Debat met één politieke partijen Zonnebloem Noord-Holland zoekt reisgenoten H E I L O O 9 KERKDIENSTEN 0 u D PAPIER Hondenoverlast DIERENBESCHERMING Paardenoverlast 1 Paardenoverlast 2 Tafelverhuur \kinder- kledingbeurs Trefpunt INGEZONDEN BRIEVEN UITKIJKPOST i FEBRUARI 2006 Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw, mmv One More Voice, 12+. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en commu niedienst mmv zanggroep, voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met herenkoor, voor ganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood Donderdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Zaterdag 12.00 uur: eucharistie viering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbid dingslof. Maandag 19.00 uur: eucha ristieviering. Dinsdag 08.30 uur: eucharistieviering. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zaterdag 4 februari 2006 Priesterzaterdagviering Programma: 11.30 u. Biechtgelegenheid/Rozenkransgebed 12.00 u. H.Mis m.preek Pauze 14.00 u. Uitstelling/Stille Aanbidding 14.45 u. Lof en Sluiting H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur: woord- en commu nieviering met liturgisch koor, voorge gaan door pastor J. Oiling. Daarna omstreeks 10.00 uur koffiedrinken. Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met liturgisch koor, voor ganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. Voor kinderen is er een apar te dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (m.u.v. februari) bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tijdelijk niet aanwe zig. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistieviering met Hosanna. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Donderdag 09.30 uur: eucharistievie ring met üchtprocessie. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met st.Caecilia. H Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest, 10.00 uur: voorganger ds J. Smit. Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg - Ewisweg -Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Base- en Softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buitenge bied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 'of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan.Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep De ingezonden brief van Netty Bak - als reactie op het stukje, in de Uitkijkpost over hondenoverlast - was mij uit het hart gegrepen.Ook ik vind dat hondenbezitters zich aan het aanlijngebod moeten hou den en de uitwerpselen van hun honden moeten opruimen. Dat men daar met enige regelmaat aan wordt herinnerd via een stukje in de Uitkijkpost is alleen maar goed en lijkt mij geen reden tot ergernis. Veel hinderlijker is het - en hier ben ik het roerend met de brief schrijfster eens - dat de wandelpa den in de Zuiderneg, die doorgaans toch al niet zo best begaanbaar zijn, nu een mengeling van mod derpoel en mesthoop aan het wor den zijn! Als het heeft geregend zijn de wandelpaden, door de vele kuilen en gaten al bijna niet begaanbaar. Dit is nog erger geworden nu er ook door ruiters intensief gebruik wordt gemaakt van de wandelpaden terwijl er toch een schitterend ruiterpad door het park loopt. (Al laat de afwatering daarvan bij nat weer ook te wensen over) Wie moet de (ruiter)paden in het park eigenlijk onderhouden? Als het de gemeente is zou dat een reden te meer zijn om ook voor paardenbezitters een soortgelijke belasting te heffen als de honden belasting. Mogelijk kan dan de opsporingsbevoegdheid van de hondenwachter worden uitgebreid Alkmaar-Heiloo, container bij clubgebouw -De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming,-afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Egelopvang: 06-15485070 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www. vissenbeschermingnl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Gevonden Bruincyperse poes, witte bef en sokjes, witte vlek tussen achterpoten: Kerklaan, Akersloot, muisgrijze, ongec. kater, witte snuit en sokken, Rijksweg, Limmen. Vermist Britse korthaar, gec. kater, lichtgrijs met zwarte streepjes (whiskas-kat), 3 jaar: Uiterdijk, Akersloot, Cyperse gec. kater, witte bef, 19 jaar, Kees: Stationsweg/Breedelaan, Heiloo, bruin- cyperse gec. kater, witte bef en voetjes, rode halsband met belletje: Kandelaar, Heiloo. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879 Castricum: Ria Dol, 0251-658504. en kunnen ruiters, die zich niet aan de regels houden, worden bekeurd, net als hondenbezitters! P.J. Balm Heiloo Reagerend op de ingezonden brief in dit blad van 25 januari wil ik het volgende stellen. De groep ruiter sport-liefhebbers in Nederland wordt steeds groter, niet zo gek want deze mensen ontlenen daar op een leuke en gezonde manier veel plezier aan. Punt is dat zowel de lan delijke overheid en de gemeenten hiervoor mijns inziens te weinig faci liteiten beschikbaar stellen.Hebben we het bijvoorbeeld over plan Zuiderneg/het Maalwater, er loopt daar slechts één ruiterpad, als ruiter zou het prettig zijn om ook eens ergens anders te rijden. Bovendien worden deze paden niet of nauwe lijks onderhouden waardoor ze vaak onberijdbaar zijn door modder. Vandaar een verzoek aan de gemeente om de ruiterpaden beter te onderhouden c.q. uit te breiden. Wat betreft de 'opruimplicht' voor paardenmest, ruiters zouden dat misschien wel willen, maar dit is in de praktijk praktisch onuitvoerbaar. Bovendien is paardenmest gewoon verteerd gras wat in een landelijke omgeving nuttig is en na enkele dagen vergaat. Het beschreven idee van een zak onder de staart van een HEILOO - Het Platform Cliënten participatie Gehandicaptenbeleid Heiloo en het Samenwerkingsverband van de Ouderenbonden in Heiloo, organiseren op 4 februari in verband met de komende Gemeenteraads verkiezingen een debat met de plaat selijke politieke partijen. De onder werpen van het debat zullen betrekking hebben op het toekomstig gemeentelijk zorgbeleid in het kader van de WMO (wet maartschappelijke ondersteuning) en het gemeentelijk beleid gericht op de ouderen en gehandicapten in Heiloo voor de komende 4 jaar. Alle politieke partijen zullen aanwezig zijn. REGIO - De provinciale Zonnebloemafdeling Noord- Holland heeft nog plaats voor een aantal mensen tussen de 20 en 45 jaar voor een vakantie in Lemele in Overijssel. Deze vakantie, die van 29 mei tot en met 3 juni duurt, is bedoeld voor mensen uit de provincie Noord- Holland met een fysieke beperking door leeftijd, ziekte of handicap en die afhankelijk zijn van verpleging en verzorging. De kosten bedragen 300,- per persoon. In het bedrag zijn onder meer de medische/verpleeg kundige begeleiding en verzorging op basis van volpension en diverse excursies inbegrepen. De Zonnebloem zoekt voor deze vakan tie ook nog vrijwilligers, in dezelfde leeftijdscategorie, die de zieke en gehandicapte vakantieganger willen vergezellen en begeleiden. De ver blijfkosten (huisvesting en voeding) en aanvullende verzekeringen van de vrijwilligers zijn voor rekening van de Zonnebloem. Geïnteresseerde ver pleegkundigen, ziekenverzorgenden en mensen die belangstelling hebben voor de persoonlijke begeleiding van de reizigers kunnen zich aanmelden paard getuigt van een dermate slecht inzicht in de bewegingen van het paard, dat dit voor ons als paardenliefhebbers hatelijk over komt. Wat de paardenbelasting betreft,vele paarden komen niet eens het terrein af omdat er alleen dressuur- of springsport mee gedaan wordt. De paarden die wel buiten komen brengen evengoed 98 procent van de tijd op het weiland of in de stal door. De mest wordt dus voor 98 procent door de eigenaren afgevoerd, met de nodige kosten, op zich is dit dus geen argumenten voor paardenbelasting. Afsluitend wil ik nog stellen dat echter een stukje verdraagzaamheid ten aan zien van elkaar 's hobby's en spor ten in ons dichtbevolkte Nederland een groot goed is. W.Sinnige Heiloo Als fanatieke wandelaars lopen mijn vrouw en ik vrijwel dagelijks over de wandelpaden in Heiloo en omstre ken. In alsmaar toenemende mate worden wij geconfronteerd met overlast van uitwerpselen van paarden. Over dit fenomeen hebben wij enkele malen brieven gestuurd naar de gemeente Heiloo, hebben wij alternatieve oplossingen aange dragen, maar is de gemeente Heiloo nooit verder gekomen/gegaan dan wij zullen de maneges weer eens aanschrijven' of iets dergelijks. In hun laatste reactie van 14 oktober Voor de pauze zullen zij aan de hand van een 4-tal vragen hun visie hierop geven. En na de pauze kan iedere aanwezige met de vertegen woordigers van de plaatselijke politie ke partijen in debat gaan. Wilt u de mening van de politieke partijen over de genoemde belangrijke zaken weten of wilt u de vertegenwoordi gers uw mening meedelen, dan is het bijwonen van deze bijeenkomst hier voor een uitgelezen mogeüjkheid. De bijeenkomst wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2 in Heiloo van 10.00 uur tot 12.00 uur. Zaal open om 09.30 uur, toegang is gratis. bij Claudia van den Berg, Hoofd Vakantie, tel. 0226-395873 of per e- mail: zuster.claudia@tiscali.nl .Zieken en gehandicapten die in aan merking willen komen voor deze vakantie kunnen zich aanmelden bij: Johan Wjbenga, Hoofd Verpleegkundige, tel. 0229-249292, of per e-mail wijbengajohan@het- net.nl. HEILOO - Op zaterdag 4 maart van 10.00 tot 12.00 uur houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een kin derkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speel goed en nog veel meer! Wilt u een tafel reserveren om uw tweede hands kinderkleding en/of speel goed te verkopen, dan kunt u con tact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost E 6,-. Slechts één tafel per persoon en op is op. (geen handelaren). 2005 raadden zij ons, waar hun reikwijdte kennelijk niet verder gaat of men niet verder wenst te gaan, aan, een ingezonden stukje naar de Uitkijkpost te sturen met daarin uiting te geven aan onze ergernis en paardenbezitters op te roepen de regels te respecteren. Oftewel zoiets als jullie mogen het niet meer doen. Een oproep die door de gemeente al vele malen is gedaan. Het heeft in onze beleving alleen maar toeneming van de overlast veroorzaakt, zeker vanaf het moment dat er in Heiloo een nieuwe rijhal werd bijgeplaatst. Het dunkt ons dat wij niet zo'n verzoek aan de paardenberijd(st)ers moeten doen, dat werkt averechts. Het is aan de gemeente veel strenger tegen deze overlast op te treden. Waarbij zij gebruik zouden kunnen maken van de door ons aangedra gen toepasbare alternatieve oplos singen. Omdat wij niet geloven in (de reikwijdte van) een ingezon den stuk, en bovendien een uitge sproken taak zien van de gemeen te Heiloo, zouden wij u willen verzoeken een artikel in uw blad op te nemen over paardenover last, onder de kop (op zijn paards uitgedrukt): 'Het interesseert ze geen reet, ze hebben overal schijt aan.' Hopelijk kan daarmee een belangrijke verbetering van het milieu in Heiloo en omgeving wor den bijgedragen. Fam.van der Bruggen Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9