Noodklok luidt voor avondvierdaagse de laatste WINTER RESTANTEN NU VOOR H E I L O O POLITIEBERICHTEN Overvaller door winkelend publiek aangehouden j> www.uitkijkpost.nl Commissie op zoek naar opvolgers Als er niemand komt, dan ligt het op z' n gat! KORTOM Beat FM Oproep Gepromoveerd Stationsweg 85 Geesterduin 54 Heiloo Castricum UITKIJKPOST i FEBRUARI 2006 HEILOO - Op maandagmiddag 30 januari, kort na 14.30 uur probeerde een 26-jarige man uit Heiloo een caissière van een winkel aan de Rosendaal te overvallen. Door het koelbloe dig optreden van zowel het winkel- personeel als klanten kon de man worden aangehou den. Even na 14.30 uur sprong de man over een balie en greep de caissière bij haar keel. De man eiste geld. Binnen enkele secon den wisten collega's van de cassière en klanten de vrouw te ontzetten en de verdachte aan te houden. De man werd kort daarop overgedragen aan de politie. Door dit snelle optreden werd het de dader onmogelijk gemaakt om geld of goederen weg te nemen. Het slachtoffer raakte licht gewond. De ver dachte is overgebracht naar het politiebureau en is daar in ver zekering gesteld. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Wandelaars genieten volop van de prachtige tochten. Foto: Mario Sacksiorii HEILOO - Vier avonden de benen strekken in juni. Van jong tot oud elk jaar weer een festijn in Heiloo. Met inmiddels ruim tweeduizend deelnemers, schitterende routes, sportief gezelschap, muziek en een hoop gezelligheid. Dat zijn zo onge veer de ingrediënten van de avondvierdaagse in Heiloo. Al bijna twintig jaar organiseert de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo met veel plezier dit specta culaire evenement. Maar na 2006 stoppen de commissieleden ermee en zijn naarstig op zoek naar opvol gers, want het mag natuurlijk niet zo zijn dat deze publiekstrekker uit de analen van Heiloo verdwijnt! In november 1986 is de commissie begonnen. Drie fervente wande laars Jan Kraakman, Ben en Ria Bos sloegen de handen ineen en besloten voortaan de organisatie van de avondvierdaagse op zich te nemen. Jan vertelt: ,,Ben heeft de eerste stap gezet. De avondvier daagse was een aflopende zaak hier in Heiloo in die tijd. Met nog maar ruim driehonderd wandelaars en saaie parkoersen moest er wat gebeuren. Ben heeft contact met my gezocht, we kennen elkaar via de St. Radboudschool (ik geef er les en Ben zijn kinderen zaten erop) en allebei zijn we in onze kringen op zoek gegaan naar commissieleden. We zijn met zes leden begonnen. Ik in eerste instantie als commissielid, Ben als voorzitter en Ria als pen ningmeester. Uiteindelijk werd ik voorzitter, Ben secretaris en Ria is de gehele periode penningmeester gebleven" Ben weet nog hoe hij dit aanpakte: „Ik ging de boer op. Ben het gemeentehuis binnengestapt en heb het probleem voorgelegd aan de toenmalig burgemeester Glijnis. We wilden wat meer inhoud geven aan de avondvierdaagse. Glijnis regelde ter plekke toen een gesprek met de politie en die heeft ons vanaf dat moment aan alle kanten bijgestaan. Want ons voornaamste standpunt is: een zo veilig mogelijke avond vierdaagse regelen! "Al snel wist de nieuwe commissie de avondvier daagse nieuwe stijl tot een succes te maken. Met nieuwe parkoersen (gemaakt door Ben en dat al 19 jaar!), veel vrijwilligers en de politie op de been en vooral veel muziek. Het aantal wandelaars groeide sterk, het eerste jaar liep dit al op tot 976 deelnemers. In die tijd bracht de avondvierdaagse na Ypestock de meeste mensen op de been. Die allen stuk voor stuk enthousiast waren. Jan: „Ze kwa men met complimenten over de fantastische paadjes die uitgezocht waren. Een pluspunt was ook de gewijzigde startplek. Vroeger werd gestart vanaf het Open Huis. We hebben dat toen veranderd in de St. Radboudschool. Heel erg leuk, met muziektent op het plein, de ouder raad die voor versnaperingen zorg de. Alle muziekverenigingen in Heiloo verleenden graag him mede werking. Ze kwamen zelf ook met ideeën om op rustplekken te spelen bijvoorbeeld. Eén naam in het bij zonder mag dan wel genoemd wor den en dat is die van de toenmalige voorzitter van de ouderraad: Jan de Groot. Hij heeft zich enorm ingezet voor het welslagen van de eerste avondvierdaagse vanuit de school. De basis van het huidige draaiboek kwam van zijn hand. De school heeft altyd enorm meegeholpen, vooral op die memorabele regenachtige avond een paar jaar terug. Het kwam met bakken uit de hemel, waardoor de wandelaars doorweekt de school binnenkwa men en de vloer aan het einde van de avond wel een zwembad leek!" De commissie heeft ook veel waardering voor de vele vrijwilli gers die elk jaar weer hun steentje bijdragen, zoals de startgebouwme- dewerkers, de verkeersbegeleiders, EHBO-ers. Maar zonder commissie die de organisatie opstart kan de avondvierdaagse het niet redden. Het jaar 2006 is voor deze commis sie de laatste keer en dan zal toch echt een nieuwe generatie moeten opstaan, anders zou het wel eens de laatste keer kunnen zijn. „De commissieleden zeggen dat het besluit niet gemakkelijk was", vertelt Ria: „We hebben echt heel lang gewikt en gewogen of we moesten stoppen, maar na twintig jaar vonden we het tijd om de knoop door te hakken. Er zijn best wat emoties mee gepaard gegaan. We hebben vervolgens de andere commissieleden geïnformeerd en die gaven jammer genoeg ook aan te willen stoppen. We zijn toen alle maal op zoek gegaan naar nieuwe leden, maar dat is helaas nog steeds niet gelukt." Het mag natuurlijk niet zo zijn dat de avondvierdaagse, enig in zijn soort in Heiloo, hier door ter ziele gaat en daarom gaan de commissieleden in touw om leden te werven. Alle basisscholen, seniorleden van de Noord- Hollandse Wandelsport Bond die in Heiloo wonen en seniorwandelaars die, verleden jaar, met de avond vierdaagse hebben meegelopen, vinden deze week een brief op de deurmat waarin ze gevraagd wor den eventueel zelf of in hun omge- ving uit te kijken naar mensen die dit gezellige festijn willen helpen organiseren. Dat moet toch lukken in wandelminnend Heiloo! Uiteraard worden de nieuwkomers aan alle kanten voorbereid om de avondvierdaagse in 2007 te kunnen organiseren. „We doen lang tevoren deze aankondiging, dan hebben we tijd genoeg om een en ander over te^ dragen. Zo kunnen ze het goed voorbereid overnemen. Tja, en als er niemand komt, dan ligt het op z'n gat!", aldus een hoopvolle schei dende commissie. Laat het niet zover komen en help mee om de commissie op poten te zetten, want u loopt toch ook weg met de avond vierdaagse? Voor informatie of opgave belt u met Ben Bos, tel. 072-5337426. HEILOO - Donderdag 2 februari is er in het programma Heiloo Centraal een herhaling van de uitzending van 8 december 2005, waarin Bob van Unnik een interview heeft met Roelof Bos. In dit gesprek geeft Roelof Bos te kennen de politiek te verlaten. Het programma wordt op veler verzoek herhaald. BeatFM is te ontvangen op de kabel 96,5FM en in de ether op 106.3FM. HEILOO - Wie helpt mee aan jarige Apotheek Heylo 'in woord en beeld'? Dit jaar bestaat Apotheek Heylo aan de Stationsweg namelijk 50 jaar. Apotheker en eigenaar Tjeerd van der Berg is daarom op zoek naar verhalen en foto's uit vori ge jaren. Leuk voor zijn eigen archief en het zou uiteindelijk een mooi geschiedenisverhaal in de Uitkijkpost kunnen opleve ren. Tjeerd: „Ik heb ontdekt dat de apotheek in 1956 als apo theek is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Maar ik heb verder weinig verhalen, foto 's, oude recepten, tekeningen of andere documenten uit die tijd. Ik weet alleen dat het rond 1910 een woonhuis was en later een hengelsportwinkel. Het zou natuurlijk heel erg leuk zijn om aan gegevens te komen bij ons jubileum." Dus de vraag is wie heeft informatie over Apotheek Heylo in vervlogen jaren? Laat u het de Uitkijkpost weten, dan kunnen Heilooërs met z'n allen binnenkort meegenieten van een mooi verhaal. U kunt de Uitkijkpost mailen; redactie@uitkijkpost.nl of iets toesturen naar het adres Hoefsmid 5. Langsbrengen mag natuurlijk ook! HEILOO - In december 2005 heeft plaatsgenoot Theo Aufenacker, oud leerling van c.b.s. De Duif zijn opleiding tot algemeen chirurg afgerond. Tevens is hij op 27 januari gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Zijn proefschrift ging over diver se aspecten van de Lichtenstein plastiek, momenteel de meest gebruikte operatietechniek voor liesbreuken. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3