Verhuizing kantoor Kennemer Wonen Goede doelen bij Keer op Keer H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEVEN DIERENBESCHERMING 0 u D PAPIER Tweedehands boekenmarkt Schenking Stichting Rolstoelbus Heiloo Nieuwbouw Willibrordusterrein Vuurwerk Hondenoverlast UITKIJKPOST 25 JANUARI 2006 HEILOO - Maandag 30 januari zal kantoor Heiloo van woningstichting Kennemer Wonen na de verhuizing van de Kennemerstraatweg 380 naar het Raadhuisplein 3 weer volledig geopend zijn voor het publiek. De nieuwe huis vesting is gelegen recht tegenover de hoofdingang van het gemeentehuis in het centrum van het dorp. Hiermee is voldaan aan de wens dat huurders en andere bezoekers makkelijk met de fiets of auto bij de woningstichting kun nen komen. Op 1 januari 2005 is Kennemer Wonen ontstaan uit de fusie van de Woningstichting Heiloo en de woningstichting Willibrordus Alkmaar. In het afgelopen jaar is gebleken dat het bestaande kantoor aan de Kenne merstraatweg te groot is voor het aantal mensen dat er werkt. Omdat Kennemer Wonen in Heiloo goed bereikbaar wil zijn voor haar bewoners is er gezocht naar een nieuwe locatie vlakbij het winkelcentrum en met voldoende parkeermogelijkheden. Bij het nieuwe kantoor aan het Raadhuisplein kunnen huurders en woningzoekenden vanaf donderdag 26 januari beperkt terecht bij de woningstichting. Vanaf maandag 30 januari gelden de normale openingstij den voor alle vaste diensten en informatie: maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 16.30 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. tmmti I UUi UHU1I tffwil IUROM0VW'. lUROMOVlH UKMUR HEILOO - Keer op Keer heeft op 17 januari weer drie goede doelen blij kunnen maken met een donatie. Het eerste doel is de stichting Sibusiso. Deze stichting werkt in Tanzania en heeft daar een project opgezet voor ver standelijk gehandicapte kinderen. Subisiso doet huisbezoeken, geeft voor lichting en nazorg en heeft een centrum waar verstandelijk gehandicapte kinderen met hun verzorger kort kunnen verblijven en een stimuleringspro gramma aangeboden krijgen. In vijf jaar tijd hebben al bijna duizend gezin nen met een gehandicapt kind baat gehad bij het Sibusiso programma. Het tweede doel is de stichting Ted Bansma in de Filippijnen. Deze stichting komt op voor de kansarme kinderen daar. Met werkloze ouders in het plaatsje Villaverde wordt een school opgeknapt en door nieuwe sponsors was het zelfs mogelijk om twee nieuwe klaslokalen bij te bouwen. Ook kan met het sponsorgeld de schoolopleiding van tot nu toe 97 kinderen bewerk stelligd worden. Het derde doel is stichting schoolproject in Ethiopië. Deze stichting zet zich in voor kansarme kinderen die graag naar school willen, maar waarvan de ouders niet genoeg geld hebben om het schoolgeld te betalen. Slechts 40 procent van de kinderen gaat naar de lagere school. De stichting begon met twintig kinderen en heeft nu al tachtig kinderen in haar project op vier verschillende plaatsen. Eigenaresse Margriet: ,,We merken steeds meer dat Keer op Keer van en voor Heiloo is. Onze klanten zijn heel erg betrokken bij onze doelen en waarderen dat ook. We zijn dan ook bij zonder büj met de steun van al onze klanten." Tel. 072-5325962. Openingstijden: dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: infodierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Egelopvang: 06-15485070 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (€0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentnim.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E- mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.ril, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist bruine cyperse gec. kater, witte bef, witte voetjes, rode halsband met belletje. Vermist vanaf donderdagavond 19 janua ri jl. omgeving De Kandelaar in Heiloo. Graag reactie naar 06 - 41399665. Flinke grijscyperse gec. kater, witte kin, bef, voetjes, wat wit bij de snuit, 6 jaar, Tommy: Voorstraat, Egmoncfc Britse korthaar, gec. kater, lichtgrijs met zwarte streepjes (whiskas-kat), 3 jaar: Uiterdijk, Akersloot. Cyperse gec. kater, witte bef, 19 jaar, Kees: Stationsweg/Breedelaan, Heiloo. Cyperse poes, witte bef en voetjes, linksvoor buitenste teentje donker, 4 jaar, Kajsa: Slootenslaan, Heiloo. Gevonden Stevige zwarte kat,: Uyterwaardt, Heiloo. Bruincyperse poes, witte bef en sokjes, witte vlek tussen achterpoten: Kerklaan, Akersloot. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504 Zaterdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn- Zeeweg-Pastoor van Muijenweg-Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink)-De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 19.00 uur. Ook is dan brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij de school. HEILOO - Op zaterdag 28 januari van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de bekende tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, gehouden. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072- 5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. Tot onze grote büjdschap is de Stichting Rolstoelbus verrast met een schenking van ruim duizend euro voor de aanschaf van winterhanden voor onze nieuwe rolstoelbus. Deze banden hebben reeds in de afgelopen weken hun grote dienst bewezen, er zijn immers al wat dagen met sneeuw en gladheid geweest. Wij zijn de Stichting Vrienden Ouderenwerk dan ook zeer erkentelijk voor dit royale gebaar. Het is voor onze vrijwilligers en vooral voor onze cliënten nu extra veilig met winterweer gebruik te maken van onze rol stoelbus. Nogmaals onze hartelijke dank. Bestuur Rolstoelbus Heiloo en omstreken. E.G. van Vliet Heiloo In de Uitkijkpost van 16/11 2005 is bekend gemaakt dat de vergun ning voor de bouw van 28 appar tementen voor cüënten van de GGZ-NHN aan de Ypesteinerlaan is verleend. Om procedurele redenen was de eerder verleende vergunning herroepen. Ons bezwaar tegen de bouw op juist deze plek en de daarmee gepaard gaande vernietiging van de oude bomen is verworpen met het argument dat de bouw in het bestemmingsplan past en er in Heiloo geen kapverordening van kracht is. Voortschrijdend inzicht in het belang van groen en bomen voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid van de mens, alsmede de milieuaspecten hebben niet toe bijgedragen de starre houding van de GGZ-NHN te veranderen en het gezonde verstand te laten zegevieren. Het bestemmingsplan van het Willibrordusterrein dateert van 1985 en is zo summier dat het groen en een deel van de oude gebouwen nu nauwelijks of geen bescherming genieten tegen de aanslagen die er op worden gepleegd. De metamorfose van het Paulusgebouw in huurappar- tementen is toe te juichen, maar heeft al zijn tol geëist. Op 4 november troffen we de eer ste omgezaagde oude bomen aan, die plaats moesten maken voor parkeerplaatsen en/of een weg naar de nieuwbouw en de daarbij behorende parkeerplaatsen: 1,2 per cliënt Het protest tegen het kappen van bomen in het park en in Heiloo zal niet worden gestaakt. De noodzaak van het instellen van een kapverordening wordt steeds duidelijker. Het beleid van het gemeentebestuur wekt de indruk dat het kostbare en steeds schaarser wordende groen in Heiloo van weinig belang is. De gemeente wil de discussie lie ver niet voeren, maar de gemeen teraadsverkiezingen naderen snel. Dé kans voor kiezers om na te gaan welke partijen zich daad werkelijk bezig houden met het behoud (voor zover dat nog mogelijk is) van het dorpse en groene karakter van Heiloo. Vindt u dat er nog steeds geschermd kan worden met leu zen als: 'Heiloo, mooi wonen in 't groen' ook al dekt deze vlag de lading niet meer? Bent u ook zo benieuwd naar de partijprogram ma's? E Brinkhuis-Bal Heiloo Het is inmiddels drie weken na oud en nieuw. Op oudjaarsdag is er erg veel vuurwerk afgestoken. Maar wel de hele dag. Ik geloof dat het mag. Ik kan mij er wel iets bij voorstellen, dat mensen het leuk vinden. Maar ik vind het stomvervelend wanneer er rotjes naar mij of naar de auto gegooid worden! Om 18.00 uur ging ik naar vrien den. Op de weg lag al zoveel afval van vuurwerk dat het er uitzag alsof het nieuwe jaar al begonnen was. De hele avond was het behoorlijk rumoerig op straat van het afschieten van vuurwerk. Jammer! Om 24.00 uur ging het gewoon door. Ja, het nieuwe jaar werd ingeluid! Voor mij was de lol er al lang af. En ik vind vuurwerk eigenlijk heel leuk! Dieren zijn dagen van slag. Ik ook. Want ik vond na nog enige dagen dat ik lang genoeg gedoogd had. Het is zondag, 22 januari. Ik gedoog nog steeds. Ik hoor nog steeds het knallen van vuurwerk. Maar ik erger mij ook. Je kunt een preek houden van: Wie had den van al dat geld dat aan vuur werk uitgegeven is, blij gemaakt kunnen worden? Het is een tradi tie die naar mijn mening in ere gehouden moet worden. (Misschien kan het iets minder?) Om twaalf uur 's nachts op oude jaarsavond: 'Vuurwerk afschie ten'. De volgende dag troep opruimen. Natuurlijk kan ik de politie bellen. Maar ik vind dat zo flauw. Ik kan ook de personen aanspreken. Nu, dat laat ik wel uit mijn hoofd. Het is gemakkelijk om kritiek te uiten, zonder een alternatief te noemen, misschien heeft het dan toch met normen en waarden te maken. Een inwoner uit Vredenoord Heiloo Op het stukje van de gemeente aangaande hondenoverlast in de Uitkijkpost van 18 januari wil ik graag reageren. Hoewel het uiteraard niet acceptabel is dat hondenbezitters hun honden trot toirs, plantsoenen e.d laten bevui len stoort het mij zeer dat altijd maar weer in de krant gemop perd wordt over de zogenaamde hondenoverlast. Wat te denken van paardenoverlast. Terwijl hon denbezitters een belasting beta len van 87,- per hond per jaar hoeven paardenbezitters geen belasting af te dragen, terwijl hun bezit paden en trottoirs op een veel grotere manier bevuilt. Regelmatig laat ik mijn honden uit in het gebied Zuiderneg (park achter de Ronge). Tot niet alleen mijn grote ergernis, maar ook die van veel andere wandelaars en fietsers zyn de paden in dit park zeer ernstig vervuild door grote hopen paardenpoep. Ook zijn inmiddels alle bermen langs deze fiets- en wandelpaden door hen vertrapt. Ook op het wandelpad langs de Pastoor van Muijenweg vind je geregeld, voor al 's zomers, een grote hoop paardenpoep. Waarom hebben paardenbezitters geen opruim- pücht? Een optie is wellicht ook ze te verplichten een zgn. drollen vanger onder de staart van het paard te hangen. En waarom geen gemeentelijke paardenbe lasting en dan wel in de verhou ding hondendrol ten opzichte van paardendrol, want wat is het ver schil tussen het bezit van een hond of paard? Netty Bak Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7