B Meester! Filmer Nico Mantel vertoont natuurfilm Ria de Ruiter en Trix Sterkman- Douwes exposeren in bibliotheek Koningin Emma in de Beun JC Conquista Agenda Schrijfster Susan Smit in Literair Jazz Café Heiloo H E I L O O 9 Meester! kMJ DEUTEKOM Corso Bioscoop Plop en het vioolavontuur BOEK VAN DE WEEK Meester! door Frank McCourt Boek van de week: KORTOM Snertconcert in De Schulp Jazz Session Club Vredeburg UITKIJKPOST li JANUARI 200 In Plop en het vioolavontuur gaan de kabouters weer op pad. Wanneer Kabouter Plop en zijn vrienden tij dens een wandeling mooie vioolmu ziek horen uit een knus huisje aan de rand van het kabouterbos, wor den ze nieuwsgierig en gaan ze een kijkje nemen. Kabouter Klus klimt via de regenpijp omhoog en ontdekt dat de hemelse klanken wordt gespeeld door het meisje Anna. Zodra Anna de kabouters ziet, gaat het helemaal mis: Anna laat door de schrik haar viool op de grond val len. Deze is helemaal kapot en mor gen heeft ze een belangrijk optre den! Hoe kunnen de kabouters haar helpen? Komen ze op tijd met een oplossing? Ze schakelen de hulp in van Kabouter Amadeus die door niemand minder dan Frans Bauer wordt gespeeld. Nu maar hopen dat het allemaal goed afloopt! h-.mk YJcCmiiT De boeken van Frank McCourt worden wereldwijd door miljoenen mensen gelezen. In Meester! vertelt McCourt zijn spannendste verhaal tot nu toe: hoe hij schrijver werd. Het is een eerbetoon aan de grote passie van zijn leven, lesgeven. Door zijn onconventionele metho des in de klas en zijn spannendste en memorabele verhalen weet McCourt de aandacht en sympathie van studenten vast te houden. Met charme, humor, oneerbiedigheid en doelgerichtheid beschrijft hij zijn eigen groei - als leraar, als ver halenverteller en, uiteindelijk, als schrijver. door Frank Mc Court voor 17,95 HEILOO - De belangstelling voor de natuurfilm van Nico Mantel over IJsland was vorig jaar zo groot dat hij bereid was deze nogmaals te laten zien op 22 februari, aanvang: 20.00 uur. Locatie: Het Open Huis (boven 't Loo), entree 2,50. Reserveren is niet mogeüjk. Informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - In januari en februa ri exposeren plaatsgenotes Ria de Ruiter en Trix Sterkman- Douwes in de bibliotheek Heiloo. Ria de Ruiter exposeert met haar draadkunst. Dit keer zijn alleen haar 'staande objecten te bewonderen. Het werken met draden heeft Ria de Ruiter altijd geïnspireerd. Eind jaren vijftig gaf ze al les in textiele werkvormen op enkele basisscho len in Den Haag. Begin jaren tachtig is ze zich speciaal gaan toe leggen op het kantklossen, waarbij haar belangstelling in het bijzonder uitging naar de technische details. Ria de Ruiter nam deel aan groeps- exposities in onder andere het Gemeentemuseum in Den Haag, het Slot Zeist en het museum Flehite in Amersfoort. Verder leverde ze objecten voor tentoonstellingen in Denemarken, België, Duitsland, Tsjechië en Italië. Ria de Ruiter rondde de vierjarige Nederlandse Kantopleiding af in 1987 en volgde daarna cursussen in Kortenberg en Brugge. Ze was enige jaren docente kanttechnieken aan de NKO en gaf groepslessen in de regio's Alkmaar en Haarlem. Ze maakt al vijftien jaar deel uit van het kunstenaarscol lectief ED. In dezelfde periode exposeert Trix Sterkman-Douwes haar schilderijen in de bibüotheek. Van kind af is zij al bezig met teke- Werk van Trix Sterkman. Eigen foto HEILOO - Op vrijdag 13 januari speelt Nel Kars 'Koningin Emma, redster van Oranje' in theater de Beun. Koningin Emma wordt veelal gezien als de redster van het, aan het eind 19de eeuw op een haar na uitge storven Oranjehuis. Niet alleen zette ze Koningin Wilhelmina op de wereld, maar ook stelde zij de troonopvolging veilig in de vrouwelijke lijn. Na de dood van koning Willem III gaf ze met haar regentschap, tot Wilhelmina op haar achttiende kon worden ingehuldigd, het startschot voor een eeuw regerende Oranje-vorstin nen. Wat school er achter het Duitse prinsesje dat deze niet geringe taak op zich nam? Waar haalde Emma het vermogen vandaan de schijn op te houden onder alle omstandighe den? Hoe zat het met de glimlach die ze 'als een kledingstuk' kon aan trekken en weer afleggen. 'Koningin Emma, redster van Oranje'is een boeiend solostuk over een vrouw die haar roeping vond in het handhaven van ons konings huis, met als uitgesproken karakte reigenschappen lef en doorzettings vermogen. Voor meer informatie en reserve ringen: www.theaterdebeun.nl of tel. 072-5333156. nen en schilderen en doet dat nog steeds met veel plezier. Door de jaren heen werd zij creatief en tech nisch geïnspireerd en gevormd door meerdere kunstenaars. Eén van hen was Ineke Watzema en daar is in de loop der jaren een kern groep ontstaan, die op dit moment met veel plezier werkt onder bege leiding van Ingeborg van Bleisem. Trix Sterkman is een aantal jaren lid geweest van de Alkmaarse Schil dersvereniging 'Doorwerken'. Het maken van collages was jaren geleden een grote uitdaging. Nu is die üefde weer terug en maakt zij collages met eigen met olieverf geprint papier. Het buiten werken in de zomer heeft impressies opge leverd van mooie plekjes in 's Graveland, Bergen, Frankrijk en België. Een selectie van haar werk, uitgevoerd in diverse technieken, kunt u tijdens de openingsuren zien in de bibüotheek van Heüoo. EGMOND - Op zondag 15 januari wordt in dorpshuis De Schulp te Egmond Binnen een snertconcert georganiseerd. De aanvang van het concert is 11.30 uur. Er zal tijdens dit concert worden opge treden door het opleidingsorkest en het fanfare-orkest van Eensgezindheid onder leiding van respectievelijk Birgitte van Es en Karei Bruin. Het concert draagt de naam 'snertconcert'. Voor elke bezoeker is er dan ook een kom erwtensoep, hoewel koffie natuurlijk ook beschikbaar is. LIMMEN - Op zondag 15 januari om 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen is het weer muzikaal genieten geblazen. Na het over weldigende optreden van de grote en grootse Big Swing Band uit Alkmaar nu alweer een gastoptre den van een Alkmaars orkest: Rumble. Het orkest onder leiding van Arthur Sweep speelt voorna- meüjk zeer herkenbare real book standards, waarbij verschillende ritmesoorten niet geschuwd wor den, zoals baUads, swing, bossa's en jazzwaltz. De toegang is vrij, maar u kunt de Jazz Session Club steunen door üd te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Irüichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-maü: timmer.limmen@worldonline.nl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 11, vrijdag 13 en zaterdag 14 januari bij JC Conquista is: Conquista kids: Bij Conquista kids kun je een knikkerpot maken in de vorm van een kat. Eet je thuis wel eens chips uit een koker in plaats van uit een zak, neem dan de koker mee, want die kun je goed gebruiken. Conquista kids start om 10.30 uur en duurt tot 12.00 uur. De entree is een euro, inclusief limonade. Club X-tra: Club heeft voor de zaterdag weer een topfilm op groot scherm! Welke film club vertoont is nog een verrassing. Heb je een idee voor een goede film of wü je mee helpen de club X-tra feesten te organiseren? Maü dan naar: tienerwerk@conquista.nl De zaterdagavond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbüjart, internetcomputers en nieuwe zit hoek. De medewerkers van het café zijn er in ieder geval weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: Je kunt weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbüjarten, computerspeHetjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. HEILOO - Op 22 januari krijgt het Literair Jazz Café een bij zondere schrijfster op bezoek. Nooit eerder zal het voorgeko men zijn dat een heks in Heiloo een literaire lezing gehouden heeft. Een primeur dus. Maar hoe word je heks? Dat zal ze ongetwijfeld in haar lezing uit eenzetten. Susan Smit (1974) studeerde cul turele studies aan de Universiteit van Amsterdam. Ze is werkzaam als journaliste en üterair recensent bij onder andere Marie Claire en Avantgarde. Ook werkte ze tien jaar als fotomodel in binnen- en buiten land. Toen ze in 2000 een artikel schreef over moderne heksen werd ze gegrepen door het fenomeen en de eeuwenoude reügie en schreef ze in 2001 het boek 'Heks'. Maar ook op ander terrein is ze actief, zo bevat haar interviewbundel 'Wijze vrouwen' uit 2003 interviews met onder andere Irene von Lippe Biesterfeld, Isabel Aüende, IsabeUa Rosselini en koningin Noor. In 2005 verscheen haar eerste roman 'Elena's Vlucht'. Het Oüver King trio zorgt voor de muzikale omüjsting. Ze worden bovendien nog versterkt met André Vroüjk, ook al een oude bekende in het Literair Jazz Café, op accorde on. Aanvang: 11.00 uur. Toegang: 7,50. Kaartverkoop bij Boekhandel Deutekom vanaf vrijdag 13 januari. Voor informatie en kaartverkoop belt u met tel. 072-5115511. Heereflweg 67-69,1851 KL Heiioo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9