Gratis proefrijden tijdens Opstapdag 't Loo Winkelhof 't Loo doet mee in de feestvreugde van Marianne Timmer Bronzen celloldanken in Iskra-concert Winterconcert Muziekvereniging Excelsior Een avond skanken in Buk Buk B Teule presenteert: 'The Best of Ten' n ft Stileert ticnanne Tim me H E I L O O Tulpengoud kfUVJ DEUTEKOM 11 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Corso Bioscoop Amelyde bever en de koning op het dak Me and You and Everyone We Know BOEK VAN DE WEEK Tulpengoud door Marie Louise Schipper Boek van de week: UITKIJKPOST MAART 2006 HEILOO - Met de introductie van de Easy Glider introduceert Gazelle een compleet nieuwe manier van fietsen. Want de Easy Glider is uitgerust met elektronische trapbekrachtiging, die op een slimme manier ondersteuning geeft tijdens het fietsen. Waardoor je ook bij tegenwind of heuvel op geniet van lekker licht fietsen. Wie kennis wil maken met de Gazelle Easy Glider, kan dit weekend terecht bij Gazelle Dealer Bosman Tweewielers in Winkelcentrum 't Loo. Want op 10 en 11 maart aanstaande van 11.00 tot 16.00 uur staat er een promotieteam van Gazelle klaar om geïnteresseerde consumenten op weg te helpen. Tijdens een proefrit kan een ieder zichzelf overtuigen van het gemak van de elektronische trapbekrachtiging. Voor iedereen die een proefrit komt maken ligt bovendien een leuke attentie klaar. Kortom: voldoende redenen om even langs te komen. Op 10 en 11 maart verhuizen de rijwielhandelaren van Heiloo voor twee dagen het grootste deel van hun assortiment naar Winkelhof 't Loo. Op maar üefst drie pleinen kunt u de nieuwste modellen aanschouwen van alle mogelijk merken. Bosman Tweewielers, George Vlaar Tweewielers en Boersen Bike Totaal laten u kennismaken met het allernieuwste op fietsge- bied in 2006. Tekenwe dstrij d By de fietsenhandelaren zyn kleurplaten voor de kinderen verkrijgbaar. Kleur deze plaat zo mooi mogelijk in en lever deze tot en met zaterdag 19 maart in bij een van de fietsenhandelaren. Onder de mooiste inzenders wor den twee fietsen en een step verloot. De Fietserbond, afdeling Heiloo en 3VO Heiloo zijn aanwezig. Zij bemannen de informatiestand en staan klaar om u van allerlei handige tips te voorzien. Kom naar Winkelhof 't Loo als u er over denkt een nieuwe fiets te kopen. Deze unieke vorm van samenwer ken geeft u als consument de gelegenheid om een heel breed scala van fiets- merken in één blik te aanschouwen, te vergelyken en een zeer doordachte keuze te maken. HEILOO - Dat de winkeliers van Winkelhof 't Loo meeleven met plaatsge noot en medaillewinnares Marianne Timmer lijdt geen twijfel. Alle winke liers van het winkelcentrum hebben bijgedragen in de 'Marianne Timmermand'. In de vorm van cadeaubonnen, champagne, taarten heten zij hun bewondering voor de door haar geleverde prestatie blijken. Niet alleen voor Marianne was er een cadeautje, ook de toeschouwers konden genieten van een heerlijke beker warme chocolademelk aangeboden door de winke liers van Winkelhof 't Loo. HEILOO - Zaterdag 11 maart staat in het teken van Ska. De Skatjes en Shaggy Dog, zullen Buk Buk op zijn kop zetten met vrolijke dansbare noten en het publiek laten skanken. Shaggydog komt uit Yogyakarta, het culturele hart van Java. Deze jonge groep brengt 'hippe ska, waarover de zanger Heru in het Indonesisch zijn teksten zingt. In Indonesië is ieder optreden van Shaggydog een feest, waarbij nie mand stil kan blijven staan. In de afgelopen jaren hebben De Skatjes veel optredens gehad op de lokale podia en jeugdcentra in de regio. In 2004 hebben De Skatjes meegedongen naar de Winston popprijs in Amsterdam, ze zijn daarbij de drie voorrondes doorge komen en hebben in de finale in De Melkweg de tweede plaats behaald, mede door een fantastisch pubhek dat al bij het betreden van het podi um de zaal op stelten zette. Aanvang: 21.00 uur, entree: 7,-. CASTRICUM - De voorjaarscon certserie Castricum Klassieke Concerten van Stichting Iskra die momenteel plaatsvindt, staat ook nu weer in het teken van jong talent. Zaterdag 11 maart om 20.15 uur geven twee jonge cellisten, Sanne Bijker en Jurrian van der Zanden een schitterend vooijaarsconcert in de Witte Kerk van Duin en Bosch. In een boeiend programma met REGIO - Jasper Teule, oprich ter en begeleider van de popko ren Heiloo, Schagen en Noord- Scharwoude, haalt letterlijk alles uit de kast om de balans van tien jaar popkoor op te maken. In tien jaar tijd heeft Jasper dui zenden mensen aan het zingen gebracht. Reden voor een speciale lustrumcursus waarmee hij met enorm veel plezier terugblikt op tien jaar popkoor. Vanaf 14 maart staan twintig lessen in het teken van de absolute hoogtepunten van thema's van de afgelopen tien jaar. De cursus wordt afgesloten door een spectaculair gezamenlijk optre den van de drie popkoren in Bloemendaal, op zondag 16 juli. Het koor zal naast de uitstekende vaste popkoorband begeleid wor den door tal van gasten. De cursus is geschikt voor alle leeftijden vanaf 13 jaar. Ervaring is niet vereist, maar enig ritmisch en melodieus gevoel gewenst. Oud-cursisten wor den speciaal opgeroepen om aan deze speciale editie mee te doen en van dit lustrum een extra groot feest te maken. Kom ook naar de LIMMEN - Muziekvereniging Excelsior Limmen nodigt ieder een uit te komen luisteren naar een gevarieerd programma, dat in de Burgerij gepresenteerd zal worden. Nu het jubileumjaar van Harmonie Excelsior is afgesloten wordt er verder gebouwd aan de muzikale kwaliteiten van deze muziekvereniging. Na het festijn van de Limmen Music Night op 5 november, is het weer tijd voor nieuwe dingen. Dit zult u kunnen horen tijdens het Winterconcert dat op 11 maart op de agenda staat. Vanaf 20.00 uur staat de Jeugd Slagwerkgroep, onder leiding van Floris van Tol, paraat. Deze jonge slagwerkers repeteren tweeweke lijks hun percussiepartijen. De Slagwerkgroep Excelsior zou de toekomst kunnen worden voor de leden van de JSG. Hoe dat klinkt en werken van Britten, Beethoven, Debussy en Prokofiev wordt solo- werk afgewisseld met begeleiding door de pianisten Leon Bak of Froukje Degenaar. Kaarten voor dit concert kosten 10,- en voor CJP, 65+ en dona teurs Stichting Iskra 8,-. Voor reserveren en info kan men bellen naar 0251 671501 of mailen naar info@iskra.nl. Op de website www.iskra.nl is ook informatie te vinden over Iskra evenementen. gratis proefles van Popkoor Heiloo op woensdag 15 maart van 20.30 tot 21.45. Locatie: Jongerencentrum Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Voor meer informatie en aanmeldingen: 06-22937592. HEILOO - Op vrijdag 10 maart om 19.15 uur zaterdag 11 en zondag 12 maart om 13.30 en om 16.00 uur vindt de kindervoorstelling 'Amely, de bever en de koning op het dak' plaats in de Beun. Het stuk is geschreven door Takred Dorst en wordt gespeeld onder regie van Marius Prein. Entree: 3,50, dona teurs 1,50. Kaartverkoop bij de volgende voorverkoopadressen: Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie of reserverin gen: Edith Otto telefoon 072- 5334355 of www.falklandtoneel.nl. slaat, wordt in het volgende pro grammaonderdeel ten gehore gebracht. Harold Versteege diri geert onder meer 'Rock around the Clock', 'Moliendo Café' en 'Bongo Solero' en laat daarbij het eentonig gestemde en het melodische slag werk elkaar afwisselen en aanvul len. Als volgende is het Opleidingsorkest aan de beurt. Dirigent Liesbeth Zonneveld leidt de muzikanten, die allemaal les hebben bij de Muziekvereniging, door een uiteenlopend repertoire uit de Jock McKenzie Collection en 'They are Coming' van Blackstone. De avond zal afgesloten worden met de Harmonie. Zo'n vijftig leden telt dit orkest dat, evenals het Opleidingsorkest, onder leiding staat van Liesbeth Zonneveld. De Burgerij aan de Dusseldorperweg zal open zijn voor publiek vanaf 19.30 uur. Het concert zal om 20.00 uur aanvangen. Me and You and Everyone We Know is de grote verrassing van 2005. In het speelfilmdebuut van de performance artist Miranda July komen humor, romantiek en drama op originele wijze samen. De film vertelt het verhaal van de vrijgezelle schoenenverkoper Richard; vader van twee zoons. Hij is altijd klaar voor het onverwachte. Maar wan neer de spontane kunstenares Christine (Miranda July) zijn leven inkomt raakt hij in paniek. Christine is een videokunstenares die een spe ciale taxi voor ouderen bestuurt. Richards jongste zoon Robby ont moet een mysterieuze dame via het internet. Ze delen een geheime code. Zijn 14-jarige broer Peter wordt als proefkonijn gebruikt door twee meisjes uit de buurt die oefenen voor hun huweüjkse plichten. Het kleine buurmeisje van de jongens, Sylvie, spaart al jaren voor haar uit zet. Ze zijn allemaal op zoek naar liefde en vriendschap. July neemt de kijker speels op sleeptouw in haar uitdagende universum en vergeet gelukkig niet zichzelf te relativeren. Te zien op: donderdag 9 maart om 20.00 uur en zondag 12 maart om 16.30 uur. Het boek Tulpengoud is geschre ven door Marie Louise Schipper naar aanleiding van de gelijknami ge TV-documentaire van Leo Erken en met foto's van Leo Erken. Tulpengoud verhaalt over twee Noord-Hollandse kwekersgezinnen die in de ban raken van de tulpen gekte van 2003. Hun leven raakt in een stroomversnelling als plotse ling de prijzen voor nieuwe tul pensoorten stijgen. De levensge schiedenissen van zowel de kwekers als hun tulpen worden uit gediept. In het boek is een uitge breid alfabet opgenomen met meer dan zevenhonderd bijzondere begrippen, namen en gebeurtenis sen die in de wereld van de tulp regelmatig gebruikt. Tevens bevat Tulpengoud zestig pagina's foto grafie. In het boek wordt de bloem, die zo belangrijk is voor de Nederlandse cultuur en economie, in een nieuw daglicht geplaatst. door Marie Louise Schipper voor 27,50 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11