Hopman ERA Makelaars Spetterende discussie tussen lijsttrekkers politieke partijen Heiloo Nieuw Leven viert jubileum met uitstekend concert H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Ook gaan de lijstrekkers met elkaar in discussie Het koor zong uitbundig, daar waar het uitbundig moest zijn Strijkers, blazers en slagwerk brachten een extra feestelijk tintje UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1,85a; Pl( Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Eigen foto Kennemerstraatweg 330,1851 BJ Heiloo, tel. 072-5334095. Internet: www.hopman.nu, e-mail: heiloo@hoprnan,nu. HEILOO - Een huis kopen omvat meer dan we in eerste instantie den ken. Het is niet zozeer het huis op zich dat men zoekt, maar het gevoel dat het hebben van dat huis ons geeft. Een huis dat past bij uw wensen en budget. Het vinden van huizen is tegenwoordig niet meer zo moeilijk. Internet is daar een bijna onmisbaar medium bij geworden. Maar er kleven nog meer aspecten aan het kopen van een huis dan een leuk plaatje. Denkt u aan zaken als prijsadvies, juridisch advies en bouwkundig onderzoek. Hopman ERA-makelaars Heiloo is dan het antwoord op uw behoefte bij aan-, ver koop en taxatie van uw woning. Hopman ERA Makelaars is lid van de NVM en aangesloten bij de ERA organisatie, met 180 vestigingen in Nederland. Op 1 december 2005 bestond Hopman ERA Makelaars 25 jaar. In 2001 is naast de vestiging in Castricum de tweede vestiging in Heiloo gestart. Met deze twee vestigin gen bestrijkt Hopman ERA Makelaars de regio van Alkmaar tot Heemskerk. Tijd en aandacht voor de klant, specialisten en deskundige medewerkers alsmede kwaliteit en service zijn de pijlers van dit groeiende bedrijf. Gezichten van de zaak Makelaars Rick Hoogervorst en Leny Sommeijer en binnendienstmede werkster Dominique van Deursen zijn de gezichten van Hopman ERA Makelaars Heiloo. ,,We onderscheiden ons doordat wij in Heiloo het snelst verkopen. Sterk zijn in service is onze kracht. We bieden producten en diensten aan zoals het ERA Koper Garantie Plan, dat allerlei onverwachte reparatiekosten voorkomt. Een soort Bovag-garantiebewijs. Daarnaast waren we de eer sten met de succesvolle landelijke Open Huizen Route, waar jaarlijks 20.000 huishoudens gebruik van maken. Tot zelfs in België aan toe kan men zo'n 2500 woningen bekijken", zo begint Rick zijn verhaal. Het staat dus vast dat ERA een soort trendsetter is op gebied van voorlichting- en adviesmogelijkheden voor de klant. Door het landelijke netwerk kan een koper die op zoek is naar een huis elders in Nederland meteen doorverwe zen worden. Ook verkopers kunnen hun pand aanmelden via de ERA net werkservice, bestaande uit ruim 180 andere kantoren. Uiteraard komt dan dezelfde service om de hoek kijken, zoals de gratis waardebepaling. Ook verkoop is bij Hopman in goede handen. Het ERA Markt Profiel is daarbij een goed instrument. Wij kunnen van elke woning gratis en vrij blijvend een ERA Markt Profiel, een marktanalyse maken. Dat resulteert in een rapport waarin men precies kan zien met welke huizen wij prijstechnisch vergelijken. Daardoor krijgt de bezitter een goed inzicht in de waarde en verkoopbaarheid van zijn woning. Heel veel huizen worden veel te duur aangeboden. Dan komt er niemand kijken. Met een scherpe prijs komen er veel potentiële kopers", vult Leny aan. Aangeboden woningen woeden geplaatst in het landelijke full colour magazine Woonwens. En dan hebben we het nog niet eens over het ERA tuinbord, duidelijk en opvallend en het feit dat ook de omgeving schrifte lijk wordt ingelicht, onder het mom van 'hoort zegt het voort'. Kortom: Hopman ERA Makelaars biedt het meest uitgebreide diensten pakket dat een verkoper zich kan wensen. Laat u dus adviseren en bege leiden door de specialisten in de woningmarkt: Hopman ERA Makelaars. HEILOO - Op maandag 27 februari 2006 gaan de lijsttrek kers van de politieke partijen met elkaar in discussie. Iedereen is welkom. Kiezers die nog niet weten op welke partij ze op 7 maart tijdens de gemeenteraadsverkiezingen gaan stemmen of die nog twij felen, kunnen tijdens deze bij eenkomst ontdekken Waar de partijen voor staan. Kiezers die al wel weten op wie ze gaan stemmen, kunnen hun partij komen steunen en mee discussië ren. Tijdens een openbare bijeen komst in het ontmoetingscentrum van de GGZ Noord-Holland Noord de Kennemerstraatweg 464, aan lichten lijsttrekkers hun standpun ten toe aan de hand van stellingen over vier thema's: wonen, werk, welzijn en openbare ruimte. Ook gaan de lijstrekkers met elkaar in discussie. Aanwezigen in de zaal kunnen tussentijds reageren en daarmee de vertegenwoordigers van de politieke partijen prikkelen tot het doen van uitspraken. De dis cussie wordt geleid door Willem de Haas. Hij is een ervaren discussie leider en betrokken inwoner van Heiloo. Willem de Haas betrekt de aan wezigen in de zaal bij de discussie. De avond begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.15 uur. Radio BeatFM zal het debat live uit zenden, via de kabel op 96,5 FM en via de ether op 106.3 FM. De politieke partijen en lijsttrek kers die deelnemen aan de discus sie zijn op alfabetische volgorde van partijnaam: CDA, Hero Veger/ Groenlinks, Robert Bosman/ Heiloo 2000, John Daas/ Leefbaar Heiloo, Wladimir van Kiel/ Nieuwe Communistische Partij (NCPN), Willem Gomes/ Partij van de Arbeid - PvdA, Cees Rootjes/ WD, Rob Opdam. HEILOO - Het 60-jarig bestaan van het Heilooer oratorium koor Nieuw Leven moest afge lopen vrijdag zijn hoogtepunt krijgen met de uitvoering van de Nelson mis van Franz Joseph Haydn (voor de pauze) en het Te Deum van Marc- Antoine Charpentier (na de pauze) door het Heilooer orato riumkoor Nieuw Leven. En het is een hoogtepunt gewor den, want er werd schitterend gezongen en gemusiceerd. De Nelson mis is een goed gekozen werk voor een jubileumavond, die immers feestelijk hoort te zijn. Missen zijn doorgaans aan de devo te kant, maar de Nelson mis is gebaseerd op de overwinning van de vloot van admiraal Nelson op de vloot van Napoleon en daardoor heeft deze Mis absolute feestelijke trekjes gekregen. Voor een koor een aantrekkelijke mis, want er is veel koorwerk in deze mis. Veelal in afwisseling met de solisten. Het koor weerde zich voortreffelijk. Zong uitbundig, daar waar het uit bundig moest zijn en ingetogen, daar waar dit gevraagd werd. Maar - en dat is een grote verdienste - de uitbundigheid ontaardde niet in monotoon lawaai. Het koorwerk bleef boeien, want ook in het fortis simo bleef de vocale klank behou den. Dat begon al direct in het Kyrie. Statig en stevig neergezet. Vervolgens kreeg het Gloria de speelse klank die het verdient. In het 'Et incarnatus' is de koordisci pline van groot belang. Ook hier kweet het koor zich met groot gemak van haar taak. De goede ver tolking van de zachte gedeelten waren vooral te horen in het Qui tollis en het begin van het Sanctus. Kortom, het koor had weinig pro blemen met de koorpartijen. Overigens gold dat ook voor solisten en orkest. Van de vocale solisten; Valeria Mignato - sopraan, Marie Reuten - alt, Immo Schroder - tenor en Gerrit Pieter Heida - bas, was vooral opvallend de fraaie stem (zuiver en direct) en de expressie van de sopraan. Maar ook het overige drietal had een duidelijk en waardevol aandeel in het welsla gen van de avond. Het Randstedelijk Begeleidings Orkest was weer een betrouwbare partner. Strijkers, blazers en slag werk gaven dit werk een extra feestelijk tintje mee. Jammer dat door een stroomstoring in het plaat selijk netwerk (een fase-storing en het orgel werkt op drie fasen) het orgel niet kon meedelen in feest vreugde van de Nelson mis. Tussen het derde en vierde deel zou het 'Salve Regina' worden ingelast. Een werk, met een prominente plaats voor het orgel, dus dat kon niet doorgaan. Voordeel was dat de mis in z'n geheel, dus zonder onderbre king, ten gehore kon worden gebracht. Maar in het werk na de pauze gaf organist Gerard Leegwater (de stroomstoring was inmiddels ver holpen) zijn visitekaartje af door zijn uitstekende begeleiding in het Te Deum van Marc-Antoine Charpentier. Eigenlijk een feest- werk bij uitstek, want een Te Deum is een dankhymne. Dus zeker pas send bij een 60-jarig bestaan. Het werk heeft vooral zijn bekendheid gekregen door de bekende 'eurovi sie time'; een melodie, die regelma tig terug komt in de uitvoering van dit Te Deum. Met een introductie op de pauken en verder veel trompet- werk, uitstekend uitgevoerd. Interessant in de introductie - ove rigens zeer goed uitgevoerd door de paukenist - was dat tijdens de solo op de pauken dirigent en solisten weer hun plaatsen innamen. Charpentier zou zich oorspronkelijk bezighouden met kunst schilderen. Het is toch muziek geworden, maar in zijn muziek hoor je met enige fantasie de hang naar kleuren en scharkeringen. Zeker in het uitge voerde Te Deum. Rustige gedeelten worden afgewisseld met feestelijk trompetgeschal. Koor, instrumenta listen en solisten wisselen elkaar af, waarbij het orkest natuurlijk naast de solistische gedeelten haar bege leidingsfunctie behoud. Ook nu was het weer genieten van alle mede werkenden. Het koor is er de laatste jaren in klankvorming belangrijk op vooruit gegaan en dat is een belang rijke constatering. Verantwoordelijk hiervoor is zeker dirigent Jan Herman Ploeg, die de regie van deze "avond prima in handen had. Het langdurig applaus voor dirigent, koor, solisten en musici was dan ook volkomen terecht. Het koor had als nog een jubileumtoegift voor het publiek in de vorm van het 'ewiva bacco', een drinklied van Hendrik Andriessen. Dat bleek een zeer aangenaam muzikaal en eigentijds toetje te zijn. Nieuw Leven heeft laten horen nog altijd niet bejaard en versleten te zijn. En dat is een felicitatie waard. De vocale solisten Valeria Mignato - sopraan, Marie Reuten - alt, Immo Schroder - tenor en Gerrit Pieter Heida - bas. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5