VERKIEZINGEN 2006 NCPN Groenlinks PvdA Heiloo 2000 Beste Dorpsgenoten, UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 De NCPN is onder meer tegen: - De verkoop van gemeentelijke gebouwen zoals het Open Huis en de Oudheidskamer en privatisering van gymzalen, de sporthal en zwem bad Het Baafje. Zowel by de ver koop als by privatisering zyn de gebruikers, dus de bevolking, altyd financieel de dupe. Het college en de meerderheid van de gemeente raad zyn hier voorstander van omdat de gemeente door financiële blunders in de rode cyfers is geko men (685.000 euro). De burgers krygen dan de rekening gepresen teerd door het oryuiste beleid, waar college en de meerderheid van de raad vrede mee hebben. - Tegen nieuwbouw hoger dan drie verdiepingen. Dit om het dorps- gezicht en de dorpssfeer te sparen. De alleen maar op grote winst uit zynde projectontwikkelaars hebben al genoeg schade in Heiloo veroor zaakt. Het college had in 2002 in haar collegeakkoord ook besloten om niet hoger te laten bouwen dan drie woonlagen, maar houdt zich niet aan de gemaakte afspraak! De verdere aantasting van het dorpska rakter is duidelijk zichtbaar in het stationsgebied. Sfeerloze en te hoge nieuwbouw. Bij het door Ik ben Jacob Ouderkerken, reeds 4 jaar gemeenteraadslid en momenteel nummer 3 op de PvdA- kandidatenlijst. Terugkijkend op de afgelopen raadsperiode ben ik enerzijds trots op de inzet die de PvdA heeft getoond om haar ver kiezingsbeloftes aan de kiezer in te lossen, anderzijds ben ik mij ervan bewust dat wij met een groter aan tal zetels zoveel meer hadden kun nen realiseren. Aan draagvlak voor ons gedachtegoed ontbrak het ech ter niet bij de Heiloër bevolking. Dit bleek wederom bij de Europese Parlementsverkiezingen van 2004 toen de PvdA in Heiloo de tweede partij werd. De PvdA mag dan een landelijke partij zijn, op lokaal gebied is ons programma wel degelyk toegespitst op plaatselijke actualiteiten. In het geval van grensoverschrijdende zaken kun nen wij daarnaast de expertise inroepen van onze collega's bij res pectievelijk Provinciale Staten en de Tweede Kamer. Zo is in Heiloo de realisatie van Gedeputeerde Staten afgekeurde bestemmingsplan stationsomgeving staat de gemeente al voor 2 miljoen euro in het rood. En dit bedrag zal zeker groter worden. De burgers betalen uiteindelijk via de gemeente lijke belastingen en bezuinigingen de door bestuurlijke onjuistheden gemaakte tekorten. - Tegen de aansluiting op de Rijksweg A9 ter hoogte van de Lagelaan. De gevolgen van de afslag zyn onder andere: grote toename van verkeer op de Kennemerstraat- weg (filevorming)/ meerdere straten worden als sluipverkeerwegen naar de Egmonden gebruikt/ luchtkwa liteit verslechtert/ het ten oosten en westen van ons dorp gelegen waardevolle onvervangbare natuur gebied wordt aangetast/ er ontstaat een complete randweg rond Heiloo met grote verkeersdrukte naar de kust en vice versa/ de nieuw geplan de ontsluitingsweg naar industriege bied Boekelermeer ten noorden van de A9 loopt dwars door een beschermd vogelweidegebied. - Tegen de verdere plaatsing van GSM/UMTS masten en antennes op het grondgebied van Heiloo. Het col lege dient zich aan te sluiten bij de veertig gemeenten in ons land die de woningbouwprojecten in de sociale sector gedurende de afgelopen 4 jaar ver achtergebleven bij alle mooie plannen. De PvdA is van mening dat de tijd van praten voor bij is en dat doelstellingen nu ein delijk eens dienen te worden gere aliseerd. De PvdA hanteert als uitgangspunt dat iedere Heiloose elektromagnetische straling veroor zakende antennes, in verband met de al op vele plaatsen aangetoond medi sche problemen, afwijzen. Eerst dient er een definitief wetenschappe lijk medisch bewys te komen dat de antennes niet schadelyk zijn voor de gezondheid van mens en dier. Uit gezondheid- en moreel oogpunt dient het college ook de eigenaren van niet-gemeentelyke grond en gebouwen te wyzen op onjuist handelen wanneer zy tot plaatsing van antennes met GSM/UMTS willen overgaan. Het door Vodafone inge diende verzoek voor plaatsing van twee masten voor telefoongebruik- op het terrein van de manege aan de Zeeweg en op het parkeerterrein van Intratuin aan de Vennewatersweg - dienen door het college te worden afgewezen. De gemeente mag geen financieel voor deel hebben ten koste van de gezondheid van de bewoners van ons dorp. Zo vangt de gemeente onder meer voor de mast met anten nes aan de Belieslaan van de firma Orange 5000 euro per jaar! In ons dorp zijn er nu al zeven plaatsen waar masten met antennes of anten nes op gebouwen staan. Zie www.heiloo.nl of bel 072- 5334588 voor een compleet verkie zingsprogramma. jongere de mogelijkheid moet heb ben om een wooncarrière in Heiloo te starten en heeft hiervoor nu een concreet masterplan opge steld dat elders in Nederland al met succes is toegepast. Wilt u hierover meer weten? Kom dan op donderdag 2 maart om 20.00 uur naar restaurant Klein Varnebroek en laat u overtuigen. Tot slot wil ik iedereen die slecht ter been, chronisch ziek of gehan dicapt is erop attenderen dat u op verkiezingsdag gratis gebruik kunt maken van de Rode Taxi. Indien u 020-551.21.77 belt of u zich op rodetaxi@pvda.nl aanmeldt, zorgt de PvdA voor vervoer naar het stemlokaal. Dit geldt uiteraard ongeacht uw politieke voorkeur. Politiek gaat iedereen aan: oud en jong, man en vrouw. Dit geldt zowel voor het bekleden van de wethou dersfunctie, alsmede voor het ver vullen van het raadslidmaatschap. Zo moet iedere Heilooënaar kunnen solliciteren naar de functie van wet houder. Voor GroenLinks gaat bestuurskwaliteit boven partijbe lang. Buiten de partijleden zijn er inwoners die over deze kwaliteit beschikken. Wij willen daadkrach tige bestuurders, die uitvoeren wat de gemeenteraad wil, die hiervoor verantwoording afleggen en die Heiloo een warm hart toedragen. Helaas staan er weinig vrouwen op de verkiezingslijsten. Het is ook daarin dat GroenLinks het verschil maakt: op onze lijst staan bij de eer ste tien kandidaten vyf vrouwen! Deze vijf vrouwen geven hieronder aan welke onderwerpen de komen de raadsperiode meer aandacht in de lokale politiek verdienen. Martha Klein: „Weinig vrouwen op verkiezingslijsten, veel vrouwen vier keer per dag op het school plein. Ik blyf me hier over verbazen. Anno 2006 is het in Nederland nog steeds heel moeilijk werk en kinde ren te combineren. In Heiloo bestaan er lange wachtlijsten voor (dure) naschoolse opvang, zorgen vooral moeders (vrijwillig) voor overblyfmogelykheden en worden kinderen (veelal door moeders) van hot naar her gesleept voor buiten schoolse activiteiten. Dit kan anders en beter! GroenLinks wil werken aan de invoering van de brede school in ons dorp." Katinka Slump: „Ondanks de inzet van GroenLinks is er in de afgelopen raadsperiode slechts één schoolgebouw gerenoveerd. De renovatieklus is daarmee nog niet geklaard, immers drie schoolgebou wen moeten nodig vernieuwd wor den. Heiloo zal daarnaast alle zeilen moeten bijzetten om ook een gevari eerd aanbod van voortgezet onder- wys te kunnen bieden. Kinderen in ons dorp verdienen, net als de kin deren in onze buurgemeenten, opti male onderwijsvoorzieningen. GroenLinks maakt zich sterk hier voor!" Ans van Opzeeland: „De Wet Maatschappelijke Ondersteuning verplicht de gemeente vanaf 2007 oudere - en gehandicapte mensen zorg aan te bieden. Groen Links wil samen met deze beide doelgroepen beleid formuleren dat nauw aansluit by de vraag in de praktyk. Wij staan een flexibele aanpak en oormerking van het budget van het Rijk voor. Oudere - en gehandicapte mensen mogen dan ook niet de dupe wor den van bezuinigingen en toename van bureaucratie in de zorg:" Carla Coenders: „Voor de (oudere) jeugd in Heiloo wordt min der goed gezorgd dan voor de oude ren. Heiloo is ingesteld op rust. Toch willen ook ouderen meer reu ring. Heiloo moet een dorp worden waar ook de jeugd zich thuis voelt en waar ouders hun kinderen met een gerust hart op stap kunnen laten gaan. GroenLinks wil, dat er meer uitgaansmogelijkheden in ons dorp komen." Karin Veldkamp: „Hangjongeren, een beladen term. Wat deed u, wat deden wy vroeger? Lekker met elkaar kletsen ergens in de buurt, liefst niet te dicht bij vol wassenen. Geheimen delen die voor de groep van belang zijn. Dat moet nu toch ook kunnen? GroenLinks wil jongeren in samenspraak met him woonomgeving een eigen stek geven. Daarby zal de preventie van mogelijke overlast veel aandacht moeten krijgen. Meer vertrouwen uitspreken naar de jeugd en de eigen verantwoordelijkheid van de jeugd vergroten. Dat werkt!" Voor meer informatie over ons verkiezingsprogramma: www.groenlinks/lokaal/heiloo. HEILOO-2000 is de lokale partij, welke al 37 jaar meedraait in fle gemeente politiek van Heiloo. Klein begonnen heeft zy zich door de jaren heen een niet meer weg te denken plaats in de Gemeenschap van Heiloo verworven. In het leven geroepen door een aantal mensen, die erg betrokken waren by het dorp Heiloo maar geconfronteerd werden met een gemeentebestuur waarin vaak de politieke krachtsverhoudin gen belangryker waren dan de belan gen van de inwoners. Hoewel van verschillende politieke signatuur hadden deze mensen één gemeen schappelijk uitgangspunt n.l. dat de besluitvorming zich in eerste plaats diende te richten op wat goed is voor het dorp en zyn inwoners. Herkenning HEILOO-2000 Dat de kiezer zich herkende in dit uitgangspunt blijkt uit het feit dat HEILOO-2000 zich in de loop der jaren ontwikkelde tot een volledig in de gemeentepolitiek geaccepteerde partij. Dat HEILOO-2000 zo kon doorgroeien heeft zij te danken aan haar zakelijke en constructieve opstelling en een goed inzicht in wat er in het dorp leeft. Juist door deze instelling heeft zy veel voor het dorp kunnen betekenen en door haar gestelde doelstellingen kunnen bewerkstelligen. Verkiezingsitems! Veel uitgangspunten voor de komende raadsperiode, neergelegd door de diverse politieke partyen, hebben veelal eenzelfde richting. Alle mogelijke zaken, in het belang van de inwoners, komen aan de orde of zijn de revue gepasseerd en lopen in veel gevallen parallel aan elkaar. Daadkracht! Echter, nu dienen deze te worden onderzocht op haalbaarheid en, indien realiseerbaar, ook te worde uitgevoerd. Luisteren naar u als inwoner, goed onderzoek doen, informatie en ervaringen inwinnen bij andere gemeenten en terzake des kundigen en niet opnieuw het wiel willen uitvinden. Niet teveel zinloze discussies maar nuchter en concreet de zaken benaderen. Politiek is ook durven keuzes te maken en moeilyke zaken niet voor je uitschuiven. Dit kan enorm veel tyd en geld besparen en zal daarby ook tot de goede oplossingen leiden. En juist daar heeft u, als kiezer, de mogelijkheid om hieraan kracht te geven. Immers, door haar eerder genoemde zakelijke en constructieve opstelling kan HEI- LOO-2000 ervoor zorgen dat deze zaken ook daadwerkelijk worden aangepakt. Geen woorden, maar daden. En dit alles uiteraard in goed overleg en samenwerking met haar collega's in het gemeentelijk bestuur. Uw keuze en stem! Door uw keuze op HEILOO-2000 kunnen wij daadwerkelijk in staat worden gesteld om programma onderdelen voor de Romende raads periode te realiseren. HEILOO-2000 heeft zich als doel gesteld om de komende jaren zeer concreet tewerk te gaan en de zaken daadwerkelijk aan te pakken Hierby kan in ieder geval, door de invloed van u als inwoner van de gemeente, de besluitvorming krachtiger worden. De raadsleden van HEILOO- 2000 zitten immers niet voor hun eigen ego in de raad maar om uw belangen zo goed mogelijk te behartigen. U bent de sleutel voor HEILOO- 2000 om dit te kunnen waar maken. Door uw stem en vertrouwen aan HEILOO-2000 te geven, kan zij met een sterke vertegenwoordiging in de gemeenteraad uw belangen beharti gen en haar doelstellingen waarma ken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 12