Toneelvereniging Flierefluiters Eensgezindheid op safari Speciale Singers Jamsession REGIO 19 Laatste avontuur Eensgezindheid met Karei Bruin KORTOM Vrouwen van Nu Internet@penstaartje megabyte Fototentoonstelling Natuurlijk Mensenwerk Start schoolproject Sint Maartenschool UITKIJKPOST 8 MAART 2006 Karei Bruin eist veel van de artiestleden en zichzelf Eigen foto •Vervolg van paginal8 Drie jaar later werd Koelink voor zitter. Het eerste stuk dat opge voerd werd, was 'Stormeiland' met mede-PvdA-er Jan Huijgen als regisseur. Iet Aberkrom weet zich nog te herinneren: „We speelden toen in de Vergulde Valk in Egmond aan Zee in de Voorstraat. Dat was een soort theater met danszaal. Er was altijd bal na. We hadden geen cent te makken. Er werd geen con tributie geheven en we betaalden ook wel eens wat van onze eigen centen. We hebben wel puzzeltoch- ten georganiseerd om aan wat geld te komen. Later ging onze ere-voor- zitter Nico van Elsland nog wel langs de deuren om geld op te halen." Op dat moment was Rong al gestopt met spelen en werd vaste decorbouwer. Dat heeft hij tot zijn 81-ste gedaan. Toen kreeg hij zyn vaste plek bij de deur voor controle van de kaartjes. Dat decor was in den beginne zeker een lust voor het oog. Elk detail werd weergegeven op het toneel: de tafel, het kleedje erop, raampjes, gordijnen, het moest allemaal zo echt mogelijk lij ken. ,,Het kwam wel eens voor dat bij het tweede bedrijf het decor van het eerste weer terug moest in de vrachtwagen wegens gebrek aan ruimte", zo vertelt Rong. De beken de kunstenaar Wijnboer heeft destijds het decor geschilderd voor Op hoop van zegen. Tegenwoordig worden stukken als Jan Rap en zijn maat opgevoerd met slechts een aantal blokken als decor. Door de opkomst van de televisie in de jaren '50 ging het slechter met de Flierefluiters. Het donateuraantal daalde, maar met de vondst van het opvoeren van volksstukken als bij voorbeeld De Jantjes wist de vereni ging dit gauw weer op te krikken naar 800 donateurs. Op dit moment dus 450 die 7,50 betalen, wat dan tevens een kaartje voor de uit voering betekent. Daardoor kan een uitvoering altijd gestart worden. Optredens werden uitgevoerd eerst in de Vergulde Valk, vervolgens in het verenigingsgebouw in Egmond aan Zee, daarna in het Rode Hert en op dit moment in dorpshuis Hanswijk. De Flierefluiters typeren zichzelf als een gezellige, maar eigenwijze vereniging. Eigenwijs, omdat ze drie jaar geleden een regisseur hebben ontslagen die naar hun mening een half jaar te vroeg een stuk wilde opvoeren. Op dit moment is René Steens uit Alkmaar vaste regisseur, maar in 2007 wordt dat Henk Hoebe uit Schagen. Natuurlijk heeft het gezel schap heel wat meegemaakt, getui ge de leuke anekdotes die over tafel gaan. Zo vertelt Bets over de keer dat ze nadat ze kinderen had gekre gen, weer een kleine rol kreeg met twee zinnen. ,,Ik speelde een hele dikke vrouw en had mijn hele lap penmand om me heen gebonden voor een dikke kont, buik en bor sten. Daar ging weer een jas over heen en ik kon niet meer zitten! En de mooiste rol? Ik herinner me Verknipt, toen kwam ik op als Tina Turner, zingend en al. In een kort leren rokkie en gatenkousen, een hesje met ringen. Er ging een golf van herkenning door de zaal." Voor Iet bleken de mooiste herinnerin gen toch wel te liggen by haar rol als vrouw van de reder in Op hoop van zegen. De reder werd namelijk gespeeld door pastoor Horstman. „Toen was ik getrouwd met Horstman! Op een gegeven moment was ik ook regie-assistente en dus bij alle repetities aanwezig. Bets werd ziek bij de uitvoering van Kees de Konijnenman vorig jaar en ik moest invallen. Ik was tenslotte bij alle repetities geweest. Normaal was ik gastvrouw, maar nu moest ik met de teksten op losse blaadjes spelen. Maar er is maar één Bets Zwemmer en die kun je niet nadoen." Tot slot weet Rong nog een mooi verhaal te vertellen: „Meneer Stobbe, een lid uit Terschelling zei ooit: we kunnen in Terschelling en op Vlieland spelen. Zo gezegd, zo gedaan. Op Terschelling speelden we in een bunker op zaterdagavond en op zondag moesten we dan op Vlieland spelen. Over met de boot, maar er kwam storm en we moesten op zee overstappen op een andere boot. Dat ging voorzichtig een voor een. We kwamen een uur te laat aan. Ik moest als eerste op en net toen ik dat wou doen, stond de meneer van de VW op in de zaal en zei: We hebben die mensen nog niet ondergebracht voor de nacht! We zijn toen by politie, particulie ren in een hotel ondergebracht. Bets en ik honderd meter verderop in een hotel, voor het eerst samen op een kamer!" Een keur aan ver halen en beelden van de Flierefluiters. Wilt u daar van mee genieten, dan moet u zeker een kijkje nemen op de overzichtsten toonstelling die de toneelvereniging ter ere van het 60-jarig jubileum ingericht heeft in Dorpshuis, Hanswijk 1 te Egmond. De tentoon stelling wordt op 12 maart feeste lijk geopend van 15.00 tot 18.00 uur. Acht weken lang is de 55 meter aan expositiemateriaal te bewonde ren. EGMOND - Zaterdag 11 maart neemt de Egmondse muziek vereniging Eensgezindheid u mee op safari. Het thema van het jaarlijkse donateursconcert is dit keer namelijk Afrika. In een lekker luisterbaar pro gramma vertolkt de fanfare muzikale uitbeeldingen van de prachtige landschappen, de fas cinerende dieren en de bijzon dere inheemse volkeren. De muziek varieert van typische spirituele Afrikaanse zang tot popu laire klanken uit de Disneyfilm Junglebook. Natuurlijk ontbreken oók de Afrikaanse trommels niet. Onderdeel van het programma is namelijk een optreden van Djembégroep Liyaduma. Dat bete kent vertaalt uit het Zulu 'Het Dondert'. Blijf daar maar eens stil by zitten! Op 3 maart 1979 gaf de vereniging het eerste donateurcon cert onder leiding van Karei Bruin. Het is in het begin wel even wennen aan de intense manier van repete ren van de dirigent. De muziek die ingestudeerd moet worden vereist alle inzet en Karei eist veel van de leden en zichzelf. Die inzet heeft Eensgezindheid de afgelopen jaren ook veel opgeleverd. In 27 jaar wor den diverse goede resultaten behaald op concertwedstryden en één van de hoogtepunten is de LIMMEN - Het was 12 februari wel een heel bijzondere sessie in de Vredeburg met de Liberal Swing Formation met Hans Dijkstal op tenorsax. Een gedreven orkest, dat met het oudste lid Wim Schouwenaars (80 jaar) een buitengewoon vitale indruk maakte. Opvallend was ook de geweldige zanger/trompettist Frits Piekema, die bewees, dat hij niet voor niets ooit tweede is gewor den in Henny Huismans 'Sound Mix Show'. Bij de Singers Session van 12 maart die begint om 16.00 uur, wordt de nadruk gelegd op zangers en zangeressen, al of niet begeleid door een eigen combo. Deze thema sessie wordt nu al voor de zesde keer georganiseerd en is ieder jaar tweede plaats op het Landelijke Topconcours, waar de winnaars van de regionale concoursen worden uitgenodigd tegen elkaar te strij den. Natuurlijk wordt ook veel aan dacht besteed aan het pubhek. De trouwe toehoorders worden nog steeds jaarlijks verwend met een voorjaars- en een najaarsconcert en meerdere kleine optredens. Karei blyft kritisch. Op zichzelf maar ook op het orkest en na 27 jaar fonkelt de magie tussen orkest en dirigent niet meer als in het begin. Daarom heeft hij besloten de samenwerking te beëindigen. Zijn opvolger is nog niet bekend. Het bestuur is in afwachting van de kandidaten. Enkelen van hen zullen na dit con cert een proefrepetitie doen. Tijdens het najaarsconcert op 21 oktober zal het stokje officieel wor den overgedragen. Wie het ook wordt, er is werk voor hem/haar aan de winkel. Zeker is echter ook dat de leden samen de schouders eronder zullen zetten om de samen werking te laten slagen.-De voorzet hiervoor wordt het komende con cert al gegeven. Er is een nieuwe koers ingezet en veel leden hebben zich extra ingezet om er voor het pubhek iets moois van te maken. U kunt het concert beluisteren op zaterdag 11 maart om 20.00 uur in dorpshuis de Schulp te Egmond- Binnen. weer één van de hoogtepunten van het seizoen. Het is nog niet bekend of 'The Voice van Wassenaar' Frits Piekema aanwezig kan zijn, maar dat er nog veel meer zangtalent zal zyn, daar kunt u op rekenen. Wat te denken van Elma Nijhuis, die in 2003 al eens furore maakte by de Singers Session. En ze is alleen maar beter geworden. Natuurlijk zal Ellen Gosselink samen met het Castricumse orkest Jazzes weer een stevig swingend stukje jazz verzor gen. Uiteraard zal ook Ed Kroes weer een aantal evergreens ten gehore brengen. De komende ses siedata zijn 12 maart, 9 april, 7 mei. Voor meer informatie over de Jazz Session Club: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.lim- men@worldonline.nl. LIMMEN - Op 17 maart vertrekt Vrouwen van Nu met de bus naar de Operette 'Das Land des Lachelns' in het Parktheater te Hoorn. De bus vertrekt om 19.00 uur vanaf de Zonnedauw voor het voormalig gemeentehuis te Limmen. U wordt verzocht om vanaf 18.45 uur aanwezig te zijn. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, de prijs inclusief vervoer bedraagt 26,- per persoon Inlichtingen by: I. Tebbens, tel. 072-5051732 of by R. scheep maker, tel. 072-5051722. CASTRICUM - Internet, eigenlijk kun je niet meer zonder. Maar niet iedereen weet wat Internet precies is en wat de mogelijkhe den zijn. Bent u iemand voor wie Internet nog onbekend terrein is? Wilt u ontdekken wat internet voor u persoonlijk kan beteke nen? Grijp nu uw kans. De Bibhotheek Castricum houdt op 17 maart weer een kennisma kingsbijeenkomst Internet. U krygt in anderhalf uur uitleg over het internet: wat is het precies, hoe en waar is het ontstaan, wat zijn de mogelijkheden en vooral waarom kan het voor u als per soon interessant zijn om met Internet aan de slag te gaan. U kunt zich ook inschrijven voor E-mail en Zoeken op internet. De kosten zyn 5,- per bijeen komst. Is uw belangstelling gewekt? Er zyn nog plaatsen vrij. U kunt zich aanmelden bij de klantenservice van de biblio theek, Geesterduinweg 1. CASTRICUM - In de maanden maart, april en mei is in bezoe kerscentrum De Hoep de fototen toonstelling Natuurlijk Mensenwerk te zien. Een intrige rende titel, die voor veel uitleg vatbaar is. Leden van de jubile rende Fotoclub Castricum legden hun vertaling van die titel vast in een 40-tal prachtige beelden die de kijker een overzicht biedt van de invloed van de mens op de wyde, natuurlijke omgeving van Castricum. De hoge fotografische kwaliteit, die de leden van de fotoclub bieden, belooft veel mooie en boeiende foto's. LIMMEN - Op maandag 27 febru ari is met een heuse tijdmachine het jaarlijkse schoolproject op de basisschool Sint Maarten van start gegaan. Het thema van dit project is 'vroeger'. De uitvinder van de tijdmachine, directeur en professor Vriend, toverde als feestelijk opening enkele historische figuren uit het apparaat. Terwijl de hele school het tijdmachinelied zong, ver schenen een holbewoner, een jonkvrouw, een stoere ridder, een oude Griek en een echte opa en oma ten tonele. Alle kinderen van de school werken momenteel vol enthousiasme aan dit project. Er worden allerlei activiteiten gedaan, spelletjes van vroeger, knutselen, uitstapjes, presenta ties van deskundigen en nog veel meer. Een afsluitende tentoon stelling vindt plaats door middel van een presentatie door de hele school op donderdag 16 maart van 18.30 uur tot 20.00 uur. 'Bleke Bet' tijdens het 25-jarig jubileum in 1971 onder leiding van regisseur Toon Nierop. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19