Uit je dak met de tango en live muziek Geslaagde Verenigingenavond de Uylenspieghels Inspiratie uit gedichten REGIO 17 POLITIEBERICHTEN Verloren en gevonden in Castricum INGEZONDEN BRIEF GDB voor behoud Enterij Winterwandeling door Wimmenummerduinen Peuters en kleuters gratis lid bibliotheek Ook oud-prinsen van de Uylenspieghels waren aanwezig UITKIJKPOST 1 FEBRUARI 200 Verloren in Castricum Sleutelbos vier keer, portemonnee met ID-kaart, bruine lederen porte monnee met OV-kaart, oorbel wit/goud twee open druppels, zwar te handtas met portemonnee, koffer met schoolpapieren, gouden speld S model, zwarte lederen dames handschoenen met knoopjes, zwart mapje met diverse pasjes en rijbe wijs, GSM Sony Ericson K750I. Gevonden in Castricum Sleutels vier keer, gouden armband dunne schakels, roomwit gebreide trui, statief voor camera, blauwe fietstas met cd's en t-shirt, ID-kaart I Dekker. Goederen zijn gevonden en ver loren tussen 9 en 23 januari. Het voorstel van het college van de gemeente Castricum om sport hal d 'Enterij te slopen en een nieuwe sportzaal te bouwen op het voorterrein bij de voetbalver eniging Limmen is van de baan. Gemeente- en Dorpsbelang heeft zich van het begin af tegenstan der van dit voorstel getoond. Andere partyen twijfelden of wil den nog van alles uit laten zoe ken. De betrokken sportvereni gingen gaven aan d'Entery te willen behouden. Vele Limmers maakten duidelijk, dat sloop ongewenst was. Na het afhaken van de w Limmen, viel definitief het doek voor dit idee. Gemeente- en Dorpsbelang is van mening dat het college nogal voorbarig is geweest met het opzeggen van de bestaande over eenkomst. Er was immers nog geen andere oplossing. Hierdoor zou er vanaf januari 2006 voor niemand zeker heid zyn. Het gevolg was dat ook de KNVB geen contract meer wilde sluiten met de sporthal. Hierdoor miste de Enterij deze vaste inkomsten. Het beheer zou vanaf begin januari 2006 door de gemeente moeten gebeuren, maar daar waren nog geen ideeën over. De scholen kwamen na de kerst vakantie in de kou, terwijl ook het schoonmaken te wensen over laat. De beheerder wordt dus dui delijk gemist. Gemeente- en Dorpsbelang heeft er by het colle ge op aangedrongen om de contracten tijdelyk te verlengen, zodat ieder gewoon kan door sporten. Daarbij hebben we erop aangedrongen weer zo snel moge- lyk met de KNVB een overeen komst te sluiten en ook de kanti ne weer open te stellen. Er zal noodzakelyk onderhoud moeten worden uitgevoerd. Maar inkom sten zijn in ieder geval nodig om het beheer te kunnen laten uit voeren. Namens Gemeente- en Dorpsbelang, Irene Bouman, fractievoorzitter CASTRICUM - Gran Fiesta de Tango is uitgegroeid tot een spraakmakende jaarlijks terug kerende traditie. Steeds meer tangoliefhebbers in muziek en dans, weten hun weg te vinden naar Party- en Danscentrum Castricum aan de Dorpsstraat 72 waar dit tangofestijn plaats vindt. Op zaterdag 4 februari is het weer zover. Ditmaal treedt tangosextet Mala Pinta op en zij brengen een bij zondere gast mee: de Argentijnse zangeres Maria José Ortiz. In sextet Mala Pinta zyn maar liefst twee bandoneons en met de twee violen, de piano en de contra bas is Mala Pinta een echt tango orkest zoals zo vaak in de danssa lons van Buenos Aires te horen. Voor het grote publiek in Buenos Aires is tango 'a Way of Life'. Geluk en tegenslag, hef de en verdriet wor den er in uitgedrukt. In Nederland is de Argentijnse tango in toenemende mate populair geworden en daar heeft prinses Maxima zeker aan bij gedragen. Maar de grote Argentijnse componist Piazolla stond hier al langer in groot aan zien. De beroemde Nederlandse bandoneonspeler Carel Kraayenhof maakte ook Argentijnse componist Pugliese beroemd. Gerard van Duinen, bandoneonspeler en leider van Mala Pinta, studeerde bij hem aan het Rotterdams Conservatorium en is thans leerling van de Argentijnse grootmeester Juan-José Mosalini. Een bijzondere rol tijdens het optreden van Mala Pinta is weg gelegd voor de uit Buenos Aires afkomstige zangeres Maria José Ortiz. Ortiz studeerde klassieke muziek en zang aan de Universiteit van San Juan; voorts tango, jazz en Argentijnse en Latijns-amerikaanse folk aan het Escuela de Müsica Popular de AveUaneda te Buenos Aires. Ze maakte diverse radio- en tv-opnames in Argentinië en enkele cd-opnames. Ze toert geregeld langs diverse concert- en tangolocaties in Europa. Met Mala Pinta en Maria José Ortiz wordt Gran Fiesta de Tango een fantastische belevenis voor zowel concertliefhebbers als voor tangodansers. Aanvang 21.00 uur, entree 12,-. Info en reserve ren kan op tel. 0251-671501 of e- mail info@iskra.nl. Op www.iskra.nl is meer informatie te vinden. REGIO - We hebben tegenwoor dig vooral kwakkelwinters, even wat lichte tot matige vorst en dan weer temperaturen boven nul. Maar al zijn de winters minder koud, het is een tijd van afzien voor dier en plant. Tijdens de maandelijkse natuurwandeling in de Wimmenummerduinen wordt bekeken hoe zy die tyd doorko men. Veel kruidachtige overblij vende planten zijn laag by de grond al weer groen. Als er vogels te zien zyn zijn dat vaak 'wintergasten', zoals kramsvogels en koperwieken, die broeden in Scandinavië, maar die hier 's win ters de bessen komen opeten. Er is dus altyd wat te zien in de natuur, ook op zondagmorgen 5 februari. Om 11.00 uur begint een wandeling met de natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegaienpad aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt ruim twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1 ,- (graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. LIMMEN - Afgelopen zaterdag avond was het één groot carna valsfeest in Leutbunker de Burgerij. Daar vierde de Uylenspieghels, samen met nog vijf verenigingen, hun 40-jarig jubileum. Te gast waren deze avond de car navalsverenigingen 't Alf Ellefie uit Egmond aan Zee, De Skuitekloeters uit Obdam, de Groen Zwarte Hysers uit Heerhugowaard, Oersheim uit Ursem en De Wmdtrappers uit Castricum. Natuurlijk waren er ook oud-prin sen van de Uylenspieghels aanwe zig. Nadat alle verenigingen waren voorgesteld en polonaise hadden gelopen barstte het feest geheel los. Er werden medailles en andere verenigingsattributen uitgewisseld, maar ook besproken hoe iedere vereniging het carnaval in zijn gemeente viert. De muziek was deze avond in handen van Patrick Bouquet, iemand die garant staat om een hele zaal op z'n kop te zet ten. Natuurlijk hadden de Uylenspieghels ook een surpriseact voor deze avond, zy hadden de Village People 'laten over komen' uit Amerika. Een optreden waar veel bewondering voor was. Het was een zeer geslaagd feest, met een hoog polonaisegehalte, waar de Uylenspieghels op terug kunnen kyken. Dit kan alleen niet te lang want over enige weken staan al weer de volgende activiteiten op het programma. Zo is er vrydag 17 februari het kindercarnaval samen met de basisscholen van Limmen. Het ochtendprogramma is voor de groepen 1 tot en met 5 met een optreden van clown Berry. In de middag zyn de groepen 6, 7 en 8 aan de beurt met de playback show wat als thema 'Party Time' heeft, 's Avonds is er de voorverkoop van discokaarten in Conquista. Vanaf 20.30 uur kunnen er toegangskaar ten worden gekocht voor de disco van zondag 26 februari. De prijs is 5,- per kaart, maar op deze avond is het twee halen, één beta len met maximaal twee kaarten per persoon. De Uylenspieghels wil dit jubileumjaar er een speciaal tintje aan geven en komen zwart/wit gekleed naar deze avond. Zij zou den het leuk vinden als ook de bezoekers deze avond iets met zwart/wit gaan doen. Op zaterdag avond 18 februari is er de 45 avond met een gastoptreden van niemand minder dan Albert West. Ook is er deze avond de sleutel overdracht met burgemeester mevr. A. Emmens-Knol. Nadat alle verenigingen waren voorgesteld en polonaise hadden gelopen barstte het feest geheel los. Eigen foto CASTRICUM - Vijftien leden van Perspectief schilderden tij dens de Gedichtendag in Bibliotheek Castricum. Zij lieten zich inspireren door gedichten van Bertus Aafjes, Anna Blaman, Vasalis, Lucebert en ande ren en gingen daarna aan de slag om een gedicht te verbeelden in verf. Bezoekers van de bibliotheek konden ervaren dat één gedicht op heel verschillende manieren in beeld gebracht kan worden. Schilderen tijdens de gedichtendag. Eigen foto AKERSLOOT - Kiki Koning uit Akersloot is lid geworden van de Openbare Bibliotheek. U kunt uw peuter of kleuter tijdens de Nationale Voorleesdagen die duren tot en met 11 februari, gra tis lid maken van de bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17