Rommelmarkt ■B'BM'liil Exposeren in bibliotheek van Akersloot Mevrouw Winder wint fiets bij Albert Heijn! Fotoclub DEFA gaf eigen leden een kans Op en neer naar Santiago de Compostella in zestig dagen REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Filmavond fietstocht I/OOF J6SS6 door Australië Modeshow voor Ouderen in De Vredeburg UITKIJKPOST 29 MAART 2006 ^TKROONÊ ÜEFÏÏING J LIMMEN - Dolfijntherapie is de laatste tijd regelmatig in het nieuws, ook in deze krant heeft u er al over kunnen lezen. De therapie heeft een ongelooflij ke positieve uitwerking op kin deren met een motorische en/of verstandelijke handicap. Jesse Zoon is een 9-jarige jongen uit Limmen en zit van vanwege zijn handicap op de Mytylschool Heliomare in Wijk aan Zee. Het zou voor Jesse heel veel verbetering geven als hij deze unieke maar kost bare therapie zou kunnen volgen. Na de succesvolle actie van de Limmer ijsclub is de mogelijkheid AKERSLOOT - Vanaf heden kunnen (amateur-)kunstenaars zich weer melden voor een expositie in de bibliotheek in Akersloot. De openbare bibliotheek in Akersloot beschikt over een prachtige lichte hal. Op de tien strekkende meter wandruimte heb ben al veel kunstenaars hun werk geëxposeerd. Ook is er een kleine vitrine aanwezig waar kleine of om de dolfijntherapie voor Jesse te kunnen realiseren enorm veel gro ter geworden. Om het einddoel te halen en ook het werk van DocDolphinFund te kunnen onder steunen wordt er een rommelmarkt georganiseerd in Limmen. Tijdens de markt zijn er verschillende kin deractiviteiten (grabbelton, spellet jes enz) en worden er onder andere platen, boeken, filmtijdschriften, speelgoed en heel veel andere leuke dingen verkocht. De markt wordt gehouden op zondag 9 april en is van 11.00 tot 16.00 op Visweg 12 in Limmen. Meer informatie over dolfijntherapie vindt u op www.doc- dolphin.nl. kostbare objecten kunnen worden tentoongesteld. De kosten voor huur van de -expositieruimte zijn E 35,00 per zes weken. Voor elk in deze periode verkocht werk vraagt de bibliotheek tien procent commis sie. Tot en met 31 maart exposeert Bianca van Twuijver haar schilderijen. Voor meer informatie of aanmelding: Richard van der Kolk, vestigingsmanager, telefoon 0251-312948, e-mail rvdkolk@ bibhotheekcastricum.nl. LIMMEN - Vrijdag 7 april om 20.00 uur draait Jan Veldt een film van zijn fietsavontuur door Tasmania en Australië in de zaal van café de Lantaarn. Dusseldorperweg 56 in Limmen. De toegang is gratis, wel wordt er een vrijwillige bijdrage gevraagd. Dit gaat naar Jesse Zoon die via de organisatie Doc dolphin in Curasao een dolfijntherapie wil ondergaan. Jesse is lichtelijk ver lamd en heeft epilepsie. Deze kostbare therapie kan verbetering brengen. De zaal is vanaf 19.45 uur open. LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen in Limmen organiseert op donderdag 6 april een werve lende modeshow in de Vredeburg te Limmen. Het beken de Modehuis Peters verzorgt alweer voor het zesde jaar deze sprankelende show, die om 14.00 uur begint. De geshowde kleding zowel voor dames als voor heren kan na de show gekocht worden. De entree is gratis en de koffie staat klaar. Wilt u meer weten, bel dan met mevrouw T. Adrichem, tel. 072-5051404. LIMMEN - Vorige week woensdag kreeg mevrouw Riet Winder de verras sing van haar leven. Toen zij nietsvermoedend de Albert Heijn in Limmen binnenliep kreeg ze onder applaus van het aanwezige pubhek een bos bloe men én een spiksplinternieuwe fiets in haar handen gedrukt! Haar dochters Diana en Mirjam bekokstoofden de week daarvoor samen met bedrijfsleider David de Baar en medewerker Wilmer Kaandorp het moment waarop de fiets kon worden uitgereikt. En dat viel nog niet mee. Dochter Diana lokte haar moeder mee naar AH 'om postzegels te halen', terwijl dochter Mirjam haar binnen stond op te wachten. Maar het had niet veel gescheeld of Riet had buiten blijven staan wachten, want ze had zelf niks nodig. Gelukkig hep ze toch even mee en werd ze meteen na binnenkomst tot winnaar gekroond. De verbouwereerde Limmense kwam er even later, onder het genot van een kopje koffie en een koek, eigenlijk pas goed achter wat ze had gewonnen. Door de aanschaf van drie Nestlé producten, en het invullen van een prijsvraag heeft ze een nieuwe fiets ter waarde van maar hefst 500 euro gewonnen. Omdat ze al een tydje op zoek was naar een andere fiets, kwam deze prijs erg goed van pas! EGMOND - Afgelopen vrijdag geen wedstrijdavond of lande lijk bekende fotografen maar twee DEFA-leden die een deel van hun foto's mochten verto llen op de tweewekelijkse club avond in het Parochiehuis aan de Wilhelminastraat. Het bestuur had gekozen voor Henk Honhof en Frits van Eek. Twee fotografen die in een totaal verschillend werkgebied opereren, elkaar al jaren kennen en respectvol met elkaar omgaan. Henk Honhof is al jaren geleden toegetreden tot de Bonds Meester Klasse (BMK) van de Fotobond en Frits van Eek ver zorgt al een jaar of tien het fotowerk voor onder andere Le Champion. Ook Henk Honhof is vorig jaar overgestapt op de digitale fotografie maar zijn hefde voor het dia is gebleven. In rap tempo toverde hij een selectie van zijn ongeëvenaarde stranddia's over het scherm. Maar ook in het duingebied bij Egmond heeft hij inmiddels alle mooie plek jes vastgelegd. Uitstapjes naar Terschelling heten zien dat je niet per se de grens hoeft over te gaan om mooie foto's te maken. Na de pauze werd de diaprojector vervan gen door een computer en beamer en het Frits zien dat je in 2,5 jaar al aardig wat mooie digitale plaatjes kunt maken. Met het accent op sportfoto's van Le Champion evene menten zoals de Halve Marathon van Egmond, Egmond Pier Egmond, Luik Bastenaken Luik en de Ronde van Noord-Holland. Zijn voorliefde voor Denemarken, het land van rust en ruimte, kwam naar voren in een afsluitende serie. Voor een goed gevulde zaal, met steeds weer nieuwe gezichten (DEFA is dit seizoen sterk in beweging) kan er teruggekeken worden op wederom een geslaagde avond. vervolg voorpagina In het VU medisch centrum wordt binnen VONK onderzoek gedaan naar patientjes met kanker bij wie gebruikelijke behandelingen niet werken. Dit onderzoek is heel belangrijk omdat inzicht in deze ongevoeligheid uiteindelijk kan lei den tot het genezen van meer kin deren met minder bijwerkingen. Tentje, kooktoestel en een pannetje Inmiddels is Rob uiteraard volop bezig met de voorbereiding van zijn bijzondere tocht die op 1 april vanaf de Zilte Zoen in Egmond aan Zee zal beginnen. Van alle kanten is hij geholpen door lokale bedrijven en particulieren. Zijn fiets is opgetuigd door een fietshandel in Limmen, een opticien in Heiloo sponsorde een speciale bril en bij diverse winkels, verenigingen en ondernemingen staan spaarpotten en hangen flyers om mensen attent te maken op de plannen van de sympathieke fietser. In zijn huidige vriendin Marianne Duijn heeft Rob niet alleen een fan tastische steun en toeverlaat tijdens zijn ziekte, maar ook een geweldige ambassadrice gevonden. „Maar ik wil alleen niet dat ze meegaat of me ergens ontmoet, niemand mag mee. Ik wil het alleen doen. Die tocht is een stuk historie en voor mij bete kent het ook een stuk verwerking van het verleden. Als ik weer terug- fiets ga ik weer naar de toekomst toe." Zijn Koga Miyata World Traveler staat in de achtertuin, bijna startklaar zo lijkt het. Slechts een tentje, een kooktoestel en wat pan netjes zullen straks als bepakking meegaan. Low-budget, dat is de insteek voor de tocht. Rob zal de St. Jacobs fietsroute volgen en er dient elke dag een stempel gehaald te worden bij kloosters, pastories of gemeentehuizen. Aan het eind van de tocht zullen al die stempels goed zijn voor een onvervalst pelgrims certificaat. Als het weer het niet toe- Eigen foto Eén van de foto's die werd getoond op de clubavond Wilt u Rob sponsoren en op de eerste plaats de patientjes in het VU medisch centrum steunen, dan kunt u een bijdrage storten op bankreke ningnummer 975566725, t. n. v. C. de Wit, o. v. v. Rob fietst - voor VONK - berg op. U kunt Rob uit zwaaien op 1 april bij de Zilte Zoen tussen 13.00 en 13.30 uur. Rob de Wit met bepakte fiets laat zal hij zijn toevlucht nemen tot aibergues, voorheen refugio's (slaapplaatsen voor pelgrims). „Het is een bijzondere route, die ik al eens met de auto gemaakt heb. Veel spiritualiteit onderweg. Dat past wel in mijn huidige leefwijze, niet dat ik zo gelovig ben, maar ik ben door mijn ziekte wel 180 graden gedraaid Foto: Irene

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17