Voordeeltrein bij Albert Heijn Ümmen! Themamiddag Verkiezingen 'Bibliotheek van de Duinen' OZB-tarieven binnen wettelijke verplichting Nieuwe Geestgronden is weer uit REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELINGEN KORTOM Radio Castricum wordt Radio Pieperduin Maandagavondactie in CAL bibliotheken Mantelzorgcafé Castricum P> www.uitkijkpost.nl Egmonds historisch tijdschrift over dokter Moons UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 LIMMEN - Alhoewel Limmen geen spoorwegverbinding heeft, is Albert Heijn Limmen er toch in geslaagd de Nestlé voordeeltrein te laten stoppen in Limmen. De trein staat gerangeerd in uw AH Supermarkt aan de Vuurbaak 1 te Limmen. Deze actie wordt ondersteund door Nestlé (het bedrijf achter onder andere Maggi, Kitkat, en natuurlijk Nescafé) en biedt het winkelend publiek een aantal voordelen. Allereerst krijgt de klant elk tweede product voor de halve prijs mee. Dit geldt voor alle Nestlé producten die in de wagons van de voordeeltrein liggen. Maar dat is nog niet alles; elke klant maakt kans om een heuse Gazelle fiets ter waarde van 500,- te win nen! Om de klant in de winkel hierop attent te maken heeft Kroone en Liefting een Gazelle demonstratiefiets ter beschikking gesteld. Om voor het winnen van de echte fiets in aanmerking te komen kan de klant in de winkel het wedstrydformulier ophalen, een aantal Nestlé producten kopen, en de kassabon aan het formulier bevestigen. Bij de uitgang van de AH staat de wedstrijdton, waarin men het formulier kan achterlaten. De actie loop tot en met zaterdag 4 maart. Binnen twee weken zal Verkoopmanager Houdbaar van uw AH, David de Baar, uit de inzendingen het winnende formulier trek ken. De winnaar ontvangt een waardecheque van 500,- om bij fietspara dijs Kroone en Liefting in Limmen een Gazelle fiets naar keuze uit te zoe ken. De uitreiking zal vervolgens op feestelijke wijze plaatsvinden bij AH Limmen! Vanuit het maaiveld rijst het gebouw omhoog, als een reflectie van de duinen. Eigen foto. CASTRICUM - Op dinsdag 7 maart zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad. De ouderen bonden en het cliëntenplatform (dat de belangen van de uitke ringsgerechtigden behartigt) organiseren in verband daar mee een bijeenkomst in Geesterhage. Voor deze bijeen komst zijn vertegenwoordigers van de politieke partijen uitge nodigd. Belangrijk wordt in de komende raadsperiode de invoering van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). Deze wet is van belang voor ouderen, gehandicap ten en chronisch zieken die thuis wonen en nog niet hoeven te wor den opgenomen in een verzorgings huis of zorginstelling). De gemeen te krijgt namelijk de regie van het informeren, adviseren en onder steunen van degenen die daaraan behoefte hebben op het gebied van wonen, zorg en welzijn. De lande- CASTRICUM - In de gemeente CaStricum zijn de OZB-tarieven 2006 ten opzichte van 2005 met minder dan 2% gestegen en wordt voldaan aan de wette lijke verplichting. Minister Zalm (financiën) suggereerde afgelopen zondag in Buitenhof dat de tarieven veel meer geste gen zijn, maar dit is onjuist. De gemeente Castricum verstrekt aan haar inwoners een kortingsbij- drage als tegemoetkoming in de lasten. Bij de vergelijking van de tarieven heeft de minister het tarief van 2005 mét korting als uitgangs punt genomen en voor 2006 het tarief zónder korting. Dit is appels met peren vergelijken. Als het tarief van 2005 met dat van 2006 verge leken wordt is de stijging minder dan 2% en wordt dus voldaan aan de wettelijke verplichting. Bezwaren De minister-heeft de inwoners op basis van deze onjuiste informatie opgeroepen om de aanslag niet te betalen. Het college van b&w van lijke overheid wil dat de inwoners, of hun vertegenwoordigers/belan genbehartigers geconsulteerd wor den over de wijze van invoering. De gemeente moet procedures opstel len voor de inspraak. Ouderenbonden en het cliënten platform hebben al gemeld gereed te zijn- om te adviseren en in te spreken. Het wachten is op een voorstel van de- gemeente hoe zij het een en ander wil regelen. Op donderdag 23 februari worden de kandidaatsraadsleden samen met u bestoken met vragen over hun plan nen met betrekking tot wonen, zorg en welzijn in een samenhangende aanpak en over de wijze waarop zij ons erbij willen betrekken. Het is daarom belangrijk dat veel ouderen aanwezig zijn om hun vra gen te stellen, te reageren op de antwoorden en op grond daarvan hun keuze te maken op wie ze zul len stemmen. De bijeenkomst wordt gehouden in Geesterhage van 14.00 tot 16.00 uur. Castricum is het hier mee oneens. Er is een bezwaarprocedure waar inwoners gebruik van kunnen maken. Als er bezwaar ingediend wordt is het mogeüjk om uitstel van betaling ahn te vragen (schriftelijk). Als belastingplichtigen niet betalen gaat de gemeente na het verlopen van de betalingstermijnen over tot dwanginvordering waardoor er extra kosten gemaakt worden. Die kosten worden bij de belasting plichtige verhaald. Inwoners kun nen in de bijsluiter van de OZB-aan- slag 2006 lezen hoe zij bezwaar aan kunnen tekenen. Compensatie Het gebruikersdeel van de OZB voor woningen is afgeschaft. Gemeentes krijgen van het ministe rie een compensatie voor het weg vallen van deze algemene inkom sten. Bij de berekening van deze compensatie is het ministerie ook uitgegaan van het OZB-tarief min de korting. De gemeente heeft hier begin november 2005 aandacht voor gevraagd bij het ministerie. EGMOND - Vanuit het maaiveld rijst het gebouw omhoog, als een reflectie van de duinen om haar heen. Om dat gevoel te behouden wordt datgene wat de drie Egmonden met elkaar bindt, binnen doorgezet. Zodat iedereen die de bibliotheek betreed een gevoel van thuiskomen heeft. Waden met je blote voeten door het water, dat kan! zelfs in de winter als je de lift neemt in de pas geopende bibliotheek in Egmond aan den Hoef. Langs het wuivende duingras omhoog naar de ingang EGMOND - De nieuwe aflever ing van Egmonds historisch tijdschrift Geestgronden (Jaargang 12 nummer 4) is alweer enige tijd geleden ver schenen. Op de voorpagina een foto van Gerrit Apeldoorn (1899 - 1976) in militair tenue. Dëze jongste uitgave opent met een artikel over de ondergang van het ss Insterburg. Dit Duitse schip verging ter hoogte van Egmond gelijk met de stranding van de Kerkplein en de Drenthe op 18 oktober 1935. Hoewel bij de ramp 15 mensen het leven verloren ging de aan dacht altijd uit naar de Kerkplein en de Drente. In Geestgronden een reconstruc tie van deze nauwelijks bekende scheepsramp bij Egmond. In het tweede artikel worden drie achter eenvolgende generaties Gerrit Apeldoorn beschreven. De nadruk ligt op de laatste (kleinzoon) Gerrit Apeldoorn, zijn leven in Egmond en zijn militaire dienst. Het derde arti kel is van de hand van Piet Groen en Rob Leyen. In het artikel wordt de boortoren, welke in de jaren zestig van de vorige eeuw in Egmond stond, beschreven. In de rubriek 'straatnaam verklaard' wordt de Dom Huybenlaan in Egmond-Binnen belicht. Naar aan leiding van de vijftigste verjaardag van Nijntje, het wereldberoemde konijn van Dick Bruna is een kort van de prachtige bibliotheek. Licht en luchtig alsof het altijd zomer is, frisheid wordt behouden door de foto's op glas te plaatsen, zodat het licht er doorheen kan schijnen en het een toegankelijke ruimte blijft. Kom ervaren in de nieuwe biblio theek in Egmond aan den Hoef! Gevestigd boven het net geopende winkelcentrum aan de Nieuwe Egmonderstraatweg. Beeld fotogra fie gemaakt door Iris Fernée in opdracht van de openbare Bibliotheek Bergen. Kijk voor meer projecten met 'Beeld fotografie' op www.irisfernee.nl. artikeltje over dit konijn opgeno men. Het is namelijk zo dat dit konyn in Egmond aan Zee voor het eerst het levenslicht zag. De fotorubriek 'Uit de Tijd van Toen' levert veel reacties op die weer aanleiding zijn tot nieuwe arti kelen. Er zijn veel reacties over Erwin Bowien, een Duitse kunst schilder die vele jaren in Egmond heeft gewoond en gewerkt. Een aantal onbekende schilderijen kwam 'boven water'. Carla Kager - van de Molen interviewde dokter Moons (1911) Hij was een echte dorpsdokter die soms op ongebrui kelijke wijze zijn patiënten bijstond. Hij had vaak meer oog voor het belang van de patiënt dan voor zijn eigen belang. Dat dit soms tot hila rische taferelen leidde kunt u in deze editie van Geestgronden lezen. In Kort Nieuws de stand van zaken omtrent de 'molen van Berkhout'. Geestgronden sluit af met een oproep om informatie over het Egmondse Kurhaus en bestuur- snieuws. De nieuwe editie van Geestgrönden is verkrijgbaar by fotohandel Jonker en boekhandel Dekker Dekker beiden aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Tevens is Geestgronden verkrijg baar bij de firma Apeldoorn, Herenweg 47 te Egmond-Binnen. Voor verdere inlichtingen en Geestgronden kunt u contact opne men met mevrouw Hannie de Vries, Graaf Dirkplein 10 te Egmond aan den Hoef, tel. 072-5061817. CASTRICUM - Zaterdag is het weer zover: Carnaval in Pieper duin. En daarom wordt voor de gelegenheid Radio Castricum 105 voor één dag Radio Pieperduin. Natuurlijk zal Radio Pieperduin ook deze dag uitgebreid verslag doen van de carnavalsoptocht. En om helemaal in de stemming te komen zetten de mannen van het radioprogramma Rooie Oortjes Radio weer hun rode feestneus op. Zij worden bij gestaan door nie mand minder dan Johan Vermeer (die alvast zijn snor orarye geschilderd heeft) en Ruud Molenaar met de 105 Stembus! Dus stem af en volg ook van 12.00 tot 16.00 live de carnavals optocht op Radio Pieperduin. U vindt Radio Pieperduin in de ether op 105.0 FM, op de kabel in Bakkum en Castricum op 104.5 FM en in Limmen, Akersloot en de Woude op 89.0 FM. Kyk voor meerinformatie op www.castricuml05.nl. REGIO - Maandagavond 27 februari is uw laatste kans om te profiteren van boekenkoopjes in de bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen. De bibüotheken hebben him col lecties opgeschoond en verkopen hun afgeschreven boeken voor kleine prysjes. Jeugdboeken kosten u op deze laatste maandagavond in februari slechts 0,20 per stuk, volwas sen boeken 0,50 en cd-roms 1,-. Pak dit voordeel en kom op maandagavond 27 februari, na 18.00 uur naar de bibliotheek Castricum. De bibüotheken van Akersloot en Limmen openen hun deuren om 19.00 uur. CASTRICUM - De maandeüjkse byeenkomst van het mantelzorg café Castricum vindt plaats op woensdag 1 maart in het Rode Kruisgebouw. Het thema van deze avond is 'Ethiek'. Gast zal zijn de Heer Ron Hopman van het Medisch Ethisch Team Rode Kruisziekenhuis. Aanvang 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vry wilü- gers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantel- zorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat Uw leven veranderen. Het is prettig met lot genoten en deskundigen ervarin gen uit te wisselen, maar u kunt ook gewoon een keer komen luisteren. Er is aityd een consu lent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wiï bywonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor ver voer kan gezorgd worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23