PC Consultance Heiloo is nieuw verkeersbord rijker H E I L O O 5 POLITIEBERICHTEN Vernieling personenauto Diefstal uit woning Inbraak woning Poging inbraak in personenauto Inbraak in personenauto Opbrengst collecte van Amnesty International 'Zelf kom ik altijd met de fiets naar school' UITKIJKPOST 8 MAART 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Eigen foto Termjjen 71 in Heiloo, tel. 072-5324203 of 06-55986889. E-mail: info@pceonsultance.nl, internet: www.pcconsultance.nl. HEILOO - Voor computers, laptops, mediacenters, de aanleg van (draadloos) internetaansluiting, digitale en kabeltelevisie, webdesign, antivirus- en spyware-oplossingen, aanleg van telefooncentrales of thuis bioscopen en sinds kort ook voor VPN (thuiswerk) verbindingen plus onderhoud en reparatie is PC Consultance het adres voor betaalbare serv ice aan huis of op de zaak. De eigenaar is Johan Koekebakker. Johan: „Met een uitgebreide ervaring in verschillende branches, ben ik vooral een computerman pur sang. Ik ben begonnen als elektricien en later doorgestroomd naar de audio-videobranche, om uiteindelijk in de computers terecht te komen. Binnen mijn bedrijf hou ik korte lijnen, help ik klanten goed en* servicegericht en volg de ontwikkelingen op de voet. Zo ben ik sinds kort een zogenaamd VPN project gestart (virtual private network) waarbij ondernemers met een uiterst beveiligde verbinding hun computer op de zaak met één muisklik kunnen overnemen. Hierbij kun je dan ook printen op je printer thuis en bestanden delen. Deze techniek kostte voorheen snel al 2000,-, maar ik ben nu één van de eerste bedrij ven in Nederland die dit voor 550,- kan aanbieden." Service geen uitzondering, maar normaal Zeven jaar geleden besloot Johan van zijn hobby zijn beroep te maken. De klantenkring groeit vanzelf. „Het voordeel is dat ik een totaalpakket bied", zegt Johan. „Ik heb bijvoorbeeld een klant die horeca-exploitant is. Deze man heeft meerdere zaken. Bij mij heeft hij de computers van de restaurants en zijn website in beheer. Maar ook zijn thuisbioscoop, zijn netwerk thuis en zijn mobiele computerverbinding vanuit de auto zijn alle maal op maat geleverd." Het brede aanbod van diensten is een groot pluspunt voor mensen. Ze hoeven niet steeds op zoek naar een ander 'mannetje' bij iedere nieuwe technische wens. „Ik kom het bij klanten nog steeds te vaak tegen dat er door firma A een computer is geleverd, door een firma B wordt deze voor veel geld onderhouden, en vervolgens wordt bijvoorbeeld de webhosting van de website door firma C gedaan. De documentatie daarbij is meestal slecht of helemaal niet onderhouden. En goede documentatie is primair!" Bijvoorbeeld met computerpech of een virus. Het scherm gaat op zwart of uw computer doet niets meer. Wat dan? Johan: „Als er bij mijn klanten een storing optreedt, krijgen ze mij meteen aan de telefoon. Vaak is het probleem ter plaatse op te lossen, en anders kan het binnen een paar dagen worden gerepareerd. Hierbij bied ik kosteloos diverse bruikleen goederen aan, zodat mensen kunnen doorwerken terwijl het defecte appa raat wordt gerepareerd. Deze service is bij mij geen uitzondering, maar normaal." Niet zo blij met marktwerking De computerbranche kost allemaal zoveel, hoort Johan vaak. „Maar dat valt best mee: als je meteen een goede machine koopt en je vooraf goed laat adviseren dan valt dat enorm mee." Computers zijn tegenwoordig ook bij de supermarkt te koop. Daar is Johan niet enthousiast over. „Juist supermarktmachines kampen vaak met problemen, door slordige fabrica ge en goedkope onderdelen. Mijn missie is om ook die mensen te laten zien datje zelfs met een beperkt budget de juiste kennis en service in huis kunt halen." HEILOO - Tussen zondag 26 en dinsdag 28 februari werd een op de Dokterslaan geparkeerde per sonenauto vernield. De motorkap en een van de voorportieren van de zwarte Ford Focus met kente ken 28HDXJ werd bekrast. Dit was de tweede vernieling in korte tijd aan de auto. In de nacht van 21 op 22 februari werd de auto ook vernield terwyl deze op de exact zelfde plek op de Dokterslaan geparkeerd stond. HEILOO - Op dinsdagavond 28 werd door een insluiper een tas met inhoud uit een woning aan de Cruijscamplaan gestolen. De dief stal werd gepleegd tussen 18.45 en 20.30 uur. Tussen deze tijd stippen was de achterdeur van de woning niet afgesloten. De tas werd de volgende dag in de omgeving teruggevonden. De portemonnee met inhoud bleek niet meer in de tas te zitten. HEILOO - Vrijdagavond 3 maart werd tijdens de afwezigheid van de bewoners door de oppas de inbraak in een woning aan de Kapellaan ontdekt. Door het in gooien van een thermopaneruit van de schuifpui werd toegang tot de woning verschaft. Geconsta teerd werd dat de gehele woning werd doorzocht. Wat er precies werd ontvreemd is nog niet bekend. HEILOO - Tussen 28 februari en 2 maart werd getracht in een per sonenauto in te breken die op de Geestakker stond geparkeerd. Geprobeerd werd in de auto van het merk Peugeot type 306 in te breken door aan de bovenkant een van de portieren om te bui gen. Dit lukte niet. De schade is aanzienlijk. De gehele portierdeur moet vervangen worden. De scha de wordt geraamd op 1200,-. HEILOO - Op zaterdag 4 maart werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. De inbraak in de auto van het merk Mitsubishi type Carisma werd op dinsdag 28 februari tussen 19.30 en 20.00 uur gepleegd terwijl de auto stond geparkeerd op de Haesackerlaan. Een van de por tieren was niet afgesloten. Uit de auto werd een aktentas met inhoud ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 26 februari tot en met 5 maart: enkele sleutels, GSM Sony, Ericsson grijs zilver, leesbril zwart montuur. HEILOO - De collecte van Amnesty International, die van 12 februari tot en met 18 februari in de gemeente Heiloo werd gehou den, heeft 3.477,31 opgebracht. Het was de vierde keer dat men senrechtenorganisatie Amnesty International een landelijke collec te hield. De mensenrechtenorgani satie is volstrekt onafhankelijk en voor haar werk grotendeels afhan kelijk van giften van particulieren. HEILOO - Lopend of met de fiets naar school in plaats van met de auto, dat is het doel van het project Verkeersslang op de basisscholen in Heiloo deze week. Om de verkeersveiligheid rond scholen te waarborgen en het milieu minder te belasten hebben het basisonderwijs en dan met name de verkeersou- ders en de gemeente de handen ineen geslagen. Ze zijn gestart met dit project waarvan de opdracht voor de leer lingen van de bovenbouw (groepen 5, 6, 7 en 8) luidde: ontwerp een verkeersbord dat ervoor zorgt dat schoolkinderen lopend of met de fiets naar school komen. Dat is de 10-jarige Leonie Natte uit groep zes van basisschool de Zuidwester als beste gelukt. Wethouder Rob Opdam en beleids medewerker Verkeerszaken Peter Bakker hebben zich gebogen over de ingediende ontwerpen. Het ont werp van Leonie kwam als winnend uit de bus en de gemeente heeft van dit ontwerp acht verkeersborden bij alle scholen geplaatst. Maandag 6 maart om 08.45 was het zover. Toen werd door wethou der Rob Opdam bekend gemaakt wie de winnaar was en het verkeers bord onthuld. De leerlingen van de groepen zes van de Zuidwester, de Elckerlyc, en de Willibrord waren erbij toen Leonie bovenop de huis- houdtrap onder luid applaus het bord mocht onthullen. Daarna start te per school de week van de Verkeersslang. Verkeersouder Yvonne van den Burg (van de Zuidwester) vindt het belangrijk dat dit soort projecten gedaan worden: „Wij proberen in samenwerking met de gemeente en 3VO de verkeerssituatie rond scho len zo veilig mogelijk te krijgen. Zo hebben we al een vrachtwagenpro ject gedaan en het project Schoen. Deze week dus de Verkeersslang. Eigenlijk zouden we als vervolg wel een project: 'Meer fietsenstallin gen!willen", zo vertelt Yvonne met een serieuze knipoog naar de gemeente. Tijdens de projectweek wordt bijgehouden hoeveel kinde ren er daadwerkeüjk meewerken aan het gestelde doel. Op dit moment komen zo'n 83% van de schoolkinderen van de Zuidwester per fiets of lopend naar school. Het streven is om aan het eind van de week de 90% te halen. Op de verkeersslang wordt dan per klas bijgehouden met stickers hoeveel kinderen er meewerken. Op www.verkeersslang.nl wordt dagelijks de stand bijgehouden. Leuk om het project te volgen! Leonie is blij dat 'haar' verkeers bord nu op zoveel plaatsen te zien is: „Eerst wilde ik een slang maken, maar dat lukte niet, toen bedacht ik iets met kinderen. Ik heb er een dag aan gewerkt. Zelf kom ik altijd met de fiets naar school. Ik vind dat belangrijk omdat uitlaatgassen alles vies maken." De komst van de Verkeersslang zelf was een spektakel op zich. Om precies 09.10 uur kwam met ron kende motor en alarm, schoolagent Owen Achterberg de aula ingereden op zijn politiemotor. Hij was degene die de verkeersslang naar de school bracht. Wel in een goed dichtgeseal- de koker die Leonie samen met een aantal schoolgenoten en hulp van Owen wist te openen, zodat de immense slang op het toneel uitge rold kon worden. En nu maar hopen dat niet alleen de kinderen maar ook de ouders na deze actieweek zullen blijven mee werken aan een veilige schoolomge- ving door de kinderen zoveel moge lijk lopend of met de fiets naar school te brengen. Leonie Natte tekende het winnende ontwerp voor een nieuw verkeersbord dat ervoor moet gaan zorgen dat schoolkinderen lopend of met de fiets naar school komen. Samen met wethouder Opdam onthulde ze maandag het bord. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5