Resultaten examen Computertypen Primalicht Alkmaar gaat verplaatsen Firma van der Meij - de Bie naar nieuw onderkomen Lezing over het ontstaan van het Oer-IJ RTV-NH maakt opnames bij Fanfare Showband H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELINGEN POLITIEBERICHTEN Parkeercontroles Meisje mishandeld UITKIJKPOST Hoofddoi Alkmaar HEILOO - In februari hebben de deelnemers aan de cursus Computertypen voor het Basisonderwijs (groep 7 en 8) bij Dompvloet Opleidingen deelgenomen aan het examen Computertypen. Hierbij een overzicht van de geslaagde kandidaten. Achter de naam van de kandidaten staat de behaalde typsnelheid in aantal aanslagen per minuut (apm). Martijn Apeldoorn (238 apm), Nadia Rijkers (216 apm), Britt Bennink (211 apm), Maaik Blom (208 apm), Greg Süberstein (207 apm), Laura Knip (204 apm), Sjoerd Smit (203 apm), Elmer Boulonois (202 apm), Bas Oudejans (200 apm), Nina Noort (196 apm), Evelien Wanders (196 apm), Bas de Vries (195 apm), Jaep Koning (194 apm), Kees Duivenvoorde (193 apm), Lisanne Smit (189 apm), Roos Vendel (187 apm), Inge Gimbel (187 apm), Steef van Diepen (187 apm), Maarten de Haan (187 apm), Alexander Hudson (187 apm), Simon Polman (186 apm), Vincent Meyering (184 apm), Christiaan Bos (182 apm), Rick Zwanenburg (182 apm), Lisette Slikker (180 apm), Lisa Jongerius (176 apm), Bodhi Le Belle (173 apm), Laura de Witte (171 apm), Lois Klamer (165 apm), Wouter Pieters (163 apm), Omar Desserjer (160 apm), Judith van Beek (160 apm), Falko de Graaf (158 apm), Sabine Kaandorp (158 apm), Raoul de Groot (157 apm), Karen Guit (156 apm), Casper Witting (155 apm), Thomas Vink (154 apm), Lisa Bakker (153 apm), Anniek de Jager (153 apm), Gerben Spruit (151 apm), Nick den Bakker (150 apm), Gabriëlla van Schaijck (150 apm), Anke Koenders (149 apm), Stan Scholte (147 apm), Huckleberry de Haas (146 apm), Milo Blei (145 apm), Stefan Stoop (145 apm), Rianne de Vries (145 apm), Nikki van Reems (144 apm), Rachel Venneker (144 apm), Ziènna Neles (143 apm), Ruben Neeijes (142 apm), Merel Fernée (140 apm), Danielle van Zyl (140 apm), Yvonne Kleef (137 apm), Lisa Morsch (136 apm), Merel Hagen (135 apm), Rienke Blom (133 apm), Kevin Jadoul (132 apm), Ryan Rotteveel (128 apm), Tom Gudde (123 apm), Michael Velzeboer (121 apm), Milan Jonker (120 apm). De medewerkers van Dompvloet Opleidingen feliciteren de kandidaten met het behalen van het diploma. In maart starten de nieuwe cursussen. Bel voor informatie, tel. 072-5330936. ALKMAAR Primalicht Alkmaar gaat verhuizen van boven de Mediamarkt naar de begane grond naast Mediamarkt aan het parkeerter rein. Achttien jaar geleden is Primalicht Alkmaar begonnen bij Klercq's Woonwereld met 300 vierkante meter. De nieuwe winkel wordt ruim 2000 vierkante meter en is daarmee één van de grootste verlichtingsspeciaalza ken van Nederland. Begin april gaat de' nieuwe winkel open met een zeer uitgebreide collectie. Ook in de nieuwe winkel komt een originele Amerikaanse bar, waar de klant koffie of thee kan drinken. De oude winkel boven Mediamarkt wordt nu leeg verkocht met enorme kortingen. ALKMAAR/HEILOO - Na de start in het jaar 2000, heeft B. van der Meij de Bie haar onderkomen aan de Kennemerstraatweg in Heiloo verruild voor een nieuw onderkomen aan de Laanenderweg 65 in Alkmaar. De firma van der Meij de Bie houdt zich bezig met verkoop en onderhoud van tuin- en parkmachines. Volgens John Ruiter, eigenaar en verkoper buitendienst, werd het onderkomen aan de Kennemerstraatweg te klein. Daarom hebben we gezocht naar een nieuw onderkomen waar onze klanten gemakkelijk kunnen laden/lossen en parkeren." Vele bedrijven, waaronder hoveniers, gemeentes, aannemers, campings en particulieren wisten de afgelopen jaren hun weg te vinden naar van der Meij de Bie. Een ruime showroom met vele soorten machines van kettingzaag tot tractoren, maaimachines, pompen en dergelijke, is nu aan de Laanenderweg gemakkelijk bereikbaar. De ope ningstijden van de onderneming zijn van maandag tot en vrijdag van 08.00 tot 17.30 uur en 's zaterdag van 08.00 tot 12.00 uur. Foto: ewd HEILOO - Woensdag 1 maart werd tussen 09.45 en 11.15 uur gecontroleerd in het parkeerzo- negebied rond het winkelcentrum 't Loo. In totaal werden twintig keuringen uitgeschreven. Donderdag 2 maart werd gecon troleerd in het parkeerzonege- bied van de de Kreek. Hier wer den 12 bekeuringen uitgeschreven. Vrijdag 3 maart werd 's morgens gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. Tien bekeuringen werden tijdens deze controle uitgeschreven. Zaterdag 4 maart werden tijdens een par- keercontrole rond het winkelcen trum 't Loo in totaal vijf bekeu ringen uitgeschreven. Tevens werd op de Matthijs Zonderhuisweg enkele malen gecontroleerd. Hier werden geen overtredingen geconstateerd. EGMOND - Dinsdagmiddag 28 februari raakte een 16-jarig meis je uit Heiloo gewond nadat zij in haar gezicht was geslagen door een tot nu toe onbekende vrouw. Het meisje hep, in carnavalstem ming, over de rijbaan van het Pompplein. Achter haar naderde een busje bestuurd door een vrouw van 30 a 40 jaar. Kennelijk ergerde deze vrouw zich aan het feit dat het meisje midden op straat hep en reed haar vervol gens aan. Toen het slachtoffer de chauffeuse hierover aansprak kreeg zij een harde vuistslag in het gezicht waardoor zij gewond raakte aan haar neus. Vervolgens reed de verdachte weg. Een getuige van het voorval wist het kenteken van de auto de verdach te te noteren. De pohtie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de bestuurster van deze auto. HEILOO - Tijdens de showrepe titie van de Fanfare Showband Heiloo maakte een cameraman opnames van de majorettes en muzikanten en er werd door een reporter van RTV-NH een aantal interviews afgenomen over de toen op handen zijnde intocht van Marianne Timmer. U hebt het resultaat van deze opnames zondagavond op RTV-NH kunnen zien. De Fanfare Showband Heiloo was al trots op het feit dat zij een bijdrage mocht leveren aan de intocht van Marianne, maar dat zij óók nog een belangrijke rol kreeg toebedeeld in een TV- uitzending, was natuurlijk een zeer bijzondere ervaring. HEILOO Woensdag 15 maart verzorgt de Stichting voor Regionale Archeologie Badu- henna een interessante lezing aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Te gast is drs Peter C. Vos, geoloog bij TNO Bouw en Ondergrond. Hij zal het een en ander vertellen over de ontstaansgeschie denis van het Oer-IJ. De naam 'Oer- LI' staat voor het oude zeegat en achterliggende estuarium dat in de prehistorische tijd bij Castricum lag. Het estuarium strekte zich uit via Uitgeest, Heemskerk, Velsen naar Amsterdam. Daar had het estuarium contact met de Utrechtse Vecht, een zijtak van de Oude Rijn. Het Oer-IJ was de voorloper van het U-meer dat in de Middeleeuwen en Nieuwe tijd tot volle wasdom kwam. In de 19e- eeuw werd dit meer drooggelegd door de mens, en daarmee ontston den de IJ-polders, die toen nieuwe vruchtbare landbouwgronden ople verden. Tijdens de lezing zal nader ingegaan worden op het ontstaan en de 'ondergang' van het Oer-U, en hoe de mens ingespeeld heeft op deze natuurlijke gebeurtenissen. Onder meer zullen de resultaten van de geo-archeologische onderzoeken getoond worden op de Vinex locaties in de Broekpolder en Assendelft, de kano-opgraving in Uitgeest, en het onderzoek in het PWN duingebied. De ingang vindt u onder de rechter- poort van de Willibrordstichting. Aanvang: 20.00 uur. U kunt opgeven via tel. 072-5331693 of via de mail ackok@quicknet.nl. De toegang is gratis. Geoloog Peter C. Vos zal woensdag een lezing geven over de ont staansgeschiedenis van het Oer-IJ. Eigen foto Twee majorettes worden gefilmd en geïnterviewd door RTV-NH. De rest kijkt met veel interesse toe. Foto. Bart de Graaf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7