Handbaldames Meervogels kampioen Gehandicapte voetballers van HSV populair bij supporters en sponsors 1 li All WEI SUPERLEKKER! Tompoucen Nog 1 week... KARWEI Heiloo Peppa Chicken Varkensmedaillons 500 Rundermetworst- 00 Keurslagerij Kees Burger Bakkerij Kees Zoon Carnavalskoek Mueslibollen Vaomi Boko in training op de drafbaan sport 27 50 100 gramI Gelijk spel was voldoende vooreen kampioenschap De dames begonnen enigszins gespannen aan de wedstrijd Dat er nogal wat bij kwam kijken hadden de dames aan zien komen Na het laatste fluitsignaal kon het kampioensfeest beginnen Vernieuwd Woensdag 1 t/m zondag 5 maart. Let op het feestelijke openingsmagazine! Heel verse, voor maar w# Bij aankoop van 150 gram ACHTERHAM 100 gram VLEESSALADE GRATIS KEURSLAGER 2 voor voor HANDBAL AKERSLOOT - In de uitwed strijd tegen H.C.V'90 2 hadden de handbaldames uit Akersloot genoeg aan een gelijkspel om het kampioenschap binnen te halen. De dames wonnen met 17-10 en werden daarmee kam pioen van de eerste klasse van de afdeling. De mogelijkheid om het kampi oenschap binnen te halen zorgde ervoor dat de dames enigszins gespannen aan de wedstrijd begon nen. Hoewel een gelijkspel voldoen- de zou zijn, wilden de dames het niet te spannend laten worden. Hierdoor werd in de beginfase enigszins geforceerd naar een voor sprong gezocht. Gedurende de eerste helft kwa men de dames wat meer in het ritme en kon een voorsprong wor den opgebouwd. Hoewel er slordig heden in de passing en in de afron ding waren, konden de dames met een 10-5 voorsprong de tweede helft in gaan. nen met de training.' Die dag er op had ik dus al meteen elf spelers by elkaar: we konden eindelijk begin nen." Dat er nogal wat bij kwam kijken hadden de dames aan zien komen. Maar de lol die hun zoons, en de negen andere teamleden meteen beleefden tijdens die eerste training gaf de doorslag om er mee door te gaan. ,,Maar dat betekende wel dat er een gediplomeerde trainer moest worden gevonden, dat er op woens dagmiddag vervoer moest worden geregeld afgestemd op de schooltij den van de spelers, en er moesten vrijwilligers worden gevonden die ons wilden helpen by de organisatie er omheen." In mensen als Bonnie Bult (de eerste trainer van het team), Piet Apeldoorn en Sjors Voerman wer den deze mensen gevonden. De laatste twee zijn inmiddels overle den, en door de jaren heen opge volgd door belangrijke mensen als Kees Heynis, Piet Lammertse, Hans Ursem, Piet Ursem en Kitty de Vries, die nog steeds wekelijks zeer intensief aan het G-team zijn ver bonden. Deze zeer gedreven en ervaren trainers begeleiden de kin deren en maken ze wegwijs in het voetbalspel. Inclusief Trees en Nel, wiens zoons inmiddels volwassen zijn en dus niet meer in het G-team spelen. „Maar stoppen met het team gaat niet", verklaart Nel het laatste. „Omdat we het allebei nog steeds hartstikke leuk vinden, maar we zouden het ook zo erg vinden als het team opgeheven zou moeten worden bij gebrek aan vrijwilligers." Dat dit geen doemdenkery is, blijkt wel uit het feit dat er landelijk gezien steeds minder vrijwilligers te vinden zijn. En dus ook bij de voet balclub. „Tel daarbij nog op dat je gehandicapte jongeren niet steeds met een andere trainer of begelei ders kunt confronteren. Les één van het omgaan met deze jongeren is consequent zijn. En dat geldt dus ook voor de gezichten die ze elke week weer zien." Dat de 21 kinderen, in de leeftyd van 8 tot 20 jaar, het niet alleen maar voor de lol doen, blijkt wel uit het feit dat er sinds september 2005 ook in competitieverband wórdt gespeeld, opgezet door de K.N.VB. Plezier en sportiviteit staat voorop, maar als er een partijtje wordt gespeeld komt ook bij deze kinderen het fanatisme om te win nen boven. Alhoewel er ook jon gens tussen zitten die de bloemetjes in het gras veel interessanter vinden hoor, of liever hand in hand met elkaar lopen dan achter de bal aan", lacht Nel. Maar het allerbelangrijkst vinden beide dat de kinderen op deze manier zelfvertrouwen krijgen, en trotser in het leven staan. •Lees verder op pagina 27 Het grove spel van de dames van H.C.V'90 zorgde ervoor dat de dames van Dimtronic Meervogels moeilijk in hun spel konden komen. Doorgebroken speelsters werden regelmatig aan hun arm terugge trokken en dit zorgde ervoor dat de Akersloter dames uit de verdediging moesten blijven. Hier profiteerde Dimtronic Meervogels van door van afstand tot scoren te komen. De voorsprong werd niet meer uit han den gegeven en zelfs nog een beetje uitgebouwd. De wedstrijd was op 17-10 in het voordeel van de Akersloter dames geëindigd. Na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechters konden de dames beginnen aan het kampioensfeestje. Om de doelstelling van het zaal- seizoen (ongeslagen kampioen wor den) te volbrengen zullen de dames de komende twee wedstrijden nog vol aan de bak moeten tegen de nummers 2 en 3 van de competitie. De jongens van het G-team van HSV en hun begeleiders zijn blij met de geschonken trainigsballen van Guido van den Berg (rechts). foto: Uitkijkpost VOETBAL HEILOO - Sinds de oprichting van het G-team van HSV, een speciaal team voor gehandicap te sporters, kent het een grote populariteit in Heiloo. Zowel bij de sporters zelf, bij de toe schouwers en ook niet onbe langrijk: bij hun supporters en de sponsors. En dat hadden Trees Evertse en Nel Stoop elf jaar geleden niet kunnen bedenken. Destyds besloten ze met HSV te gaan praten over de mogelijkheden voor een dergelijk team, omdat hun beider zoons zo graag zouden wil len voetballen maar dit niet moge lijk was vanwege hun geestelijke handicap. „Er waren wel toernooi en, maar die bestonden voorname lijk uit 'oude mannen-teams', en het voetbal werd eigenlijk alleen binnen gespeeld", vertelt Nel. „Wy wilden graag dat onze kinderen met elkaar konden voetballen, en in een bui tencompetitie. Maar dat was er nog helemaal niet." Dus stapten zij en Trees naar de toenmalige HSV-voorzitter Piet Leek, die wel degelijk oren naar het idee had, maar er vervolgens niet zo veel me deed. Trees: „Elk jaar tijdens de nieuwjaarsreceptie kon digde hij weer de start van een G- team by HSV aan. Maar knopen werden er niet doorgehakt. Nel heeft hem zo'n beetje voor het blok gezet waarna Piet zei: 'Oké, als je morgen tien spelers bij elkaar hebt, mag je van mij overmorgen begin- ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25