Titel geprolongeerd bij Bridgekampioenschap Heiloo/Limmen Snoeiharde rock in De Bakkerij Dierenbescherming onderzoekt diervriendelijkheid 15 IJspret in Akersloot INGEZONDEN BRIEVEN Leuke locatie woningbouw Heiloo en de aansluiting op de A9 Samen eten in het Trefpunt U ITKIJ KPOST l FEBRUARI 2006 BRIDGE HEILOO/LIMMEN - Mevrouw Noor Dolmans en de heer Kees Schouten waren van plan hun titel op 29 januari in 't Loo zo goed mogelijk te verdedigen. Met een klein verschil op de nummers twee, de Ds. Geer Daudey en Lous van der Klis, slaagden ze daar net in. Zij zijn daarmee de eersten, die sinds de start van het toernooi (in 1985; toen nog het Hans Sondaar-toernooi), de titel twee maal achtereen weten te veroveren! Ook in de B-lijn was het een nek- aan-nek race, waarbij de Ds. Tiny Berkhout en Ans van Velsen met 56,8 het koppel Elly en Piet Roozen met 56,3 net voor wisten te blijven. De C-lijn werd gewonnen door de Ds. Truus Crabbendam en Lien Hoekstra met 57,6 De resultaten van de A, B en C-lijn zijn als volgt: A-lyn: 1. Mevr. Noor Dolmans/Hr. Kees Schouten, 56,11 2. Ds. Geer Daudey/ Lous van der Klis, 55,00 3. Ds. Margareth de Bruyckère/Nel Stark, 54,07 B-lijn: 1. Ds. Tiny Berkhout/Ans van Velsen, 56,77 2. Mevr. en Hr. Elly en Piet Roozen, 56,30 3. Mevr. Anneke Plas/Hr. John Poeyer, 55,99 C-lyn: 1. Ds. Truus Crabbendam/Lien Hoeksema, 57,59 2. Mevr. Nelleke Heyne/ Hr. Harry Franse, 53,93 3. Mevr. en Hr. Joke en Hans Balkenende, 55,39 De totale uitslagen zijn te zien op www.nbbportal.nl by Sans Atout Heiloo. AKERSLOOT - Ondanks de matige vorst is het de ijsmeesters van IJsclub Akersloot toch gelukt een betrouwbare ijsvloer aan te leggen. Zondagochtend 29 januari is de baan opengesteld voor het publiek en de gehele dag heeft, met name de jeugd, kunnen genieten van het natuurijs. Het prachtige weer zorgde voor extra schaatsplezier. Eigen foto Bravo gemeente Heiloo. Geweldig hoe jullie dat voor elkaar hebben gekregen! Met veel geduld een beetje babbelen en vooral veel beloven. HSV ten nis moest weg: want ja, daar wil den jullie zo lang bungalows gaan bouwen. Heel slim om de tennisclub nieuwe banen en een clubhuis te beloven op een ande re locatie, plan 4B genaamd. Maar wat kwam het jullie goed uit dat plan 4B ook een mooie locatie was om starterwoningen te bouwen. Het heeft jullie vast niet veel moeite gekost om het bestuur van HSV tennis over te halen deze plek te laten voor woongenot aan jonge mensen. Want kyk die paste precies in jul lie strategie, jullie tekenden doodleuk nieuwe banen en een clubhuis tussen de atletiekbaan en de tennisbanen van de Tennisvereniging Heiloo en zegde nog steeds alle medewer king toe. Er was immers geld voor gereserveerd! Dit nieuwe plan zag er echt lachwekkend uit, al die tennisbanen, een fusie leek toch veel eenvoudiger. En dat was precies wat jullie voor ogen hadden. Briljant ook de laatste zet van jullie: Haal de besturen van beide verenigingen in de drukke maand december naar het gemeentehuis en laat het tot ze doordringen dat de gemeente alle medewerking zal verlenen als de besturen maar instemmen met een fusie. Nog briljanter was het om tegelijkertijd de 'Fusieplannen' in de kranten te laten verschijnen, brieven bij de leden te bezorgen: goed door dacht hoor! Tijdens de ledenver gadering van HSV tennis was nog maar een derde van de aanwezi gen tegen, ja, die hadden jullie door! Gelukkig voor jullie waren de anderen al aan het woord fusie gewend. Fyn hè, nu houden jullie nog een pot geld over (als die er al was), want TV Heiloo gaat ook wel om. Ps: Wanneer gaat HSV voetbal weg en het zwembad neemt ook veel plaats in. Leuke locatie voor woning bouw. Tiny Lammers Heiloo Ik woon sinds januari 1970 in Heiloo, en kan me herinneren dat kort nadat wij hier kwamen wonen reeds gesproken werd over een af- en oprit op de A9, die toen gepland was ter hoogte van de Kanaalweg. Om de zoveel jaar werden de plannen weer eens uit de kast gehaald en besproken, daarna vernamen we een tijd lang niets en dat gaat door tot op de dag van vandaag. Nu het verkeer in Heiloo steeds drukker wordt, en de bestaande infrastructuur het nog maar net aankan, is de aanleg van een aan sluiting op de A9 ondertussen van het grootste belang. Ik kan dan ook rustig zeggen dat ik het ronduit schandalig vind dat na vijfendertig jaar praten en plan nen maken er nog steeds geen kijk is op deze zo noodzakelijke aansluiting! In het artikel van de Uitkijkpost van 25 januari staat zelfs geschreven: 'Het is moeilyk om aan te geven wanneer een nieuwe aansluiting op de A9 er komt'. Er is dus nog helemaal niets bekend, en dit ondanks de wel concrete bouwplannen voor Zandzoom 1, 2 en 3 enzovoorts! Het artikel in de Uitkijkpost meldt hierover: 'Dit betekent dat wel kan worden gestart met de woningbouw zonder dat de aan sluiting al een feit is'. Daar geble ken is dat de ambtelijke molens zeer langzaam malen en soms zelfs tijden stilstaan, komt het er dan in de praktijk op neer, dat er straks honderden huizen in Zandzoom worden gebouwd zon der dat de aansluiting op de A9 is gerealiseerd. Het bestaande wegennet kan de verzwaring van het verkeersaanbod zeker niet aan, en er zal dan ook veelvuldig filevorming optreden. Het is nogal vreemd te moeten consta teren, dat de bouw van honder den huizen in een prachtig natuurgebied sneller is te realise ren dan de al jaren zo gewenste aansluiting op de A9. Ik durf rustig te stellen dat alle partijen die met de aanleg van de aanslui ting te maken hebben jarenlang hebben zitten slapen. Een helde re toekomstvisie zou beter geweest zijn, dan had de aanslui ting op de A9 er nu al gelegen! Ad van Kamp Heiloo CASTRICUM - Het Bakkerij weekend is weer gevuld. Met op vrijdag IDM met live-optre dens van Kolofon en Index.html en zaterdag Rock-CEn-roll door The Jugs en Booster. Vrijdag 3 februari is onder han den genomen door dj Ninja. Zij zal niet alleen de plaatjes draaien deze avond, maar heeft er ook voor gezorgd dat Kolofon en Index.html een optreden in Castricum komen verzorgen. Beide acts staan vrijdag met laptops en controllers op het podium. Kolofon is pas 18 jaar en komt uit Hilversum/Hij is al enkele jaren bezig met muziek maken met behulp van software in diverse for maties. Voor deze avond heeft hij in zyn eentje een speciale liveset voor bereid. Index.html bestaat uit Jorn van Dyk (24) en Pieter Willems (22) die met behulp van hun lap tops en zelfgeschreven software loops, samples en willekeurige geluiden totaal uit hun verband ruk ken, om er vervolgens een chao tisch dansbaar geheel van te sme den. Zaterdag 4 februari staan er twee rockbands uit West-Friesland op het Castricumse podium. The Jugs is een snoeiharde rockband, geïnspireerd door onder andere Entombed en Therapy. Keihard wordt er gewerkt aan het repertoire en op 27 december 2002 is rockca- fé Upstairs te Medemblik aan de beurt. De shows volgen elkaar in een hoog tempo op en Noord- Holland valt voor het obscure vier tal. The Jugs spelen sindsdien op tal van podia in de regio waaronder Atlantis, Posbrug, R17 en nu dan eindelijk ook in Castricum in De Bakkery. De tweede band van zater dagavond, Booster, staat voor Rock en Ruig. In september 2003 ont staan 'aan de bar', maar dit keer ook echt serieus opgericht en hoe! Met eigen nummers als 'Free', 'Hangover' en 'Full Salute', maar ook keiharde (vaak onbekende) nummers van onder andere Peter Pan Speedrock, Nashville Pussy en Danko JoneS, zorgen zij voor een spetterend optreden. Rock met de hoofdletter R van ruig! Zowel vrij dag als zaterdagavond is De Bakkery van 21.00 uur tot 02.00 uur geopend. De entree bedraagt op beide avonden 3 euro (leden van de Vereniging Vrienden van De Bakkerij bètaien een euro minder). De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum, meer info is te vinden op www.vriendenvandebakkery .nl. HEILOO - Op vrydag 17 febru ari is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer een maaltijd, die als volgt is samengesteld: wild- soep, karbonade, roerbakscho tel, aardappeltjes en jus, gou lash met witte ryst, rauwkost, en kwark met vruchten toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na het eten is er een mogelijkheid om in de ont moetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost 9,50 te vol doen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een project van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SBO Heiloo (samenwer kende ouderenbonden ANBO en KBO). De maaltijd wordt bereid door het personeel van de keuken van 'De Loet' en geserveerd door vrijwilligers. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligers autovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zyn: 4,50 per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-53312 97. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk door bellen. HEILOO - De Dierenbescherming geeft een vervolg op het politieke debat tijdens Dier-Day. Dit eerste politieke debat rond gemeente lijk dierenwelzijn was welis waar een succes, echter slechts een beperkt aantal partijen was aanwezig. Om ook de standpunten van andere partijen te achterhalen start de Dierenbescherming een onderzoek. Met de resultaten van het onder zoek wordt het pubhek geïnfor meerd over de diervriendelijkheid van de lokale politieke partijen in de aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen. Alle politieke partijen uit de 43 gemeenten in de regio Noord-Holland Noord worden door de Dierenbescherming benaderd met een lijstje met stellingen. De partyen wordt gevraagd aan te geven of de partij het eens is met de stellingen of niet. De stellingen betreffen de vier onderwerpen die ook tijdens het debat op Dier-Day zyn behandeld: circussen met wilde dieren, opvang van dieren, gemeen telijk dierenwelzynsbeleid en over last door in het wild levende dieren. Daarnaast worden de partijpro gramma's van de politieke partyen opgevraagd of opgezocht op inter net. Deze worden onder de loep genomen voor de punten rond die renwelzijn. Op basis van alle verza melde informatie wordt vooraf gaand aan de gemeenteraadsverkie zingen het pubhek geïnformeerd over de standpunten van de partijen en of dierenwelzijn een aandachts punt is in hrrn programma voor de verkiezingen. Voor het onderzoek en het vervolg er op kan de Dierenbescherming nog enthousi aste vrijwilligers gebruiken. Mensen die interesse of ervaring hebben in de lokale pohtiek en die, net als de Dierenbescherming, vinden dat die renwelzijn als onderwerp op de gemeentelijke agenda hoort te staan, kunnen zich aanmelden. Voor meer informatie bel 072- 5323411 of maü nhn@dierenbescherming.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15