Rommelmarkt bij scouting Victorie Oudhollandse spelletjesmiddag bij de gezelschapsbank Spreekuur bij de echte poppendokter H E I L O O 10 KERKDIENSTEN OUD PAPIER DIERENBESCHERMING Jeugdkoor Cornelius kerk speelt en zingt zelfgeschreven musical En de winnaar is... m.m.v. Immanuel olv. Rob van Dijk Vastenmaaltijd: woensdag 5 april 2006 in de Witte Kerk UITKIJKPOST 29 MAART 2006 Eindelijk is het weer zo ver Waterscoutinggroep Victorie in Heiloo organiseert op 22 april een rommelmarkt en fancy-fair. We beginnen de fancy-fair om 12:00 uur, de dag is om 16:00 uur afgelopen. Iedereen is van harte welkom. Voor de kinderen worden er verschil lende activiteiten georganiseerd, zoals het bakken van broodjes boven houtskoolvuur, een speurtocht, en de kinderen kunnen zich laten schmin ken. Voor volwassenen is er een rom melmarkt, waar natuurlijk ook de kinderen van harte welkom zijn. Verder hebben we een stand waar informatie te vinden is over onze scoutinggroep. De Bevers (5-7 jaar) houden een expositie, met ver schillende kunstwerken, zoals schil derijen die gemaakt zijn met wasco en ecoline. Scoutinggroep Victorie is ook op zoek naar leidinggevenden bij verschillende speltakken, dus als het je leuk lijkt om in een gemoti veerd team leiding te geven aan kin deren, kom dan langs. Voor de rommelmarkt zijn wij opzoek naar oude spullen. Heeft u op zolder of in de schuur spullen staan die u niet meer gebruikt? Dan is dit uw kans!! Op zaterdag 1 april en zaterdag 8 april van 09:30 - 12:00 uur kunt u de spullen afgege ven bij ons clubgebouw. De opbrengst van de fancy-fair gaat naar de sleepboot die de groep aan het bouwen is. Dit fantastische pro ject is uiteraard te bekijken tijdens de fancy-fair. Voor meer informatie: www.stam.nu/sleper De Victoriegroep kent de volgende speltakken: Bevers (5-7), Welpen (7- 11), Verkenners (11-15), Wilde vaart (15-18) en de Stam (18-23). Elke speltak beschikt over prima leiding gevenden die hun sporen hebben verdiend binnen de organisatie van de scouting. Zij offeren heel veel van hun vrye tyd op om uw kind plezieri ge jaren scouting te bezorgen. De activiteiten van de Victorie groep zijn zeer gevarieerd. Het spel voor de Bevers vindt meestal plaats in of rond ons clubhuis "De Bolder". Dit geldt ook voor de Welpen. Als de Welpen kunnen zwemmen, kunnen zij een aantal keren in het seizoen zeilen op het Alkmaardermeer. Zij worden daarbij begeleid door vol doende leiding en leden van de Stam voor een optimale en veilige tocht. De Verkenners en leden van de Wilde Vaart zeilen vanaf april tot ongeveer oktober elk weekend op het Alkmaardermeer. Het troepenhuis "De Bolder" van de Victorie is gelegen in het Heilooërbos, op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. Voor informatie kunt u bellen naar, Thea Bruin tel. 072- 5053651 HEILOO - Donderdag jongstle den werd er een echte Oudhollandse Spelletjesmiddag bij de Gezelschapsbank gehou den. Vijftig mensen bezochten deze middag en speelden zeer enthousiast in groepjes van vier een traject van twaalf spellen. Volgens coördinator Monique van Ling waren de mensen erg enthousi ast en zeiden een aantal mensen dat ze zich net weer jonge kinderen voel den. De gehuurde spellen waren echt authentiek; zo kon men bijvoorbeeld muismeppen, Russisch bowlen, sjoe len om het hoekje, hamertjevoetbal spel etc. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. In juni a.s. bestaat zy vier jaar en heeft inmiddels 140 leden in haar bestand. Het doel van de Gezelschapsbank is geïnteresseerden vanaf 50 jaar, die graag nieuwe mensen willen leren kennen om samen op vriendschap pelijke basis iets te ondernemen, met elkaar in contact te brengen. Dit onder het motto: "samen geniet je meer". Na een inschrijfgesprek met de coördinator kan men ervoor kie zen om een (anonieme) advertentie te plaatsen waarin u vermeldt wat u graag met één of meerdere personen wilt ondernemen. Deze wordt een aantal keren per jaar in een krantje geplaatst en onder leden en belang stellenden verspreid. Wanneer men sen op een advertentie reageren brengt Monique van Ling de mensen met elkaar in contact. Indien iemand geen advertentie plaatst wordt deze als belangstellende geregistreerd. Ook worden er sinds mei 2005 één maal per maand inloop-koffieuurtjes in het Trefpunt gehouden, welke goed bezocht worden. Drie maal per jaar wordt een ontmoetingsmiddag georganiseerd, waarby er een leuk programma wordt samengesteld. Meestal bestaat dit uit een aantal kennismakingsgesprekken tussen de aanwezige gasten en een stukje entertainment. Zo heeft een line- dance groep opgetreden en tijdens de kerstinstuif hebben de gasten kerstliecljes meegezongen met de Fifty-singers. Mensen waren zeer enthousiast over deze middagen. Er zijn de afgelopen jaren leuke blijven de contacten tussen mensen ont staan. Men wandelt, fietst, drinkt samen koffie of gaan bijvoorbeeld dagjes uit met elkaar. Ook zijn er kaartgroepjes ontstaan. Incidenteel gaat men op vakantie met elkaar.Wat opvalt is dat er meer dames dan heren zich inschrijven. By deze wor den de heren ook van harte uitgeno digd om zich in te schryven. Wilt u meer over de Gezelschapsbank weten of zich inschryven komt u dan eens langs op het inloopuur iedere donderdag van 10.30 - 11.30 uur en vraagt u naar coördinator Monique van Ling, ook te bereiken via 072- 5331297. Zij is die dag van 9.30 - 14.45 uur aanwezig. Kyk eens op de website www.ouderenwerkheiloo.nl Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Base- en Softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 18.00 uur. Zie alle vaste acties: www.uitkijkpost.nl Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. 1 Egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, inter net: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/mvr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www. vissenbeschermingnl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Rode gec. kater, witte borst, buik en teentjes, witte vlooienband, twee jaar. Sjors: Dokterslaan, Heiloo. Gevonden Cyperse poes, witte bef, voor witte teentje, achter witte sokjes: De Oude Werf, Heiloo. Groot, roodbruin/grijs konijn met witte kin, hals, buik en poten: Pagelaan, Limmen Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879 Castricum: Ria Dol, 0251-658504 HEILOO - Grote witte jassen en mondkapjes, dat is vaak het beeld dat kinderen hebben bij doktoren en ziekenhuizen. Poppen en knuffels hebben hier geen last van, want op zaterdag 1 april (geen grap!) is er spreekuur in het PomPom Theatertje aan de Nyverheidsweg 4 te Heiloo. Huisarts Dr. Stoll uit Egmond is dan het aanspreekpunt op het spreek uur tussen 15.00-18.00 uur. Er is een rustkamer, een fotokamer en een O.K. voor kleine ingrepen. Na afloop ontvangen de poppen en knuffels een medische verkla ring. Vrij entree en een hartelyke ontvangst op zaterdag 1 april in het PomPom Theatertje, Nijverheids- weg 4 (Oosterzy), Heiloo. Voor meer informatie 06-50516666 Nanda de Lange. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw, 12 Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds EJ van der Windt. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel mmv de zanggroep, voorgan ger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, olv parochi anen. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger J. Oiling. Witte Kerk Woensdag 10.00 uur: vastenmaaltijd. OL Vrouw ter Nood Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring, vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 15.00 uur: kruisweg. Zaterdag 12.00 uur Eerstezaterdagbedevaart. Priesterzaterdagviering, 11.30 uur: biechtgelegenheid, 12.00 uur: H.mis met preek, 14.15 uur: kruiswegoefe ning, 15.15 uur: sluiting. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering mmv koor Ubi Caritas, voorgegaan door vic. Geukers. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord-, commu nie-, en boeteviering met jeugdkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voor gegaan door eigen woord- en commu- niegroep. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. Voor kinderen is er een apar te dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking serv ice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve in februari) bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: communieviering met Jubilate. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering. Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met herenkoor. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds B. Martel. Evangelische Kringgemeende Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wykwaard Minderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/ Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest, 10.00 uur: voorganger dhr M.J. Luijk, mmv cantorij. St. Jacobus Major Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met dameskoor, voorgegaan door mevrouw Y van Stiphout. Op zaterdagavond 1 april zingt en speelt het jeugdkoor van de Corneliusparochie het geloofs- verhaal van Zacheus. Twee keer per jaar verzorgt een groep van 10 jongeren een vie ring. Op eigen wyze geeft de groep jongeren invulling aan het verhaal. Ze schrijven tek sten en kiezen muziek uit die hen aanspreekt. Zo ontstaan er boeiende gesprekken en een verrassend eindresultaat. Op zaterdagavond 1 april (geen april mop) wordt het thema vergeving door de jongeren ingevuld. Actuele Popnummers worden zelf door de jongeren gezongen. Kom een keer luiste ren en kijken. Heel verrassend en leerzaam te zien hoe jonge ren eigentijds invulling geven aan een geloofsverhaal. Een initiatief dat een ieders steun en belangstelling verdient. De viering begint om 19.00 uur en een ieder is van harte welkom. De publieksjury heeft gekozen: en de winnaar isZo kiezen wij onze idols. En Jezus ver gaat het ook zo, wanneer hij voor Pilatus staat. Jezus komt op voor de waarheid en Pilatus zegt: Ach, wat is waarheid?! Pilatus vraagt dan de mensen wie hij moet vrijlaten, Barnabas of Jezus. Het pubüek mag kiezen. En de winnaar isHet koor Immanuel olm. Rob van Dijk (broer van olv.) komt uit de IJmond naar Heiloo en zingt voor ons ten beste. Benieuwd?! Zondagmorgen lO.OOuur Ter Coulsterkerk. LVG. Ds. Robert Blaauw. De Protestantse Gemeente Heiloo houdt in de veertigda gentijd een vastenmaaltijd. Het is traditie datwe in de 40 dagen voor Pasen bewust sober leven en geld overhou den om weg te geven. De opbrengst van deze eenvoudi ge maaltijd gaat naar de cam pagne "Kies bewust voor je naaste" van Kerkinactie. Kerkinactie geeft over de hele wereld steun aan het werk van christelijke kerken en organisa ties om mensen tot hun recht te laten komen en toekomst perspectief te bieden. Het uit gangspunt is dat ieder mens recht heeft op respect en een menswaardig bestaan, onge acht geloof, nationaliteit, ras of sexe. Tijdens de maaltijd geven we informatie in woord en beeld over een project van Kerkinactie in Brazilië, er is Braziliaanse muziek, de predi kanten vertellen iets over vasten, vroeger en nu, en we besluiten de maaltyd met Max Havelaarkoffie uit de wereld winkel. De maaltijd is om 19.15 afgelopen. De maaltijd kost 5 euro of 10 euro (naar draagkracht), de volledige opbrengst gaat naar Kerkinactie. U kunt zich tot 3 april opgeven bij Frits Redeker, tel! 5330547

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 10