'Vet Cool Egt Kicke man' om Marianne te ontmoeten! UITSPRAKEN 24 Basisschoolkinderen uit Heiloo en Marianne Timmer HEILOO - En dan ben je 12 jaar en uitverkoren om bij de 'Meet en Greet' met Marianne Timmer aanwezig te zijn. Dat overkwam 24 basisschoolkinde ren uit Heiloo op maandag 6 maart. Per school waren twee kinderen uit de groepen acht geselecteerd die de Olympisch kampioene met fakkels moch ten begeleiden bij haar tocht naar het gemeentehuis. Daar hadden zij een ontmoeting met hun idool in de raadzaal en konden aan de weet komen wat er zoal in een gouden medaille winnares omgaat. Natuurlijk waren ze benieuwd naar 'wat er door je heen gaat by het startschot en als je goud hebt gewonnen'. Marianne: ,,Bij het startschot denk je: zo snel mogelijk naar de finish, doorzetten ook als je krachten op zijn. Dat ik goud had gewonnen was onvoorstelbaar: Best spannend ook om te moeten wach ten tot iedereen gereden heeft." Vragen ook naar concurrentie, maar ook vriendschappen en of Anni Friesinger nou in het echt ook zo aardig is. „Ik heb geen echte grote concurrent. Eigenlyk zyn ze allemaal mijn concurrenten. Anni Friesinger is echt een hele goede vriendin van my." Uiteraard waren er ook vragen naar de valse start op de 500 meter. „Ik dacht eigenlijk heel veel, maar ik wil er niet aan terug denken. De starter by de valse start feliciteerde my nog wel, hoor, toen ik goud had gewonnen." Verder vertelde Marianne dat Thialf toch wel haar favoriete ijsbaan was, haar medaille van Nagano haar net zoveel waard was als die van Tiiryn, hoewel moeilijker, want acht jaar later. „Je moet wel het een en ander opgeven om topschaatser te wor den, zoals veel eten en je moet op tyd gaan slapen. Je kunt me dan 's nacht nergens voor wakker maken. Myn grootste droom is ooit nog eens wereldkampioene sprint te worden. Ik denk niet dat ik naar Vancouver ga, dan ben ik 35 en al een beetje te oud." Een toekomst als kunstrijdster zit er niet in, zo vertrouwt Marianne de kinderen toe: „Ik heb helemaal geen gevoel voor ritme!" Als schaatsers bewon dert zij zelf haar nieuwe ploeggeno ten Simon Kuipers en Annette Gerritsen. En net zo aardig als de kids Marianne 'in het echt' vinden, vond Marianne de koningin waar zij ook op bezoek was. „Het is wel def tig, je kunt niet zomaar zeggen: Hoi, hoe is 't nou met je, koningin?, maar ze was heel aardig." Na natuurlijk een fotoshoot met Marianne en Henk („Henk maakte steeds grapjes!") boden de kinde ren nog een mooie tekening en plakboek aan. Onder het genot van een patatje en een frisdrankje kon den ze even later gelukkig stoom afblazen. Toch wel spannend, zo'n Meet Greet! „Die tv-camera's waren ook best wel eng, opeens stond zo'n ding naast je en gingen ze vragen stellen. Het is wel heel leuk om Marianne te ontmoeten. Wy schaatsen zelf by de Limmer ysclub en de Meent", zo vertellen Roos en Merel. „Ze was niet zoveel anders dan op tv. Henk Timmer was wel veel kleiner",, meenden Lara en Dominique. „En die medaille was wel zó dik!" Maarten maakt een gebaar van wel een centimeter met duim en wys- vinger. Even verderop aan tafel hebben twee achtstegroepers de handtekeningen van Simon en Annette weten te bemachtigen op hun vlaggetje. „Goed idee, he?" Enkelen hebben de handtekening van Marianne, maar naast de foto van de groep met Marianne en Henk belooft de gemeente dat alle kinderen de handtekening van Marianne krijgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17