Jeugdkampioenen Vennewater Badminton Groenewegen van den Braber finalisten Vlam in de pan bij' S.V. Vredeburg SPORT 21 Vennewater Bi kampioen na 'drie setter marathon' U I T S L A G E N kortom Handbaldames Dimtronic Meervogels naar eenvoudige zege Jubileum Amak goed gelopen UITKIJKPOST i FEBRUARI 2006 BADMINTON HEILOO - Twee van de zes jeugdteams van Vennewater bad minton hebben dit slotweekein- de het kampioenschap gepakt in Noord-Holland. Het beloofde zaterdag een zware pot te worden, Vennewater BI tegen de Flinters BI. De winnaar van deze wedstrijd zou kampioen worden en bij gelijkspel ging het kampioen schap naar Swish. Veel zenuwen en spanning dus bij alle spelers, ouders en aanhang. In een bloedstollend spannende party kwam Falko de Graaf van achterstand terug en pakte met schitterend spel in drie sets de eerste winst. Hiermee was er een trend gezet, leek het wel. Ook Björn Röseler had drie sets nodig om de gedreven 'Flinter' op de knieën te krijgen. Larissa Leblansch had waar schijnlijk last van de wedstrijdspan ning, en verloor daardoor de eerste set. Iets verkrampt spelend, trok Larissa de partij in drie sets naar zich toe. Tara Timmer had ook nog een zware dobber. De twee water- vlugge en behendige speelsters, alle bei de kleinsten uit hun teams, lieten de toeschouwers weer zweten van spanning en genieten van prima bad minton. 11-9 in de derde set bracht de verlossing. Het moeilijke heren deze sterke ploeg niet moeten verlie zen. Vennewater BI ging na vier urn- spelen op twee banen tegelijk, naar huis met spierpijn, blaren, kramp en het tweede kampioenschap op rij. Vennewater A3 moest dit weekein- dubbel werd gespeeld door gelegen heidsduo, Falko en Björn.Tot ieders verbazing pakten ze het winnende punt in twee simpele sets. Het kam pioenschap was binnen! Het siert alle spelers dat er daarna niet met de pet naar gegooid werd. De drie reste rende partijen leverden weer alle maal driesetters op en lieten nog uit stekend badminton zien. De popelende vijfde Vennewater, Robert Noorman, kwam nu ook in actie en moest direct in de hoogste versnel ling. Dat de Flinters de drie laatste partijen wonnen deed recht aan hun prima spel. Met meer dan 5-3 had de twee keer opdraven om kampioen te worden. Zaterdag stonden ze te trappelen om hun derde kampioen schap te verzilveren. Maar van de verwachtte tegenstanders was slechts een enkele speler op komen dagen. De andere spelers waren in de veronderstelling dat er zondags gespeeld moest worden. Een schan dalige vertoning die geen recht doet aan de sport. Zondags is de score alsnog op sportieve manier vereffend met een klinkende 8-0. De echte beslissende klappen waren in de twee weken daarvoor al uitgedeeld. Na twee promoties op rij stond Vennewater A3 zwaar ingedeeld en was er een 'leerjaar' ingeschat. Sanne van Balen, Anouk van Dam, Daan Peeters en Rong Zwemmer wisten zich echter goed staande te houden in een competitie met veelal grotere en oudere tegenspelers. Niemand hield het meer voor mogelijk dat het op een verdienste lijke derde plaats genestelde Vennnewater A3 nog zou stunten. Totdat ze thuis de nummer 1 klopten met een zwaar bevochten 5-3 zege. En met de eindstreep in zicht werd vorige week de enige concurrent ook verslagen zodat zondag het team, voor de derde keer achter elkaar, kampioen kon worden. Het enige dat achterblijft bij de sportieve prestaties, is de lengte van de jon gens, dat worden inmiddels 'turbod wergen' in badmintonland! Vennewater badminton kan terug kij ken op een uitstekend competitiesei zoen. Met vier van de elf teams als kampioen, op districts- en landelijk niveau, telt de vereniging mee op alle fronten. De Vennewater jeugdteams A3 en BI pakten weer een kampioenschap. Foto: A. de Graaf DANSEN ALKMAAR - Afgelopen zondag 29 januari werd er door Dansschool Peter Verbiest in Alkmaar de Kaas Koppen Trophy georganiseerd voor debutanten dansparen in zowel de Ballroom als Latin American discipline. De Castricumse Dansschool Griffioen was op deze wedstrijd wederom van de partij en deden alle dansparen hun best om hun beste beentje voor te zetten. In de Latin American discipline stond onder andere aan de start het danspaar Andre Quax met Linda Bekker. Nadat dit paar een goede voorronde had behaald wist dit dan spaar door te dringen tot de derde ronde, een geweldig resultaat in een toch wel heel sterk veld. Aan de start van de Ballroom discipline was het echter bijzonder druk en stapte onder meer het danspaar Patricia Groenewegen met Niels van den Braber de dansvloer op om te strijden om die finale plek. Nadat ook dit paar zich door alle rondes heen wist te slaan stonden zij uit eindelijk in de grote finale en wisten een mooie vijfde prijs mee naar huis te nemen. Voor danssporttrainers Luut Griffioen, Mariska Tauber en Maurice Philipoom was deze wed strijd weer een leuk resultaat en kunnen zij trots terugkijken op hun pupillen. Zondag 5 februari staat de grote wedstrijd van Dansschool Ad de Bruijn-Bonel op de agenda welke wordt gedanst in Kerkdriel ook daar zullen verschillende dansparen van Griffioen weer aan deelnemen. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 28 januari speelde SV Vredeburg ronde 16 van de interne competitie. Van der Storm rook zijn kans en offerde twee stukken tegen alle kohingspionnen van Admiraal, zodat er een bizarre stand overbleef met een kwets bare koning van Admiraal tegen een minderheid aan stuk ken van v.d. Storm. Beide spelers overzagen het slag veld en kozen eieren voor hun geld en kwamen remise overeen. Van de Heijdt leek te stunten tegen Ebels door vanuit een schijnbaar verloren positie zeer sterk terug te komen in een theoretisch remise toreneind spel. Helaas beheerste hij niet de finesses van dit spel en verloor als nog. Weigraven offerde een paard voor een kansrijke aanval, maar strandde toch op de secuur opge bouwde verdediging van Stolp en Bridgeclub Sans Atout HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft op maandagavond 30 januari als volgt gespeeld: A-lijn 1. de Groot - Laan 56.3, 2. Dolmans - Schouten 54.6; B-lijn 1. Visser - Boelhouwer 58.8, 2. Kuijt - fuinstra 57.5; C-lijn 1. familie Witting 60.0, 2. Glorie - Roelofs 59.2; D-lijn 1. Olgers - Vink 60.1, 2/3. Hoff - de Vries Kat - Smit 55.9. Bridgeclub Fumez pas HEILOO - Bridgeclub Fumes pas heeft op 26 januari als volgt gespeeld: A lijn: 1. L. Hoeksema G. Rosier 59,4; 2. H. Hoogland T. de Vries 56,3; 3. J. Baas P. de Lange 55,0; B lijn: 1. A. H. Settels 61,9; 2. M. Rozemeijer C. Zwart 56,6; 3. verloor heroïsch. Touw was trots op de overwinning op zijn aardsrivale Sturk. Uitslagen: Groep A: van der Storm- Admiraal remise, Ebels- Van der Heijdt 1-0, B. Stolp- Witkamp 1-0, Hafkamp- K. Keyzer 1-0, Weigraven- E. Stolp 0-1, Pouw- Sturl 1-0, J. Levering- Dinkla 1-0, Kos- Zwart remise, K. Aaijes- Wester 1-0, H. Levering- van der Bult 1-0, J. de Graaf- Tebbens remi se, Voorwalt- Termes 0-1, Van Duin- Blekemolen 0-1, Hendriks- Sofan 1- 0, van Buuren- Mijnsbergen 0-1 Groep B: Allard de Vries- Dylan de Vries remise, Tom Beentjes- Jort Min 1-0, Floris-Jan van Zanten- Bert Hollander 0-1, Ozair Dahi- Hidde Ebels 1-0, Laura Aafjes- Remi Aagjes 0-1, Mark Adrichem- Karel Voorwalt 0-1, Fabienne Mijnsbergen- Jelle Min 0-1, Joep van Zanten- Thomas Vöorjvalt 1-0, Alex Zwart- Bart Pepping 1-0. G. van Lochem F. Haafkens 56,0; C lijn: 1. A. Koopman G. van Poelwijk 64,9; 2. N. van Baaien 81T. Koning 59,2;3. A. de Graaf H. van Lith en M. K. van Went 55.1. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 25 januari als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Min- Slob 57.59, 2. Dolmans- Bollweg 55.80,3. Pots-Verleun 53.13, B-Lijn: 1. van Bellen-van Bergen Henegouw 58.93, 2. fam. Hoogland 57.14, 3 gedeeld, van Baar- Mooij en Hennalla- Limmen 51.23, C-Lijn: 1. Goedhart- de Wit 67.41, 2. Starink- Witting 61.16,3. Wieffering- Zonneveld 54.46, D-Lijn: 1. Endel- Wulterkens 61.07, 2. Vriend- Zwalua 60.36, 3. Kops- van der Storm 54.64, E- HANDBAL AKERSLOOT - De titelkandidaat uit Akersloot heeft dit seizoen nog geen wedstrijd verloren en staat inmiddels zes punten voor op de concurrentie. Nadat vorige week in een zeer slechte wed strijd maar net aan gewonnen werd van Foresters, was afge lopen zondag Alpha-Tours/ Valken de tegenstander van Dim tronic Meervogels. De handbal- dames hervonden hun vorm en wonnen eenvoudig met 26-14, waardoor nog twee overwinnin gen nodig zijn om kampioen te worden. Vanaf het begin was het Dimtronic Meervogels die het spel maakte. Al snel kwam Dimtronic Meervogels op een 6 - 0 voorsprong. In tegenstelling tot vorige week hep het cohectief weer gesmeerd, wat tot mooie doelpunten leidde en werd er zeer degelijk verdedigd. De rust stand was met 14-7 in het voor deel van de Akerslootse dames. De tweede helft begon met drie doelpunten van Dimtronic Meervogels, pas daarna kon Alpha-Tours/Valken weer wat terug doen. Over de hele wed strijd gezien was Dimtronic Meervogels duidelijk de betere en kwamen de Akerslootse dames geen moment in gevaar. De einduitslag van 26-14 was daarom dik verdiend. De doel punten werden gescoord door: Monique Kerssens (5), Yvonne Meijer (4), Sylvia Langeveld (4), Gitta Lute (3), Jeanette Kerssens (3), Yoni Dekker (2), Maijolein Zoon (2), Karin Broersen (2), Monique Kerssens (1). hardlopen/wandelen AKERSLOOT - Afgelopen zater dag vierde de Akersloter Marathon Klub zijn 25 jarig bestaan. Dit werd gevierd met een rondje Alkmaardermeef, ongeveer een groep van 25 leden van de club hebben de tocht hardlopend afgelegen. Ruim vijftig leden en niet-leden hebben de tocht wandelend afgelegd. Het ging tijdens de tocht voor één keertje niet om de tijd maar om de saamhorigheid, en die was er. Om 17.00 uur begon de receptie die druk werd bezocht door leden, oud-leden, sponsors en vele andere belangstellende. Om 19.00 uur sloot met kort woordje bestuurslid Jos van de Velde de receptie af. Het bestuur kijkt terug op een geslaagd jubileum. Lijn: 1. Andriessen- Koene 62.95, 2. Nijman- Hulsebosch 59.38,3. de Winter- Duykersloot 57.14. Uitslagen Heilooër Bridge Club HEILOO - De Heilooer Bridge Club heeft op 24 januari als volgt gespeeld: A lijn: 1. Hendrikse- Koot 71,25, 2. Huting- Brokx 68,33. B lijn: 1. Reuzenaar- Schaaper 64,06, 2. Grootjen- Hurkmans 56,25. Op donderdag 26 januari is als volgt gespeeld: A lijn: 1. de Bruyckere- Stark 69,38, 2. Koot- Spruit 61,46. B lijn: 1. fam. Neefjes 61,67, 2. fam. Roozen 58,33- C lijn:i. Beentjes- Nielen 60,42, 2. A. Kuijper- B. Kuijper 56,25. D lijn: 1. fam. de Waard 60,42, 2. fam. Romar en Koenders- van der Wardt 56,25. Niels van den Braber en Patricia Groenewegen in de finale Ballroom debutanten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21