Pridini: 25 jaar werelds dansen kom kijken open dag MCA zaterdag 11 maart H E I L O O 10.30 uur tot 15.30 uur 3 Wie jarig is deelt cadeautjes uit medisch centrum alkmaar meer informatie op www.mca.nl UITKIJKPOST MAART 2006 Warm onthaal voor de 'Timmertjes' Geduldig beantwoorden Marianne en Henk de vragen die door de schoolkinderen op hun worden afgevuurd. Foto: uitkijkpost HEILOO - Tegen de 1500 'Timmerdorpers' waren maan dagavond naar het gemeente huis gekomen voor de huldiging van 'hun' olympisch kampioene op de 1000 meter, Marianne Timmer. De schaatsster en haar partner, AZ-doelman Henk Timmer, waren geheel in stijl verrast met een rondrit door het dorp per arrenslee. Ook familie, schaatsploeggeno ten Simon Kuipers en Anette Gerritsen, coach Jac Orie, volley baller Ron Zwerver en hockeyer Erik Jazet (medegoudwinnaars en ook woonachtig in Heiloo) waren van de partij. Onderweg werd Timmer begeleid door muzikanten en majorettes van de Fanfare Showband Heiloo, dweilorkest de Kinkeluters en schoolkinderen met fakkels. Het was ietwat onwennig, zowel voor Marianne als de paarden, dat zij na deze rit toch vei lig bij het bordes van het gemeente huis belandden. Daar was het al een gezellige boel, mede door de klan ken van Harmonieorkest Caecilia en vele honderden fans langs de kant. Een waas van oranje, span doeken en vlaggen maakten er een kleurig plaatje van. Op het bordes was het als eerste de beurt aan burgemeester Hans Romeyn om Marianne met gepaste trots toe te spreken. „Je hebt Mart Smeets ooit verbeterd in een inter view toen je zei dat je niet van een De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mai len, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternetr www.uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. veulen in een vrouw, maar in een paard was veranderd. Je merkt dat wij daar in de optocht rekening mee gehouden hebben. Voordat jij was geboren is het idee al ontstaan van een huttenbouwdorp. Dat dorp heet: Timmerdorp. Eigenlijk kun je dus zeggen dat jij, of jullie, al zijn vernoemd voordat de successen er waren." Voor partner Henk Timmer was er in plaats van het gebruikelijke boeket een leren knikker waarbij de burgemeester vast vooruitliep op een komende huldiging na het wk- voetbal in Duitsland. Als cadeau Werden de Timmers verblijd met een fotocollage, een drieluik, waar mee de relatie tussen de Olym pische successen van Marianne en Heiloo verbeeld worden. Marianne, onder de indruk van zoveel belang stelling van haar dorpsgenoten sprak vanaf het bordes: „Ik woon nu 2,5 jaar in Heiloo en ben hier altijd leuk ontvangen. Het is ook zo bijzonder hoe iedereen heeft mee geleefd!" Na afscheid genomen te hebben vanaf het balkon, waar het enthou siaste pubüek scandeerde: 'zoenen, zoenen'! en een romantische bal konscène goed was voor een mooi plaatje, was het de beurt aan onge veer twintig schoolkinderen. Zij mochten in de raadzaal hun bran dende vragen afvuren op de schaatskampioene. Marianne vertel de in een heel ontspannen sfeer en met de gouden plak op haar schoot, dat het toch wel heel apart is bij de HEILOO - Eind jaren 70 van de vorige eeuw, voelden een aan tal mensen, werkzaam in het Heilooër onderwijs, de behoef te om te gaan Volksdansen'. In de toenmalige OBS 'Nieuwe Hoeve', de huidige 'Zuidwester', werd onderdak gevonden en Corrie Langereis was bereid om de lessen te gaan verzor gen. Er werd gestart met zo'n twintig personen. Deze groep groeide binnen drie jaar uit tot ongeveer zestig enthousiaste lingen. De snelle groei vormde de aanlei ding tot het oprichten van een vere niging. Een naam was geen pro bleem - 'Pridini'- dat 'bij de duinen' betekent. Vanuit de toenmalige dansruimte was er vrij uitzicht op de Egmondse Abdij, met daarachter de duinen. In 1981 werd de Volksdansvereniging Pridini' ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Alkmaar. De vereniging bleef groeien, daarom werden meerdere 'niveau'- groepen gevormd en extra danslei- ding aangetrokken. Omdat er veel vraag was naar dansen voor kinde ren werd ook daar een speciale groep voor in het leven geroepen. In november 1981 kreeg Heiloo een eigen theater 'de Beun'. De opening hiervan ging gepaard met optochten uit diverse wijken van het dorp naar het theater. Ook 'Pridini'leden hepen mee, in geleen de kostuums. Deze optocht vormde de aanzet tot het oprichten van een volks- dansdemonstratiegroep, naast de reeds bestaande recreatieve dans groepen. De vereniging telde in die tijd zo'n honderdtachtig leden. De vraag naar dans voor steeds jongere kinderen en de komst van huldiging in Turijn op het erepodi um te staan met het Wilhelmus en die gouden medaille. Op de vraag van een van de kinderen of ze nog hobby's heeft naast het schaatsen, antwoordde Marianne: „Trainen: skeeleren, krachttraining, fietsen. Daar word je wel moe van, maar ook beter. Nu train ik nog zo'n vijf tot zes keer in de week en voorlopig ga ik nog twee jaar met schaatsen door. Samen met mijn nieuwe ploegmaatjes van DSB." Romeyn grapte dat DSB vertaald moet wor den als De SneUe Benen. Onder de aanwezigen waren ook de ouders van Marianne. „Ze was op de lagere school met schaatsen kampioen geworden en toen heb ik haar opgegeven bij de ijsclub. Ze was 7 jaar toen ze lid werd van IJsvereniging Borger Compagnie. Maar eigenlijk stond ze al met 17 maanden op de schaats", zo vertelt moeder Timmer. Op de vraag hoe trots hij op hun dochter is, ant woordde meneer Timmer nuchter: „Dat Olympische goud maakt het voor mij niet anders. We zijn op allebei onze kinderen net zo trots. Haar broer heeft bijvoorbeeld net een beker gewonnen met een cross wedstrijd, dat is net zo leuk." Omdat de magen rammelen en Marianne in Turijn had aangegeven wel zin te hebben in een stevige Hollandse pot, werden de gasten tot slot in informele sfeer onthaald op een heerlijke maaltijd 'boerengoal met spekkies'. Yvonne Klaver, als kleuterdansleid ster, naar Heiloo, leidde ertoe dat in de 'nieuwe' wijk Ypestein een kleu tergroep werd gestart. Sinds die tijd is Pridini een vaste deelnemer aan de Yntocht van Sint Nicolaas in Heiloo, een hoogtepunt voor de jeugdige leden. Door fysio- en psychomotorisch therapeuten werden en worden kin deren doorverwezen naar de vere niging, om hun motoriek op speel se wijze te verbeteren. In de loop der jaren breidde de demonstratie- groep uit met een zanggroep en een orkest, zodat een avondvullend programma gebracht kon worden. Vanaf 2000 is er een speciale jon- gerendemonstratiegroep, voor dan sers van 12 tot 18 jaar. Naast shows in het 'eigen' theater de Beun, waar aan ook kinderen en kleuters mee deden, werd en wordt veel opgetre den in de regio. In veel verpleeg- en verzorgingshuizen is de naam 'Pridini' een vertrouwde klank. Ook in Europa is Heiloo door de groep op de landkaart gezet. Er tverd deel genomen aan festivals in Engeland, Frankrijk, Spanje, Duitsland en natuurlijk in Swietochlowice. Tijdens deze uitwisselingen loge ren de leden meestal in gastgezin nen. Het verblijf leidde in veel gevallen tot leuke en langdurige contacten. Op zaterdag 8 april vie ren leden en oud-leden de 25ste verjaardag van Pridini met onder meer een fietspuzzeltocht langs bekende 'Pridini' plekken, work shops, een internationaal buffet en natuurlijk een werelds bal ter afslui ting. Heeft u ooit by de club gedanst en geen uitnodiging ont vangen voor deze dag, meld u dan via de website:www.pridini.tk. Wie jarig is deelt cadeautjes uit. Pridini biedt alle inwoners van Heiloo, tussen zes en zestig, de mogelijkheid om voordelig kennis te maken met werelddans, mee doen tot 1 juni kost 25 euro. Wel even melden dat u komt, zodat de dansleiding hier in het programma rekening mee kan hou den. U doet dit by Silvia Denneman, tel. 072-5052287 of via de eerde genoemde website. Daar vindt u ook alle informatie over de diverse groepen, lestijden et cetera. medisch centrum alkmaar, Wilhelminalaan 12-, 1815 JD Alkmaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3