Vooijaar in Castncum Klassieke Concerten Surf en ska in de Buk Cris Bakker exposeert in de Witte Kerk H E I L O O kfUfJ DEUTEKOM 11 Iskra concertserie in lentesfeer vol jong talent The Phantom Four en Mark Foggo Corso Bioscoop Special: Le Temps Qui Reste BOEK VAN DE WEEK De Delta deceptie door Dan Brown Boek van de week: De Delta deceptie Jj> www.uitkijkpost.nl JAX Project in de Slotkapel UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 De knappe modefotograaf Romain (Melvil Poupaud) lijkt alles voor elkaar te hebben. Een succes volle carrière, een prachtig apparte ment in Parijs en een leuke relatie. Alles verandert als hij flauw valt tij dens een fotoreportage. De diagno se van de dokter is, dat hij nog enke le maanden te leven heeft. Hij vervreemdt zich van zijn familie en verbreekt zonder enige uitleg zijn relatie. Hij reist af naar zijn groot moeder (Jeanne Moreau), haar zal hij zijn geheim toevertrouwen 'omdat je net zo dicht by de dood staat als ik.' Op de terugreis naar Parijs accep teert hij een zowel onverwacht als ongebruikelijk voorstel van een ser veerster (Valeria Bruni- Tedeschi) in een wegrestaurant. Dit aanbod zal aan de resterende tijd van zijn leven een andere dimensie geven. Te zien op: donderdag 23 febru ari om 20.00 uur en op zondag 26 februari om 16.30 uur. Een NASA-satelliet doet een opzienbarende ontdekking op de Noordpool. Dat is een opsteker voor de ruimtevaartorganisatie, die al tijden onder vuur ligt. Ook voor president Zach Herney betekent de vondst goed nieuws: een tweede termijn in het Witte Huis lijkt in zicht. De president vraagt Rachel Sexton, analiste bij de inlichtingen dienst NRO, na te gaan of de vondst authentiek is. In allerijl vertrekt ze naar het noordpoolgebied om het werk van een team wetenschap pers, onder wie de charismatische oceanograaf Michael Tolland, te controleren. Maar na Rachels aan komst neemt de zaak een onver wachte wending. Het 'bewijs' lijkt minder rotsvast dan gedacht. Voor de president gewaarschuwd kan worden, begint een nachtmerrie op het poolijs. Een speciale eenheid maakt werk van zijn missie: kost wat kost voorkomen dat de waar heid uitkomt... Dan Brown is dé bestsellerauteur van dit moment. De Da Vinci code stond maandenlang op 1 in de top tienen, en ook Het Bernini mysterie en Het Juvenalis dilemma vonden moeiteloos hun weg naar de consu ment. door Dan Brown voor 19 >9 5 HEILOO - Het weekend van 24 en 25 februari staat geheel in het teken van surf en ska bij de Buk Buk in Heiloo. Op vrijdag 24 februari treden Susans Garden, The Phantom Four en Golf O'Rama op, terwijl Mark Foggo en Iedereen Zoooo Jotje op zaterdag 2 5. februari op het podium zullen staan. Op vrijdag 24 februari vindt het surfdeel van het weekend plaats. Susans Garden zal als eerste het podium betreden. Susans Garden maakt punk met grote Dick Dale surfipvloeden. De band stond al in grote zalen als De Melkweg en Het Paard van Troje en speelde al samen met grote namen als Peter Pan Speedrock, The Sheer en The Shavers. The Phantom Four is mis schien wel de leukste band van de avond. De band is ontstaan rondom Phantom Frank, ex-gitarist van The Treble Spankers. Lichameüjke klachten dwongen Phantom Frank in 1997 te stoppen met The Treble Spankers. Bloed kruipt echter waar het niet gaan kan, zodat hij in 2004 The Phantom Four heeft opgericht. De huisband van Paradiso maakt onvervalste surfmuziek die de zaal ongetwijfeld in beweging zal krij gen. De avond zal worden afgeslo- HEILOO - De Heilooër ama teurfotograaf Cris Bakker exposeert vrijdag en zaterdag zijn foto's in de Witte Kerk van Heiloo. Directe aanleiding is zijn veertigste verjaardag, die hij op deze bijzondere manier wil vieren. Cris heeft als lid en voorzitter van de fotoclub (HAF) al een aantal gezamelijke exposities achter de rug. Zelf heeft hij een paar keer zijn foto's getoond in o.a. Het Trefpunt en Het Alternatief. Nu vind hij het tijd worden voor zijn eerste echte eigen foto-expositie, waarbij hij meer dan 100 foto's zal laten zien aan een groter publiek. Sinds 1988 is Cris lid van de HAF en in 2000 werd hij voorzitter van deze bloeiende fotoclub. Zelf zegt hij daarover: "Het is enorm inspire rend om met zo'n enthousiaste groep amateurfotografen bij elkaar te komen. Er zijn steeds weer nieu we ontwikkelingen. We leren veel van elkaar." De HAF heeft eerder in de Witte Kerk met de monumenten foto's geëxposeerd. Dat zag er erg professioneel uit en er was veel belangstelling voor. (Het monumen tenboekje is nog steeds te koop bij De Schrijverij en bij Deutekom) Dat is voor Cris, als geboren en getogen Heilooër, dan ook de reden om de Witte Kerk wederom als locatie uit te kiezen. De foto's komen daar goed tot hun recht. U kunt foto's bekijken die zijn gemaakt in Nederland, maar ook in Griekenland, Engeland, Wales, Schotland, Ierland, Noorwegen, Finland en Canada. Elke foto heeft ten door Golf O'Rama. Golf O'Rama is een Alkmaarse surf cover band. De surfcovers zullen zorgen voor swingende afsluiting van de avond. Zaterdag 25 februari is het jaarüjks Skarnaval. De traditie dat Mark Foggo elk jaar met carnaval optreedt in de Buk Buk wordt ook dit jaar voortgezet. Mark Foggo is een oudgediende in het Nederlandse skacircuit. Al jarenlang bekend, maar afgelopen jaar voor het eerst op Lowlands. Mark Foggo's kemnerk is dat hij elke plaats waar hij komt omtovert tot grote swingende massa. Zo ook zal de 25e geschieden. Foggo wordt op 25 februari ondersteund door voorprogramma Iedereen Zoooo Jotje. Iedereen Zo Joootje is de Alkmaarse skatrots. De band staat bekend om zijn hoogst merkwaardi ge liveshows. Samen met Mark Foggo zullen zij nu al zorgen voor beste skashow van 2006 in Noord- Holland! Programma: Susans Garden, The Phantom Four en Golf O'Rama, vrijdag 24 februari 21.00 uur, entree 6,-. Mark Foggo en Iedereen Zooo Jotje, zaterdag 25 februari 21.00 uur, entree 6,-. Best of Buffy, zondag 26 februari 13.00 uur, entree gratis. zijn eigen sfeer. De opnamen varië ren van detail tot landschap en van structuur tot portret. Ook zijn er een paar series te bewonderen. CASTRICUM - Stichting Iskra heeft met de Castricum Klassieke Concerten opnieuw een concertserie samengesteld boordevol afwisseling en jong muzikaal talent van de Neder landse conservatoria. Het zijn vier prachtige concerten door ensembles in verschillende samenstelling met oorstrelend en soms vernieuwend repertoi re van diverse componisten. Deze bijzondere concerten in len tesfeer vinden plaats op vier zater dagavonden: op 4, 18 en 25 maart in de NH Kerk en op 11 maart in de Witte Kerk op Duin Bosch in Castricum. Het eerste concert op 4 maart in de NH Kerk, Kerkpad 1wordt ver zorgd door het Cirino Trio, een pia notrio bestaande uit drie jonge dames. Lineke Lever op piano, vio liste Nasim Allamehzadeh en Winde Reijnders op'cello. Lineke speelt in diverse ensembles en geldt als erva ren liedbegeleidster. Dit pianotrio voert werken uit van Saint- Saëns, Rachmaninov, Martinu en tango componist Piazolla. Op 11 maart treden twee cellisten voor het voetlicht. Sanne Bijker (1981) en Jurriaan van der Zanden (1984), eveneens studerende aan het Conservatorium van Utrecht. Beiden zijn leerling van Jeroen den Herder en Elias Arizcuren en wer den geselecteerd als lid van het prestigieuze cello-octet Conjunto Ibérico onder leiding van Elias Arizcuren. Begeleid door pianist Leon Bak brengen zij een afwisselend pro gramma van cello-pianoduetten in de Witte Kerk van Duin Bosch. De te spelen werken worden nader bekendgemaakt. De expositie is voor het pubüek geopend op vrijdag 24 februari van 16.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag 25 februari van 14.00 uur tot 18.00 uur. Parelende sopranen Het jonge Darius Ensemble (fluit, cello, piano en mezzosopraan) dat op 18 maart optreedt in de NH Kerk, heeft al een flinke reputatie opgebouwd. Zo waren zij te zien in VPRO's Vrije Geluiden en bij NPS Arena en zij waren te horen op Radio 4 in een complete concert- weergave. Ondanks dat zij al een tijd in Nederland wonen of, zoals flui tiste Romana Goumare (1976) in Nederland geboren, vertolken zij toch een stukje Oosteuropese cul tuur. Sloveense mezzosopraan Barbara Kozelj (1978) studeerde in 2005 af aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag bij Sasja Hunnego en ontving haar 'Master of Music in Opera'-diploma. Het Darius Ensemble speelt werken van Bon, Crumb, Ravel en Debussy in verschillende samenstelling. Canto di Rosetta is een trio in een unieke samenstelling. Op 25 maart in de NH Kerk geven zij een roman tisch lenteconcert geweven uit sier lijke lijnen en zuidelijke lichtvoetig heid in een afwisselend patroon van zang door sopraan Mirjam Wesselink, klassiek gitaar door Enno Voorhorst en altviool door Mikhail Zemtsov. Zij spelen Italiaanse liederen van Giuliani en Sor, gitaarcomposities van Lauro, Tarrega en Barrios, maar ook romances van troubadours en oud- Spaanse en Italiaanse liederen. Alle concerten in de serie Castricum Klassieke Concerten kosten 10 euro en voor CJI? 65+ en donateurs van Stichting Iskra 8 euro. De aanvang is steeds om 20.15 uur. Kaarten bestellen kan op tel. 0251-671501 of via email info@iskra.nl. Meer informatie is te vinden op www.iskra.nl. EGMOND - Op zondag 26 februari 2006 is er een optreden van het JAX Project in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Jax Project is een a capella-groep uit Alkmaar bestaande uit twee vrouwen en vier mannen. Sinds het vooijaar van 2003 zingen ze popklassiekers en recente hits op een verrassend meerstemmige manier. Zij wisselen in hun arrangementen traditionele zangstukken af met moderne beat box begeleiding, de bas en drum worden vocaal vertolkt. Zo zoekt Jax Project de randen op van het genre a capella en krijgen bekende üedjes een geheel eigen kleur. Het repertoire bestaat onder andere uit nummers van ABBA, Queen, Michael Jackson en Stevie Wonder. Alle leden van de groep hadden afzonderlijk een jarenlange ervaring als muzikant en of zan ger, maar bundelden hun krachten in deze verfrissende a capellaband. Jax Project gaf concerten in poppo dium Atlantis, theatercafé Sonneveld, theater de Vest en Paradiso. Aanvang van het concert: 15.00 uur. De Slotkapel ligt aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 10,-, 65+ en CJP 8,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Telefonische reservering van kaar ten is mogelijk bij mevrouw D. Thijssen, tel. 072-5062033 en de heer W Noteboom, tel. 072 - 5062387. De Fountains Abbey in Noord-Engeland. Foto: Cris Bakker Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM U naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11