1 Bijdrage energielasten 2006 eenmalig onder minimabeleid Burgerzaken Leefomgeving Afval en milieu Werkomgeving Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Stemmen bij volmacht Meer informatie Stemmen in een stembu reau naar keuze van de kie zer Vogels in de woonomgeving Melding in het kader van de Wet Milieubeheer Tijdelijke afsluiting Heerenweg UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 .- ■"-*& y< Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft aan gemeenten extra geld beschikbaar gesteld voor verbetering van de koopkracht van de minima. Dit in verband met de te verwach ten stijging van energielasten. De gemeente heeft besloten om deze gelden volledig ter beschikking te stellen aan de doelgroep in het kader van gemeentelijk minimabeleid. Mensen die tot de doelgroep van het minimabeleid behoren ontvangen op aanvraag in 2006 per huishouden een bedrag van 55. Mensen die in 2005 een bijdra ge in het kader van het gemeentelijk minimabeleid hebben ontvangen, krijgen ook dit jaar het aanvraagformulier thuis gestuurd. Op dit aan vraagformulier kunt u aange ven of u ook in aanmerking wenst te komen voor de tege lijk gerechtigden van gronden, binnen het gebied waarvoor de aanwijzing geldt, bi^ verkoop hun percelen eerst aan de gemeente Heiloo te koop aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de totstandkoming van een ont- werp-bestemmingsplan en geldt voor de duur van ten hoogste twee jaren. Ter inzage Het besluit van de gemeenteraad, de bijbehorende kadastrale kaart met daarop het aangewezen perceel en de perceelslij st ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken met mw. M. de Jager, telefoonnum mer (072) 535 67 50. De stukken kun nen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). Bezwaar Ingevolge de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden tegen het raadsbesluit gemotiveerd bezwaar maken binnen zes weken na de dag van de publicatie van de ter inzage legging in de Staatscourant. Brieven kunnen gericht worden aan: de Raad van de gemeente Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. moetkoming voor energielasten. Hiervoor hoeven geen bewijs stukken te worden ingeleverd. Indien u niet tot de groep behoort die in 2005 minimabe leid heeft ontvangen, maar denkt wel in aanmerking te komen voor een bijdrage, dan kunt u Indien belanghebbenden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij in spoedeisende gevallen een verzoek om een voorlopige voor ziening indienen bij de President van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2, 1817 BV Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. M. de Jager van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 50. De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de gemeen teraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1. De kiezer kan na ontvangst van zijn oproepingskaart tot en met de dag van de stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepings kaart aan die kiezer over te dragen. De achterzijde van de oproepings kaart dient te worden ingevuld en ondertekend. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de vol- machtstem uitsluitend uitbrengen tegelijk met zijn eigen stem in het Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. een aanvraagformulier afhalen bij de publieksbalie Werk, Inkomen en Zorg in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrij dag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met mevrouw Leferink van de afde ling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 67 04 (maandag, dins dag en donderdag 09.00-12.00 uur). stemdistrict waar hij staat inge schreven. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aanne men. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de gemeen teraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembu reau naar keuze. Daarbij geldt de vol gende bepaling. Mondeling verzoek Na ontvangst van zijn oproepings kaart kan de kiezer zich - onder over legging van zijn oproepingskaart - vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 2 maart 2006. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. Meer informatie Voor meer informatie over stemmen bij volmacht of stemmen in een stem bureau naar keuze kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalies Burgerzaken, tele foonnummer (072) 535 66 66. Dagelijks sterven vogels aan natuur lijke oorzaken. De kans dat een vogel is overleden aan het A H5N1-virus is momenteel niet groot. Met het aanto nen van het H5N1-virus bij zwanen in Duitsland is de kans dat dit in Nederland ook gevonden wordt, natuurlijk wel groter geworden. Het is beter van dode vogels af te blij ven. U kunt dode vogels melden bij een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte of bij de medewerkers van de dierenambulan ce. Zij zorgen dat de dode vogels wor den opgeruimd en dat de vondst wordt gemeld, zodat onderzoek naar de doodsoorzaak kan worden uitge voerd. Op dit moment hanteert de Algemene Inspectie Dienst van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselveiligheid de richtlijn, dat een onderzoek wordt ingesteld bij elke dode zwaan, vijf of meer dode eenden of ganzen en 20 of meer andere dode vogels. Ophokplicht Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) heeft de afschermplicht voor hobby- dieren en commercieel pluimvee in heel Nederland ingevoerd vanaf maandag 20 februari jl. De snelle ver spreiding van het vogelgriepvirus in zwanen naar onder andere Duitsland vormde hiertoe de aanleiding. Het onderscheid tussen hoogrisicogebie- den en laagrisicogebieden en tussen maatregelen voor hobbydieren binnen en buiten de bebouwde kom is verval len. Overigens is overdracht van het virus op de mens alleen door (inten sief) contact met vogels of pluimvee mogelijk, via uitwerpselen of delen daarvan in de lucht. 't Beestenboetje De gemeente heeft voor het pluimvee in 't Beestenboetje een kooi gemaakt om het contact tussen deze beesten en wilde vogels te voorkomen. De bovenzijde van het hok is afgedicht tegen het risico van besmetting via uitwerpselen van wilde trekvogels. De dieren blijven in deze kooi gedu rende de periode van de verplichte afscherming. Meer informatie Voor meer informatie over de vogel griep kunt u kijken op de website van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit www.minlnv.nl of contact opnemen met het "lnv loket" 0800 - 2233322 (dit telefoonnummer is op het moment erg druk bezet). Voor het melden van dode vogels kunt u bellen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68 of met de dierenambulance, tele foonnummer (072) 515 01 73 (24-uurs dienst). Van het navolgende bedrijf is op grond van een besluit milieubeheer een melding ontvangen. Het betreft een besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen voor Sportcomplex Het Maalwater, Het Maalwater 4 te Heiloo, voor het wijzigen van het sportcomplex ten behoeve van tennis. Ter inzage Deze melding ligt vanaf 23 februari tot en met 23 maart 2006 gedurende vier weken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en wonen in het gemeentehuis. Openingstijdens zijn maandag tot en met vrijdag 8.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Meer informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Horst van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 61. Op donderdag 2 maart 2006 wordt door bouwbedrijf De Vries de kelder vloer van de parkeergarage op het Stationsplein gestort. In verband met deze werkzaamheden wordt geduren de de hele dag extra bouwverkeer verwacht voor de aanvoer van beton. Uit oogpunt van verkeersveiligheid zal de Heerenweg, tussen de Stationsweg en de Butterlaan, op 2 maart vanaf 7.00 uur worden afgesloten voor doorgaand verkeer. 'Dit wordt met borden aangegeven. De aanliggende woningen en winkels blijven wel bereikbaar via het trottoir. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnum mer (072) 535 67 63.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17