Leefbaar Heiloo P'ofessj voor scherpe prijzen VERKIEZINGEN 2006 CDA WD -JrLJU JDrukkerij uitkijkpost bv Waarom CJM Heiloo 'Een positieve kijk op lokaal beleid' SM affiches, ansichtkaarten, brochures, boekproducties, clubbladen, display's, etiketten, geboortekaartjes, huisstijlen, jaarverslagen, kalenders, ringbanden, etc ■H U ITKIJ KPOST FEBRUARI 2006 Bij de gemeenteraadsverkiezin gen mag u uw stem uitbrengen. Waarom is een stem op het CDA Heiloo een waardevolle? De huidige coalitie van Heiloo- 2000, WD en PvdA heeft niet bereikt wat ze bij de start in 2002 heeft beloofd. De politieke jaren 2002-2006 zijn voor Heiloo met name jaren van woorden en weinig daden. Het belangrijkste dat niet tot stand is gekomen, is het bou wen van voldoende betaalbare woningen. Dit zijn er slechts 43 in de sociale sector. Vanuit een oppo sitierol heeft het CDA de afgelopen vier jaar constructief meegewerkt. Wanneer wij niet hadden inge stemd met de besluitvorming rond Stationsplein en Zandzoom was er een enorme vertraging ontstaan. De voorgenomen bouw van 80 betaalbare huurappartementen voor jongeren en starters (Maalwater start 2006) is o.a. op initiatiefvoorstel van het CDA rond gekomen. Daarnaast heeft de CDA- fractie meerdere malen extra uitke ringen aan mensen in de bijzondere bijstand (verhogen eindejaars uitkering en extra bedrag ter bestrijding energielasten) moeten afdwingen bij het huidige colle ge. Het is duidelijk waar bestuur en politiek in Heiloo de komende jaren alle energie in moeten ste ken: -bouwen betaalbare huizen - goede uitvoering Wet Maat schappelijke Ondersteuning -onderzoek uitbreiding voort gezet onderwijs -passende woningen voor ouderen. Voor de uitvoering van deze zaken is een krachtdadig college nodig, dat de inwoners open tege moet treedt, uitdagingen aangaat en beslissingen neemt. Het CDA wil daar als collegepartij actief aan gaan bijdragen. Daarvoor hebben wij uw waardevolle stem nodig. Het is tijd voor daden met "een positieve kijk op lokaal beleid", stem dus CDA. www.cdaheiloo.nl, tel. 5338208 Verkiezingsprogramma van Leefbaar Heiloo: 1. iedereen moet zelf weten wat voor dakkapel, serre, schuurtje of wat dan ook men wenst aan te bouwen, dus afschaffen de welstandcommissie en de betrokken vergunningen 2. iedereen moet zelf weten wan neer en hoe lang hij zijn winkel wil open houden, afschaffen van de overheidsbemoeienis hiermee 3. stedenbanden afschaffen, leuk voor de ambtenaren maar heeft geen enkel nut voor de bevol king 4. alle gemeentelijke subsidies afschaffen, laat iedereen zelf maar bepalen of en aan wie men wil doneren 5. iedereen moet vry zijn om per manent in zijn eigen vakantie huisje te kruipen 6. afschaffen van bestemmings plannen, iedereen moet vrij zijn om van ieder ander een stuk grond te kopen om er een huis neer te zetten. 7. de gemeente moet geen huis vuil ophalen, GPGroot doet dat voor 70 per jaar, de gemeente voor 280 dus moet die het niet doen. Laat iedereen dat zelf maar uitzoeken met GP Groot of andere aannemers 8. de gemeente moet stoppen met voorlichtingscampagnes of deelnames daarin, het is niet de taak van de overheid om welk gedrag dan ook te willen stimu leren of ontmoedigen 9. zoveel mogelijk uit samenwer kingsverbanden zoals de VNG stappen omdat dit ook overhe den zijn geworden die macht over ons uitoefenen en flink wat kosten 10. onzinbelastingen zoals de hon denbelasting en precariorech ten afschaffen 11. nooit betaald parkeren invoe ren 12. in blauwe zones alleen bekeu ren als het druk is, niet als het parkeerterrein half leeg is want dan is het ordinaire geld- klopperij 13. de gemeente mag nooit zelf onzinbonnetjes uit gaan schrij ven zoals er wordt gesugge reerd 14. de gemeente moet accepteren dan de OZB gedeeltelijk is afgeschaft en mag zich daar niet tegen verzetten maar zelfs ijveren voor het afschaffen van de rest van de OZB 15. de gemeente moet niet probe ren het verloren deel van de afgeschafte OZB via andere wegen bij de bevolking terug te halen maar moet dat opvan gen door gezonde sanering 16. brandweer en plantsoenen dienst uitbesteden omdat overheden berucht zijn om hun inefficiëntie 17. stoppen met het ophalen van oud papier, het brengt niks op, kost handenvol subsidies en het is goedkoper om het te laten verbranden want dan brengt het nog wat elektri citeit op. Glas nader bekijken of het wat opbrengt 18. paspoorten en rijbewijzen tegen de kale kostprijs, uit treksels gratis dit mag geen inkomstenbron voor de over heid zijn 19. de gemeente moet zich voor markten en kermissen beper ken tot het beschikbaar stellen van gratis ruimte, de rest moe ten de betrokkenen zelf rege len 20. 50 km waar dat kan, dus geen collectief 30 km overal alleen waar echt nodig 21. zo snel mogelijk een aanslui ting op de A9 22. nog eens kijken of we echt overal om de 30 cm een ver keersdrempel nodig hebben 23. alle vergunningen onder de loep nemen en zoveel mogelijk daarvan proberen af te schaf fen 24. hetzelfde met commissies en allerlei beleid, zoveel mogeüjk saneren 25. invoeren van directe democra tie via referenda Dit moet toch zeker goed zijn voor een forse sanering van het gemeen telijk apparaat. Maar als mensen nog punten hebben dan hoor ik dat graag. Discussieer mee over Voortgezet onderwijs in Heiloo De VVD Heiloo organiseert een discussieavond over voortgezet onderwys in Heiloo. Deze vindt plaats op dinsdag 28 februari om 19:00 uur in de bibliotheek. Als gevolg van de bouw van woningen in de nieuwe wijken Zuiderloo en Zandzoom zal het aan tal kinderen toenemen. Betekent dat ook dat er een volwaardige school voor voortgezet onderwijs in Heiloo moet komen? Aan een nieuwe school zitten wel haken en ogen: In Noord Kennemerland zijn al te veel scholen voor voortgezet onderwijs. Dit zeg gen ook alle schoolbesturen. In de hele regio zal het aantal 12 tot 18 jarigen eerder afnemen dan toene men gedurende de komende 10 jaar. Bovendien zal het bouwen en onder houden van een school een aanzien lijke investering betekenen, waarbij ook de gemeente een flink bedrag zal moeten bijdragen. Voordat de WD Heiloo zijn stand punt bepaalt, willen wij graag de mening horen van de inwoners over de toekomst van het onderwijs in Heiloo. Wat vindt u? Moet er een school bijkomen? Moet de bestaan de school uitgebreid worden? Moet een van de bestaande scholen in bij voorbeeld Alkmaar verplaatst wor den? Of vindt u dat de leerlingen moeten blijven fietsen naar Castricum en Alkmaar, net zoals al tientallen jaren gebeurt? Wat bent u bereid te betalen voor een dergelijke voorziening? Discussieer mee op 28 februari. Vorig jaar was WD Heiloo te gast in Oost om over onderwijs te praten. Nu zijn we in de bibliotheek. U bent allen van harte welkom. VVD Heiloo is benieuwd naar uw mening! De Hoefsmid 5 Heiloo Q72 533 01 75 www.uitkijkpost.nlinfo@uitkijkpost.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 13