroep Victorie Heiloo een spetterend feest! Van 09.30 tot 11.30 uur wor den er verschillende activiteiten gehouden voor kinderen tussen de 5 en 7 jaar. Kinderen binnen deze leeftijdscategorie zijn welkom op zaterdag 21 januari in het clubge bouw aan de Westerweg te Heiloo. Of neem contact op met Thea Bruin, tel. 072-5053651. HEILOO - Op zaterdag 14 januari zal Peter van der Loos voor het Nivon Heiloo een lichtbeeldpresen tatie verzorgen over zijn fietstocht door Zuid Polen. De lezing vindt plaats in het TVefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, aanvang 20.00 uur, kosten leden 2,-, ande ren 3,- en jeugd 1Graag opgave bij: Reina Mulder tel. 072- 5333127 of Joop Koorn, tel. 072- 5334001. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Brandweer Alkmaar op 2 HEILOO-Op 15 januari is er van januari heeft de burgemeester van Alkmaar onze plaatsgenoot 14.00 tot 17.00 uur nieuwjaarsbal Koos Klaase benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De in het Open Huis. De muziek wordt heer Klaase is na 22 jaar dienst bij de Vrijwillige Brandweer verzorgd door het Inter Ned kwar- Alkmaar met Functioneel Leeftijds Ontslag gegaan. Eigen foto tet. De entree bedraagt 4,-. Tijdens zijn korte verblijf in Nederland ging René Veldt van Stichting Veldwerk, ook even langs bij Keer op Keer die een verrassing voor hem hadden. HEILOO - Op 21 december gaf Rene Veldt de vrijwilligers van Keer op Keer, kringloop voor het goede doel toelichting over zijn Stichting Veldwerk. Hij vertelde over de nieuwbouw- plannen voor het kinderhuis Hamro Niwas in de Katmandu vallei. Het huis biedt straks ruimte aan ongeveer 50 kinderen. Nabij het complex komt ook een contactcentrum annex crè che en een trainingscentrum met boerderij. Het gehele project zal eco- vriendelijk worden ingericht, met o.a. zonne-energie en biogas. Begin 2006 gaat de bouw van start. Dus goed nieuws uit Nepal, maar ook goed nieuws uit Nederland. Stichting Veldwerk is door de Wilde Ganzen goedgekeurd voor hulp vanuit deze bekende organisatie. Dat betekent dat wanneer Stichting Veldwerk financi eel wordt ondersteund de Wilde Ganzen het bedrag met 70% wordt vermeerderd. Voor meer informatie en de tekening van de nieuwbouw kijk op www.stichting-veldwerk.org. Margriet: „We zijn zeer onder de indruk van de initiatieven van Rene. Dit is een prachtig project voor kansarme kinderen. Keer op Keer heeft van een bedrijf heel veel pen nen gekregen en zal de opbrengst van deze pennen beschikbaar stel len voor de stichting Veldwerk. De hoeveelheid pennen is niet bekend, dus de uitslag is een verassing die we onze klanten uiteraard via de Uitkijkpost laten weten. Dus als er nog meer bedrijven zijn die pennen overhebben: breng ze bij ons!" De vrijwilligers van Keer op Keer willen ook in de toekomst goede doelen ook als Stichting Veldwerk blijven ondersteunen en dat gaat uiteraard alleen met uw hulp. De openingstijden van Keer op Keer zijn: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Tijdens openingsuren is inbreng mogeüjk. hoofdgebouw slaapgebouwon (koken op zonne-eoergie) sportveld speeltuin technische ruimte school/contactcentrurn vak-trainingscentrum boerderij septitonk bkigasinstallBtie riettlltsr waterkrachtcentrale moestuin parkeren De bouwtekening voor kinderhuis Hamro Niwas de nieuwbouw van het

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7