Nordic Walking: nieuwe vorm van plezierig bewegen Het nieuwe gezicht van Karwei Heiloo Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Heiloo Falkland vertaalt Duits sprookje H E I L O O 7 POLITIEBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN Inbraak in bedrijfspand Inbraak in winkel annex woning Poging tot inbraak Parkeercontrole Inbraak in schuur Parkeercontrole Leerlingenensemble Eensgezindheid treedt op in t Loo Amelei, de bever en de koning op het dak Het is de eerste keer dat dit verhaal in Nederland gespeeld wordt UITKIJKPOST 22 FEBRUARI 2006 HEILOO - Voor de tweede keer in korte tijd werd in de nacht van maandag op dinsdag 13/14 febru ari in een bedrijfspand aan de Zevenhuizerlaan ingebroken. Men kwam binnen in het pand door het forceren van het nog niet herstel de raam wat beschadigd werd bij de vorige inbraak. De buit bestond deze keer uit een geldbe drag. HEILOO - Dinsdagmorgen 14 februari bleek dat ingebroken was in het bedrijfsgedeelte behorende bij een woning aan de Heerenweg. Men wist zich toegang tot het pand te verschaffen door op het dak te klimmen en daar een raam van het kantoorgedeelte te force ren. In het kantoor werden alle laden en kasten doorzocht. Uit een kasten werd een geldbedrag ontvreemd. Vervolgens werd een binnendeur vanuit de winkel naar de woning geopend. Uit de .bijkeu ken van de woning werd vervol gens ook een geldbedrag ont vreemd. HEILOO - De bewoonster van een woning aan de Kennemerstraat- weg deed maandag 13 februari aangifte van een poging tot inbraak in haar woning. De inbraakpoging werd zaterdag avond 11 februari ondernomen. De 81-jarige bewoonster schrok die avond omstreeks 20.00 uur op van een geluid afkomstig aan de achterzijde van de woning. Toen zy door het raam van de achter deur keek zag zij een man onbe kende man langslopen. Op maan dag 13 februari kwam zij tot de ontdekking dat een ladder tegen de woning stond die uit de schuur was gehaald. De schuurdeur bleek geforceerd te zijn. HEILOO - Op woensdag 15 febru ari werd 's middags gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. 1 bekeuring werd uitgeschreven Tevens werd op de Ypesteinerlaan gecontro leerd op het gebruik van de invali- denparkeerkaart. Hier werden geen overtredingen geconstateerd. HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 17/18 februari werd in een tweetal schuren ingebro ken. Een van de schuren betrof de schuur van een woning aan de Laghe Weijdt. Uit deze niet afge sloten schuur werden een tweetal niet afgesloten fietsen ontvreemd. Een van deze fietsen werd later in de omgeving teruggevonden. HEILOO - Zaterdagochtend 18 februari werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied aan de School- laan, Raadhuisplein, Willibror- dusweg en de van Aostastraat. In totaal werden 15 bekeuringen uit geschreven voor het niet gebrui ken van de parkeerschijf en het verstrijken van de parkeertijd. Gevonden voorwerpen tot en met 19 februari: Enkele sleutels - boodschappentas met luipaard motief - GSM Nokia blauw - lees bril rood montuur - bril goudkleu rig montuur met smalle glazen - diverse handschoenen. REGIO - Nordic Walking is de nieuwe vorm van fitness, die geleidelijk heel Europa verovert. Het gaat daarbij om het doeltreffende gebruik van de daarbij behorende stokken, ook wel poles genoemd. Deze sport is een effec tieve conditietraining voor jong en oud, waarbij het hele lichaam betrokken is. Nordic Walking doet u omdat u wilt afvallen, omdat u uw conditie wilt verbeteren of omdat u last heeft van stress. Nordic Walking zorgt ervoor dat geest en lichaam weer in evenwicht komen. Nordic Walking is momenteel de snelst groeiende buitensport in Europa. Bij Nordic Walking worden de positieve trainingseffecten van sportief wandelen door het gebruik van poles uitgebreid. Daardoor wordt de inzet van de armen geoptimaliseerd en worden er meer spieren getraind. Om deze positieve trainingseffecten te bereiken heeft u wel de juiste techniek nodig. Deze techniek ziet er gemak kelijk uit maar vergt toch training om het ritme en het verloop van deze duursport goed te leren. Sports Unlimited biedt Nordic Walking clinics aan waarin beknopt de basistechnieken van het Nordic Walking worden uitge legd. Een clinic duurt een uur en kost 10 euro per persoon, inclusief gebruik van de poles. Wanneer u na een clinic de smaak te pakken heeft kunt u bij ons ook cursussen volgen. Binnenkort start Sports Unlimited weer nieuwe cursussen. Kijk voor data op www.sportief.com. Aanmelden voor de clinics en cursussen is verplicht en kan via info@sportief.com of tel: 072-5340629 of kijk op www.sportief.com voor meer informatie. HEILOO - De afgelopen maanden is bij Karwei Heiloo hard gewerkt aan een complete metamorfose van de bouwmarkt. Naast uitbreiding van het vertrouwde doe-het-zelf-assortiment, vindt u een breder assortiment gordij nen, behang, verf, sanitair en verlichting. Karwei biedt nu ook veel artikelen op decoratief en lifestylegebied. Het interieur, de kassa's, servicebalie, de totale uitstraling van de winkel hebben een gedaantewisseling ondergaan. Bouwmarktmanager John Kamp: „Alles is verhuisd van plek en logischer ingericht. De klant wordt nu door de winkel geleid door een uitgekiende opstelling met assortimentgroepen en een hoge ringstelling rondom met diverse presentaties. Hierdoor kan men in één oogopslag zien waar hij wezen moet. Daarnaast is er bij binnenkomst een heerlijk ruim plein gecre ëerd en zijn de paden verruimd wat het shoppen prettiger maakt. Maar met onze klantvriendelijkheid en deskundigheid willen we wel de buurtwinkel in bouwmarktland blijven." Woensdag 1 maart start de feestelijke heropening van Karwei Heiloo, één van de 101 bouwmarkten in de snelst groeiende keten in Nederland. Er zijn diverse aanbiedingen en activiteiten. „De klanten ontvangen tydens de openingsdagen (1 tot en met 5 maart) 15% openingskorting op het gehele assortiment. Er zijn productdemonstra ties en op zaterdag 4 en zondag 5 maart kunnen bezoekers gratis een interi euradvies krijgen van een professionele interieurontwerpster", aldus John. „Ook aan de kinderen is gedacht, want op 1 en 4 maart zijn de Schminkclowns van de partij en op zondag 5 maart niemand minder dan Sponge Bob. Het totale team is er klaar voor en hebben er zin in om de klanten te ontvangen in onze nieuwe zaak." Spoed u dus naar de vernieuw de Karwei voor alles wat komt kijken bij inrichten, opknappen en verfraaien van uw huis en tuin en profiteer tijdens de openingsdagen van aantrekke lijke aanbiedingen! HEILOO - Dinsdagmorgen 7 maart organiseert Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur de vierde introductiebijeen komst van dit seizoen. Voor deze bijeenkomst is een ieder welkom, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheekwerk en over de mogelijkheden, die de biblio theek van vandaag biedt. Het programma bestaat uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wijze waarop de collectie wordt samenge steld), een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van het gebruik van de geautomatiseerde catalogus en de inname- en uitleen- apparatuur en een korte eerste ken nismaking met internet en naslag bestanden. De groep deelnemers aan deze introductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 personen) zodat er volop gelegen heid is voor het stellen van vragen over de apparatuur, de collectie enzovoorts. Het bezoeken van de introductiebijeenkomst is gratis. Opgave vóór 4 maart: telefonisch (5330670), per e-mail (bibliotheek @bibliotheekheiloonl) of bij de klantenservice van de Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Is alles wat je van ver haalt lekker? Dat hoeft niet, maar het kan wel erg leuk zijn! Kijk maar eens naar dit geïmporteerde kinderstuk. Als Amelei het gefluit van de merel vertaalt voor haar stiefmoeder, denkt haar stiefmoeder dat er een prins komt om met haar dochter Kwiscilla te trouwen. Moeder en dochter vinden het geen goed idee als him stiefdochter en stiefzuster daar bij is. Daarom wordt Amelei voor een onmogelijke boodschap weggestuurd. Ze moet honing halen in het bos van Konkelfoest. Amelei krijgt onder weg veel hulp van de gekste wezens, maar zal het haar lukken de honing te halen? En welke koning is zo gek om op een dak te kruipen? En waarom doet hij dat? Dit maffe sprookje is geschreven door de bekende Duitse schrijver Tankred. Voor veel boeken voor volwassenen en kinderen heeft hij een prijs gewonnen. Bovendien heeft hij de belangrijkste Duitse literatuurprijs ontvangen. Regisseur Marius en zoon Thijs Prein vertaalden dit sprookje en bewerkten het voor Falkland Toneel. Het is voor de eerste keer dat dit verhaal in Nederland gespeeld wordt. Tijdens de repetities hebben wij in ieder geval veel plezier gehad. Wij hopen dat jullie met net zoveel plezier naar dit toneelstuk komen kijken. En dat kan op vrij dag 10 maart om 19.15 uur, zater dag 11 en zondag 12 oktober om 13.30 en 16.00 uur in theater De Beun te Heiloo. Entree: 3,50, donateurs €1,50. Kaartverkoop start 25 februari bij de volgende voorverkoopadressen: Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie of reserverin gen: Edith Otto, tel. 072-5334355 of www.falklandtoneel.nl. HEILOO - op vrijdag 17 februari trad het leerlingenensemble van Muziekvereniging Eensgezindheid op voor het winkelende publiek in Winkelcentrum 't Loo. Onder leiding van dirigent Cees Brugman wist het ensemble zich op aantrekkelijke wijze te pre senteren met veel wisselende nummers met een internationaal karakter. Het ensemble bestaat uit een groep leerlingen die mini maal een jaar les hebben gehad en graag in orkestverband deel nemen aan de wekelijkse repetities van de vereniging. Voor het eerst in Nederland: Amelei de bever en de koning op het dak. Foto: A. de Graaf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7