Jac. P. Thijsse College wint Scholierendebat BOLTEN Taart op nieuw gemeentehuis CORSO VEBF& WAND Carnavalsvereniging De Uylenspieghels viert jubileum Literaire avond met Willem Jan Otten BIOSCOOP RESERVEREN:0251 -652291 Programma 19 jan. t/m 25 jan. 2006 "King Kong" "Harry Potter and the goblet of lire" "Crash special "In Her Shoes" "Harry Potter en de vuurbeker" (NL) "De Griezelbus" "Kabouter Plop en het vioolavontuur" www.corsobioscoop.nl Voorrondes met humor en een goed georganiseerd team gewonnen Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl VERF BEHANG TAPIJT LAMINAAT GORDIJNEN ZONWERING GLAS WOON ACCESSOIRES Raad kiest met meederheid voor architect CASTRICUM - Schrijver, dichter Willem Jan Otten komt op de Nationale Gedichtendag, donder dag 26 januari, op uitnodiging van Toonbeeld Literair en de biblio theek op bezoek in Castricum. Vanaf 20.00 uur vertelt hij over zijn leven en werk en leest hij gedichten voor in het leescafé van de Bibliotheek Castricum, Geester duinweg 1Kaarten voor de lezing zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en boekhandel Laan. Willem Jan Otten (1951) werd geboren in Amsterdam en groeide op in een milieu waar muziek een belangrijke rol speelde. Zijn ouders scheidden toen Otten acht jaar was. Na het eindexamen gymnasi um in 1970 ging hij in Amsterdam filosofie (één jaar) en Engels stude ren. Hy werkte onder andere als toneel- en muziekrecensent voor Vrij Nederland. In 1973 debuteerde Willem Jan Otten als dichter met de bundel Een zwaluw vol zaagsel. Daarna verschenen diverse andere poëzie bundels waarvan 'Op de hoge',, uit 2003 de meest recente is. Otten schrijft breed, naast poëzie publi ceert hij verhalend proza, toneel, kritieken en essays. Thema's die in zijn romans en gedichten een rol spelen zijn gemis, binding en zoe ken. Hij ontwikkelt een gedachte gang en probeert binnen het ver haal tot antwoorden te komen. In 1999 ontving Otten voor zijn gehe le oeuvre de Constantijn Huygensprijs. Zijn roman Specht en zoon die in 2004 verscheen werd na een warm onthaal in de pers bekroond met de Libris Literatuurprijs 2005. Tijdens zijn lezing zal Otten ook aandacht aan deze roman besteden vanwege de interesse van het pubüek voor dit boek. ADVERTENT 20.00 uur 21.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag maandag 20.00 uur zondag 16.30 uur 118.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag zondag 13.30 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur woensdag 14.00 uur zaterdag zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum 'Tel.0251 - 65 22 91 CASTRICUM - In januari streek de Noord-Hollandse voorronde van de landelijke debatwed strijd 'Op Weg naar het Lagerhuis' neer in het provin ciehuis in Haarlem. Het Jac. P. Thijsse College wist de voor ronde te winnen en gaat door naar de landelijke competitie. De voorrondes VARA's Lagerhuis voor scholieren vinden in januari en februari plaats in alle provincies van Nederland en zijn een samen werkingsverband tussen de Neder landse provincies en de VARA. Door de vele aanmeldingen (28 scholen) werd de voorronde in Noord- Holland verdeeld over twee dagen: woensdag 11 en woensdag 18 janu ari. Het Jac. P Thijsse college uit Castricum deed mee op 11 januari en belandde via een knock-out systeem in de finale tegen het Zaanlands Lyceum uit Zaandam. Na verhitte discussies over de stellin gen 'De publieke omroep in Nederland moet worden afge schaft', 'Het is onverantwoord om zoveel geld te besteden aan het jubi leumfeest van Koningin Beatrix' en 'Bladen als Privé en Story mogen over BN-ers schrijven wat ze willen', kwam het Jac. R Thijsse College als winnaar uit de bus. Ze gaan samen met de winnaar van 18 januari naar de landelijke competitie en maken daarmee kans op een reis naar het échte Lagerhuis in Londen. Jac. R Thijsse doet voor de vierde keer aan dit evenement mee en beleeft nu de eerste keer dat de school door de voorrondes komt. De namen achter de helden die dit waarmaken zijn Rick van 't Wout, Tamara Evers, Lieneke Buitenhuis, Marye Beentjes, Daan Kleiman, Martise Leemhuis, Gitta Bleijendaal, Jim Hayen, Niels Overes, Anne Beeksma en Jos Avezaat. Voor het merendeel uit de klas 6 vwo en - op Tamara uit Heiloo na - afkomstig uit Castricum. Een hecht en groot team van debaters en dat is wel handig, zo zeggen ze zelf, want zo ben je van alle markten thuis. Ze zijn opge geven door docent maatschappij leer Roel Heckers. „Roel heeft ons als verrassing opgegeven en dat hoorden we maandag 9 januari, op dinsdag heb ben we de voorbeeldstellingen in de pauze doorgesproken en Roel heeft Roel Heckers en de debaters onder het wakend oog van Jac. P. Thijsse. Foto: Uitkijkpost veel extra tijd vrijgemaakt om met ons te debatteren. Tenslotte zaten we op woensdag in het Provinciehuis in Haarlem. We zagen het eigenlijk ook als een gezellige dag met elkaar, maar nu we zover zijn gekomen raken we natuurlijk wel gemotiveerd!", zo vertellen de enthousiaste en spraakzame scho lieren. Het debatteren is hen niet vreemd, want zo vertelt Roel: „In de lessen Nederlands en via het Nederlands Debat Instituut zijn ze al getraind in hoe je moet debatte ren." Maar zoals gezegd kent het team daarnaast verschillende kwaliteiten. „We hebben zelf heel verschillende meningen en in onze groep zitten verschillende types debaters. Van dominee tot straatvechter. In het vrije rollendebat vond de jury dat ook goed uit de verf komen. Maar we hebben zeker ook met humor gewonnen. Alleen is dan het risico dat je de inhoud over het hoofd gaat zien, maar gelukkig hebben we het goed gedoseerd. We waren goed georganiseerd. Niet alle tien tegelijk door elkaar heen praten. En de taken waren goed verdeeld, er zat puur feitelijke info in, een goede verdediging, mensen die een mening konden versterken en een stukje humor. Maar het geheim is toch ook wel datje er relaxed tegen over moet staan, niet overmoedig zijn en geen verwachtingen hebben. Bij de Nationaal Nederlands Debat wedstrijden waren we heel goed voorbereid en lagen we eruit. Maar we waren ook lullig uitgeloot. Het voordeel dat we nü ervaren is dat we weer gemotiveerd zijn. Je moet het zien als een spelletje waarbij je veel algemene kennis nodig hebt. Maar je moet vooral goed kunnen presenteren, een leuke babbel heb ben. De stellingen waren gelukkig heel gevarieerd en over zaken waar je een eigen mening over hebt." Op dus nu naar de achtstefinaie op 8 maart in Amsterdam en dan door naar de kwartfinales. Zo onge veer in april worden de halve en hele finale verwacht en uitgezonden op tv via de VARA. ADVERTENTIE CASTRICUM - Donderdag 12 januari heeft de raad met ruime meerderheid gekozen om architectenbureau Groenendaal de vernieuwbouw van het gemeentehuis Castricum te laten uitvoeren. Hiermee is fase 1, het schetsont werp, afgerond en is men beland in fase 2, de fase van het voorlopige oïitwerp. In mei 2006 wordt het voorlopige ontwerp aangeboden aan de raad. Om te vieren dat er een keuze is gemaakt voor een architect voor de vernieuwbouw heeft het college van B W getrakteerd op taart. De taart werd aangesneden door wethouder van Gosliga.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15