Verkeerslessen in samenwerking met 3VO Maud Castelijn beste voorlezer van Heiloo en omstreken Nelleke Noordervliet in de bibliotheek kom kijken open dag MCA zaterdag 11 maart H E I L O O 10.30 uur tot 15.30 uur 3 medisch centrum alkmaar POLITIEBERICHTEN KlussenPlus nieuw voor abonnees WonenPlus Inbraak in personenauto Inbraken op volkstuinencomplex Vernieling personenauto's meer informatie op www.mca.nl U IT KIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 HEILOO - Als abonnee van WonenPlus, onderdeel van tie Stichting Ouderenwerk Heiloo, kan gebruik worden gemaakt van de diensten, die bij deze stichting zijn ondergebracht. Deze diensten zijn erop gericht dat ouderen zo lang mogeüjk zelfstan dig kunnen blijven wonen. Daarbij kan het gaan om diensten als (betaalde of onbetaalde) klussen in en om het huis, hulp bij de admi nistratie, het inhuren van betaalde diensten van een pedicure, opticien of kapster, bijeenkomsten en/of cursussen. Daarnaast kan in het kader van Graag Gedaan een beroep worden gedaan op vrijwilli gers, die kleine klussen van maxi maal één uur uitvoeren bij mensen thuis. Speciaal voor abonnees van WonenPlus wordt in april gestart met de nieuwe dienst KlussenPlus. Werkzaamheden, die langer dan één uur in beslag nemen en niet door vrijwilligers van GraagGedaan wórden uitgevoerd, kunnen bij WonenPlus worden aangemeld. Daarbij valt te denken aan het opruimen van zolder, garage, tuin of rommelkamer, et cetera. De uit voering van werkzaamheden wordt gedaan door twee of drie Klussen Plus vrijwilligers onder leiding van een begeleider van Esdégé Reigersdaal. Deze vrijwilligers zul len beschikbaar zijn op woensdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur tegen een klei ne vergoeding. Wie belangstelling heeft voor deze nieuwe vorm van dienstverlening kan nu al contact opnemen met het Trefpunt voor informatie en/of aanmelding, tel. 072-5331297. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Op maandag 13 februa ri werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak in een perso nenauto. De inbraakpoging in de personenauto van het merk Suzuki Wagon R werd in de nacht van 9-10 februari gepleegd terwijl het voertuig op een parkeerplaats aan de Zeeweg stonti geparkeerd. Het portierslot aan de rechter- voorzijde werd met een scherp voorwerp geforceerd. Omdat het bij een poging is gebleven wordt er niets verder vermist. De deelnemers van de voorleeswedstrijd: (vlnr) Janine Weel, Mirian Kolder, Bennie Kooy, Manouk Jongejan, Jessica Bosman, Chayenne Obdam, Maud Castelijn (winnares) en Frouke Niesert. Eigen foto HEILOO - Tijdens de voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd in Bibliotheek Heiloo, werd Maud Castelijn van de St. Adelbertus- school in Bergen overtuigend tot winnaar gekozen. Zij las een heel aangrijpend frag ment voor uit het boek 'Blauwe plekken' van Anke de Vries. Tweede werd Chayenne Obdam van de Europese School in Bergen. Maud en Chayenne gaan allebei door naar de kwartfinale, die op 18 maart in de bibliotheek van Schagen wordt gehouden. HEILOO - Traditiegetrouw houdt Bibliotheek Heiloo in de Boekenweek een lezing van een auteur, die een band heeft met het thema van de Boekenweek. In maart 2006 staat centraal: 'Boem paukeslag - Schrijvers muziek'. Dit jaar komt Nelleke Noordervliet naar de bibliotheek in Heiloo. Uiteraard is zij bekend van haar omvangrijke literaire oeuvre, met titels als 'Altijd roomboter, 'Het oog van de engel' en 'De naam van de vader'. Deze avond staat echter ook ha^r belangstelling voor klas sieke muziek centraal. Mede naar aanleiding van het thema van de boekenweek 2006 begint deze bij eenkomst heel bijzonder met live muziek en zang. Van Julius Röntgen en Frank Bridge worden liederen voor sopraan, altviool en piano uit gevoerd door Hilda Raasing, mezzo-sopraan; Gert Floor, altviool en Henk van der Linden, piano. Nelleke Noordervliet zal na de uit voering in gesprek gaan met Gert Floor, muziekbibliothecaris van Bibliotheek Heiloo, over haar bele ving van deze muziek. Na de pauze zal zij uitgebreid ingaan op haar literaire werk. De Boekenweekavond met Nelleke Noordervliet wordt gehou den op maandag 13 maart in de Bibliotheek van Heiloo en begint om 20.00 uur. Toegangskaarten 5,- voor bibliotheekleden en 7,50 voor niet-leden) zijn tijdens ope ningsuren verkrijgbaar bij de Klantenservice van Bibüotheek Heiloo. Kaarten reserveren kan ook via tel. 072-5330670 en e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloonl HEILOO - Tussen zondag 12 en maandag 13 februari werd inge broken in schuren op een volks tuinencomplex aan de Hoogeweg. Enkele sloten van schuren werden geforceerd. Eén eigenaar deed aangifte van inbraak in zijn schuur. In de schuur stonden een aantal dozen met inhoud opgesla gen. Wat er precies werd ont vreemd is niet bekend maar in ieder werd een radio en een hou ten kistje met inhoud ontvreemd. HEILOO - Op verschillende dagen en tijdstippen werden een tweetal personenauto's vernield die op het erf van een woning aan de de Sonneveld geparkeerd stonden. Een van die auto's was een zwarte Volvo V40. Deze auto werd aan bestuurderszijde bekrast in de nacht van donderdag op vrijdag 5- 6 januari. De andere auto werd kortgeleden vernield. De auto, een grijze Toyota van het type RAV werd in de nacht van donderdag op vrijdag 9/10 februari vernield. Door onbekenden werd een deuk je in het linkervoorscherm aange bracht. ADVERTENTIE •Vervolg van voorpagina De kinderen genoten en dat lag zeker ook aan het vrolijke spel van Muis en Tante Emma, die de kennis van de verkeersborden in een moderne rap goten en de kinderen aan alle kanten wisten te betrekken bij hun spel. Zo mochten de leerlin gen zelf mee fietsen op de rotonde of leren inschatten wanneer je kunt oversteken. Tot slot konden ze zelf ervaren hoe moeilijk het is om over het slappe koord te lopen. Hierbij was ook een klein rolletje voor juf Hetty van groep 5 weggelegd. Een vrolijke en toch leerzame voorstel ling over verkeer dus. Juf Hetty: ,,We zijn al enige tijd bezig zijn met verkeerslessen. Deze voorstelling was een complete ver rassing voor de kinderen. We willen zo op een speelse manier de kinde ren aanreiken wat ze in het verkeer tegenkomen." En dat was nou ook precies de bedoeling van 3VO. Op alle deelnemende scholen was de voorstelling een succes en hebben de kinderen volop meegedaan en meegezongen. De heer Grootenboer, vrijwilliger bij 3VO, afdeling Heiloo: ,,Na de vakantie gaat in week 10 het vol gende project lopen, namelijk 'de verkeerslang'. In deze week gaan de kinderen zoveel mogeüjk lopend of op de fiets naar school. Daarnaast is er al een schouwing geweest waarbij er gekeken is naar onveiüge plekken rond de scholen. Het project is opgezet vanuit de gemeente en ook een organisatie bureau werkt mee. Er wordt bij voorbeeld in kaart gebracht of er voldoende fietsrekken zijn, hoe hoog de snelheid is waarmee auto's rijden in de buurt van een school. Het rapport zal aan de gemeente Heüoo worden aangeboden en de scholen verwachten dan natuuriijk dat de gemeente wat aan de knel punten doet. Wij als 3VO zien erop toe dat het rapport niet in een la verdwijnt, maar dat er daadwerke- üjk wat mee gebeurt." medisch centrum alkmaar, Wilhelminalaan 12, 1815. JD Alkmaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3