Reisbureau Eurobudget PCC-Juniorcollege Heiloo H E I L O O 5 ww.eurob^ POLITIEBERICHTEN Jj> www.uitkijkpost.nl Inbraak in personenauto Poging inbraak in bedrijf Inbraak in personenauto Diefstal portemonnees Vernieling personenauto's Gevonden voorwerpen Een veilige school met goede leraren! UITKIJKPOST i FEBRUARI 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Eigen foto Gedempte Gracht 69, 1741 GB Schagen. Tel.0224-216410, internet: www.eui-obudget.nl, e-mail: info@eurobudget.nl. In de kop van Noord-Holland; in hartje Schagen, vindt u Reisburo Eurobudget. Opgericht en eigendom van John Admiraal, geboren en geto gen Heilooer. Eurobudget deed op 30 september 1985 haar eerste boeking en bestaat dus nu 20 jaar. In de loop der jaren is het kantoor uitgegroeid tot het reisadviesbureau in de regio, waar service, kwaliteit, en dienstverle ning hoog in het vaandel staan. Bij Eurobudget werken nog drie reisadvi- seuzes en adviseurs, die dagelijks bezig zijn met uw vakantiebestemming, en het reserveren van de voor u meest geschikte reis. Regelmatige studie reizen zorgen ervoor dat zij u alles kunnen vertellen over de bestemmingen die door hen in de loop der jaren zijn bezocht. Zeer veel bestemmingservaring John Admiraal heeft als basis een HBO opleiding Toerisme in Breda, aangevuld met jarenlange ervaring by touroperators. „Op een gegeven moment was de tijd rijp voor een eigen reisbureau. In de beginperiode werkte mijn vrouw ook nog in de zaak, maar sinds augustus '89 zijn we begonnen met personeel. En we hebben ook nog een aantal jaren van '85 tot '89 het VW erbij gehad. We vinden het erg leuk en voelen ons enorm thuis in de Schager gemeenschap. En we zien dat toch ook veel Heilooërs bij ons hun reis komen boeken." En dat zal niet voor niets zijn, want John heeft uitermate veel kennis over touroperating en alle aspecten van het reisbureaubedrijf. In de afgelopen 20 jaar heeft hij zeer veel bestemmings kennis vergaard; naast alle landen in Noord en Zuid Europa kan hij u heel veel vertellen over allerlei bestemmingen. Van Sri Lanka, Malediven, Thailand, Aruba, Bonaire, Curacao, Sint Maarten, tot aan Nieuw Zeeland, Hawaii, Bali en China, en vele wintersportgebieden in Zwitserland, Frankrijk en zelfs Bulgarije aan toe. En als laatste stukje ervaring heeft John het zeilen in de Griekse wateren aan zijn cv kunnen toevoegen. En dat geldt zeker ook voor de overige reisadviseuzes en reisadviseurs bij Eurobudget. Rolf, Donja en Joyce zijn dagelijks bezig met uw vakantie bestemming, en het reserveren van de voor u meest geschikte reis. De toe gevoegde waarde is dat ook hier een ieder weer zijn/haar specialiteit heeft, zo vertelt John: „Rolf is de Griekenlandspecialist, Donja weet alles over Australië en Nieuw Zeeland en Joyce kent het Caribisch gebied als de beste. En dan hebben we nog een stagiaire Suzanne voor een half jaar. Met elkaar hebben we dus de halve wereld gezien. Het verschil van ons bureau met anderen is dat wij een onafhankelijk reisbureau zijn, geen verlengstuk van de grote touroperators. Wij zijn volledig eigen baas, wat ook tot uiting komt in de inrichting van onze zaak, ons assortiment, et cetera. Dat bete kent voor een klant bijvoorbeeld dat hij/zij kan kiezen uit een veel uitge breider assortiment brochures en touroperators. Wij verkopen alles, als het maar ANVR en SGR-'proof' is. En met evenveel enthousiasme ver kopen we een safari voor vier personen voor 50.000,-, als een enkeltje Parijs van 90,-." Via de website www.eurobudget.nl en diverse touroperators kunnen klanten boeken en de verdere afhandeling bij Eurobudget laten doen. Naast het boeken van een reis bij een touroperator kunnen klanten op de site ook losse tickets boeken. HEILOO - De bestuurdèr van een personenauto van het merk Ibiza, type Seat, kleur zwart deed maandagmorgen 23 janua ri aangifte van inbraak in de auto. De inbraak werd in de nacht van donderdag 19 op vrij dag 20 januari gepleegd terwijl de auto geparkeerd stond op de Geestakker. Een van de portier- sloten werd geforceerd. Tevens werden alle portierruiten open gedraaid. Er wordt niets ver mist. HEILOO - Op woensdag 25 januari werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak in een bedrijfspand aan de Stationsweg. De inbraakpoging werd waarschijnlijk ondernomen tussen woensdag 11 en woens dag 25 januari. Getracht werd een cilinderslot van de achter deur van het pand te forceren. HEILOO - In de nacht van woensdag 25 op donderdag 26 januari werd in een personenau to van het merk Opel type Vectra ingebroken die op het Het Hoekstuk stond geparkeerd. Door het forceren van een por tierruit werd toegang tot de auto verschaft. Uit het dashboard werd vervolgens de autoradio gestolen. HEILOO - Door een 64-jarige inwoonster van Schoorl werd vrijdagmiddag 27 januari aangif te gedaan diefstal van haar por temonnee uit haar handtas. De diefstal werd 's middags gepleegd tijdens het wankelen in het winkelcentrum 't Loo. De inhoud van de portemonnee bestond uit enkele (bank)pasjes en een geldbedrag. Kort hierna werd een politiesurveillant door twee wankelende dames aange sproken met de mededeling hun portemonnee ook uit hun tas was gestolen tijdens het winke len in 't Loo. HEILOO - Op zondagmorgen 29 januari werd een personenauto van het merk Toyota type Avensis vernield die geparkeerd stond in Termijen. Met een scherp voorwerp werd waar schijnlijk van achteren naar voren een diep kras in de lak gemaakt. Een andere auto die even verderop stond geparkeerd werd ook bekrast. Van 23 tot en met 29 januari: Enkele sleutels, twee tassen met boodschappen, kinderjas. HEILOO - Dat is in ieder geval de mening van de eigen VWO- en Havo-leerlingen, volgens de zojuist bekendgemaakte steek- proefresultaten. De kleinscha lige vestiging van het PCC met driehonderd leerlingen, steekt veel energie in veiligheid, zelf standig leren werken en pro jectonderwijs. En dat levert veel tevreden leerlingen op. Het Juniorcollege in Heiloo beschikt ook over een Sportklas, die al enige jaren veel sportieve leerlingen trekt. De Sportklasleerlingen zijn nèt terug van een wintersportweek in Oostenrijk, waar ze hebben kunnen skiën, snowboarden, schanssprin gen en rodelen. De 62 leerlingen die deelnamen aan de reis, zullen deze niet snel vergeten. „De leukste dag was de dag dat we gingen rode len," aldus Binny van de Velde, „en dat ging vet hard!" Klasgenootje Mikki Hoogenboom zou niet kun nen kiezen: „De leukste dag van de wintersport? Ik vond elke dag supergaaf!" Niels Houtenbos vond het 'een geweldige week!' en vertelt dat hij z'n best heeft gedaan steeds zo snel mogelijk weer boven te zijn voor een volgende afdaling. „Tussen de middag gingen we in een restaurant op de piste wat eten en daarna hielden we een groot sneeuwballengevecht. Maar natuurlijk bestaat het schoolleven niet alleen uit sportieve evenementen, er moet ook hard gewerkt worden. Op het PCC in Heiloo leren de kinderen hun eigen werkzaamheden goed te plannen met behulp van een studieplanner. Hierin noteert de leerling zijn privé- afspraken zoals sporttraining, muziekles, verjaardagen, maar ook vakanties en data van proefwerken. Vervolgens verdeelt de leerling - in eerste instantie met hulp van de leraar, maar al snel helemaal zelf standig - zijn huiswerk over de periode waarbinnen het gereed moet zijn. Op deze manier leert het PCC zijn leerlingen stap-voor-stap wennen aan zelfstandig werken. Melanie van den Berg vindt de studieplanner net als de meeste andere leerlingen „heel handig, want je kunt precies zien wat je voor huiswerk hebt", maar Sjoerd Seekles verduidelijk dat „Je weet precies wat je wanneer moet doen". Leren plannen is nog niet zo een voudig menen de kinderen, maar het gebruik van een studieplanner heeft grote voordelen, zoals ook Michelle Bas heeft ontdekt: „Je kunt met de studieplanner er voor zorgen datje niet op de laatste dag al je huiswerk nog moet doen". En verder? „Je hebt ook ruimte om te tekenen" aldus Laurie Smeding. „Hij is zo groot als een A4-tje, dus je kunt er iets tussen schuiven" zegt Evelien Hart en „Je kunt 'm leuk versieren", merkt Josephine Ranzijn tevreden op. Natuurlijk kan een kind pas lek ker leren als het leer- en leefklimaat op school veilig is. Dat bereikt het PCC in Heiloo niet alleen door z'n kleinschaligheid, maar ook door bijvoorbeeld de aandacht die wordt besteed aan het fenomeen pesten door middel van lessen Sociale Vaardigheden en rollenspelen. Iedereen kent elkaar op school bij naam, de mentor staat dicht bij zijn klas en leerlingen verlaten tijdens de pauzes niet het schoolplein. Dat het PCC veiligheid hoog in haar vaandel heeft, blijkt ook uit het feit dat de Heiloose PCC-vestiging een veiligheidsconvenant heeft afgeslo ten met gemeente en politie. Daarnaast is Martijn Mol, één van de Teerlingen, actief in de gemeen telijk Commissie Jeugdbeleid. In deze commissie wordt ondermeer de veiligheid in en rond school besproken. „Er wordt veel naar de leerlingen geluisterd op het PCC", aldus Martijn. De afwisseling van stevige lessen en veel projectmatig werken naast het sportieve karakter van de Heiloose vestiging van het PCC, stimuleert het actieve leren door de kinderen met als gevolg dat er prima resultaten worden behaald. Opvallend veel leerlingen beoor delen het PCC dan ook zeer posi tief. Jeroen Buter is van mening dat er 'over 't algemeen goede leraren'- werken en dat er 'veel leuke acti viteiten' worden ondernomen. Ragnar Berdée vindt het prettig dat iedereen elkaar kent, en: "er zijn veel goede leraren en je hoeft niet snel na te blijven". Ook Rosalie Bekker is tevreden."Je kunt altijd hulp kunt krijgen als je ergens moeite mee hebt". Lisa Schaap vindt het fijn dat de brugperiode twee jaar duurt, want zodoende „Heb je genoeg tijd om te beden ken welke kant je op wilt". Ook Myrthe Bergsma is heel stellig: „Er wordt goed les gegeven, er worden leuke dingen georganiseerd én er is een heel gezellige "sfeer!" Staand v.l.n.r.: Melanie van den Berg, Martijn Mol, Myrthe Bergsma, Zittend v.l.n.r.; Binny van de Velde, Niels Houtenbos, Ragnar Berdée Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5