Plusactiviteiten BonhoefFercollege Workshop Snoeien Open dag MCA Bob en de Blue Band in de vriendschap Eerste prijs voor fotoclub DEFA Themamiddag 'De Stad Delft' in de Vredeburg De jeugdveiling, een duurzame onderneming Ledenavond INGEZONDEN MEDEDELINGEN Ledenavond KVG Limmen Alzheimer Café Alkmaar Kinderdagverblijf Pinkeltje Kinderworkshop schilderen dal-zoeken we op WWW. Wfet.nl CASTRICUM - Op maandag 13 maart start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de cursus snoeien, vier lessen van 19.00 tot 20.45 uur, kosten 45,-(drie theorielessen en één praktijkles van drie uur). Op woens dag 15 maart geeft Dirk Glorie de lezing Beheer in het Noordhollands Duinreservaat - Nu en in de toekomst van 19.00 tot 21.00 uur, kosten 5,-. Het Noordhollands Duinreservaat is een waardevol natuurgebied. Om dit zo te houden maakt het PWN als beheerder beleid, in de praktijk omgezet in beheer. Graag voor zaterdag 11 maart opgeven. Aan deze lezing is een (vrij willige) excursie in het Noordhollands Duireservaat gekoppeld. U kunt zaterdag 18 maart om 10.00 uur mee met de fietsexcursie onder leiding van dezelfde boswachter die de lezing heeft gegeven. Op donderdag 16 maart is de lezing Kinderen van nu, Nieuwetijdskinderen van 20.00 tot 21.30 uur, kosten 7,-. Wat is er zo anders aan de kinderen van nu in vergelijking met toen wij klein waren? Wat typeert deze kinderen? Na de pauze is er een uit eenzetting over de behoefte van aanraking (kindermassage) en wat medita tie kinderen kan bieden. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. LIMMEN - Lekker actief bezig zijn en leren over het wat, wanneer en hoe van snoeien, dat kan. Tuincursussen Je&nine Jonker verzorgt een workshop snoeien. Op donderdag avond 9 maart kunt u deelnemen om meer over het snoeien te weten te komen. Door middel van levend materiaal kunt u by de warme kachel aan de gang. Lavendel, vlinderstuik, roos en vele andere struiken leert u snoeien. De vele meegebrachte materialen zullen u inzicht geven waar u op zou moeten letten voordat u de schaar er in zet. Het is de bedoeling dat de deelnemers zelf actief oefenen: neem uw snoeischaar mee! Om te voorkomen dat u straks mogelijk weer met de handen in het haar staat in uw eigen tuin is er nu uw kans. Doe mee met deze leerzame ruim twee uur durende workshop. Belangstellenden kunnen bellen naar Jeanine Jonker, tel. 072-5053646. De workshop wordt gehouden in Limmen aan de Kerkweg 24, aanvang 20.00 uur. Kosten 10 euro inclusief uitgewerkte les stof en consumptie. Wilt u graag meer weten over tuinieren en bent u geïn teresseerd in het gehele programmaoverzicht, dan kunt u alle informatie vinden op www.tuincursussen.nl. REGIO - Op zaterdag 11 maart organiseert het Medisch Centrum Alkmaar een open dag. Van 10.30 uur tot 15.30 uur zet het ziekenhuis zijn deuren open om een kijkje achter de schermen te nemen. De dag wordt geopend door Anke Meijs (M van de raad van bestuur) en schrijver Joost Zwagerman. Zwagerman, stadsdichter van Alkmaar, zal speciaal voor het MCA een van zijn gedichten voordragen. Meer dan 35 afdelingen presente ren zich. Rondleidingen, presentaties, muziek en informatie over werken en leren in het ziekenhuis zorgen voor een afwisselend programma. Op het bui tenterrein vinden demonstraties plaats van de Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen Noord-Holland Noord en de brandweer. AKERSLOOT - Vrijdag 10 maart zal de Bob en de Blue Band wederom een optreden verzorgen in café de Vriendschap in Akersloot. Na het succes van vorige maand kon het eigenlijk niet anders dat deze band weer spoedig op het podium in de Vriendschap zou staan. Deze jonge band is in een snel- treinvaart door gestoten naar een van de meest gevraagde bands van Noord Holland, de meeste optredens van de Bob en de Blue Band zijn op dit moment uitverkocht en wat is nog mooier dan te spelen voor een bomvolle zaal. Het repertoire is veelzijdig en dat kan door het grote instrumentarium dat in deze band zit. Van drums tot saxofoon, van trompet tot slaggitaar en met een zevenmans formatie is dit alleen maar mogelijk. Nummers zoals Radar Love van de Golden Earing maar ook Born to be Wild worden vlekke loos gebracht en het enthousiasme van de bandleden slaat gauw over op het pubhek. Vrijdagavond 10 maart in de Vriendschap in Akersloot, entree is 4,-. De winnende foto van Andrea Rijtema Eigen foto EGMOND - Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van foto club FWB uit Den Helder werd een fotowedstrijd uitgeschre ven voor alle bij de Nederlandse Fotobond aange sloten leden in Noord Holland. De uitslag loog er niet om! Fotoclub De Egmondse Foto Amateur won niet alleen de eerste prys maar eindigde ook nog eens met de drie beste foto's van de leden bovenaan. De individuele uit slag was:l. Andrea Rytema (Defa) 2. Frank Molenaar (Defa) en 3. Rob Starre (Defa) Vrijdag 3 maart werd op de DEFA clubavond de vierde wedstrijdavond van dit sei zoen gehouden. Op deze druk bezochte avonden kiest een onaf hankelijke jury de beste foto die door de leden is ingebracht. De kwaliteit van het binnengeko men beeldmateriaal is de laatste tijd zo hoog dat het volgens de juryle den voor hen een steeds moeilijker karwei wordt om hier een keus uit te maken. Toch stak ook dit keer weer een schitterende foto van Henk Honhof er als winnaar fier bovenuit. LIMMEN - De activiteitencom- missie van de KBO in Limmen houdt op dinsdag 14 maart weer een themamiddag (dit maal dus niet op een donder dag), die zoals gebruikelijk plaatsvindt in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. Alle senio ren uit Limmen en omgeving zijn welkom. Op deze middag komt de oude stad Delft in al zijn facetten aan de orde in een moderne presentatie met veel illustraties. Spreker namens het Gilde Delft is de heer Kees de Graaff met ondersteuning door de heer Willem van Karsen voor beeld en geluid. In het bijzon der zal aandacht worden gegeven aan interessante gebeurtenissen in de geschiedenis van de stad die ook nog weerspiegeld worden in karak teristieke gebouwen zoals de Nieuwe Kerk, het Stadhuis en het Prinsenhof. Ook het belang van de Technische Universiteit, TNO en bijzondere industrieën, zoals De Porceleyne Fles, fabrikant van het Delfts aardewerk, komen aan bod.De voordracht is tevens een opmaat voor een stadswandeling door Delft die plaatsvindt na Pasen, op dinsdag 25 april. LIMMEN - Vrijdag 17 maart wordt de traditionele veiling ten bate van de jeugd van de W Limmen gehouden in de kanti ne. De start is met het klaver jassen om het kalf, aan- vangl9.00 uur en vervolgens begint om 20.30 uur het veilen. Het veilingmotto is: 'Door en Voor Limmers'. Dat houdt in dat leden en vrienden van de W Limmen hun kwaliteiten aanbieden als organisator, kok, banketbakker, loodgieter, bezitter van een oude auto, vakantiehuis, strandtent, natuurgebied, et cetera. Die kwa liteit wordt omgezet in een kavel en deze wordt aangeboden aan de vei ling. Zo worden er jaarlijks zo'n driehonderd kavels geveild, die netto hopelijk dit jaar tenminste 25.000,- op zullen brengen. De kavels zijn te zien op: www.limmenjeugdveiling. De in komsten komen de jeugd van de W Limmen weer ten goede, zodat de contributie laag kan blijven en er toch ruim voldoende voor de jeugd gedaan kan worden. Wat nu, als u geen kwaliteiten in de aanbieding hebt, maar wel kinderen en/of uw hart bij het voetbal? Noteert u dan de datum 17 maart in uw agenda, en kom bieden op de kwaliteiten van anderen. LIMMEN - Op woensdag 15 maart houdt het KVG haar leden avond in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. De imker van de bij enstal uit Opperdoes komt met hét laten zien van dia's, vertellen over bijen en de producten die van honing worden gemaakt. De artikelen die hij mee neemt kun nen worden gekocht. ALKMAAR - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familie leden en vrienden. Ook hulpver leners en andere belangstellen den zijn daar van welkom. Iedere bijeenkomst staat er een onder werp centraal, en wordt ingeleid door een deskundige. Woensdag 15 maart is het thema: Vergeetachtig of Dement? De bijeenkomst vindt plaats in wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97. De avond is van 19.30 tot onge veer 21.30 uur. Inloop vanaf 19.00 uur, entree is gratis, even als koffie en thee. Voor inlichtin gen: M. Blijleven, tel. 072- 5334893 of E. Schoutsen - Bolten, tel. 072-5334319. AKERSLOOT - De gemeente heeft zich voorgenomen te onderzoeken op welke plaatsen het kinderdagverblijf Pinkeltje in de kern Akersloot kan worden gehuisvest. In het kader van de brede school gedachte is ook nieuwbouw bij de openbare basisschool Rembrandt een mogelijke optie. Wethouder Könst van onderwijs zaken en kinderopvang heeft daartoe op 6 februari van gedachten gewisseld met omwo nenden van de school. De op- en aanmerkingen zijn genoteerd. U kunt ze lezen op de website (www.castriciun.nl). Hier kunt u ook de verdere voortgang van het project vol gen: Button: Bestuurlijke infor matie (kies voor Projecten en plannen/ Huisvestingsplannen kinderdagverblijf Pinkeltje). CASTRICUM - Bezoekerscentrum De Hoep organiseert in samenwerking met Annelies Vessies-Aardenburg weer een workshop Schilderen voor kinderen op zaterdag 11 maart van 13.00 tot 15.00 uur. Kinderen tussen 9 en 12 jaar kunnen een werkstuk maken met het thema vuur. De kosten voor de workshop bedragen 6,-. Er kunnen maximaal 12 kinderen deelnemen aan de workshop en aanmelden is verplicht. Neem zelf oude kleren mee, voor mate riaal wordt gezorgd. Aanmelden kan via www.pwn.nl/activiteiten of aan de balie van De Hoep. Bellen kan ook: 0800 7966288 (administratiekosten)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23