Albert West bij Uylenspieghels Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Jazz session club Vredeburg Herinrichting Kerkplein REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELINGEN POLITIEBERICHTEN Oproep getuigen Het is nu geen leefgebied' VerderTante Annie' en de Nederlandse Robbie Williams KVG Limmen Wandelen voor Vrede Meidenavond Verloren en gevonden in Castricum UITKIJKPOST FEBRUARI 2006 EGMOND - Op donderdagavond 26 januari presenteerde de Dorpsvereniging Egmond- Binnen samen met de gemeente Bergen de eerste schetsen van het herinrichtingsplan Kerkplein Egmond-Binnen. Ruim zestig belangstellenden, waaronder veel omwonenden van het Kerkplein, waren naar het 'Wapen van Egmond-Binnen' getrokken om kennis te nemen van de planvoorstellen. De herinrichting van het kerk plein staat al jaren ter discussie. In het wijkplan van Egmond-Binnen - vastgesteld in 2004 - heeft de herin richting van het Kerkplein een pro minente plaats gekregen. Het doel is om het Kerkplein, nu een groot saai parkeerterrein, een dorpskarakter en een levendiger uitstraling te geven. Hiervoor heeft de Stichting Muziektent Egmond-Binnen inder tijd de eerste aanzet gegeven. Om dit te realiseren heeft de Dorpsvereniging in samenspraak met de Stichting Muziektent, de Jeu de Boules vereniging 'Sjeu de Binders' en het bestuur van de RK LIMMEN - Op zaterdagavond 18 februari viert Carnavalsver eniging de Uylenspieghels haar jaarlijkse 45+/Seniorenavond. Deze avond is speciaal voor Gorteldonkers van 45 jaar en ouder met muziek van Dirk Brouwer. Omdat er dit jaar het 40 jarige jubi leum is hebben de Uylenspieghels speciaal- voor him gasten Albert West gecontracteerd voor een gastoptreden in Leutbunker de Burgerij. De zaal gaat open om 20.00 uur en Prins lyi XI zal samen met zijn adjudant de gasten ontvan gen. Bij binnenkomst wordt u door de vereniging getrakteerd op koffie of thee met wat lekkers. Op deze avond vindt ook de sleutelover dracht plaats met de Burgemeester, mevrouw A. Emmens-Knol. Zij zal de sleutel overhandigen aan Prins Ty\ XI, zodat hij kan regeren over Gorteldonk. Natuurlijk hebben de Uylenspieghels ook nog wat andere verrassingen voor deze avond, Kerk een eerste aanzet van een plan ontwikkeld. Tydens de avond was er alle gelegenheid om de 'voors en tegens' van het plan met elkaar te bespreken. Medewerkers van de gemeente en bestuursleden van de dorpsvereniging waren aanwezig om vragen te beantwoorden. Er werd onder meer aandacht - gevraagd voor het parkeren, het gebruik van het straatmeubilair en - verlichting, het planten van bomen, de staat van onderhoud van de rio lering. Alle op- en aanmerkingen zijn door de bestuursleden van de dorpsvereniging genoteerd en wor den voor zover mogelijk verwerkt in een definitief plan. Het is de bedoeling - de tyd van planvoorbereiding inbegrepen zoals een definitief plan maken, bestek schrijven en aanbesteden - dat de werkzaamheden aan het Kerkplein eind september klaar zijn. Medewerker afdeling communicatie van de gemeente Bergen (waaron der Egmond Binnen valt) en tevens lid van de Stichting Muziektent John van Woezik geeft het belang van een facelift van het Kerkplein aan: „Het is nu geen leefgebied, slechts parkeerruimte voor auto's. De bedoeling is er een multifunctio neel plein van te maken, zodat het ook te gebruiken is voor muziekac- tiviteiten, evenementen en feest rond Koninginnedag. Als alles vol gens plan gaat hopen we het herin gerichte plein medio oktober klaar te hebben." maar dit blijft nog even geheim. Als u slecht ter been bent dan is er natuurlijk de haal- en brengservice. Hiervoor kunt u contact op nemen met Peter Bakker, tel 072-5053965. De kaartverkoop voor de grote Jubileum Avond, zaterdag 25 febru ari, is ook gestart. Op deze avond is de muziek in handen van de Spoetniks en zijn er speciale optre- ~dens van 'Tante Annie' en de echte Nederlandse Robbie Williams. Een toegangsbewijs voor deze avond kost voor donateurs 2,50 en voor niet- donateurs 7,50. Kaarten zijn te verkrygen bij de bekende voor verkoopadressen; Fhm. Baars, Burg. Nieuwenhuizenstr. 97 en bij de Earn. Burgering aan de Vrede burglaan 2 te Limmen. Verloren in Castricum Sleutelbos één keer, draadloze huistelefoon Ericsson, GSM Samsung Tl00 openklapbaar, zil veren armband Zeeuwse knopen, gouden armband doorgewerkte schakels, gouden oorsteker met open bladmotief, twee wieldop pen Audi. Gevonden in Castricum Sleutels één keer, diploma Universiteit Amsterdam Damstra, want grys gebreid met zwart leer, Hema kabelslot zwart/groen, blauw knuffel konijn, GSM Nokia zwart/zilver klein model RH 18 kentekenplaat van Mitsubishi. Gevonden in Limmen - Handschoen zwart leer, armband goud gevlochten. Verloren in Limmen Grijze O'Neill portemonnee. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 31 januari en 6 februari. LIMMEN - Op woensdag 15 februari is er weer de maandelijk se ledenavond in de Burgerij. Aanvang 20.00 uur. Een vrolijke avond met de cabaretgroep Cocktail, de groep bestaat uit alleen vrouwen, zy brengen zang, dans en sketches. Kom eens kij ken als introducé. CASTRICUM - Op maandag 13 februari organiseren Marianne Duyn en Rob de Wit een stilte wandeling. Het thema is Liefde en Vrede in jezelf en om je heen. Er wordt verzameld op het parkeer terrein bij de Hoep. Vertrek is om 09.45 uur. Na afloop wordt, voor eigen rekening, koffie of thee gedronken bij Johanna's Hof. Inlichtingen by Marianne, tèl. 0251-657809 of by Rob, tel. 06- 30773907. EGMOND - Op woensdag 8 februari wordt in dorpshuis de Hanswijk in Egmond aan den Hoef een meidenavond georgani seerd van 19.00 uur tot 20.30 uur. Voor de leeftijd 10 tot en met 13 jaar. Kosten zijn 1,00. Een gezellige en leuke beautyavond. Info: Michelle van de Wateringen 072-5063793 of www.welzijnber- gen.nl/jongerenwerk. CASTRICUM - Op woensdag 15 februari organiseert Plusactiviteiten de Proefavond Port en Kaas van 19.30 tot 22.00 uur, kosten 22,-Op deze avond wordt ingegaan op het klassieke huwelijk van port met kaas. Port kent vele verschijningen waarvan er zes geproefd gaan worden. Met daarbij natuurlijk bijpassende kazen. Maar ook een compleet foute combinatie. Aan het eind van de avond hebben termen als Colheita en Crusted, Vintage en LBV Stilton en Shropshire, rijping en persen geen geheimen meer, maar uit gekeken raak je nooit op de combinatie port en kaas. Op woensdag 15 februari start by Plusactiviteiten de Workshop Glazen kan met glaasjes van 19.00 tot 20.30 uur, kosten€ 13,-. Een glazen kan en vier glazen worden bewerkt met glasverf en contourpasta. Na het afbakken in de oven (thuis) zyn ze gebruiksklaar. De cursusprijs is inclusief 5,- materialen. Op woens dag 15 februari organiseert Plusactiviteiten de lezing Duinleven: Begrazing met groot vee van 19.00 tot 21.00 uur, kosten 5,-. Waarom zien we steeds meer vee in de duinen? Hoe gaat dat precies in zyn werk en welke ideeën zitten hier achter? Boswachter Dave Nanne vertelt over de kwaliteiten die verschillende soorten grazers hebben en welke betekenis zij hebben voor het beheer van de duinen." Hij legt uit wat er voorafgaat aan het maken van de keuze om bepaalde gebieden te gaan begrazen. Hij vertelt ook graag over de resultaten die men beoogt bij het inzetten van groot vee. (Voor zaterdag 11 februari inschrijven, in verband met voorbereiding door de boswachter.) Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM - In de nacht van vrydag 3 op zaterdag 4 februari heeft er in een snackbaar aan de Dorpsstraat te Castricum, omstreeks 00.05 uur, een vecht partij voorgedaan tussen de eige naar van de snackbar en enkele jongelui uit Castricum. Hierby heeft de eigenaar van deze snack bar een klap op zijn gezicht gekregen en letsel opgelopen. Aangezien er in deze kwestie nog onduidelijkheden zijn, verzoekt de politie van Castricum getuigen om zich te melden, een ieder die nog niet door de politie gehoord is en iets van deze vechtpartij gezien heeft wordt verzocht con tact op te nemen met het tele foonnummer 099-8844 of zich persoonlijk aan het politiebureau van Castricum, Eerste Groenelaan 68 te melden. LIMMEN - Jazz session club Vredeburg presenteert op zon dag 12 februari vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen een jamsession met medewerking van the Liberal Swing Formation. Dat een aantal vaste bezoekers wat gemist hebben tijdens de sessie in januari met Rumble en het feno menale duo Frans van Berkel (klari net) en Kees Zijp (piano) is bijzon der jammer. Maar ze zullen zeker aan hun trekken komen bij het orkest dat 12 februari het gastop treden van ruim een uur gaat ver zorgen in de Vredeburg, namelijk de Liberal Swing Formation. Toen ze vorig jaar voor het eerst in de Vredeburg optraden, was het de organisatie (en ook het talrijke publiek) meteen duidelijk: die wil len ze weer hebben, ze zijn zó goed en het swingt zó heerlijk! Op 17 april 1977 kwam een vijftal muziek- makers by elkaar om de campagne van de WD voor de Tweede Kamerverkiezingen te ondersteu nen. Dit beviel de heren zo goed, dat het orkest nog steeds bestaat, nu al 28 jaar oud, maar ze blyv^n jong spelen. Twee leden van het eerste uur, oud-minister Hans Dijkstal en Wim Schouwenaars heb ben de hele periode volgemaakt en zullen zondag het pubhek met hun spel in extase brengen. Maar dat doen ze niet alleen, want met Frits Piekema (trompet en zang) - ook genaamd 'the Voice van Wassenaar', Guus Streitwolf op saxen, ook vorig jaar op de sessie, Lo van Werkhoven de fenomenale toetsenist, Ad Westendorp op bass en John May op slagwerk staat er een orkest, dat zijn mannetje staat. Ze zijn niet voor niks zo populair in 't Spant en 'Langs de Lyn' in het Gooi en in de Wassenaarse Jazzclub. Ze kunnen écht wat, deze Liberal Swing Formation. De komende sessiedata zijn 12 februa ri, 12 maart, 9 april, 7 mei. De toe gang is vrij, maar u kunt steunen door Md te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel./fax: 072-5053414, e-maü: timmer.Mmmen@worldonline.nl. De twee oudste bandleden: Hans Dijkstal (tenor saxofoon) en Wim Schouwenaars (gitaar). Foto: Jan Stegeman Het doel is om het Kerkplein, nu een saai parkeerterrein, een dorpskarakter en levendiger uitstraling te geven. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23