Dimtronic Meervogels blijft op koers Volle bak in Heiloo Kampioenen komen uit Heiloo! SPORT Amak wandelt doordeweeks EHK Klaverjasclub UITKIJKPOST 8 MAART 2006 PAARDRIJDEN HEILOO - Zaterdagavond heeft de bekende Noord Hollandse Grand Prix ruiter Tommie Visser een clinic en demonstra tie verzorgd in de nieuwe rijhal van rijvereniging Heiloo en omstreken aan de Zeeweg. Met zijn paard Blue Ocean maakt hij op dit moment furore in de hoogste klasse van de dressuur. Het aantal toeschouwers overtrof alle verwachtingen, meer dan twee honderd mensen kwamen naar de Sammer Rijhal. In deze prachtige entourage mochten acht ruiters deelnemen aan de openbare les van Tommie Visser, waarbij alle wed- strydklassen vertegenwoordigd waren. Nadat eerst tweemaal een clinic gegeven werd aan twee rui ters, was het na de pauze tijd voor de demonstratie van Tommie Visser met één van zyn toppaarden, name lijk Monte Castello. Op eenvoudige en humoristische wijze wist hij dui delijk te maken waar het by de dressuur om gaat: controle en gehoorzaamheid. Het lykt zo een voudig, maar is het resultaat van een lange en vooral consequente training. Met een aantal duidelijke voorbeelden het hij zien wat hy bedoelde. De toeschouwers en rui ters gingen tevreden en enthousiast naar huis. Het smaakte naar meer. AKERSLOOT - Twee weken geleden haalden de handbalda mes van Dimtronic Meervogels al het kampioenschap binnen. Afgelopen zondag konden de dames zonder enige druk aan treden tegen de nummer 2 van de competitie Tornado. In een spannende wedstrijd trokken de dames uit Akersloot aan het langste eind en wonnen nipt met 15-14. Al vroeg in de wedstryd bleek dat sluitpost Laura Groenveld van Tornado een groot opstakel was. Doordat verschillende speelsters een aantal jaren met Laura heeft getraind weet zij precies hoe en waar de dames het liefst scoren. De kansen werden wel gecreëerd, maar veelvuldig werd dit niet tot een doelpunt omgezet. Desondanks kon Dimtronic Meervogels in de eerste helft wel een voorsprong opbouwen. Via een 6-4 en 8-7 voor sprong was het toch nog een gelij ke ruststand van 9-9. De tweede helft begonnen de dames uit Akersloot slap aan de wedstryd. In een kwartier tyd werd er door Dimtronic Meervogels slechts één keer gescoord. Tornado kon hier geen groot voordeel uit behalen omdat de verdediging van Dimtronic Meervogels dicht zat en sluitpost Susan Bron wederom lastig te passeren bleek. De achter stand was 11-13 en dus was er nog niets verloren. In de slotfase van de tweede helft gaf Dimtronic Meervogels nog even flink gas en werd er uiteindelyk toch nog gewonnen met 15-14. Zondag 12 maart speelt Dimtronic Meervogels haar laatste thuiswedstrijd om 13.15 uur tegen Niedorp. In deze wedstryd zal moeten blyken of het team van Jos Post de ongeslagen status vast kan houden en na afloop wordt het kampioenschap gevierd. U bent van harte uitgeno digd om 13.15 uur in Sporthal de Lelie. De doelpunten werden gescoord door: Sylvia Langeveld (3), Ilse Hellinga (2), Yvonne Meijer (2), Monique Kerssens (2), Gitta Lute (2), Jeanette Kerssens (1), Yoni Dekker (1), Monique Kerssens (1). AKERSLOOT - Dinsdag 14 maart gaat de wandelafdeling van de loopgroep Amak er weer op uit. Gekozen is voor een wandeling van ongeveer 14 kilometer in de omgeving (met een koffiestop). Zoals gebruikelijk is het vertrek om 09.30 uur by 'Het Kruispunt', Mozartlaan la te Akersloot. Voor inlichtingen: Cock Snijder, tel. 0251-313956 of Theo Wullings, tel. 0251-313768. HEILOO - Op 13 maart houdt E. H. K. weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis in 't Loo. Aanvang is om 20.00 uur en de avond eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen by de heer D. Leurink, tel. 072- 5334366 of by de heer K. Knegt, tel. 072-5334056. FOTO Karen Stevenson en Maureen Groefsema, drie topjudoka's uit Heiloo die deelnamen aan het NK -17 jaar in Drachten. Eigen foto Foto: Carolien Breed. HEILOO - Vorige week verover den Jasper Henselmans en Karen Stevenson uit Heiloo tij dens de Noord Hollandse kam pioenschappen beiden een startbewijs voor de Nederlandse kampioenschap pen in Drachten. Ook plaatsge noot Maureen Groefsema (uit komend voor Sportinstituut Tom van der Kolk uit Alkmaar) had zich geplaatst voor het NK. Afgelopen zaterdag mochten de sporters in alle vroegte afrei zen naar het Hoge Noorden. Jasper -46 kilo had geen gelukkig loting en moest voor zijn eerste par tij aantreden tegen een hele pittige tegenstander (ook de latere kampi oen). Jasper judode goed, maar in het Ne-Waza (grondgevecht) kwam hy in een armklem en moest afklop pen. Vervolgens kwam Jasper in de verliezersronde. Jasper wist daar zijn tegenstander een aantal keer in een houdgreep te nemen, maar zyn opponent leek als van rubber en draaide zich er telkens weer uit. In het slot van de wedstrijd het Jasper zich verrassen en verloor alsnog de party. Daarmee was voor hem het avontuur op het NK tot 17 jaar over. Maar wel weer een ervaring ryker en hij zat in ieder geval bij de beste negen judoka's van Nederland. Karen Stevenson (12 jaar) had vorig jaar ook mee gedaan aan het NK tot 17 jaar. In de klasse tot 44 kilo wist zij toen een knappe zeven de plek te behalen. Karen kwam dit keer uit in de klasse tot 48 kilo. De eerste wedstrijd was gelyk een zware party. In de laatste seconden van de wedstrijd wist Karen de par tij in haar voordeel te beslissen. Daarna kwam ze te staan tegen een relatief onbekende judoka, en de partij werd eenvoudig en overtui gend gewonnen. In de halve finale stond ze tegenover haar grote riva le, die vorig jaar kampioen werd. Deze keer werd een schouderworp goed teruggestuurd en een wazari gescoord. Daarna werd de partij sterk uitgejudood en gewonnen door Karen. Zo plaatste ze zich voor de finale, die ze helaas verloor. Maar voor Karen was de tweede plaats een prachtig resultaat en een goede generale voor de NK tot 15 jaar die in april op de agenda staat. Maureen Groefsema (tot 52 kilo) kon vandaag haar negende nationa le titel winnen. Maureen wist een voudig de eerste twee wedstrijden te winnen. In de halve finale had ze een zware tegenstander, maar wist toch te winnen. In de finale moest ze tegen de jeugd olympische kam pioene. Maureen wist dat ze kon winnen, dat had ze dit seizoen al eerder gedaan. In een spannende finale het duidelyk zien dat ze de betere was en won overtuigend haar negende titel. Voor Maureen was dit een mooie stap richting haar deelname aan de Europese kampioenschappen voor judoka's tot 17 jaar later dit jaar. Zondags kon de wedstrijdploeg al weer 'aan de bak' op het vuurtoren- toernooi in Den Helder. Coach Sander Groefsema had een brede selectie van ervaren en nieuwe wed- strijfijudoka's meegenomen. Fraaie eerste plaatsen waren weggelegd voor: Jim Baltus, Sven Kruidenberg, Tim Kuipers, Jim Tervoort, Nils Bouwman, Thys Lesterhuis en Corina Henselmans. Züveren medailles werden bemachtigd door: Juliën Keyser, Maaike Stevenson, Dave Baltus, Jasmyn Lesterhuis, Lotte van Vemde, Jasper Henselmans, Joris Molenaar, Rick van Vemde en Rens de Jong. Tot slot werd op het brons beslag gelegd door: Jiddo v/d Berg, Maryn Lighthart, Elise Kuipers, Sacha Bos, Thys Kampstra en Martin Brouwer. Van de 28 judoka's die meededen wisten 23 een prijs te halen, een goede dag voor de Dojo met goed en leuk judo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 29