Hoever Playbackshow daverend succes BOLTEN Ex-kankerpatiënt fietst 6000 kilometer 'in vuur en vlam' CORSO IS WEER TIJD HET OFITEER NU! 15% korting op onze huismerkverven Rob de Wit is klaar voor zijn fietstocht regio 17 BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 VERFfi» WAND Westerweg 259 1852 AG Heiloo Postbus 230 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl In de m^id apfil - tegen inlevering van deze bon www.corsobioscoop.nl ProgrammoJIO maart t/m 5 april 2006 "Merchant of Venice "Brokeback Mountain" "March of the penguins" "Ice age 2" (NL) "Nanny Mc Phee"(NL) Je moet je een doel stellen Die positieve inslag typeert Rob. Zelfs toen hij in het ziekenhuis lag stond er naast zijn ziekbed een hometrainer waar hij elke dag op oefende. „Hoe ziek ik ook was, ik ging vijf kilometer fietsen. Dan keek ik naar buiten, 't was grauw weer, november, maar ik dacht: als ik hieruit kom zal het voor mij altijd mooi weer zijn. Ook het idee van de fietstocht naar Santiago is toen ont staan. Ik ben naar mijn artsen gestapt en die vonden het ook een goed idee. Thuisgekomen ben ik weer buiten gaan trainen, lange weekenden en geleidelijk steeds grotere tochten. Het ging letterlijk en figuurlijk weer bergop. Naar mijn mening kan kanker dus ook omkeerbaar zijn. Het is de kunst het om te draaien, je een doel te stellen in je ziekte." In het ziekenhuis had Rob tijdens zijn opname de kinderafdeling gezien. „Dat is zo erg, al die kinde ren die aan het infuus liggen! Daar wilde ik het voor doen! Gertjan Kaspers, kinderoncoloog, wees me op het fonds VONK." Lees verder op pagina 17 Sherine, Stephanie en Mandy wonnen deze editie van de Hoever Playbackshow met hun vertolking van Dokter Bernard van Bonnie St. Claire. Foto: Jakob Pronk EGMOND - De achtste Hoever Playbackshow die afgelopen zondag werd gehouden, is een daverend succes geweest. In een volle Dorpshuiszaal lieten meer dan zestig kinderen zien wat zij waard zijn op het gebied van zang, dans en toneel presentatie. De ervaren jury bestaande uit Elly Tervoort, Edwin Glas (door presentator Cees Baay regelmatig verward met Elvis Presley) en Mister Fifty Cents (waarin de zaal de populaire Meester Ton herken de) had het er duidelijk moeilijk mee om uit alles wat er te zien en te horen was een keuze te maken. Zoals spreekmeester Cees Baaij diverse keren opmerkte was het niveau van deze achtste Playback show zeer hoog en was ADVERTENTIE ook goed te merken dat de deelnemende kinderen er zeer veel plezier in hadden en goed geoefend hadden om iets bijzon ders te laten zien. Herhaalde malen het de zaal door meezin gen of meeklappen merken dat een show hen zeer beviel. Uiteindelijk gaf de originele vertolking van Bonnie St Claire's lied Dokter Bernard door Sherine, Stephanie en patient Mandy de doorslag. Vooral het gebruik van twee strijkijzers als hart shock-apparatuur was bij zonder en de zaal was het eens met keuze als winnaars van deze editie van de Hoever playback show. Als vanouds werd de mid dag afgesloten met alle kinderen op het toneel rond de winnende artiesten en met het gezamenlijk zingen van het lied 'met z'n allen'. Bijzonder was ook het optreden van zangeres Kehy Reij met het mooie lied Pocahontas. Een voorproefje van wat er te zien en te horen zal zijn op de Mini Idols verkiezing in septem ber. Een fotoreportage van de playbackshow is over circa een week op de site van www.welzijn- bergen.nl/jongerenwerk/fotoal- bum te zien. Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur maandag 20.00 uur 19.00 uur zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 13.30 16.30 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur EGMOND - Op 1 april vertrekt hij voor een 'retourtje' van Egmond naar Santiago de Compostella. 6000 kilometer per fiets, zo'n 100 tot 150 kilo meter per dag. Het gaat hier om Rob de Wit (64), die uit dankbaarheid voor de genezing van de ziekte Non-Ho dgkin (lymfklierkanker) deze tocht gaat maken. Om het sportieve met het nuttige te verbinden gaat hij voor een goed doel op de pedalen. Met zijn prestatie hoopt hij een flink geldbedrag bijeen te fietsen voor VONK, het VU Onderzoek Naar Kinderkanker. Stamcellen van zijn broer De eerste keer dat hij de gevrees de ziekte ontdekte was acht jaar geleden. Rob, een harde werker met 'oogkleppen op', had helemaal geen tijd om ziek te zijn. Werk stond bovenaan het lijstje. Alsof het allemaal nog niet genoeg was, strandde zijn huweüjk en verloor hij zijn baan. Hoeveel kan een mens incasseren? Bij Rob was dat dus veel en met intensieve chemokuren en stamceltransplantatie overwon hij de kanker. Tot hij drie jaar gele den weer een bult in zijn hals ont dekte. Rob weet nog goed hoe dat ging: „Ik werkte toen in het hospice in Beverwijk en zat te waken bij iemand, ik ontdekte die bult en dacht meteen: o jee, dat is niet goed. Na een punctie bleek inder daad de kanker weer terug te zijn. Door het fietsen bezat Rob gelukkig een ijzeren conditie, waardoor de artsen in het VU hem het voorstel ADVERTENTIE van 'een stamceltransplantatie via een familielid deden. Rob wordt nog emotioneel als hij terugdenkt aan het moment waarop zijn broer Ber de stamcellen kwam afgeven. „Nog een zware periode volgde, want er moest gekeken worden of de cellen niet afgestoten werden. Het was juichen als mijn hb een tiende punt steeg." Gelukkig sloe gen de cellen aan en begon het her stel: „Ik had pijn in rug en benen en kreeg fysiotherapie. Uiteindelijk was het de fysiotherapeut die mij wees op het boek van Lance Armstrong. Armstrongs uitspraak: 'de grootste wedstrijd is de wed strijd naar je gezondheid' is mij uit het hart gegrepen." Rob was name lijk altijd al een fervent fietser die er graag met broers en vrienden op uit trok. Toen hij acht jaar geleden kan ker kreeg stond net een tocht van 1400 kilometer naar Oostenrijk met zijn vijf broers op het programma. „Ik ben toch meegegaan."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15