Van Veelen verliest terrein Erop of eronder voor voetbalvereniging limmen Pepersteaks Gepaneerde Schnitzels Fricandeau Keurslagerij Kees Burger OVENVERS! Boterblokies Duivelsbroodje 50 Waldkornbollenso Bakkerij Kees Zoon SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Startschot van Parkgolf gegeven GRATIS ZURE BOM inkelhof tloo In een jaar waarin het 75-jarig jubileum wordt gevierd past geen degradatie SCHAKEN HEILOO - Voor de 21e ronde van de interne competitie ston den slechts acht partijen op het programma. Dat kwam omdat het derde team van Oppositie een thuiswedstrijd speelde tegen het vierde team van Castricum, maar ook vanwege het carnaval in het zuiden des lands, waar menig clublid zich jaarlijks even helemaal laat gaan en prettig onderdompelt in de gezelligheid van feesten en nog eens feesten en het schaken even helemaal vergeet. Een gezonde ontspanning voor de geest, niet alleen voor de schakers, maar voor iedereen! Het derde team kwam goed voor de dag. Van der Wal op het eerste bord, speelde als in zyn beste jaren. Zijn tegenstander zag weinig kans iets op het bord neer te zetten wat Van der Wal maar ietsje zou kunnen verontrusten. Eerder was nestor De Jager akkoord gegaan met remise. Huffnagel, Vonk en een uur later ook Jonkheer, wonnen gedecideerd. De Jong en Vlaar mochten zich ver lies permitteren, want de winst was binnen, namelijk 5-3. In de interne competitie miste van Veelen de aan sluiting bij de top. In de confronta tie met de nog steeds ongeslagen Zeeman, raakte hij een stuk aan, wat de verplichting met zich mee brengt dat hij met dat stuk moet zetten (daar komt de term 'aanra ken is zetten' vandaan). Op dat moment wist van Veelen dat de zet volstrekt verkeerd was en dat hij Zeeman daarmee in de kaart speel de. Deze wist daar natuurlijk wel raad mee en na nog een klein foutje van zijn tegenstander speelde hij een gewonnen partij. Jongkind, die goed in het spoor blijft van Zeeman, presteerde het om binnen 19 zetten Smith aan de kant te zetten. Hij heeft de laatste jaren een solide stijl ontwikkeld, die gekenmerkt wordt door heldere structuren. Zijn zetten worden eerst zorgvuldig gewogen en hy waagt zich niet zo snel aan avonturen als deze te ondoorzichtig zijn. Folkertsma ging tegen Van Etten onderuit in zijn geliefde Svjesnikow. Dat zal toch een beetje pijn hebben gedaan, want Folkertsma is een kenner van dit systeem. Ongetwijfeld zal hij de party thuis nog eens hebben geana lyseerd om te achterhalen waar het misliep. In ieder geval niet in de opening, want die zag er gezond uit. Maar schaken is meer dan alleen opening zou Kracht zeggen, die deze ronde overigens niet van de partij was. De mooiste partij in deze ronde was de remise tussen Woudstra en Hassing. De zwartspe- ler zette Woudstra direct na de ope ning onder druk. Woudstra wist zich enigszins daaraan te ontwor stelen door het spel te verleggen naar het centrum. Nog voordat hij tot actief spel kon komen, verraste Hassing hem met een magnifiek torenoffer, dat niet kon worden geweigerd. Woudstra vluchtte weg, maar moest een reeks van schaak- jes toestaan, waarby hij ook nog eens zijn dame verloor. Hassing had de winst in zicht, maar hield ook rekening met taai en langdurig ver zet van zijn tegenstander, die qua tijd in het voordeel was. Omdat hij vreesde de winst niet binnen de gestelde tyd te kunnen realiseren, bood hij Woudstra remise aan. Natuurlyk accepteerde hy zonder nadenken het gulle gebaar van zyn tegenstander. Van Ham verloor in een evenwichtige partij een stuk tegen Plaggenborg, waarna hij er niet meer aan te pas kwam en Prins tenslotte, ondervond de hele party problemen tegen Smit die hij niet meer de baas kon. De uitslagen zijn als volgt: Zeeman - van Veelen 1-0, Jongkind - Smith 1-0, Prins - Smit 0-1, Plaggenborg - van Ham 1-0, van Etten - Folkertsma 1-0, van den Brink - Bosma 0-1, Woudstra - Hassing remise, van der Werff - Kraayenbrink 1-0. REGIO - De Lionsclub Heiloo, Limmen en Egmonden heeft het startschot voor de organisatie van Parkgolf Heiloo 2006 gegeven door met elkaar een partij golf te spelen op het strand. In alle vroegte, weer en wind trotserend, is er een aantal holes gespeeld. De vijfde editie van Parkgolf Heiloo zal op zondag 25 juni wórden gespeeld in het groen van Heiloo. De opbrengst zal net als voorgaande jaren zijn weg vinden naar goede aansprekende doelen in de regio. De opbrengst van Parkgolf 2005 was 15000,-. ADVERTENTIE 4 voor KEURSLAGER 4 STUKS+500 gram KRIELTJES GRATIS V00I Gebraden, 100 gram Bij aankoop van 250 gram LEVERWORST I/O voorI 5 voorI# www.bakkerijkeeszoon.nl VOETBAL INTRO LIMMEN - Het vlag genschip van de voetbalvereni ging Limmen verkeert in grote zorgen. Kon de ploeg van trai ner Han Eshuys in het vorige seizoen nog nacompetitievoet- bal om promotie bewerkstellin gen; dit seizoen lijkt nacompe- titievoetbal om degradatie uit de derde klasse van de KNVB te ontkomen het hoogst haalbare. Momenteel wordt de laatste plaats op de ranglyst bezet terwijl Koedijk de voorlaatste plaats inneemt. De tiende stek, welke plaats recht geeft op nacompetitie- voetbal aan het einde van het sei zoen, wordt ingenomen door Fortuna Wormerveer en deze ploeg is zondag, 12 maart, de tegenstan der van Limmen 1. Een uiterst belangrijk duel om 14.00 uur op het eigen sportpark Dampegheest der halve en wil Limmen 1 aanspraak blijven maken op behoud in de derde klasse geldt zondag maar één ding: Winnen! Om dit doel te beha len roept de supportersvereniging een ieder die de voetbalvereniging Limmen een warm hart toedraagt op om zondag het eerste team als twaalfde man te ondersteunen en aan te moedigen! Voor de Limmer jeugd zijn toeters en ratels gratis beschikbaar terwijl een prysje beschikbaar wordt gesteld voor het origineelste spandoek. In een jaar waarin het 75-jarig jubileum wordt gevierd en afscheid wordt genomen van Siem Admiraal die liefst 16 jaar de voorzittershamer heeft gehanteerd, past géén degradatie van het vlaggenschip! Daarom: komt allen en steun Limmen 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25